Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łódka ok. 4 metry - zakup, opinie, porady


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1688 odpowiedzi w tym temacie

#1441 OFFLINE   Gadget

Gadget

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 713 postów
  • LokalizacjaRumia

Napisano 25 lipiec 2022 - 13:35

Planuję zakup łódki 3,5-4m, pierwszy pomysł ABC385 ale trafiłem na coś takiego: https://waterprestig...scovery-gt-350/

Zna ktoś?

Łódka mniejsza ale mi wystarczy, brak bakist itd wiec wymaga więcej własnej pracy i wkładu żeby dostosować ją do swoich potrzeb, niż ABC, do tego 2k pln droższa ale to jednak aluminium, a nie cienki laminat. Ponad to odchodzą problemy z zimowaniem takiej łódki bo alu przekręcone dnem do góry może spokojnie stać sobie pod chmurką, a laminat już chyba nie bardzo.

Ta łódka wg opisu linku waży tylko 55kg i może być mocno niestabilna na wodzie chyba, że mocno zabudujesz. I ma skośną podłogę co dla mnie jest nie do przyjęcia w łódce wędkarskiej.



#1442 OFFLINE   brzoza

brzoza

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 422 postów

Napisano 25 lipiec 2022 - 13:42

Planuję zakup łódki 3,5-4m, pierwszy pomysł ABC385 ale trafiłem na coś takiego: https://waterprestig...scovery-gt-350/

Zna ktoś?

Łódka mniejsza ale mi wystarczy, brak bakist itd wiec wymaga więcej własnej pracy i wkładu żeby dostosować ją do swoich potrzeb, niż ABC, do tego 2k pln droższa ale to jednak aluminium, a nie cienki laminat. Ponad to odchodzą problemy z zimowaniem takiej łódki bo alu przekręcone dnem do góry może spokojnie stać sobie pod chmurką, a laminat już chyba nie bardzo.

 

Z laminatów zerknij jeszcze na Murena 380. Pływam na niej od roku, płaskie, solidne dno, dobre wykonanie, na wodzie zachowuje się super.



#1443 OFFLINE   PatLove

PatLove

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 698 postów
  • LokalizacjaLBN
  • Imię:Marcin

Napisano 25 lipiec 2022 - 13:58

Dzięki, poczytam o niej. Na razie z tego, co zerknąłem na szybko, to jest zastanawiająco lekka-85kg przy 3,8m długości?
Przy ABC385 narzekają, ze laminat jest cieniutki, a waży 115kg, 30kg różnicy to nie jest mało. Nie jest wiotka?
Z jakim silnikiem na niej pływasz?

#1444 OFFLINE   PatLove

PatLove

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 698 postów
  • LokalizacjaLBN
  • Imię:Marcin

Napisano 25 lipiec 2022 - 14:05

Ta łódka wg opisu linku waży tylko 55kg i może być mocno niestabilna na wodzie chyba, że mocno zabudujesz. I ma skośną podłogę co dla mnie jest nie do przyjęcia w łódce wędkarskiej.


Łódki alu zazwyczaj są lżejsze ale masz rację-55kg to trochę mało.
Tak, przy decyzji na taką łódkę zrobiłbym zabudowę: pokład-deck z przodu z bakistami, schowek/bakistę z tylu na zbiornik paliwa w postaci zabudowy pomiędzy tylną ławką, a rufą i pokłady podłogowe żeby było płasko. Obstawiam, ze przybrałaby na wadze jakieś 35-40kg.

#1445 OFFLINE   brzoza

brzoza

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 422 postów

Napisano 25 lipiec 2022 - 14:24

Dzięki, poczytam o niej. Na razie z tego, co zerknąłem na szybko, to jest zastanawiająco lekka-85kg przy 3,8m długości?
Przy ABC385 narzekają, ze laminat jest cieniutki, a waży 115kg, 30kg różnicy to nie jest mało. Nie jest wiotka?
Z jakim silnikiem na niej pływasz?

 

Pływam z elektrykiem 65lbs, w przypadku spaliny to max 5km dla tej łodki. Nie jest wiotka, podłoga jest bardzo sztywna bo ma zalaminowaną sklejkę. Konstrukcja jest przemyślana. Łodka mało znana bo 99% ludzi kupuje zawsze to co kto inny poleca, ja zawsze musze być inny i w tym przypadku cieszę się, że wybrałem ten model.



#1446 OFFLINE   PatLove

PatLove

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 698 postów
  • LokalizacjaLBN
  • Imię:Marcin

Napisano 25 lipiec 2022 - 14:56

Mam Tohatsu 9,9km więc praktycznie 2 razy więcej niż zalecany max dla tej łódki ale podejrzewam, ze po wzmocnieniu pawęży nawet te 9,9km byłoby ok.

Z tą ABC, to akurat trochę taka dziwna kwestia-polecali ją bo była tania i przy kwotach rzędu 3000-3500pln jeszcze pewnie można było przeżyć jej jakość ale w tym momencie ona kosztuje 4800pln i chociaż zdaję sobie sprawę, ze dziś te 4800pln ma wartość zbliżoną do tych 3500pln, to jednak wydając prawie 5k pln oczekiwałbym już jakiejś jakości wykonania…

#1447 OFFLINE   brzoza

brzoza

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 422 postów

Napisano 25 lipiec 2022 - 15:09

Mam Tohatsu 9,9km więc praktycznie 2 razy więcej niż zalecany max dla tej łódki ale podejrzewam, ze po wzmocnieniu pawęży nawet te 9,9km byłoby ok.

 

 

Zadzwoń do producenta on może coś doradzi. Tu chyba nie chodzi o pawęż, ta łódka stoi wysoko na wodzie i generalnie to nie jest konstrukcja kadłuba do pływania w ślizgu. Ja po prostu podjałem ryzyko, nie mam aż tak daleko do producenta ABC a całkiem blisko mam też Laminex z Sierakowa a wybrałem łódź z drugiego końca Polski tylko po konsultacji z Grzegorzem z kanału Wyhaczone, on jakiś czas tą łódke też posiadał.


  • Bolemor lubi to

#1448 OFFLINE   PatLove

PatLove

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 698 postów
  • LokalizacjaLBN
  • Imię:Marcin

Napisano 25 lipiec 2022 - 15:38

Skoro nie do pływania w ślizgu, to w takim razie nie jest to łódka dla mnie. Nie potrzebuję sportowych prędkości ale szybkie przepłyniecie z pkt A do B z przelotową rzędu 30-35km/h jest konieczne. Nie skreślam jej ale przed podjęciem jakichś decyzji skontaktuję się z producentem tak, jak sugerujesz.

Użytkownik PatLove edytował ten post 25 lipiec 2022 - 15:38


#1449 OFFLINE   brzoza

brzoza

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 422 postów

Napisano 25 lipiec 2022 - 15:46

Skoro nie do pływania w ślizgu, to w takim razie nie jest to łódka dla mnie. Nie potrzebuję sportowych prędkości ale szybkie przepłyniecie z pkt A do B z przelotową rzędu 30-35km/h jest konieczne. Nie skreślam jej ale przed podjęciem jakichś decyzji skontaktuję się z producentem tak, jak sugerujesz.

 

Oczywiście, ze ta łodka wejdzie w ślizg ale nie do tego została skonstruowana, beż ślizgu energia, zeby pchać ją z przyzwoitą prędkością jest i tak minimalna.



#1450 OFFLINE   PatLove

PatLove

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 698 postów
  • LokalizacjaLBN
  • Imię:Marcin

Napisano 25 lipiec 2022 - 16:58

To, ze wejdzie w ślizg przy odpowiednim silniku jest oczywiste, pytanie tylko jak będzie się zachowywała w tym ślizgu, czy będzie stabilna itd ale to już pytanie do producenta.

#1451 OFFLINE   Gadget

Gadget

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 713 postów
  • LokalizacjaRumia

Napisano 25 lipiec 2022 - 16:59

A może coś takiego??

https://sprzedajemy....ea9f-nr63004467

Ostatnio oglądałem recenzję wersji 400, i na prawdę Robi Wrażenie 😎 i pieniądze bardzo przyzwoite jak za taką łódkę w obecnych czasach.

