Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łódka ok. 4 metry - zakup, opinie, porady


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1688 odpowiedzi w tym temacie

#1401 OFFLINE   womaly23

womaly23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisano 21 czerwiec 2022 - 06:51

Daj 75 a ja kupie:)

Aluminium nie jest wyznacznikiem absolutnie, ale gdybym mial kupowac za takie pieniadze lodke to TAK tylko aluminium. Dożyliśmy czasów gdzie ceny lodki z tworzywa sa porownywalne z aluminium wiec wybor jest prosty
  • szczupak1 lubi to

#1402 OFFLINE   GrzesM

GrzesM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 408 postów
  • LokalizacjaKatowice
  • Imię:Grzegorz

Napisano 21 czerwiec 2022 - 06:54

W opisie ogłoszenia jest napisane że jest pokład słoneczny, nawet na fotce nr 5 widać wypełnienie tej "dziury". Dla mnie jedyny minus to ten "namiot" udający cabrio.

#1403 OFFLINE   amalker

amalker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 514 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Łukasz

Napisano 21 czerwiec 2022 - 08:05

Miałem podobny budżet i łodzi aluminiowej spełniającej warunek "bezpiecznej łodzi rodzinnej" nie znalazłem.

Stricte wędkarskie - owszem.

Zamiast tego namiotu, na wypady rodzinne praktyczniejsze jest bimini. Wiadomo, że nawet z psychologicznego punktu widzenia każdy chwali to, na co się zdecydował, bo tak się po prostu łatwiej żyje ;)

Ale naprawdę nie mam uwag do Pegazusa, a osoby które goszczę na łodzi, też wędkarsko, wyrażają swoje pochlebne opinie chyba nie tylko z grzeczności. Przepraszam za bałagan na zdjęciu bo pstryknąłem biegnąc do samochodu, ale z drugiej strony, te przedmioty pokazują skalę tego pokładu...  przy szerokości prawie 2m czujesz się bezpiecznie a łódź nie reaguje też na wariactwa dwójki chłopaków w wieku 6 i 10 lat... ;)

Załączone pliki

  • Załączony plik  poklad.jpg   51,64 KB   20 Ilość pobrań

  • cabage i WojtekCIN lubią to

#1404 OFFLINE   Kaflo

Kaflo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 55 postów
  • LokalizacjaŁDZ

Napisano 21 czerwiec 2022 - 08:24

za 75 k można spokojnie ogarnąć alu wędkarskie.

Salmon 450 - ok 26 - 30k (nie wiem jakie aktualne ceny)

Honda 60 hp (rok ok. 2014) 23 k

Przyczepa Suski - ok 6k

Dziobowy - ok 5 k

wyposażenie łodzi - ok 6k

echo - ok 6 k

 

Szukając łodzi też rozważałem Pegazusa i wydaje się to być bardzo fajna konstrukcja. Nie pływałem (szkoda), ale słyszałem że na wodzie jest bardzo dzielna i nieźle znosi fale. Też ma bardzo dużo miejsca w środku i to niezły kompromis wędkarsko/turystyczny w mojej ocenie. Natomiast mi udało sie kupić alu u producenta jak ceny były jeszcze bandycko niskie ;) więc Pegazus poszedł w odstawkę. 

 

Co do konstrukcji Salmon 450 - w porównaniu z poprzednim laminatem jaki miałem (Roxa430), na duży plus stabilność, radzenie sobie na fali, mnóstwo miejsca i wg mnie bezpieczeństwo (miałem spotkanie z drzewem na Wiśle i skończyło się na delikatnym wgniocie). 



#1405 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1518 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 21 czerwiec 2022 - 10:20

Miałem podobny budżet i łodzi aluminiowej spełniającej warunek "bezpiecznej łodzi rodzinnej" nie znalazłem.

Stricte wędkarskie - owszem.

Zamiast tego namiotu, na wypady rodzinne praktyczniejsze jest bimini. Wiadomo, że nawet z psychologicznego punktu widzenia każdy chwali to, na co się zdecydował, bo tak się po prostu łatwiej żyje ;)

Ale naprawdę nie mam uwag do Pegazusa, a osoby które goszczę na łodzi, też wędkarsko, wyrażają swoje pochlebne opinie chyba nie tylko z grzeczności. Przepraszam za bałagan na zdjęciu bo pstryknąłem biegnąc do samochodu, ale z drugiej strony, te przedmioty pokazują skalę tego pokładu...  przy szerokości prawie 2m czujesz się bezpiecznie a łódź nie reaguje też na wariactwa dwójki chłopaków w wieku 6 i 10 lat... ;)

To jest właśnie fajne w Pegazusie : dzielność na fali, duża ilość miejsca i bardzo fajnie pływa, pokład słoneczny pomieści trzech dorosłych a dalej będzie sporo miejsca na pokładzie. Ma mega pojemne bakisty .

 

Na szczęście mamy duży rynek i sporo producentów łodzi, aczkolwiek sporo producentów łodzi z laminatu czy to z alu potrafi strzelić przy produkcji taką bombę czy odwalić "popelinę" że włos na głowie się jeży jak się na to patrzy.

 

Nie każdemu do celów turystycznych i wędkarskich pasuje jeszcze welur :) Nie każdy lubi Aluminium czy Laminat :)

 

Jeśli ktoś szuka łodzi głównie do celów wędkarskich na rzeki i jeziora i lubi alu to wybór jest prosty, ale jak ktoś chce rekreacyjnie popływać z rodzinką a może nawet zabrać łajbę na wakacyjny wyjazd za granicę np. do Chorwacji (swoją drogą taki Pegazus 450 już dobrze daje sobie radę w Adriatyku) to tutaj Alu nie będzie dobrym wyborem :).

 

Nie ma złotego środka - trzeba iść na jakiś kompromis.



#1406 ONLINE   Pat92

Pat92

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 177 postów
  • LokalizacjaMazowieckie

Napisano 28 czerwiec 2022 - 08:13

Witam panowie,
Chce z pontonu przesiąść się na łódkę. Ostatnio rozglądam się za czymś sensownym i może mi coś podpowiecie.
Interesuje mnie aby była to łódź stabilna, w przedziale ~3.60-4m, aby pawez wytrzymała storma 13.5km oraz w przyszłości montaż dziobowki.
Pływam różnie, sporo po Narwi I zalewach oraz jeziorach.
Wiadomo, chciałbym nie za miliony monet, nie interesuje mnie sprzęt dla profesjonalistów tylko coś w rozsądnej cenie myślę, że do 10tys max.

Dzięki za podpowiedzi :)

#1407 OFFLINE   Ardoro

Ardoro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 222 postów
  • LokalizacjaDolnośląskie

Napisano 28 czerwiec 2022 - 09:36

Daj 75 a ja kupie:)

Aluminium nie jest wyznacznikiem absolutnie, ale gdybym mial kupowac za takie pieniadze lodke to TAK tylko aluminium. Dożyliśmy czasów gdzie ceny lodki z tworzywa sa porownywalne z aluminium wiec wybor jest prosty

Co znaczy "daj"?? Masz zwyczaj, ot tak, brać od ludzi pieniądze?? Moja rada; wydawaj swoje.

Jeżeli "goła" łódź kosztuje 35 -40 tyś i silnik 60 KM ok. 40 tyś. to o czym piszesz??



#1408 OFFLINE   marioligi

marioligi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 309 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 czerwiec 2022 - 11:47

Co znaczy "daj"?? Masz zwyczaj, ot tak, brać od ludzi pieniądze?? Moja rada; wydawaj swoje.

Jeżeli "goła" łódź kosztuje 35 -40 tyś i silnik 60 KM ok. 40 tyś. to o czym piszesz??

:)  :)  :)  myślę że @womaly23 zasugerował tylko, że jest w stanie za wspomniane 75 k dokonać zakupu łodzi aluminiowej o długości 4,5m wraz z silnikiem i wyposażeniem :)

Wskazał chyba nawet w którymś poście dokładne wskazówki co do takiego zakupu.

Reszty Twojej wypowiedzi i sposobu w jaki ją wyartykułowałeś nie chce się nawet komentować :)


  • Viking lubi to

#1409 OFFLINE   fonix

fonix

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 484 postów
  • LokalizacjaŁomianki
  • Imię:Tomek

Napisano 28 czerwiec 2022 - 16:36

...

Użytkownik fonix edytował ten post 28 czerwiec 2022 - 16:37


#1410 OFFLINE   Ardoro

Ardoro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 222 postów
  • LokalizacjaDolnośląskie

Napisano 28 czerwiec 2022 - 17:27

:)  :)  :)  myślę że @womaly23 zasugerował tylko, że jest w stanie za wspomniane 75 k dokonać zakupu łodzi aluminiowej o długości 4,5m wraz z silnikiem i wyposażeniem :)

Wskazał chyba nawet w którymś poście dokładne wskazówki co do takiego zakupu.

Reszty Twojej wypowiedzi i sposobu w jaki ją wyartykułowałeś nie chce się nawet komentować :)

Możesz sobie komentować, możesz nie komentować. Treść jest taka jaka miała być do beztreściowych "argumentów"  womaly23. Niczego konkretnego nie wskazał tylko upiera się przy swoim na zasadzie "wiem ale nie powiem", mimo tego że wystarczy kilka minut poklikać w necie żeby się przekonać że to bzdury. Zwracanie się do kogoś „daj mi twoje pieniądze” jest również dość impertynenckie bo dodatkowo sugeruje „ja ci je wydam bo ty nie potrafisz”, a przecież mnie nie zna  :)  Samego czasownika „daj” w odniesieniu do pieniędzy, chyba nie muszę komentować   :blink:



#1411 OFFLINE   marioligi

marioligi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 309 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 czerwiec 2022 - 18:05

Hm :)

Łódka Al Salmon 450 to koszt ok 30000 PLN silnik spalinowy używany około 5 letni np: Yamaha 50 KM( bo chyba w tej chwili certyfikat opiewa właśnie na taka moc) to około 25000 PLN

Silnik dziobowy Haswing GPS to 4100PLN Echosonda 9 cali 4500(Elite Ti2) do 6000 (Elite 9 FS) przyczepę można kupić nową za ok 4000PLN, akumulator kierownica sterociągi fotel noga łącznie 5000 PLN. Jak to sobie zsumujesz to otrzymasz właśnie owe 75000 PLN - ja tu bzdury nie widzę.

Nie wiem dlaczego fakty uważasz za bzdury.

Nie wiem również dlaczego zarzucasz impertynencję @Womaly23 - to jest forum koleżeńskie i wyraził się po prostu językiem prostym, potocznym :)

Pozdrawiam:)


  • Viking lubi to

#1412 OFFLINE   Ardoro

Ardoro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 222 postów
  • LokalizacjaDolnośląskie

Napisano 28 czerwiec 2022 - 18:36

Nie rozumiem o czym piszesz. Nawet nie odnosisz się do tego co napisał womaly23: „Daj mi to 75 a kupie ci nowa lodke z nowym silnikiem 50 km i jeszcze na dziobowke zostanie rowniez nowa:)

Proponuję najpierw cofnąć się i przeczytać poprzednie wpisy.

Podajesz ceny używanego i chińskiego sprzętu. Gdzie można kupić nową przyczepkę za 4 tyś zł.??

Zamierzasz prowadzić dyskusję to odnoś się precyzyjnie do komentarzy



#1413 OFFLINE   womaly23

womaly23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisano 28 czerwiec 2022 - 18:42

Co znaczy "daj"?? Masz zwyczaj, ot tak, brać od ludzi pieniądze?? Moja rada; wydawaj swoje.
Jeżeli "goła" łódź kosztuje 35 -40 tyś i silnik 60 KM ok. 40 tyś. to o czym piszesz??




Twoja rada to nie rada bo nic nie doradziles, wiec nie doradzaj nie majac nic ciekawego do powiedzenia.
Tak wydaje pieniadze swoje a jak trzeba to i czyjes nie celem oskubania kogos a skomponowania fajnego zestawu za rozsadne pieniądze. Odleciałeś na różowym słoniu daleko w gore i zapomniales spadochronu:) Wiecej dystansu i humoru, czytania ze zrozumieniem, zdrowia życzę :)
  • immortal, PatLove i Viking lubią to

#1414 OFFLINE   marioligi

marioligi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 309 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 czerwiec 2022 - 19:03

Nie rozumiem o czym piszesz. Nawet nie odnosisz się do tego co napisał womaly23: „Daj mi to 75 a kupie ci nowa lodke z nowym silnikiem 50 km i jeszcze na dziobowke zostanie rowniez nowa:)

Proponuję najpierw cofnąć się i przeczytać poprzednie wpisy.

Podajesz ceny używanego i chińskiego sprzętu. Gdzie można kupić nową przyczepkę za 4 tyś zł.??

Zamierzasz prowadzić dyskusję to odnoś się precyzyjnie do komentarzy

Odniosłem się tego, ale chyba nie rozumiesz.

Nowa przyczepa za 4000 PLN to Spawline z Pisza. 

Używany sprzęt to silnik zaburtowy - uważam, że lepiej kupić tańszy używany model po sprawdzeniu przez mechanika. Jeżeli masz zastrzeżenia co do Haswinga bo jest chiński to prawdopodobnie nie miałeś okazji pływać na nowym z funkcją kotwicy.

Na Waveinn była ostatnio promocja na Elite 9 FS z przetwornikiem za 5400 PLN - także ten tego .......

Over. Bez odbioru.



#1415 OFFLINE   womaly23

womaly23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisano 28 czerwiec 2022 - 19:07

Mozna nowa jak kolega wyzej napisal a mozna dolozyc i kupic przyczepe u Kaski Suskiej 5.5 tys malowana proszkowo itd - zamawialem 1.5 tyg temu :)

Ale gownoburza hahaha, ewidentnie panie bardziej szukasz dziury w calym niz łaty na dziure.

Nowe silniki spalinowe to tez nie JAPAN a china, Kazachstan itd wiec tak naprawde Ty nie jestes w stanie nic kupic dla siebie no chyba ze uzywane ale to uzywane :)

Użytkownik womaly23 edytował ten post 28 czerwiec 2022 - 19:11


#1416 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1518 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 29 czerwiec 2022 - 07:20

Jaki okres oczekiwania w tej chwili ?

Mozna nowa jak kolega wyzej napisal a mozna dolozyc i kupic przyczepe u Kaski Suskiej 5.5 tys malowana proszkowo itd - zamawialem 1.5 tyg temu :)

Ale gownoburza hahaha, ewidentnie panie bardziej szukasz dziury w calym niz łaty na dziure.

Nowe silniki spalinowe to tez nie JAPAN a china, Kazachstan itd wiec tak naprawde Ty nie jestes w stanie nic kupic dla siebie no chyba ze uzywane ale to uzywane :)



#1417 OFFLINE   womaly23

womaly23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisano 29 czerwiec 2022 - 07:44

3 tyg dla mnie :)

#1418 OFFLINE   Ardoro

Ardoro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 222 postów
  • LokalizacjaDolnośląskie

Napisano 29 czerwiec 2022 - 20:10

3 tyg dla mnie :)

No, no, szacuneczek :) Jakie masz "chody" u, jak nazywasz właścicielkę: Kaski Suskiej. Wiem coś o tym bo też tyle czekałem  :) Tylko że ja zapłaciłem 5,75 tyś. W Gali czekałem troszkę dłużej(nie mam takich "chodów" i zapłaciłem 6,5 tyś  :) . i doprawdy aż się boję jakości i wyposażenia przyczepki za 4 tyś zł  :)



#1419 OFFLINE   womaly23

womaly23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisano 29 czerwiec 2022 - 21:06

Zadzwon jutro i sie dowiesz ile kosztuje przyczepa w full opcji, z rozstawiem 155, trapy itd itp z malowaniem proszkowym i ile sie czeka potem napisz tu co uslyszales albo nie bo i tak prawdy nie napiszesz:) Siejesz ferment, masz malo do powoedzenia, jestes farmazonem ktory nie wie jak wyjsc z tych glupot ktore popisales... Ja zasugerowalem co mozna kupic za takie pieniadze a Ty uparcie twierdzisz ze nie, pisze Ci to tez kto inny a ty dalej uparcie ze nie, jestes ogolnie na nie. Jedno co sluszne napisales ze wystarczy chwile poklikac zeby zobaczyc co ile kosztuje ale nie wiem gdzie ty to patrzyles - ktos ci pisze ze 450 koszt do 30 u ciebie 40 - ciebie to chyba w h.... a zrobila pani z matematyki he

Bez odbioru szkoda stukania w klawiature:)

Użytkownik womaly23 edytował ten post 29 czerwiec 2022 - 21:07

  • Sławek Oppeln Bronikowski, szczupak1 i Viking lubią to

#1420 OFFLINE   womaly23

womaly23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisano 29 czerwiec 2022 - 21:18

https://allegro.pl/o...ole-11060108179

+lodka 30

+ 5.5 przyczepa

+ dziobowka 6

+ echo 6

Wyciagnij kalkulator, policz napisz co Ci wyszlo i moze mrowki dobiegna co ty za farmazony piszesz... Tam byl zestaw 5 letni a tu nowy wiec nie wiem czego ty nie rozumiesz, kupujac 5 letni silnik oszczedzasz 8 tys, ja z tej 50 jestem w stanie zrobic 75-80 km wiec zestaw wycigowy z tego sie robi lub oszczedny na sporej predkosci przelotowej - i to by bylo na tyle

Użytkownik womaly23 edytował ten post 29 czerwiec 2022 - 21:21

  • szczupak1 lubi to