Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łódka ok. 4 metry - zakup, opinie, porady


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1688 odpowiedzi w tym temacie

#881 OFFLINE   Quent

Quent

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 205 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Marcin

Napisano 31 sierpień 2019 - 17:54

Przyczepka fajna. Użytkuję taką z silver 445. Silnik można do niej założyć max 30KM choć producent twierdzi że zakładają większe nawet. Do 30KM w każdym razie jest homologacja. Odnośnie do stabilności to niewiele mam porównania ale mogę nakręcić jakiś film jak będę na wodzie

#882 OFFLINE   dolot

dolot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 181 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Kozieł

Napisano 31 sierpień 2019 - 18:32

Kaboats pękła w poprzek w połowie i nabierała wody została wymieniona na nową i ta również nabiera narazie jeszcze kolega nie wie jak i gdzie A rzeczywista masa łódki wyszła niecałe 100 kg z deklarowanych 120 w wersji że sterowka.

#883 OFFLINE   Quent

Quent

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 205 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Marcin

Napisano 01 wrzesień 2019 - 12:30

Horror!
Na www ka boats czytam że powinna ważyć 150kg.
Ciekawe czy moja faktycznie ważyła jako golas 250kg :-)

#884 OFFLINE   dolot

dolot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 181 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Kozieł

Napisano 01 wrzesień 2019 - 13:22

Nie wiem czy to norma ale faktem jest że z drugą też już ma problem więc kaboats sobie odpuszczam A że abc są identyczne więc obu nie biorę pod uwagę więc z wyższą burtą zostaje semper i silver w długości 4 m ewentualnie necko 390 ale tam już mniej miejsca na pokładzie bo bakista boczna

#885 OFFLINE   mentnooki

mentnooki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 467 postów
  • Lokalizacjasiedlce
  • Imię:ANDRZEJ
  • Nazwisko:KRUK

Napisano 01 wrzesień 2019 - 14:01

A to ktoś posiada albo widział  z bliska?https://www.olx.pl/s...q-łódka-430lux/ albo                                                                                https://www.olx.pl/o...html#f9f7d7f35a



#886 Guest_Michal Sz_*

Guest_Michal Sz_*
  • Guests

Napisano 01 wrzesień 2019 - 18:32

A co sadzicie o łodziach riverfox 405 czy 420, wyglądają ładnie i dużo opcji, ale na pierwszy rzut oka to wyglada na jakąś sportowa i chyba ma niskie burty, czy taka nadaje się nad zalew Szczeciński np.?
W opisie 405 producent pisze ze jak wszyscy przejada na jedna burtę to zostaje 22cm tak to zrozumiałem?
To chyba malo?

#887 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1018 postów

Napisano 01 wrzesień 2019 - 20:00

A co sadzicie o łodziach riverfox 405 czy 420, wyglądają ładnie i dużo opcji, ale na pierwszy rzut oka to wyglada na jakąś sportowa i chyba ma niskie burty, czy taka nadaje się nad zalew Szczeciński np.?
W opisie 405 producent pisze ze jak wszyscy przejada na jedna burtę to zostaje 22cm tak to zrozumiałem?
To chyba malo?

 

Cześć. Po pierwsze popracuj nad składnią, interpunkcją i polskimi znakami, bo nikt nie lubi czytać takich tekstów. Po drugie przeczytaj ten wątek i wątek o łodziach Fox Boats. Do tego proponuję jeszcze wątek o łodziach Semper i "Nasze łodzie". Na Twoje pytania odpowiedzi zostały już udzielone wielokrotnie, a zasada jest taka, że najpierw czyta się odpowiednie wątki, a następnie zadaje się pytania, których nie było.


  • mario lubi to

#888 Guest_Michal Sz_*

Guest_Michal Sz_*
  • Guests

Napisano 01 wrzesień 2019 - 20:32

Cześć. Po pierwsze popracuj nad składnią, interpunkcją i polskimi znakami, bo nikt nie lubi czytać takich tekstów. Po drugie przeczytaj ten wątek i wątek o łodziach Fox Boats. Do tego proponuję jeszcze wątek o łodziach Semper i "Nasze łodzie". Na Twoje pytania odpowiedzi zostały już udzielone wielokrotnie, a zasada jest taka, że najpierw czyta się odpowiednie wątki, a następnie zadaje się pytania, których nie było.


Niestety czytałem oba wątki i nie znalazłem odpowiedzi która by pomogła mi wybrać, niestety nie mam jak sprawdzić na wodzie obu więc ciężko mi podjąć decyzję.

A ty Maciek się po porostu czepiasz i nic nie wniosłeś do tematu!

#889 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1018 postów

Napisano 01 wrzesień 2019 - 21:47

Niestety raczej nie czytałeś uważnie, bo w tych wątkach jest wiele informacji odnośnie tego na jakie wody poleca się te łódki. Odpowiedź na drugie pytanie wynika z odpowiedzi na pierwsze, tzn. skoro Riverfox 405 nie jest łódką polecaną do pływania po Zalewie Szczecińskim to 22 cm wolnej burty to mało na taki zbiornik. Riverfox 420 ma trochę wyższą burtę i poradzi sobie przy dobrej i umiarkowanie dobrej pogodzie na Zalewie, ale również nie jest to łódka dedykowana na takie akweny.


Użytkownik Maciek. edytował ten post 01 wrzesień 2019 - 21:48


#890 OFFLINE   mentnooki

mentnooki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 467 postów
  • Lokalizacjasiedlce
  • Imię:ANDRZEJ
  • Nazwisko:KRUK

Napisano 02 wrzesień 2019 - 20:34

A to ktoś posiada albo widział  z bliska?https://www.olx.pl/s...q-łódka-430lux/ albo                                                                                https://www.olx.pl/o...html#f9f7d7f35a

Powtórzę  .Nikt  nic nie wie o tych łodziach.



#891 Guest_Michal Sz_*

Guest_Michal Sz_*
  • Guests

Napisano 02 wrzesień 2019 - 20:49

Przyczepka fajna. Użytkuję taką z silver 445. Silnik można do niej założyć max 30KM choć producent twierdzi że zakładają większe nawet. Do 30KM w każdym razie jest homologacja. Odnośnie do stabilności to niewiele mam porównania ale mogę nakręcić jakiś film jak będę na wodzie

Czy cos musiałeś dokupować do tej przyczepy?
Może zakładałeś jakiś podest?
Jak masz możliwość to nagraj jakiś filmik jak się przechyla po przejściu z burty do drugiej.

#892 OFFLINE   Quent

Quent

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 205 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Marcin

Napisano 03 wrzesień 2019 - 17:01

Przyczepę mam bez przeróbek. Jestem właśnie na wodzie sam i nie wiem jak to nagrać w takich warunkach. Ktoś musiałby mnie z brzegu nagrać albo druga osoba siedząca na dziobie.
Tym razem nie pomogę.

#893 Guest_Michal Sz_*

Guest_Michal Sz_*
  • Guests

Napisano 03 wrzesień 2019 - 17:21

Przyczepę mam bez przeróbek. Jestem właśnie na wodzie sam i nie wiem jak to nagrać w takich warunkach. Ktoś musiałby mnie z brzegu nagrać albo druga osoba siedząca na dziobie.
Tym razem nie pomogę.

Zrob zdjęcia jak będziesz mial łudź na przyczepie.
Chce zobaczyć jak leży.
  • GrzesM lubi to

#894 Guest_Michal Sz_*

Guest_Michal Sz_*
  • Guests

Napisano 03 wrzesień 2019 - 17:22

Pływasz po Odrze?

#895 OFFLINE   Quent

Quent

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 205 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Marcin

Napisano 03 wrzesień 2019 - 17:48

Tak ale od razu wpływam w kanały Międzyodrza53d4742298ee02a80682caa742ba91c6.jpg7f1ea526e3ee26fd6b95a2cb26593a9a.jpg

#896 OFFLINE   Quent

Quent

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 205 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Marcin

Napisano 03 wrzesień 2019 - 18:32

e7bd41ae3f1602f74d6d62a7ed209f85.jpgfe37e28bce2ba751de24fb4d0d8ebd75.jpg6649bf09ac5899ca5ca5630bcc1e0cf4.jpg

#897 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1807 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 03 wrzesień 2019 - 18:37

Źle to wygląda. Ty masz zamiar wieszać tu spalinę? Zmień przyczepę na dłuższą

#898 OFFLINE   Quent

Quent

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 205 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Marcin

Napisano 03 wrzesień 2019 - 18:40

Spoko. Sporo mogę jeszcze podciągnąć całość do przodu. 5de8a1487e77beb3c2f0cb955b8f19d1.jpg
  • lopez77m lubi to

#899 Guest_Michal Sz_*

Guest_Michal Sz_*
  • Guests

Napisano 03 wrzesień 2019 - 19:40

Spoko. Sporo mogę jeszcze podciągnąć całość do przodu......

Ale to jest całkiem inna przyczepa, wiec nie mam co się dziwić ze nie przerabiałeś, moja jest typowo do pontonu i pewnie po zmianie pływadła bede musiał zmieniać coś z rolkami bo pływadło nie wejdzie.
Podoba mi się ten namiocik, można w tym nocować bez obawy ze zaleje pokład i zmokniesz w środku?

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Użytkownik Michal Sz edytował ten post 03 wrzesień 2019 - 19:41


#900 OFFLINE   Quent

Quent

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 205 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Marcin

Napisano 03 wrzesień 2019 - 19:48

Ale to jest całkiem inna przyczepa, wiec nie mam co się dziwić ze nie przerabiałeś, moja jest typowo do pontonu i pewnie po zmianie pływadła bede musiał zmieniać coś z rolkami bo pływadło nie wejdzie.
Podoba mi się ten namiocik, można w tym nocować bez obawy ze zaleje pokład i zmokniesz w środku?

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk


8415 - taki ma symbol moja :-)
Namiocik fajny. Można spać, nie przecieka.