#1452 OFFLINE   PatLove

PatLove

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 698 postów
  • LokalizacjaLBN
  • Imię:Marcin

Napisano 25 lipiec 2022 - 18:27

Dzięki, zapoznam się 🙂

Jeżeli możesz, to podrzuć link do tej recenzji.

Użytkownik PatLove edytował ten post 25 lipiec 2022 - 18:35


#1453 OFFLINE   KRZYCHU SZ-EK

KRZYCHU SZ-EK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 127 postów
  • LokalizacjaSzczecinek
  • Imię:Krzysztof

Napisano 25 lipiec 2022 - 18:28

A może coś takiego??

https://sprzedajemy....ea9f-nr63004467

Ostatnio oglądałem recenzję wersji 400, i na prawdę Robi Wrażenie i pieniądze bardzo przyzwoite jak za taką łódkę w obecnych czasach.

Pogadaj z kolegą Okonek@123 posiada taką więc będzie w stanie ci coś o niej powiedzieć.



#1454 OFFLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2120 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 25 lipiec 2022 - 22:06

Masz Michała w Dziale sprzedam
Po co kombinować
  • Gadget i thug lubią to

#1455 OFFLINE   PatLove

PatLove

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 698 postów
  • LokalizacjaLBN
  • Imię:Marcin

Napisano 26 lipiec 2022 - 09:29

Dzięki, widziałem.

#1456 OFFLINE   AngusCK

AngusCK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Paweł

Napisano 17 listopad 2022 - 11:55

Witam Kolegów
Również i ja na przyszły sezon  będę kupował łódkę (czas zakończyć pływanie na gumiaku) .
Długość 360 - 400 cm. Szerokość nie mniejsza niż 165 cm. Silnik w przedziale 10  - 15 kM.
Kwota jaka mogę przeznaczyć na łódkę: do 15 kzł.
Proszę o rady i wskazówki co wybrać z dostępnych łódek na rodzimym rynku. 
Proszę o informacje od użytkowników którzy posiadają łódki o powyższych parametrach i w cenie jak wyżej.

Pozdrawiam Paweł
 



#1457 OFFLINE   Bartek1989

Bartek1989

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 495 postów

Napisano 17 listopad 2022 - 14:44

Solar 360 - wigry 355 bliźniacze łódki na 8 yamaszce sam smigam po 28km/h. Stabilna sprawdzona konstrukcja. Ewentualnie jeszcze wigry 390

#1458 OFFLINE   Werem

Werem

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 621 postów
  • LokalizacjaHajnówka
  • Imię:Jerzy

Napisano 17 listopad 2022 - 14:57

Wigry 390 już nie ma w ofercie u Zbyszka i nie wiem, czy była, tak prawdę mówiąc.

#1459 ONLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 17 listopad 2022 - 15:09

Witam Kolegów
Również i ja na przyszły sezon będę kupował łódkę (czas zakończyć pływanie na gumiaku) .
Długość 360 - 400 cm. Szerokość nie mniejsza niż 165 cm. Silnik w przedziale 10 - 15 kM.
Kwota jaka mogę przeznaczyć na łódkę: do 15 kzł.
Proszę o rady i wskazówki co wybrać z dostępnych łódek na rodzimym rynku.
Proszę o informacje od użytkowników którzy posiadają łódki o powyższych parametrach i w cenie jak wyżej.

Pozdrawiam Paweł


Ja mam Wigry 355 i jestem zadowolony, solidnie zrobione,nic się nie ugina.Producent Zbyszek bardzo w porządku.Moja lata z silnikiem 20KM...
  • szczupak1 lubi to

#1460 OFFLINE   Werem

Werem

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 621 postów
  • LokalizacjaHajnówka
  • Imię:Jerzy

Napisano 17 listopad 2022 - 15:31

Miałem Delfine 360,a od dwóch lat pływam Wigry 355 z silnikiem 15 km.
Moim zdaniem Wigry biję na głowę Delfine, a głównie mam na myśli stabilność i solidne wykonanie.