Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędkarski Świat po zmianach.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
210 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4897 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 16 grudzień 2020 - 09:11

Panie Reński - cały problem wykłada się mniej więcej tak - wraz z kolorową gazetą, bezpowrotnie prysnęła osobista bańka informacyjna, a kupiony światopogląd został stęsknioną sierotą..  :D


  • rybarak i peryskop lubią to

#82 Guest_Erin_*

Guest_Erin_*
  • Guests

Napisano 16 grudzień 2020 - 09:39

Gdyby nie Ci "szerzący wiedzę" - do dzisiaj rzucalibyśmy w ryby ościeniami, odziani w skóry.

Zapytam przeciwników rozwojowego przekazywania wiedzy - wszystkiego nauczyliście się sami? Tak szczerze - też sami - sobie odpowiedzcie.

Obarczanie winą za NIEWŁAŚCIWE wykorzystanie wiedzy tych którzy ją szerzyli to jakaś paranoja... Nie wiem co trzeba mieć w głowie, żeby na coś takiego wpaść. A najlepsze, że najgorętsi orędownicy tej chorej idee - nawet tu na forum - to ci, co z tej krynicy wiedzy czerpali najpełniejszymi garściami...

W naszym polskim wędkarstwie nawet bardzo fachowa prasa czy perfekcyjne internetowe wieści mistszów przyniosły polskim wodom więcej szkody niż pożytku. Wieści i nauki zabiły więcej rzek i jezior niż nauczyły choćby zasad C&R. Mój dziadek nie czekał na gazetę czy internet by połowić okoni na lodzie czy pstrągów w kwietniu. Nie sądzę też by był jakimś wyjątkiem. Moim zdaniem prasa i internet wniosły w polskie wędkarstwo więcej szkody niż pożytku. Jeżeli teraz mamy rozwój to chciałbym cofnąć się do prehistorii wędkarskiej mojej młodości. Bez prasy i internetu. No ale kto miał się wylansować w tym czasie i coś z tego mieć to z pewnością mu się udało.  :D  I tyle. 


Użytkownik Erin edytował ten post 16 grudzień 2020 - 09:39

  • J-O-K-E-R lubi to

#83 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2202 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 16 grudzień 2020 - 10:19

Przede wszystkim ludzka chciwość, zachłanność, nieumiarkowanie. Wystarczy poczytać wątek Siemianówka. Nieunikniony postęp nie poszedł w parze ze zmianą łupieżczej mentalności.
I tak na przykład głębsze woblery boleniowe posłużyły do efektywnego szarpania ryb na zimowiskach.

Nie wiem jak Wy, ale ja z naszej prasy wędkarskiej dowiedziałem się bardzo niewiele. A jak już, to najwięcej praktycznej wiedzy zaczerpnąłem z Wędkarza Polskiego.

Duży przeskok, ale w karpiowaniu zrobiłem na 2 roku studiów podczas wakacyjnych praktyk w Anglii i lekturze tamtejszych pism specjalistycznych oraz po przywiezieniu bardziej zaawansowanego sprzętu. Kilka lat do przodu.


 


  • coma i Robert Crocker lubią to

#84 ONLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 16 grudzień 2020 - 10:57

WP to było coś ;) Nie zapomnę artykułu o człowieku, który rzucał kamieniami w trzcinę żeby wywabić z niej szczupaki po czym łowił je na wahadłówki wykonane z łyżki stołowej :)



#85 OFFLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 976 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 16 grudzień 2020 - 11:21

😁. Nie pamiętam czy było to w Świecie Spinningu czy w WW, ale na 100 procent pisał o tym Marek Szymański. Opisywał on jak specjalnie prowokował ludzi by rzucali kamieniami z mostu gdy on łowił bolenie stojąc pod nim 😂.

#86 OFFLINE   fox mulder

fox mulder

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 110 postów

Napisano 16 grudzień 2020 - 12:52

WP to było coś ;) Nie zapomnę artykułu o człowieku, który rzucał kamieniami w trzcinę żeby wywabić z niej szczupaki po czym łowił je na wahadłówki wykonane z łyżki stołowej :)

WP był ewenementem jeśli chodzi o prezentację tzw. naturszczyków. Wiesław Dębicki wyszukiwał takich wędkarzy,często łowiących niekonwencjonalnie i przez to właśnie był innym czasopismem od reszty gazet, nie umniejszając innym wydawnictwom oczywiście.



#87 OFFLINE   Kamil_M

Kamil_M

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 103 postów
  • LokalizacjaKielce

Napisano 17 grudzień 2020 - 12:08

Było na FB, papier jest drogi...

 

Całkiem możliwe, ale też mocno tego tam nie wyeksponowali. Z ciekawości przejrzałem ich FB aż do początku października i nie udało mi się tego znaleźć.



#88 OFFLINE   Robert Dorado

Robert Dorado

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 707 postów
  • LokalizacjaSwarzędz
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:"kazik"

Napisano 17 grudzień 2020 - 12:21

na prywatnych profilach



#89 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3701 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 26 grudzień 2020 - 14:45

Niestety, jednoosobowy Pan Red-yktator nie lubi krytyki, nie lubi postulatów, nie lubi próśb. Reasumując nie lubi czytelników. :angry:  Wszystkie krytyczne wpisy na forum WŚ zostały unicestwione. Nie wróżę długiego życia Wędkarskiemu Światu pod tym "kierownictwem". Ogromnie żal, że umrze  :(  tak jak zdechł WMH... 


Użytkownik Alexspin edytował ten post 26 grudzień 2020 - 14:48


#90 OFFLINE   ASAPfishing

ASAPfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 613 postów
  • Lokalizacja.
  • Imię:Asap
  • Nazwisko:Asap

Napisano 26 grudzień 2020 - 15:38

Ostatnio wstapiłem do ROD :) i dostałem prenumeratę roczną miesięcznika Działkowiec... jak tam merytorycznie piszą. Wszyło dr. (+hab.)... aż miło się czyta. Nic o łopatach, szpadelkach, narzędziach itp. Tylko o roślinach.

Zaluje ze dałem się nabrać na prenumeratę WS. Jeszcze 10 numerów.
  • Alexspin lubi to

#91 OFFLINE   francisco scaramanga

francisco scaramanga

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1245 postów

Napisano 26 grudzień 2020 - 17:58

Myślę, że problem tkwi w innym miejscu. Ktoś kto jest biorcą a nie dawcą w rozumieniu pracy trudno będzie miał to pojąć swoim rozumkiem.
Studnia bez dna występuje tylko w bajkach.
  • Alexspin lubi to

#92 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1056 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 grudzień 2020 - 19:00

Miejsce zapaleńców, którzy chcą się podzielić swoją pasją z rzeszą podobnych sobie, zajęli biznesmeni lub pseudobiznesmeni. Zagubiło się gdzieś wyczucie targetu i rozjechało zarabianie forsy przy jednoczesnym wydawaniu ciekawego periodyku. Chwilami można odnieść wrażenie, że to nie reklamy i teksty sponsorowane są niewinnym uzupełnieniem właściwej, branżowej treści, a odwrotnie. Kasa ma płynąc od sponsorów, a czytelnicy (raczej kupujący, skoto niewiele jest do czytania) są potrzebni, żeby być kartą przetargową do pozyskania reklamodawców. Takie kapitalistyczne masło maślane. To nie jest wyjątek, bo we wszelkich mediach jesteśmy do porzygu atakowani reklamą. Lepiej chyba nie będzie.
  • Alexspin, MarCinFin i md30 lubią to

#93 OFFLINE   MarCinFin

MarCinFin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaTurku (FIN)
  • Imię:Marcin

Napisano 26 grudzień 2020 - 20:11

W Polsce rozwiązaniem mogłoby być darmowe czasopismo, które można dostać w sklepach wędkarskich, sponsorowane przez firmy z branży i sklepy. Koszty redakcji powinny pokrywać firmy (reklamy i sponsorowane artykuły).

Tak to działa w skromnej ale zasobnej w ryby Finlandii. Mamy kwartalnik Kalastus Lehti, w którym są fajne artykuły i przegląd ofert poszczególnych firm. W Kalastus Lehti jest dział redakcyjny, który pisze od siebie, zazwyczaj przekrojowe artykułu na kilka stron np. o rybie sezonu (szczupak, sandacz). Są limity dla każdej z firm.142b623df41204456706612a4a874a81.jpg

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Użytkownik MarCinFin edytował ten post 26 grudzień 2020 - 20:18

  • gaweł lubi to

#94 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1056 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 grudzień 2020 - 00:59

Taka opcja przynajmniej zamyka usta wędkarzom narzekającym, że wydali pieniądze na czasopismo, a zostali zrobieni w konia reklamami i nachalnym sponsoringiem. Niestety nasi rodzimi "dziennikarze" mają nieodpartą pokusę wyciśnięcia tych parunastu złotych z klienta. Efekty łatwe do przewidzenia. Powyżej.
  • Alexspin lubi to

#95 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3701 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 27 grudzień 2020 - 06:13

Kasowanie krytycznych postów na Forum WŚ trwa, a nawet rozwija się... :angry:



#96 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5357 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 27 grudzień 2020 - 07:37

Trudno sie sensownie wypowiedziec jesli waga wyglada tak, ze na jednej szali lezy wspolczesny homo-sovietikus a na drugiej kapitalizm bez kapitalu....



#97 ONLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3701 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 27 grudzień 2020 - 08:02

Przykre, ale z ogromnym żalem skonstatowałem agonię Wędkarskiego Świata. Nie przeszkadzają mi reklamy, wiadomo, że periodyk nie utrzyma się bez reklam i sponsorów. Niestety to nie reklamy, a zmiana składu Redakcji, całkowite zawłaszczenie przez padalca WMH, spowoduje likwidację ostatniego sensownego periodyku wędkarskiego. Kasowane są wszelkie krytyczne wpisy https://wedkarskiswi...php?f=84&t=5620, wykasowano co najmniej połowę wątku niewygodną nowej Redakcji. Sugestie i prośby czytelników są wręcz ignorowane. Pan Red-yktator popadł w ciężkie samouwielbienie. Szkoda, że megalomania jednego nieudacznika niszczy wieloletni dorobek poprzednich Redakcji...angry.png

WĘDKARSKI ŚWIECIE wróć!!!


Użytkownik Alexspin edytował ten post 27 grudzień 2020 - 08:04


#98 OFFLINE   Andrew126

Andrew126

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów

Napisano 27 grudzień 2020 - 08:31

W styczniu odbieram ostatni numer z rocznej prenumeraty i bez żalu żegnam. Zwyczajnie nie ma co czytać.....   Do tego zapach farby nie do wytrzymania. Tylko nie wiem co powiedzieć dzieciom, które rok temu kupiły mi prenumeratę na prezent.... na szczęście nie pytają :)


  • Alexspin lubi to

#99 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4897 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 27 grudzień 2020 - 09:43

Powoli i nieubłaganie,  z całego tego chlipen schlochen, wychodzi.. z już z nami pozostanie nadzwyczaj proste,  lecz bardzo popularne pytanie.. I jak mam teraz żyć, co ze sobą począć, co biedny mam myśleć? O moja ty gazeto, mój drogowskazie, horyzoncie kolorowy .. wracaj!  Czekam, cały z  gazety ulepiony jestem.. :D    



#100 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3701 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 27 grudzień 2020 - 12:53

Jak zwykle - scheißen sprechen... :ph34r: 


  • ASAPfishing lubi to