Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łódka ok. 4 metry - zakup, opinie, porady


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1708 odpowiedzi w tym temacie

#401 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1518 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 23 luty 2018 - 00:04

Stabilność - stabilnością... Wystarczy wejść na 4 metrowej łodzi na ławeczkę / siedzisko - najlepiej w  dwie osoby na tej samej stronie i zobaczyć co się stanie. Może i ten Bass Boat od Solara to dobry pomysł ale szczerze to nie wierze w jego super stabilność przy takiej zabudowie. Może w pojedynkę da radę , ale już w dwie osoby marnie to widzę...


  • Ropuch lubi to

#402 OFFLINE   tryt

tryt

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 318 postów
  • LokalizacjaWodzisław Sl.
  • Imię:Roman

Napisano 05 marzec 2018 - 14:24

Semper 380W czy River Fox 405? 

https://maciekzejmo....per/semper-380w

http://www.fox-boats...riverfox-390.2/

 

Dla jednej osoby na pokładzie w 99% przypadków. Bardziej "pod moje upodobania" to pasuje River, ale Semper zdecydowanie wyjdzie taniej. Semperem pływałem - solidna, stabilna na wodzie. Co do River Foxa nie mam doświadczeń, ale ładniutka ;) 

Ech - gdyby nie trochę za wysoka pawęż dla silnika S to bym się nie zastanawiał i dalej pływał moją Wile380. 

 

Co radzicie?



#403 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1518 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 05 marzec 2018 - 14:31

Ja polecę od siebie PEGAZUS 380 z Augustowa. Mega stabilna i najwyższa burta z tych co wymieniłeś bo aż 55 cm. Waga 196 kg na pusto bez dodatków, szeroka na 175 cm i długa na 380 cm, kategoria projektowa C. Na krótką stopę.


  • Robert Crocker lubi to

#404 OFFLINE   tryt

tryt

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 318 postów
  • LokalizacjaWodzisław Sl.
  • Imię:Roman

Napisano 05 marzec 2018 - 14:34

Skośny pokład - jak dla mnie - dyskalifikuje łódkę pod kątem użytkowania spinningowego



#405 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4892 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 05 marzec 2018 - 14:42

Mega stabilna i najwyższa burta z tych co wymieniłeś bo aż 55 cm. Waga 196 kg na pusto bez dodatków, szeroka na 175 cm i długa na 380 cm, kategoria projektowa C. Na krótką stopę.

To akurat dyskusyjna zaleta.  Znam przypadek klienta, któremu zwidziało się 55. Po sezonie wrócił i zapłacił za obcięcie burty. Pomijam fakt, że kadłub o takich gabarytach wygląda po postu nieproporcjonalnie.



#406 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1171 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 05 marzec 2018 - 14:57

River jak sama nazwa wskazuje to łódka na rzekę.



#407 OFFLINE   tryt

tryt

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 318 postów
  • LokalizacjaWodzisław Sl.
  • Imię:Roman

Napisano 05 marzec 2018 - 14:58

Praktykował ktoś obcinanie (skracanie) pawęży? Ryzyko utraty silnika rośnie, a mam od zeszłego roku nówkę... 



#408 OFFLINE   tryt

tryt

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 318 postów
  • LokalizacjaWodzisław Sl.
  • Imię:Roman

Napisano 05 marzec 2018 - 14:59

River jak sama nazwa wskazuje to łódka na rzekę.

Jezioro rzece nie powie  ;)



#409 OFFLINE   tryt

tryt

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 318 postów
  • LokalizacjaWodzisław Sl.
  • Imię:Roman

Napisano 05 marzec 2018 - 15:14

A tak na poważnie - jakie według Ciebie cechy predysponują łódkę na jezioro a jakie na rzekę? Zafalowanie na dużej rzece może być nieraz większe niż na mniejszym jeziorze, a do tego prądy, wiry i inne warkocze. 



#410 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1018 postów

Napisano 05 marzec 2018 - 15:31

Semper 380W czy River Fox 405? 

https://maciekzejmo....per/semper-380w

http://www.fox-boats...riverfox-390.2/

 

Dla jednej osoby na pokładzie w 99% przypadków. Bardziej "pod moje upodobania" to pasuje River, ale Semper zdecydowanie wyjdzie taniej. Semperem pływałem - solidna, stabilna na wodzie. Co do River Foxa nie mam doświadczeń, ale ładniutka ;)

Ech - gdyby nie trochę za wysoka pawęż dla silnika S to bym się nie zastanawiał i dalej pływał moją Wile380. 

 

Co radzicie?

 

Semper 410 - łódka jest pod silnik z kolumną S.



#411 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1171 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 05 marzec 2018 - 15:48

A tak na poważnie - jakie według Ciebie cechy predysponują łódkę na jezioro a jakie na rzekę? Zafalowanie na dużej rzece może być nieraz większe niż na mniejszym jeziorze, a do tego prądy, wiry i inne warkocze. 

Nie odpowiem Ci na zadane pytanie ponieważ nie jestem szkutnikiem/projektantem . 

