Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

KLENIE - raz jeszcze!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
94 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   zamki

zamki

    klepacz blaszek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 748 postów
  • Lokalizacjablisko fabryki slidera
  • Imię:Zbyszek
  • Nazwisko:Orzoł

Napisano 22 luty 2007 - 19:38

Hm niedługo pierwszy raz wybiorę się na klenia z castem. Doradźcie co załozyć żeby dobrze latało a do tego łowne było na tę rybkę.?? Zestaw to premierek do 14 gr z scorpionem.

#42 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5797 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 23 luty 2007 - 10:13

Jednego z większych kleni złowiłem na originala 11cm, miałem też klenia na stinga 12cm. Na dużego klenia duży wobler jest zdecydowanie lepszy, na małe woblerki przeważnie biorą maluchy do 40cm.
pozdrawiam Wujek :D

#43 OFFLINE   zamki

zamki

    klepacz blaszek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 748 postów
  • Lokalizacjablisko fabryki slidera
  • Imię:Zbyszek
  • Nazwisko:Orzoł

Napisano 23 luty 2007 - 12:15

Jednego z większych kleni złowiłem na originala 11cm, miałem też klenia na stinga 12cm. Na dużego klenia duży wobler jest zdecydowanie lepszy, na małe woblerki przeważnie biorą maluchy do 40cm.
pozdrawiam Wujek :D


Czyli to mit ,że kleń jest rybą małej przynety.Wogóle mam b.małe doświadczenie w polowie kleni.Jakoś dotychczas bardziej pstrągi siedziały w głowie :mellow: :mellow: .


#44 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9495 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 23 luty 2007 - 12:32

@zamker
Mit czy nie mit, jak zobaczyłem wielgachną gębę mojego życiowego, to właściwie przestałem się przejmować wielkością przynęty :huh:


#45 OFFLINE   zamki

zamki

    klepacz blaszek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 748 postów
  • Lokalizacjablisko fabryki slidera
  • Imię:Zbyszek
  • Nazwisko:Orzoł

Napisano 23 luty 2007 - 12:57

@zamker
Mit czy nie mit, jak zobaczyłem wielgachną gębę mojego życiowego, to właściwie przestałem się przejmować wielkością przynęty :huh:

Do jakiegoś czasu myślałem doczytując się w różnej literaturze ,że kleń to małe przynety.Ale właśnie jak zobaczyłem tak jak i Ty gębę jednego z takich +65 to sobie pomyślałem ,że taki to woli raczej coś porzadnie wrzucić na ruszt a nie cmoktać godzinami kąski. :lol: :lol:

#46 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5797 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 23 luty 2007 - 13:34

Widać taka gęba nie jest bez powodu. Jak to z rybami są okresy kiedy klenie chętniej przekąszą coś większego, a sa takie gdy interesują się mniejszymi przynętami. Gdy przestawiają się na owady mniejsza przynęta podana z powierzchni pewnie będzie lepsza, ale ten sam kleń w nocy bez zastanowienia zeżre dużego woblera.
pozdrawiam Wujek :D

#47 OFFLINE   zamki

zamki

    klepacz blaszek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 748 postów
  • Lokalizacjablisko fabryki slidera
  • Imię:Zbyszek
  • Nazwisko:Orzoł

Napisano 23 luty 2007 - 13:50

No właśnie @Wujek tak sobie myślę ,że teraz kiedy jeszcze niema owadów to szansa złowić na wobka ładną sztukę jest spora. :mellow:

#48 OFFLINE   Slavecky

Slavecky

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 251 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 luty 2007 - 13:57

A jak oceniacie sytuację klenia na Mazowszu?
Niestety od paru lat nie mogę się pochwalić przyzwoitym kleniem (okołowymiarków nie licząc)
Takie łowiska jak rafy wiślane vis a vis warszawskie Cytadeli czy Kosewko na Wkrze to już nistety historia.
Słyszłem równiez potwierdzający się (wg moich obserwacji) pogląd, że ogólnie wystąpił regres klenia - właśnie od kilku lat na Wiśle.
W kleniowych miejscach padają jazie a i brak analogicznych relacji do tych z jaziowych igrzysk jakie pojawiających się co i rusz w sezonie w sieci. Owszem padaja klenie ale na ogoł są to pojedyńcze sztuki, często jako przyłów... :(
To jak to wg was jest z tym mazowieckim kleniem?

S,

#49 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5797 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 23 luty 2007 - 14:28

@Zamker
Dobrze myślisz, szczególnie wiosna i jesień jest dobra żeby zapolować na klenia z dużą przynętą.

@Slavecky
Niestety potwierdzam to co napisałeś. Klenia na Wiśle jest coraz mniej. Pewnie ma na to wpływ wiele czynników o których każdy wie, ale w przypadku klenia dochodzi jeszcze jeden, a mianowicie kwestia nieudanego tarła. Kleń akurat trze się w maju i czerwcu i czeka jak podniesie się woda tak żeby zalała główki i właśnie na nich najczęściej się wyciera. Niestety woda w przypadku przyborów w tym okresie szybko opada tak że cała ikra wysycha na kamieniach. Co roku to obseruję i dziwię się że przyroda pozwala sobie na takie marnotrastwo. Co roku łowię trochę ładnych kleni 50 i więcej, ale co ciekawe mało się trafia kleni od 20-40cm. Jest to niepokojące bo świadczy o tym że brakuje kilku roczników.
pozdrawiam Wujek :D

#50 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 25 luty 2007 - 11:41

Kilku moich znajomych co roku jeździ w październiku na Dunajec, by próbować szczęścia w połowach głowacicy. Dwa lata temu złowili kilka kleni +40cm na łamańce 7 i 9cm :mellow:

#51 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 25 luty 2007 - 11:55

@Wujek masz rację, co do kłopotów klenia z odbyciem tarła na Wiśle, z powodu niskich stanów wód w ostatnich latach. Ale nie tylko dlatego.
Ważna jest też temperatura wody, gdy jest za niska, klenie mogą nie pzystąpić do tarła, to samo dotyczy sumów. Niewytarte ryby chorują, ponieważ muszą zaabsorwować ikrę. W tym czasie słabo pobierają pokarm, a słabsze osobniki zdychają.
Tak jak zauważyłeś łowi się ryby albo zupełnie małe, albo duże.
Na Wiśle w dół od Czerwińska, zjawisko to dotyczy: klenia, bolenia, sandacza, brzany i suma. Jedynie szczupak łowiony jest w każdym rozmiarze.

#52 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5797 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 25 luty 2007 - 12:19

Boleń wydaje mi się że nie ma tego problemu ponieważ wyciera się w okresie gdy stan wody jest podwyższony i woda szybko nie opada. Zresztą ja łowię różne bolenie przeważnie od 50 w górę. Spadek populacji innych gatunków jest spowodowany czynnikami o których wszyscy wiedzą, ale z kleniem jest szczególnie źle. Obawiam się że za niedługo złowienie ładnego klenia będzie graniczyło z cudem.
pozdrawiam Wujek :D

#53 OFFLINE   stępel

stępel

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów
  • LokalizacjaGostynin

Napisano 26 luty 2007 - 09:00

Czołem.
@Joker a jak te kochane kleniki trą się na pięknej Skrwie. :unsure: Moim skromnym zdaniem odbywa się to na płytkawych odcinkach ze żwirowatym dnem (np. powyżej mostu w Rochnach). Co o tym myślisz.

#54 OFFLINE   gajda696

gajda696

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • LokalizacjaLubuskie

Napisano 26 luty 2007 - 21:21

ja sie jutro wybieram nad odre ,umnie sloneczko swieci wiec sie moze jakis klenik skusi B) dam znac jak efekty

#55 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 26 luty 2007 - 22:05

Stempel ty mnie nie podpuszczaj. Na forum nie napiszę, gdzie się trą moje +70 :lol:

#56 OFFLINE   stępel

stępel

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów
  • LokalizacjaGostynin

Napisano 27 luty 2007 - 08:06

Ok zero podpuszczania :lol: ale może kiedyś wyskoczymy razem na te duże kluseczki?
Muszę Ci powiedzieć, że jeszcze 10-14 dni i jaziki się konkretnie ruszą :D i zacznie się wąchanie wiosny nad ulubioną wodą.

Pozdro

#57 OFFLINE   @borys

@borys

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów
  • Lokalizacjaz południa

Napisano 27 luty 2007 - 10:40

A u mnie, w strefie granicznej (okolice przejścia granicznego w Chałupkach) na rzekach Olza, Odra, Piotrówka jest okres ochronny dla jazia i klenia od. 16.03. - 15.06. B)
Co o tym myśliecie?
Powoli zaczynam wąchać wiosnę nad ulubioną wodą, ale tym rybkom na tych wodach dam spokój - będę jeżdził na inne łowiska! :mellow:
Pozdrawiam!


#58 OFFLINE   stępel

stępel

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów
  • LokalizacjaGostynin

Napisano 27 luty 2007 - 11:17

@borys tak naprawde egal gdzie wąchasz wiosenne zapachy, ważne żeby Ci się podobało to wtedy naładujesz aku na maxa. :mellow:

#59 OFFLINE   @borys

@borys

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów
  • Lokalizacjaz południa

Napisano 27 luty 2007 - 11:38

absolutely right! B) - czego i Tobie życzę :mellow:
Ciekawe kiedy nam Daniel pokaże
zdjęcia? bo za 10-14 dni...kluseczki,na maxa,itd. :lol:

#60 OFFLINE   Daniel Wirek

Daniel Wirek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • LokalizacjaWrocław / Nowa Sól
  • Imię:Daniel

Napisano 27 luty 2007 - 14:43

No foteczki już są :unsure:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych