Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Woblery T.Świderski


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2344 odpowiedzi w tym temacie

#401 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 20 październik 2013 - 17:49

Taki grubasek to skarb na wiosnę jak żabami kropy się opychają. :)

 

A z tą gumką co mi podrzuciłeś to już dałeś czadu, Wciąż mnie głowa boli jak ugryźć temat  :blink:



#402 OFFLINE   Kielo

Kielo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2383 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 20 październik 2013 - 17:59

O hahah i to mi się podoba bobesku ,bardzo mi się podoba bez cukru jak napisąłeś ,każdy ma jakieś swoje upodobania i tak powinno być  :-):-):-)

To takie jak napisałem pierwsze podejście do strzebli ,mi tez nie koniecznie jakoś bardzo się podoba ale jak to się mówi pierwsze koty za płoty :-):-):-)

Odnośnie grubości to grube mają jakieś 1 - 1,2 cm w najgrubszym miejscu przy 6 cm długości ,nie takie znowu grube :-) świadomie tak zrobione i nie koniecznie dla pstrągów ,raczej dla każdej ryby ,natomiast nie zgodzę się z tobą odnośnie tego ciurka :-) można łowić w małym ciurku woblerami 10cm długości prawda?Nie łowiłem pstrągów ale idę o zakład że używa się na pewno grubszych i dłuższych woblerów :-).

Grzbiet średnio wyszedł fakt :-) ale tam są tylko dwie warstwy farby i trzecia bardzo transparentna :-)

Pasy boczne też fakt można było lepiej i będzie lepiej ,następnym razem :-)

Płetwy wyszły bardzo fajnie i są tylko jedne odchodzące od skrzeli ,pierwsza czerwona plamka od głowy jak się przyjrzysz to zobaczysz ,mogę zrobić jak chcesz zdjęcie specjalnie dla ciebie ,prawie niewidoczne z drobnymi żyłkami ,bardzo ładnie wyszły ,ale na zdjęciach nie bardzo widać ,pozostałe czerwone plamki to plamki nie płetwy ,taki akcencik kolorystyczny ,może oczywiście się nie podobać :-)

Zgrubienia na końcu to nie lakier akrylowy tylko domalux ,jakoś tak się wzięło i pogrubiło ,też fajnie że zauważyłeś :-)

Odnośnie naturalności to fakt że nijak to się ma do naturalnej strzebli ale powiem też że na niektórej wodzie twoje naturalki ,kolorystycznie bardzo podobne nie mają szans :-) mówię tu tylko o kolorkach nie o pracy.

Chude są chude ,w ogóle zdjęcia robione z odległości 20cm z bardzo bliska i może rzeczywiście wydają się jakieś strasznie pękate.


Użytkownik Kielo edytował ten post 21 październik 2013 - 07:32


#403 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15991 postów

Napisano 20 październik 2013 - 18:19

Mi się podobają.Te czerwone plamki są bardzo ok.Zwrócił uwagę ten biały łuczek na górze pokryw skrzelowych.Super robota,chyba wiem na której fotce Strzebli się wzorowałeś.Moim zdaniem wyszło bardzo ok.Plamki,pasy itd.wszystko na miejscu.

Załączony plik  hal.jpg   38,68 KB   7 Ilość pobrań

 

 


Użytkownik Tomy edytował ten post 20 październik 2013 - 18:21


#404 OFFLINE   bobesku

bobesku

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2603 postów
  • LokalizacjaWarta

Napisano 20 październik 2013 - 18:21

No i dobrze gadasz Kielo,bez cukru trzeba jechać z tematem i tak ma być-pasuję mi Twoja odpowiedź :)

Pozdrów na Coronie wielkiego mistrza ,fachowca wszystko więdzącego "Es Esa..tak kiedyś Czesio z (włatcy móch) mówił na dziwnych kolegów z klasy--> esy "...niech ma ubaw przy tej niedzieli bo nie chce mi się rejestrować na tej stronie...

 

już nie przeszkadzam w temacie :)


Użytkownik bobesku edytował ten post 20 październik 2013 - 18:31

  • Dagon lubi to

#405 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 20 październik 2013 - 18:24

Kielo drogi.

Strzeble są sporym wyzwaniem, jeśli chce się je zrobić naturalne. Można też pójść trochę innym torem i uchwycić "strzeblowatość strzebli". Coś jak przy okonku, który ma kilka pasków i jest okonkiem na pierwszy rzut oka. Nawet jeśli jest różowy :P I Twoje strzeble tą "strzeblowatość" mają :)

Co do ogonków, bardzo bym je odchudził. W obu wersjach. Ale to jest moje zdanie i mój gust, więc nie musisz się nim kierować ;)

Przyjęło się, że strzeble to potoki i wody górskie. Kiedyś nie miałem przy sobie woblerów a okonie zbierały drobnicę z powierzchni i potrzebowałem płytko chodzącą przynętę. Poszukałem w pudełkach i - jest - strzebelka. Jak ja sobie wtedy na nią połowiłem! Do górskiego potoku użyłbym innego steru. Zdecydowanie innego. Ale na wielką rzekę lub jezioro - czemu nie? 

 

PS.

Kiełbie - jak już wspominałem - fantastyczne. Ale kiełże to faktycznie crem della crem - palce lizać!



#406 OFFLINE   Parf

Parf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1013 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Paweł

Napisano 20 październik 2013 - 18:51

Mi się podobają.Te czerwone plamki są bardzo ok.Zwrócił uwagę ten biały łuczek na górze pokryw skrzelowych.Super robota,chyba wiem na której fotce Strzebli się wzorowałeś.Moim zdaniem wyszło bardzo ok.Plamki,pasy itd.wszystko na miejscu.

attachicon.gifhal.jpg

 

Piękna ta strzebelka. Jasna jest. W ciurkach które znam są one o wiele ciemniejsze. A woblerki extra.



#407 OFFLINE   bobesku

bobesku

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2603 postów
  • LokalizacjaWarta

Napisano 20 październik 2013 - 19:06

aha jeszcze tylko ostatni mój post w roli wyjaśnienia ,bo nie każdy może mnie rozumie.

 

Wobler jako wobler jest ładny,ale ja od gościa wymagam 2x tyle i dla mnie ta strzebla jest przeciętna w Kielasa wykonaniu...

Kiełż mu tak poprzeczkę podniósł,że ja teraz czekam na woblery poziomem zbliżone do Kiełża. :lol: :lol: :lol:


Użytkownik bobesku edytował ten post 20 październik 2013 - 19:06


#408 OFFLINE   Kielo

Kielo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2383 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 20 październik 2013 - 20:23

Nie nerwuj się bobesku :-) spoko luzik ,ja szanuję twoje zdanie ,mi też wiele rzeczy się nie podoba ,swoich też :-)

A forum o którym piszesz to przegląda każdy hahahah chyba wszyscy z tego forum ,a dlaczego no dlaczego?



#409 OFFLINE   Kielo

Kielo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2383 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 20 październik 2013 - 20:27

Janusz to nie są przynęty pod pstrąga ,to są przynęty uniwersalne ,które umiejętnie zastosowane pod warunki panujące nad wodą będą łowić też dajmy na to szczupaki a czemu nie :-)

W ogóle jak ja mogę robić przynęty pod pstrąga ,jak ja pstrąga hahahh raz w życiu widziałem dzikiego ,mogę robić przynęty o danej pracy i danym ubarwieniu i tyle :-):-):-).

Naprzykład jak ktoś łowi pstrągi może napisać że potrzebuje woblery o takiej i takiej akcji i takim i takim ubarwieniu z takimi i takimi akcetami i to on wie o co chodzi a ja tylko to wykonam nie nie koniecznie będę wiedział jak on to wykorzysta tak?


Użytkownik Kielo edytował ten post 20 październik 2013 - 20:32


#410 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 20 październik 2013 - 20:45

Janusz to nie są przynęty pod pstrąga ,to są przynęty uniwersalne ,(...)

Tak, zauważyłem :)

 

 Do górskiego potoku użyłbym innego steru. Zdecydowanie innego. Ale na wielką rzekę lub jezioro - czemu nie? 

 

 

(..)

A forum o którym piszesz to przegląda każdy hahahah chyba wszyscy z tego forum ,a dlaczego no dlaczego?

Nie każdy.

Sto razy bardziej wolę spędzić czas na j.pl Tylko oglądając prace płodnych i twórczych umysłów mogę się czegoś nauczyć. Na megalomanów szkoda mojego czasu.


  • Dagon i bobesku lubią to

#411 OFFLINE   Ubik

Ubik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 978 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa
  • Imię:Rafał

Napisano 20 październik 2013 - 21:08

Grubasek czy chudy, mniej czy bardziej strzeblowaty to i tak fajnie zrobiony woblerek. A czy ogonek, brzuszek i policzka albo nos on musi mieć gruby lub wychudzony to chyba pozostanie kwestią zamiarów twórcy? No nie mówcie panowie, że w całym woblerowym szaleństwie istnieje jakiś przepis-wzorzec jak co ma wyglądać ;) Właściwie to jest jeszcze gorzej, bo planowo pstrągowy wabik może okazać się w praktyce lepszy na szczupala, a kleniowy na okonia itd itd. A i żadną wielką sensacją nie są brania na gołego, bezbarwnego korpusika, co by znaczyło, że ryba potrafi mieć głęboko gdzieś całe to nasze malowanie. Ja oczywiście nie twierdzę, ło matko, że skuteczność kuszenia barwą i grubaskowatością/chudzizną jest całkowitym przypadkiem, ale właściwie to z każdego woblera da się coś wyciągnąć - jak nie wyglądem, to pracą lub ruchami kijaszka. Zresztą o czym tu mowa, tutejsze strzebelki pięknie zrobione!



#412 OFFLINE   Kielo

Kielo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2383 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 20 październik 2013 - 21:09

Tomy nie do końca na tej ale podobnej ,tak jak pisałem to wprawka taka tylko że dziesięć na raz ,jak przysiądę do no powiedzmy trzech sztuk w drugiej turze poprawiając błędy z pierwszej to będzie czad ,a w trzeciej to miazga hahahahah



#413 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2138 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 20 październik 2013 - 21:47

Dlaczego ? Bo wypowiedzi Juliana ,który to już się królem świata mianował , śmieszą ludzi do łez.Zadałbyś pytanie ,dlaczego nikt tam nie pisze.....to by ci odpowiedziano ,że z alkoholikiem ciężko dyskutować . Rób swoje Kielo,i nie patrz na to co pisze Julian,bo szkoda czasu ,wszak nigdy w tym kraju nie organizowano rankingu/zawodów pstrągowych,a sam Julek podobno w tym jest miszczem.To taki człowiek który wszystko robił jako pierwszy,z cykadami ma tan sam problem,tylko on robi cykady i basta..........szkoda tych wszystkich ,co równie jak on zrobił coś na wzór tego co było w sklepach już dawno dawno temu i pochodziło z U.S.A.



#414 OFFLINE   Woblery TG

Woblery TG

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 940 postów
  • LokalizacjaPomorze
  • Imię:Tomasz

Napisano 20 październik 2013 - 23:02

Któren to ten Julek?



#415 OFFLINE   Kielo

Kielo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2383 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 21 październik 2013 - 07:47

Eeee tam skończmy politykować :-) trzymajmy się tematu wobasków :-)

Niebawem filmiki wstawię :-) jak będą przyzwoite :-) ,staram się nagrać ale cienko to idzie :-)

Do filmików kurde tak samo podejście robię jak do malowania :-):-):-)


Użytkownik Kielo edytował ten post 21 październik 2013 - 11:07


#416 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15991 postów

Napisano 21 październik 2013 - 18:30

Hehe wystarczy że zrobisz tak jak te,tylko dodasz fakturę bo taka mini łuseczka jednak jest na tej rybce.To zmieni całość mocno na plus.Jak już się tak uparłeś żeby były jak żywe.Drobna siatka lub grubszy materiał odciśnięty na pół wyschniętym lakierze powinien styknąć.


Użytkownik Tomy edytował ten post 21 październik 2013 - 18:32


#417 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPipPip
  • 5157 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 21 październik 2013 - 18:47

Piękne malowanie nie widziałem ładniejszego, kiełbie i strzeble wyglądają jak żywe. Nigdy nie rozumiałem dlaczego ludzie malują obrazy skoro można zamiast nich robić zdjęcia? co innego pomalować woblery tu naklejenie zdjęcia nie daje tak miłych odczuć, miło się patrzy na te przynęty.



#418 OFFLINE   Kielo

Kielo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2383 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 21 październik 2013 - 18:56

Tomy racja ,spróbujemy :-):-):-) ale to pierwsze malowanko jeszcze mi nie pasi :-)



#419 OFFLINE   Kamil G

Kamil G

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 519 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kamil

Napisano 21 październik 2013 - 19:04

A mi tam się bardzo podobają, piękne i naturalne kolory i płetewki i te przebarwienia na brzuszku również miodzio. BigBaity, bodajże model flyer czy jakoś tak też są "tłuste" i mają grube dupska a wielu forumowiczów chwali, że piekielnie skuteczne na kropki. Zresztą to pstrągale się wypowiedzą czy smakują im a nie my... Śliczne strzeblasy Kielo!



#420 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15991 postów

Napisano 21 październik 2013 - 19:42

Dobry ogon to gruby ogon nie ma to tamto.


  • Kamil G lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych