Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

KLENIE - raz jeszcze!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
94 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   @borys

@borys

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów
  • Lokalizacjaz południa

Napisano 07 luty 2007 - 10:00

WZSYSTKIM CZEŚC!
Śledzę Was na tym forum już od kilku miesięcy i w końcu postanowiłem się zarejestrować B) Pogodę to mamy niesamowitą - tym bardziej szlag mnie trafia :angry: bo byłem wczoraj nad wodą i ... NIC :wacko:
Może by mi kto podpowiedział czy to warto za klonkami - kleniskami pochodzić? - czyli jak Wasze aktualne wyniki???Co i na co łowicie???
POZDRAWIAM!

#2 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18589 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 luty 2007 - 11:04

Witaj na forum @borys, życzę miłego korzystania. Cieszę się że kolejni Użytkownicy decydują się ujawnić :mellow:

#3 OFFLINE   Gromit

Gromit

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 268 postów
  • LokalizacjaWARSZAWA

Napisano 07 luty 2007 - 13:19

Borys,ujawniłeś się bo się bałeś że IPN się do Ciebie dobierze :mellow:.Witaj na forum :D.

Pozdrawiam Gromit :D

#4 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 luty 2007 - 17:23

@borys,

witaj na forum. Miłej zabawy! :D

Ja aktualnie ganiam tylko za pstrągami i pewnie zostanie tak do maja, kiedy to rozpocznie się sezon boleniowy.
Myślę, że o tej porze roku za kleniem warto chodzić po mniejszych rzekach. Jest taka pogoda, że w dobrych miejscach można połasić się o złowienie tej ryby.
Widzę, że jesteś z południa, a tam nie brakuje małych dopływów większych rzek. Jeżeli mieszkasz w okolicach Wisły to sprawdź tamtejsze rzeczki, które do niej wpadają.



#5 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 07 luty 2007 - 20:07

Witaj na forum.

Szczerze, teraz klenie można złowić, tylko jeden warunek, gdzie one są :mellow:
Żmudne do tego, jest czesanie miejsca ich pobytu, jak wiesz gdzie stoją. Teraz nie są tak płochliwe, jednak nie rzucają się na przynęty.Ale jak masz czas... :mellow:


#6 OFFLINE   @borys

@borys

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów
  • Lokalizacjaz południa

Napisano 08 luty 2007 - 07:29

Cześć Forumowicze!!!
Serdecznie dziękuję za posty i przyjazne powitanie :D :D :D
SPECIAL THANKS to Gromit-Ty masz instynkt :huh: :lol: :huh: :lol:
Odebrałem wczoraj paczkę-16wobków Dorado (2,0cm - 3,5cm) i jadę nad rzekę!Mam urlop zaległy to co bede robił :lol: :lol:
A jak Wy łowicie wiosenne klenie?
Nie ukrywam, że kleń tego roku będzie moim celem nr 1.Łowię na granicznym odcinku Odry http://www.przyroda.katowice.pl/documents/graniczne_meandry_ odry.pdf
Coś wstawiłem, ale nie mam pojęcia czy to się otworzy :D
A zwyczjanie to w Google wpiszcie meander odry-są takie miejsca, oj są!
Do następnego razu! :mellow: :lol: :mellow:
Pozdrawiam!

#7 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 luty 2007 - 13:49

@borys,

w sprawie łowienia kleni na Odrze podpytaj Patu oraz Szpiega. Oni są specami od tej rzeki :D

Osobiście łowię klenie na wiosnę, jak już naprawdę podgrzeje się woda i w miarę ustabilizują się jej wahania.
Najczęściej sprawdzam miejsca, gdzie w poprzednich latach łowiłem klenie wczesną wiosną. Takie miejsca to pewniaki i jak w nich nie biorą klenie to raczej odpuszczam.
Moje ulubione wiosenne miejsca to spowolnione przelewy i opaski. Ważne jest aby nurt był w miarę spokojny i nie przewalał się zbyt gwałtownie przez przelew. Dobre są także dzikie burty, które są pełne przybrzeżnych krzaków, a także polecam zalane trawy w okolicach głównego nurtu i starorzeczy.
W takich wiosennych miejscach łowię najczęściej na małe woblerki i małe wirówki. Miejscówki staram się obławiać bardzo wolno, najczęściej prowadząc przynętę pod prąd. Często robię przestoje w zwijaniu żyłki i pozwalam przynęcie na swobodną pracę w miejscu.
Jednak do takiego łowienia czekam na prawdziwą wiosnę. Wcześniej odpuszczam, ze względu na uganianie się za pstrągami :mellow:



#8 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 08 luty 2007 - 15:49

@Rognis myślę, że choćby z uprzejmości mogłeś dodać do listy odrzańskich speców Jacka Stępnia i Andrzeja Lipińskiego, którzy jakby nie patrzeć są obecni także na tym forum! :wacko:

#9 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 luty 2007 - 16:32

@Mateo,

a ty co, zostałeś jakimś przedstawicielem medialnym Jacka i Andrzeja? :lol:
Myślę, że jak będą chcieli coś podpowiedzieć w temacie to sami się odezwą.
Poza tym, nie wiem czy zauważyłeś, ale zarówno Andrzej, jak i Jacek bardzo rzadko na naszym forum zdradzają tajniki i techniki łowienia... w przeciwieństwie do dużej liczby innych użytkowników...

Ty też łowisz klenie na Odrze, to dlaczego nie napiszesz koledze co i jak?



#10 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 08 luty 2007 - 16:46

panowie bo odchodzimy od tematu tego posta :D @borys zapraszam na priv chociaz kleni nie lowie za duzo to conieco wiem zdecydowanie wole pobiegac za boleniami

#11 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 08 luty 2007 - 16:58

szpiegu bo Ty w ogole jakis taki ... monogamiczny jesteś ;)

PS. a cukierka i ta nie dostaniesz... ;)

#12 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 08 luty 2007 - 17:08

mifek moze i jestem monogamiczny hehe ;] ale za to jaki dobry w tej dzedzinie ;)


co do cukiereczka heh ;) pfffff gdyby to byla stella albo jakis spasik od daiwy to bym inaczej rozmawial

#13 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5797 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 08 luty 2007 - 18:43

Co prawda nie jestem specem od Odry, ale słyszałem że w zimie na tej rzece sprawdza się obławianie zagłówkowych zastoisk małym gumkami głównie twisterami. Szukaj główek z wstecznym nurtem. Ja raz w ten sposób łowiłem klenie styczniu na Wiśle pod Krakowem, trafiłem wtedy na dość sporą wciętą w brzeg zatokę z wsteczniakiem. Klenie agresywnie biły w biały twister. Może to coś pomoże. Na woblery łowiłem w zimie, ale na małych rzeczkach. W takich siurkach o tej porze roku zdecydowanie łatwiej podstawić przynętę pod pysk, a to jest warunek podstawowy w zimowym łowieniu. Dobra była rapalka original 5cm w naturalnych kolorach. Ech to były czasy gdy na ryby chodziłem z dwoma woblerami i jedną obrotówką i łowiło się.
pozdrawiam Wujek :D

#14 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 08 luty 2007 - 20:29

Sebek - oczywiście że nie, ale jakoś mi się tak głupio zrobiło czytając jak polecasz speców od Odry bez tych dwóch miłych panów.
Ot tyle.

Natomiast o zimowych klenieach wiem tyle, co przeczytałem w kilku artykułach w prasie. Zimą łowię inne rybki, także osobiście rad udzielać nie będę.
Wiem natomiast, że Andrzej z Jackiem swego czasu mieli doskonałe wyniki właśnie w polowaniu na zimowe smoki.

#15 OFFLINE   Yeah

Yeah

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • LokalizacjaDar es Salaam

Napisano 09 luty 2007 - 01:43

wracajac do kleni,
ostatnio widzialem jak gosc wyjal pare sztuk na splawik i chleb:)
na Wisłoku w centrum miasta, pod kładką dla pieszych.

Ludzie czesto dokarmiaja tam ptaki, takze klenie do chleba przyzwyczajone :lol:

#16 OFFLINE   @borys

@borys

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów
  • Lokalizacjaz południa

Napisano 10 luty 2007 - 14:26

Byłem, byłem, Panowie!BYŁEM!
Próbowałem, próbowałem - wolno prowadzić i przytrzymać w nurcie, w starorzeczach, przy zalanych trawach, burtach, we wstecznym prądzie, przy nawisach gałęzi, tam gdzie woda prawie, że stoi, i głębiej i płycej, za podwodnymi przeszkodami (kamienie, drzewa, itd.)...
i...dwa klenie - które mi się spięly pod nogami... :unsure:
Ale jestem z tego wyniku bardzo zadowolony :mellow: Chciałem i się udało, a zimowy kleń to bardzo trudna do schwytania ryba!
No i zaliczyłem pierwszą w tym roku przymusową kąpiel - wpadłem do pasa :lol: Dobrze, że na koniec łowienia - wsiadłem w wóz, gaz i herbata z prondem.
Jutro też jadę, tylko mi wodery wyschną! :mellow:
Szpiegu, dzięki za zaproszenie na priv - odezwę się, bo Ty to chyba coś masz w zanadrzu!
pozdrawiam Wszystkich!

#17 OFFLINE   Yeah

Yeah

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • LokalizacjaDar es Salaam

Napisano 10 luty 2007 - 14:51

a gdzie to byles? :D

#18 OFFLINE   @borys

@borys

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów
  • Lokalizacjaz południa

Napisano 10 luty 2007 - 15:57

Byłem...nad rzeką,połowić :lol:
Tyle spsobów na połów zimowego klenia wyczytałem (od Was oczywiście)że złowienie tej rybki wydało mi się formalnością!
No i jutro też będę...nad rzeką,połowić :lol:
Pozdrawiam!
A Ty gdzieś byłeś :mellow:

#19 OFFLINE   @borys

@borys

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów
  • Lokalizacjaz południa

Napisano 11 luty 2007 - 17:41

Dziś znów nic nie udało mi się złowić(a niechby się nawet spięło...)
Kończy mi się urlop zaległy i jutro do pracy :(
Jeszcze se poczytam jak kropki łowicie...
Pozdrawiam!Cześć!
P.S.Motyla noga, niech już przyjdzie ta wiosna...

#20 OFFLINE   Daniel Wirek

Daniel Wirek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • LokalizacjaWrocław / Nowa Sól
  • Imię:Daniel

Napisano 16 luty 2007 - 11:20

@Borys

Witam B)
Mnie także bardzo interesuje połów kleni i jazi :mellow: Łowię je na Odrze i na małych rzeczkach które są połączone z Odrą. Jutro planuje z kolegą i bratem wybrać się na ujście właśnie takiej małej rzeczki. Może akurat coś skubnie <_<





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych