Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łódka ok. 4 metry - zakup, opinie, porady


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1708 odpowiedzi w tym temacie

#441 OFFLINE   tryt

tryt

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 318 postów
  • LokalizacjaWodzisław Sl.
  • Imię:Roman

Napisano 07 marzec 2018 - 19:06

Ja bym brał większą :)

Nie pomagasz, Radek, nie pomagasz  ;) . Myśałem, że wszyscy powiedzą - bierz 380! I nie miałbym wyrzutów sumienia...



#442 OFFLINE   Tabor

Tabor

    OO7

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 921 postów
  • LokalizacjaInnemiejsce
  • Imię:Tetryk
  • Nazwisko:Tetryk

Napisano 07 marzec 2018 - 19:43

. Łódka 410 cm z silnikiem  5 KM ( chyba że w dwusuwie podrasowanym jak często bywa na filmach reklamowych łódka odchudzona na maxa ) pływa 20 km/h  , chyba naciągany  wynik .

Z wiatrem i z nurtem a kapitan wielkości  dżokeja  35 kg brutto z ubraniem .

Jeśli łowisz sam i nie masz zamiaru rozwijać się tz za rok kupować większego silnika kupuj mniejszą , 6 km to zam mało do łódki 410 cm .

Lepiej sprzedać mały silnik i do tej sumy dodać różnice w cenie między 380 a 410 i kupić większy silnik ale do 10 KM bo nowe prawo wodne  trzyma nas za j..a .



#443 OFFLINE   radmac5

radmac5

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 657 postów
  • Imię:Radek

Napisano 07 marzec 2018 - 19:51

Moim zdaniem czy 380 czy 410 na 5 km to i tak szału nie będzie ... więc lepiej większa :)

#444 OFFLINE   tryt

tryt

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 318 postów
  • LokalizacjaWodzisław Sl.
  • Imię:Roman

Napisano 07 marzec 2018 - 20:05

. Łódka 410 cm z silnikiem  5 KM ( chyba że w dwusuwie podrasowanym jak często bywa na filmach reklamowych łódka odchudzona na maxa ) pływa 20 km/h  , chyba naciągany  wynik .

Z wiatrem i z nurtem a kapitan wielkości  dżokeja  35 kg brutto z ubraniem .

Jeśli łowisz sam i nie masz zamiaru rozwijać się tz za rok kupować większego silnika kupuj mniejszą , 6 km to zam mało do łódki 410 cm .

Lepiej sprzedać mały silnik i do tej sumy dodać różnice w cenie między 380 a 410 i kupić większy silnik ale do 10 KM bo nowe prawo wodne  trzyma nas za j..a .

Ważę jak dżokej - 73 kg ;) . Pływałem trochę na Semper 380 z 5 konnym silnikiem, prędkości wówczas nie mierzyłem, ale była dla mnie całkiem satysfakcjonująca. Tak więc myślę, że sam, trochę sprzętu to i na 410 bym "pośmigał" względnie szybko. Mam dylemat



#445 OFFLINE   tryt

tryt

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 318 postów
  • LokalizacjaWodzisław Sl.
  • Imię:Roman

Napisano 07 marzec 2018 - 20:05

Moim zdaniem czy 380 czy 410 na 5 km to i tak szału nie będzie ... więc lepiej większa :)

Ha - nie 5 a całe 6  ;) !


  • radmac5 lubi to

#446 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1018 postów

Napisano 07 marzec 2018 - 21:56

Dużej różnicy w prędkości z tym silnikiem między 380 a 410 nie będzie, moim zdaniem może 2 km/h. Z 6 km powinieneś 410-tką zakręcić się koło tych 20 km/h, pytanie czy to Ci wystarczy. Łódź chcesz na 1 maja? Bo Kolega z Jerka zamawiał w zeszłym tygodniu i odbiór ma w czerwcu. A odnośnie wyboru, to dla mnie proste, że 410. To jest klasa wyżej od 380 pod każdym względem.


Użytkownik Maciek. edytował ten post 07 marzec 2018 - 21:58


#447 OFFLINE   KRZYCHU SZ-EK

KRZYCHU SZ-EK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 127 postów
  • LokalizacjaSzczecinek
  • Imię:Krzysztof

Napisano 07 marzec 2018 - 21:58

Kolego ogarnij sobie takie cudo https://www.olx.pl/o...67-IDsCaQz.html



#448 OFFLINE   Sebalos

Sebalos

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1249 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Seba

Napisano 07 marzec 2018 - 22:01

Ważę jak dżokej - 73 kg ;) . Pływałem trochę na Semper 380 z 5 konnym silnikiem, prędkości wówczas nie mierzyłem, ale była dla mnie całkiem satysfakcjonująca. Tak więc myślę, że sam, trochę sprzętu to i na 410 bym "pośmigał" względnie szybko. Mam dylemat

 

Moja zwinna 410-ka na 5 km idzie całe 15 km/h  na 9.9 już 35km/h. Różnica między 5 a 6 km jest na prawdę nieznaczna.Lekki wiatr troche zmarszczek i już będzie niewidoczna wcale.



#449 OFFLINE   tryt

tryt

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 318 postów
  • LokalizacjaWodzisław Sl.
  • Imię:Roman

Napisano 08 marzec 2018 - 15:41

Dużej różnicy w prędkości z tym silnikiem między 380 a 410 nie będzie, moim zdaniem może 2 km/h. Z 6 km powinieneś 410-tką zakręcić się koło tych 20 km/h, pytanie czy to Ci wystarczy. Łódź chcesz na 1 maja? Bo Kolega z Jerka zamawiał w zeszłym tygodniu i odbiór ma w czerwcu. A odnośnie wyboru, to dla mnie proste, że 410. To jest klasa wyżej od 380 pod każdym względem.

Odbiór lipiec :( . To wiele zmienia...



#450 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1018 postów

Napisano 08 marzec 2018 - 16:19

Kolego niestety wiadomym jest, że o tej porze nie zamówisz łodzi z odbiorem na maj w firmach typu Semper czy Fox Boats. Przed lutową Rybomanią trzeba zamawiać...



#451 OFFLINE   tryt

tryt

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 318 postów
  • LokalizacjaWodzisław Sl.
  • Imię:Roman

Napisano 10 marzec 2018 - 13:53

Semper 380W zamówiony. Dla mnie to optymalny wybór - oczywiście są lepsze, ale ta będzie dla mnie naprawdę super  :)


  • malinabar, Maciek. i M a r a s lubią to

#452 OFFLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2333 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 11 marzec 2018 - 00:48

Sorrki , że tak nie zgłębiając specjalnie tematu , a jedynie bazując na stronie producenta , na której informacji jakoś nie znalazłem - czym różni się Semper 380 od 380W , skoro mamy tysiaka różnicy między nimi ?



#453 OFFLINE   tryt

tryt

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 318 postów
  • LokalizacjaWodzisław Sl.
  • Imię:Roman

Napisano 11 marzec 2018 - 07:02

Prawdę mówiąc - nie mam pojęcia. A na stronie producenta w zakładce "modele Semper" 380 nie jest oferowana, ta wersja jest tylko w cenniku.



#454 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1018 postów

Napisano 11 marzec 2018 - 08:00

380 jest węższa i lżejsza.



#455 OFFLINE   UTi

UTi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 144 postów
  • LokalizacjaPomorze
  • Imię:Łukasz

Napisano 11 marzec 2018 - 20:44

 Witam serdecznie.

Mam nadzieję że to odpowiednie miejsce, aby zadać moje pierwsze pytanie na forum.

Od niedawna stałem się szczęśliwym posiadaczem silnika zaburtowego suzuki df 15 four stroke, stopa s.

Chciałbym sparowaćgo z łodzią motorową cameo produkowaną w latach 70-tych w Ostródzie.

Czy ktoś z szanownych użytkowników forum orientuje się ile może ważyć ta łódka,oraz czy istnieje szansa na to że wejdzie w ślizg z tym silnikiem ?



#456 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 11 marzec 2018 - 21:03

Waga oscyluje w granicach 200 kg może troszkę mniej. Piętnastka wypchnie ją do ślizgu ale prędkość maksymalna nie będzie imponująca.

#457 OFFLINE   UTi

UTi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 144 postów
  • LokalizacjaPomorze
  • Imię:Łukasz

Napisano 11 marzec 2018 - 21:25

Dziękuję za szybką odpowiedź. Dodam że przy silniku jest śruba solas-a, amita 4 9.25x10R,lecz z pewnością nie będzie ona miała wielkiego wpływu na osiągi.

Jak tylko lód zejdzie z jeziora przeprowadzę testy w boju.Zmierzę prędkość za pomocą ręczniaka garmina i nie omieszkam podzielić się informacjami na forum  :)



#458 OFFLINE   Pinciu

Pinciu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 200 postów
  • LokalizacjaKomorów
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:El.

Napisano 12 marzec 2018 - 14:09

Ja myślę, że łódka nie wejdzie w ślizg. 200 kg łodzi do tego silnik, zbiornik z paliwem no i kilkadziesiąt kilo żywej wagi człowieka😉 . To minimum na pokładzie. W warunkach bojowych myślę, że trzeba doliczyć jeszcze około 50 kg balastu. Uważam, że za mała moc do tej wagi. Na forum motorowodnym stosują taki przelicznik 1KM to 15kg wagi łodzi aby można pływać w ślizgu.

Użytkownik Pinciu edytował ten post 12 marzec 2018 - 14:14


#459 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 12 marzec 2018 - 14:35

Cameo z jednym ludziem i motorkiem 9,9 swobodnie wychodziła do ślizgu. Wiem bo pływałem takim sprzętem,więc z piętnastką raczej nie będzie problemu.

#460 OFFLINE   Sebalos

Sebalos

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1249 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Seba

Napisano 12 marzec 2018 - 14:50

Ja myślę, że łódka nie wejdzie w ślizg. 200 kg łodzi do tego silnik, zbiornik z paliwem no i kilkadziesiąt kilo żywej wagi człowieka . To minimum na pokładzie. W warunkach bojowych myślę, że trzeba doliczyć jeszcze około 50 kg balastu. Uważam, że za mała moc do tej wagi. Na forum motorowodnym stosują taki przelicznik 1KM to 15kg wagi łodzi aby można pływać w ślizgu.

 

Idąc tym tropem potrzebuję  ponad 15 KM do ślizgania a jakoś mi to się udaje na 9.9  :P


Użytkownik Sebalos edytował ten post 12 marzec 2018 - 14:51

  • Paweł J lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 5

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych


    Bing (1)