Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łódka ok. 4 metry - zakup, opinie, porady


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1708 odpowiedzi w tym temacie

#921 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2173 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 17 październik 2019 - 05:56

Jeśli sprzedasz na umowę i wartość umowy przekroczy 1000 zł to jest podatek do zapłacenia jak przy sprzedaży samochodu. Gdzie masz zarejestrowaną łódkę? Jeśli w starostwie to zwykle jest odpowiedni wniosek do złożenia

#922 OFFLINE   IntruZ9

IntruZ9

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 482 postów
  • LokalizacjaPCT
  • Imię:intruz

Napisano 17 październik 2019 - 06:48

Łódka polport zarejestrowana w starostwie, na umowie wpisze poniżej 1000..czyki jak sprzedam musze to zgłosić w starostwie?

#923 OFFLINE   IntruZ9

IntruZ9

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 482 postów
  • LokalizacjaPCT
  • Imię:intruz

Napisano 17 październik 2019 - 06:49

Bo generalnie umowa mi do niczego nie jest potrzebna, kupujący też jej nie chcę hce na lodke

#924 OFFLINE   newrom

newrom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • LokalizacjaKraków... czasami

Napisano 17 październik 2019 - 08:20

Nie musisz nic pisać, umowa ustna jest równie dobra jak ta pisana. To kupujący powinien naciskać na umowę, żeby mieć papier w razie gdyby wyszła jakaś wada ukryta.

Co do PCC, to AFAIR się zmieniło i od kilku lat podatku nie płacą już solidarnie obydwie strony, a kupujący. Oczywiście przy wartości >1kpln.

Do starostwa możesz zgłosić, ale sankcji za niezgłoszenie brak.



#925 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2173 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 17 październik 2019 - 08:27

Lepiej wyrejestrować, zdjąć numery i mieć umowe, są sytuację gdy po numerze mogą szukać właściciela i po co się tłumaczyć że łódka sprzedana ale nie wiem komu.

#926 OFFLINE   newrom

newrom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • LokalizacjaKraków... czasami

Napisano 17 październik 2019 - 08:38

Im więcej papieru, tym dupa czystsza. Jednak obowiązku brak.


  • suhhar i pawlo29 lubią to

#927 OFFLINE   IntruZ9

IntruZ9

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 482 postów
  • LokalizacjaPCT
  • Imię:intruz

Napisano 17 październik 2019 - 08:40

Bardzo dziękuję za pomoc!!

#928 OFFLINE   danielos

danielos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Daniel

Napisano 29 grudzień 2019 - 22:11

Koledzy posiada ktoś Necko 390? Proszę o opinię. Łajba wygląda bardzo interesująco, dużo bakist i możliwość montażu pokładu słonecznego.



#929 OFFLINE   dolot

dolot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 181 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Kozieł

Napisano 30 grudzień 2019 - 17:03

Mam z kolegą ale na chwilę obecną walczymy z ustawieniem silnika i paweżą poza tym łódka sprawia wrażenie solidnej. Pierwsza wada to np silnika yamaha f15-20 nie da się podnieść do pływania po płytkiej wodzie, wadzi silnik o ten próg za paweżą. Założyliśmy oslone pawezy w klin troszke pomogło ale osiągi troszke spadły za to przestała skakać co miało miejsce przy oryginalnej osłonie pawezy. Dziś kolega robił testy z podniesieniem silnika do góry o 1 cm i z klinem zaczęła znowu skakać. A więc środek i pierwsze wrażenie super ale czar pryska jak z trzeba powiesić silnik i ustawic żeby to jakoś pływało. Narazie jest 15km ale już płynie nowy gaźnik od 20 i walka od początku. Na zdjęciu element, który przeszkadza w podniesieniu silnika. Reasumując na chwilę obecną drugi raz bym nie kupił.

Załączone pliki


  • Małkociniak lubi to

#930 OFFLINE   danielos

danielos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Daniel

Napisano 01 styczeń 2020 - 16:09

Mam z kolegą ale na chwilę obecną walczymy z ustawieniem silnika i paweżą poza tym łódka sprawia wrażenie solidnej. Pierwsza wada to np silnika yamaha f15-20 nie da się podnieść do pływania po płytkiej wodzie, wadzi silnik o ten próg za paweżą. Założyliśmy oslone pawezy w klin troszke pomogło ale osiągi troszke spadły za to przestała skakać co miało miejsce przy oryginalnej osłonie pawezy. Dziś kolega robił testy z podniesieniem silnika do góry o 1 cm i z klinem zaczęła znowu skakać. A więc środek i pierwsze wrażenie super ale czar pryska jak z trzeba powiesić silnik i ustawic żeby to jakoś pływało. Narazie jest 15km ale już płynie nowy gaźnik od 20 i walka od początku. Na zdjęciu element, który przeszkadza w podniesieniu silnika. Reasumując na chwilę obecną drugi raz bym nie kupił.

 

Próbowaliście jak pływa na elektryku? Dużo za wysoko jest ten próg? Myślisz, że z mniejszym silnikiem 5-10KM będzie ten sam problem?



#931 OFFLINE   dolot

dolot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 181 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Kozieł

Napisano 01 styczeń 2020 - 19:44

Na elektryku nie próbowaliśmy i raczej nie będziemy raz że ten który mamy jakiś stary motor Guide ledwo pchnął ponton 320 dwa u mnie nie ma stref ciszy, a mniejszy silnik nie wiem możliwe że dałoby radę podnieść na dwa zęby do góry ale jak z manewrowaniem w tym ustawieniu nie mambpojecia bo u nas 15 ma bardzo mały zakres ruchu i nie da się wbić biegu do przodu za to wsteczny wbija się sam przy podnoszeniu 😉

#932 OFFLINE   danielos

danielos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Daniel

Napisano 02 styczeń 2020 - 15:15

Panowie pytanie ogólne: czy w konstrukcji łodzi dwupłaszczowej stosuje się piany wypełniające (przestrzeń pomiędzy skorupami) i jest to reguła czy wręcz należy jej unikać? Jeżeli się stosuje to czy tylko w podłodze czy wszędzie? Wydaje mi się, że nie istnieje piana, która byłaby w 100% hydrofobowa więc należałoby jej unikać ale jak jest w praktyce?



#933 OFFLINE   TomekTomek11112

TomekTomek11112

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 69 postów

Napisano 02 styczeń 2020 - 15:18

Witam serdecznie!
W ubiegłym roku szukałem łódki. Wielu z Was mi pomogło w podjęciu decyzji. Dziękuję!
Obiecałem że opiszę co i jak.
Zakup to Alfa 390 szerokość 170 cm.
Chciałem stabilną łódź i mogę powiedzieć ze jest super. Śmiało można usiąść na burcie i nic się złego nie dzieje. Lowię najczęściej w 2 osoby. Jest sporo miejsca. Samemu to już luksus ;-)
Do tej pory plywalem na wiosłach. Pływa się lekko. Raz złapał nas niezły wiatr i był problem z płynięciem. Fala miała z 30-35 cm. Mimo ciężkiej pracy lodź prawie stała w miejscu. Dlatego będę szukał silnika elektrycznego do niej. Co polecacie?
Przyczepkę mam na płozach i dobrze się sprawdza. Kupiłem taką bo wuecej pozytywnych opini wyczytałem. Mam jednak pewne ale... po sezonie mozna zauważyć ze farba zewnetrzna na łodzi jest lekko starta (tam gdzie stykala sie z płozami) Będę musiał to jakoś poprawiać. Przy kółkach pewnie by tego nie było.
Ogolnie z zakupu jestem zadowolony. Łódź z wyposazeniem + przyczepka wyszła 6400.
Ryby w miarę dopisywaly;-)
Teraz tylko ten silnik i akumulator dla wiekszego bezpieczeństwa i spokoju.
  • Paweł J lubi to

#934 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1972 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 02 styczeń 2020 - 15:29

Do tej pory zastanawia mnie fenomen alfy 390 i jej niby stabilności ...


  • bassy i czocho lubią to

#935 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 02 styczeń 2020 - 15:43

Do tej pory zastanawia mnie fenomen alfy 390 i jej niby stabilności ...
https://www.youtube....h?v=wMVznF5zU-o


Robert czy osobiście pływałeś tą łódką?

#936 OFFLINE   czocho

czocho

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Kamil

Napisano 02 styczeń 2020 - 16:16

Buja się jak mydelniczka...szczerze? balbym się tym pływać po swojej wodzie ;-)

#937 OFFLINE   dino9

dino9

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 72 postów
  • LokalizacjaWLKP
  • Imię:Przemo

Napisano 02 styczeń 2020 - 18:05

Pawełku, tylko Ty miałeś Lambdę,i to 2szt z których jedna jest u mnie.Lambda w porównaniu do tej "mydelniczki" Alfy z filmu nie buja się nawet jak po niej biegasz

#938 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 02 styczeń 2020 - 18:37

W jednej firmie to lambda w innej alfa ,jak zwał tak zwał jest to klon crescento podobny i te łódki są stabilne i nie boją się dużej fali. Paru ludzi z tego forum wie gdzie , kiedy i na jakiej fali pływałem. Nikt nie wypadł za burtę i żadna łódka się nie wywróciła. Wszystkie łódki będą się kiwać jak będziemy podchodzić do burty jedne mniej inne więcej, na tym filmie nie widzę powodu do załamywania rąk i pisaniu o tragedii. Dojdzie torba z kanapkami pudło z przynętami, wędki ,kolega łódka siądzie głębiej i zrobi się stabilniejsza.
  • wicher_dziki_koń lubi to

#939 OFFLINE   adamo_t

adamo_t

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 220 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • Imię:Adam

Napisano 02 styczeń 2020 - 20:51

Nie ma co debatowac w takiej cenie do 3500pln nic lepszego nie można znaleźć. Jeżeli się mylę prosze o link bo chętnie bym zakupił coś stabilniejszego z wyższa burtą.

#940 OFFLINE   kogut

kogut

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1611 postów
  • Lokalizacjaczęstochowa

Napisano 02 styczeń 2020 - 20:58

Pływa ktoś może Iwa390 lub Mirella 390 na spalinie? Jakie wrażenia, jakość wykonania, stabilność?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 8

0 użytkowników, 8 gości, 0 anonimowych