Też miałem dylemat co wybrać kupując łódkę dla siebie ,którą będę  pływał po jeziorze. i też tak jak u Ciebie w 99%  dla mnie samego  . Po przewertowaniu netu jak również naszego forum stwierdziłem ,że riverfox  jednak odpada a był na pierwszym miejscu na mojej liście. 



#412 OFFLINE   tryt

tryt

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 318 postów
  • LokalizacjaWodzisław Sl.
  • Imię:Roman

Napisano 05 marzec 2018 - 15:49

3000 zł różnicy pomiędzy podstawową wersją Semper 380W a 410. Tak jak pisałem - pływam sam. Jest za co dopłacać te 3000? Bo na 380 swobodnie się zmieszczę



#413 OFFLINE   tryt

tryt

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 318 postów
  • LokalizacjaWodzisław Sl.
  • Imię:Roman

Napisano 05 marzec 2018 - 15:53

Nie odpowiem Ci na zadane pytanie ponieważ nie jestem szkutnikiem/projektantem . 

Też miałem dylemat co wybrać kupując łódkę dla siebie ,którą będę  pływał po jeziorze. i też tak jak u Ciebie w 99%  dla mnie samego  . Po przewertowaniu netu jak również naszego forum stwierdziłem ,że riverfox  jednak odpada a był na pierwszym miejscu na mojej liście. 

Pochwalisz się, co kupiłeś ostatecznie ?



#414 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1518 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 05 marzec 2018 - 15:57

Pegazus nie ma skośnego pokładu, 2 stopnie w pochyłu do środka to niemal idealnie prosty pokład. Kompletnie nie wyczuwalne, Pegasus ma samo odpływowy pokład czyli podczas płynięcia odkręcasz zawór spustowy w podłodze i cała woda jaka jest wypływa.

#415 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1171 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 05 marzec 2018 - 16:03

Pochwalisz się, co kupiłeś ostatecznie ?

Wigry 355  :) . Dla mnie samego jest ok. W czasie urlopu to rekreacyjnie w 2+1 też pływamy ,oczywiście bez szpeju wędkarskiego. Cenowo wyszło podobnie jak river bo dużo rzeczy mam dołożonych  po i w czasie montażu łódki. Wagowo na plus bo jest łatwiej ją zwodować samemu . 



#416 OFFLINE   tryt

tryt

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 318 postów
  • LokalizacjaWodzisław Sl.
  • Imię:Roman

Napisano 05 marzec 2018 - 16:11

Z 4200 wersji podstawowej po dodatkach doszedłeś do około 12000  :o ? Bo tyle mniej więcej teraz wychodzi riverfox...



#417 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1171 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 05 marzec 2018 - 16:27

Z 4200 wersji podstawowej po dodatkach doszedłeś do około 12000  :o ? Bo tyle mniej więcej teraz wychodzi riverfox...

To było dokładnie dwa lata temu i river był chyba nieco tańszy default_hmm.gif  Ale gdzieś tak około 10k.  



#418 OFFLINE   radmac5

radmac5

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 657 postów
  • Imię:Radek

Napisano 05 marzec 2018 - 16:35

To co masz tam za te dodatkowe 5 Tyś ? (Pytam z ciekawości )

#419 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4892 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 05 marzec 2018 - 16:45

A tak na poważnie - jakie według Ciebie cechy predysponują łódkę na jezioro a jakie na rzekę? Zafalowanie na dużej rzece może być nieraz większe niż na mniejszym jeziorze, a do tego prądy, wiry i inne warkocze. 

Dobrze powiedziane. Nie ma rozwiązania-wytrycha. Większość łódek sprzedawanych w PL jako ogólnie mówiąc wędkarskie i tak nie jest skonstruowana do pływania po większej fali i żadne podnoszenie burt tego nie zmieni.


Użytkownik psulek edytował ten post 05 marzec 2018 - 16:45

  • dragon12 lubi to

#420 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1171 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 05 marzec 2018 - 17:02

Nie wiem czy jestem wszystko w stanie wyszczególnić ale spróbuje 

Winda kotwiczna SET BLACK II + kotwica  + rolki prowadzące line , instalacja elektryczna miedzy skorupami, gniazda agregatowe do podłączenia sil.elektr. amperomierz ,woltomierz ,separator akumulatorów z wł-wył głównym   , dwa gniazda podłogowe , dwa siedziska podnoszone na sprężynach gazowych w tym jedno z oparciem,  dulki  wioseł na łożyskach, gniazda Scotty z blokadą wpuszczane do montażu uchwytów trollingowych 2szt. gniazdo Scotty do montażu windy kotwicznej z tyłu na pawęży , uchwyty Scotty mocowane do relingów 4szt. dodatkowa bakista plus pompka wody, uchwyty mocowania akumulatora i zbiornika paliwa, pantograf do silnika elektrycznego, cztery uchwyty z nierdzewki do montazu przetwornika echa lub ramki z kółkami, luki nieco inne jak w orginale, kil wzmocniony blachą z nierdzewki, wzmocnienie pod pokład słoneczny , materace ,pokrowiec portowy. Chyba wszystko .    


  • cabage lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych