Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Woblery T.Świderski


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2344 odpowiedzi w tym temacie

#421 OFFLINE   Kielo

Kielo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2383 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 22 październik 2013 - 20:18

Wstawiam filmiki takie jak wyszły a wyszły słabo ,okazuje się że aparat ,którym kręciłem niestety nie wyłapuje bardzo szybkiego drżenia w przypadku kiełbia i strzebelki chudej ,po prostu czasami jak wobler pokazuje boczek i cały czas przy tym jeszcze drży to na filmie wygląda jakby się nie ruszał i płynął bokiem ,słabo ale nakręcę lepsze w przyszłym tygodniu :-)

Obciążanie i dociążanie każdego woblera wykonywane było na przednim oczku jakieś 1,5 mm odgiętym do góry ,przez co bardzo fajnie ,każdy z modeli można regulować góra dół (czytaj :-) szerzej/drobniej) ,bardzo fajnie w zależności od łowiska można sobie woblerka ustawiać.

 

Kiełbik:

Praca bardzo drobna ,bardzo szybkie lusterkowanie z małymi wychyleniami ,na kiju czujemy miły prądzik :-) takie mruczenie kota :-):-):-).

Czasami bardziej błyśnie boczkiem cały czas drżąc ,czasami nie wiem czy na filmiku to widać ,bardzo delikatnie myknie to w jedną to w drugą stronę :-):-):-) chociaż nie były kombinowane w tym kierunku.

Ja na pewno będę nimi miotał po wachlarzu i pod burtkę ,przy odpowiednim podgięciu w boczek przedniego oczka :-):-):-) wszystko będą kosić :-):-):-).

Wobek moim zdaniem uniwersalny ,nie tam że pstrągowy czy kleniowy ,wszystko można łowić.

 

 

 

 

 

Strzebelka chuda:

Miga sobie boczkami raz mocniej raz słabiej ale z większymi wychyleniami niż u kiełbia ,zapierdziela wężykiem i czasem sobie odskoczy to w prawo to w lewo ,nie wielkie odskoczki ale da się na filmiku zobaczyć.Tak samo jak kiełbik czasem nie widać jak miga ze względu na aparat i wydaje się jakby wobler się nie ruszał a płynął.Ten woblerek jest płytko schodzący 1m to chyba max.

 

 

 

 

 

 

Strzebelka gruba:

Dwa filmiki jeden z oczkiem przednim przy sterze a drugi z podgiętym delikatnie do góry ,kiedy trzeba agresorek a kiedy trzeba nie bardzo.

Generalnie tu założenie było takie że główka mniej robi a dupcia bardziej :-).

Co do pracy to lusterkuje ale nie jakoś strasznie ,nieregularna połamano pogięta praca ,odskoczki na boczki ,tutaj największe chyba ale jak na złość na filmiku mało chyba widać ,a wybrałem taki najfajniejszy.

 

 

 

 

 

Można by rzec że te trzy woblery to mógłby być taki zestawik dla początkujących spinerów hahaha ,ciekawy przekrój wyszedł i fajnie można regulować sobie pracę :-) ,trzeba by każdego wobka zrobić w różnych kolorkach hahaha i można rozdawać dzieciom :-):-):-)


  • L A lubi to

#422 OFFLINE   Parf

Parf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1013 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Paweł

Napisano 23 październik 2013 - 06:09

Szczerze? To tu nic nie widać.



#423 OFFLINE   Kielo

Kielo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2383 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 23 październik 2013 - 07:35

Parf jak miałeś takie wobki i jak się dobrze przypatrzysz to widać ,ale kurcze nakręcę innym sprzętem jeszcze filmiki bo tutaj rzeczywiście jest raczej tak że jak ktoś nie wie czego szukać to nie widać,straszna masakra z tymi filmami ale kolega już się zaoferował i będę kręcił lepsze.



#424 OFFLINE   ŁatekCMR

ŁatekCMR

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Ostrołęka
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:Szutkowski

Napisano 23 październik 2013 - 19:59

Oj widać widać, praca masakra bardzo długo czegoś takiego szukałem (poszło PW) gratuluje rewelacja :o



#425 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 23 październik 2013 - 20:46

Kiełb i strzebla chuda jest czad i masz rację na wszystko co w wodzie.



#426 OFFLINE   Kielo

Kielo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2383 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 23 październik 2013 - 21:02

Joker przypatrz się dobrze strzebelce grubej :-)

Dzięki ŁatekCMR.

Teraz biorę się za kiełbiki 60 sztuk bardziej komercyjnie się zdecydowałem :-) tu już będzie kombinacja wszystkiego czego się nauczyłem i przynajmniej trzy różne kolorki :-) i cosik na ale drogo poszło hahaha:-).


Użytkownik Kielo edytował ten post 23 październik 2013 - 21:08


#427 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 23 październik 2013 - 21:08

Tomek, przypatrzyłem się dobrze wszystkim filmom. Gruba strzebla z ostatniego filmu chodzi podobnie do mojego Fario, a z pierwszego do Fury ;) Chociaż zrobiłem je pod pstrągi, to łykają je też inne ryby. Jednak ja się nie upieram, że moje są uniwersalne, bo w/g mnie nie są. 



#428 OFFLINE   Kielo

Kielo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2383 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 23 październik 2013 - 21:11

To nakręć jakiś filmik i pokaż bardzom ciekaw :-):-):-)



#429 OFFLINE   moher3

moher3

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 23 październik 2013 - 22:14

praca wobków bardzo zróżnicowana i ciekawa, nie będę oryginalny jeśli napiszę że na filmikach mało widać ale wprawne oko i tak dostrzeże to co trzeba. Czekam na lepsze jakościowo filmiki tak żeby w pełni można było dostrzec te wszystkie niuanse



#430 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 24 październik 2013 - 21:33

Filmik z Fario jest w pierwszym wpisie mojego wątku. :)


Użytkownik joker edytował ten post 24 październik 2013 - 21:35


#431 OFFLINE   Kielo

Kielo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2383 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 25 październik 2013 - 06:56

Joker ,praca woblerów jest zupełnie inna ,każdy to dostrzeże :-) ,ale to nie istotne ,w ogóle nie ważne :-).

Moim założeniem było zrobienie trzech rodzajów woblerów o z góry wcześniej założonej ,ustalonej pracy ,na filmikach nie tyle rodzaj pracy woblerków chciałem pokazać co właśnie dziwne zachowania ,te odskoki ,myki i wężyki :-).

Kurcze nie wiem jak to przekazać żeby wszyscy zrozumieli :-).

Jeśli chodzi o uniwersalność to chodzi mi o kiełbia ,o jego pracę i według mnie jest uniwersalny :-).


Użytkownik Kielo edytował ten post 25 październik 2013 - 08:03


#432 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 25 październik 2013 - 18:07

Dlatego napisałem, że pracuje podobnie, a to już wystarczy żeby było inaczej :)



#433 OFFLINE   Kielo

Kielo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2383 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 25 październik 2013 - 18:21

Fakt :-) ja czasami jak większość tutaj źle interpretuję :-):-):-)



#434 OFFLINE   Kielo

Kielo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2383 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 25 październik 2013 - 20:37

Kiełbiki się robią :-) dużo tym razem :-) będą różne wersje kolorystyczne ,postaram się pomalować tak żeby pasowały wariantami malowania do każdej wody ,takie zestawiki kolorków.

Oprócz głęboko schodzących będą też płytko schodzące na płytkie rzeczki.

Dodatkowo kilka cztero centymetrowych wobków coś ala krąpik na wiosnę :-) na moją rzeczkę :-).

Nad pracą tych czwóreczek jeszcze się zastanawiam :-)

 

t3tm.jpg
 

oe3d.jpg
 

y3tn.jpg
 

qkvq.jpg
 


  • joker lubi to

#435 OFFLINE   Kielo

Kielo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2383 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 28 październik 2013 - 14:53

Takie małe sprostowanko ,bo już druga osoba się mnie pyta :-)

 

Janusz napisał wcześniej:

 

Do górskiego potoku użyłbym innego steru. Zdecydowanie innego. Ale na wielką rzekę lub jezioro - czemu nie? 

 

A ja odpisałem ze to nie są przynęty dedykowane pstrągom ,oczywiście jak najbardziej można nimi łowić pstrągi.

 

Każda moja przynęta robiona jest na rzekę z dużym uciągiem ,strzebelki też ,stery dopasowuję zawsze indywidualnie do każdej przynęty i nie ma tu mowy żeby nie dały rady w górskim strumieniu ,nie wiem jak zachowywały by się w totalnej kipieli ale ,każdej pstrągowej rzeczce dadzą radę :-)



#436 OFFLINE   Kielo

Kielo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2383 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 03 listopad 2013 - 17:13

Kiełbaski się smażą :-) tak jak pisałem wcześniej dużą partyjkę robię w celach zarobienia ogromnej ilości pieniędzy hahaha

Będą to woblery ,jakby to napisać a niech będzie ,pstrągowe :-) ,głęboko schodzące ,płytko schodzące ,tonące ,pływające kto co tam sobie życzy :-)

Różne kolory ,chcę zrobić takie zestawy pasujące do różnej klarowności wody :-)

Każdy kto chce może zamówić sobie u mnie takie woblery ,które zostaną zbudowane ściśle według jego preferencji. Co to znaczy ,to znaczy że każdy może sobie zamówić pracę woblera np. drobno pracujący ,lusterkujący ,akcja V z drobno pracującym ogonkiem ,do tego wybrać kolorystyką na swoją wodę ze swoimi preferencjami akcentami itp.itd.

Co tu by jeszcze napisać a bym był zapomniał ,woblerki oczywiście będą miały odjazdy na boczki ,każdy i żaden nie przypadkiem :-)

 

7nj1.jpg
 


Użytkownik Kielo edytował ten post 03 listopad 2013 - 17:18

  • BARENZ lubi to

#437 OFFLINE   ŁatekCMR

ŁatekCMR

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Ostrołęka
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:Szutkowski

Napisano 05 listopad 2013 - 18:48

Poszedł maila z zamówieniem i moimi preferencjami odnośnie pracy i malowania ,jakby coś było nie zrozumiałe to zadzwoń albo puść sygnał to ja zadzwonię,


  • ballin lubi to

#438 OFFLINE   BARENZ

BARENZ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 865 postów
  • LokalizacjaKałuszyn
  • Imię:Marcin

Napisano 06 listopad 2013 - 13:49

Fajny kształt. nawet bardzo fajny. Na pstrągi powinny się sprawdzić w 100 %. :)



#439 OFFLINE   norbert-10

norbert-10

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 428 postów
  • LokalizacjaPogórze
  • Imię:Norbert

Napisano 09 listopad 2013 - 20:43

Kielo przeczytałem cały twój wątek obejrzałem każdego wobka chyba po 20 razy i nie mogę wyjść z podziwu naprawdę zaje......fajne.



#440 OFFLINE   Kielo

Kielo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2383 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 09 listopad 2013 - 20:53

Dzięki :-)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 6

0 użytkowników, 6 gości, 0 anonimowych