Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Nowości od Lowrance (2021, 2022, 2023...) Elite FS, system obrazowania Live, itd.


  • Please log in to reply
411 replies to this topic

#261 ONLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4,675 posts
  • LokalizacjaKrajna

Posted 13 December 2022 - 14:45

To już popatrz sobie - na youtube jest dużo materiałów do oceny i porównania. Myślę że elitka wychodzi korzystniej i raczej w nią powinieneś celować. Między obrazowaniem boków w hds 9 i Elite FS nie ma według mnie dużych różnic, nie są warte dopłacania.....

A ceny nowego HDS PRO to jakiś kosmos - ciekawe czy to jest warte takich pieniążków.....

Na Giełdzie masz solixa co prawda drugiej generacji ale z dwoma przetwornikami w tym MegaLive - cena wydaje się dobra - może warto pójść w tą stronę.

Pozdrawiam.

To też nie tak do końca, w HDS płacisz za jasność ekranu, kąty widzenia i jasny obraz w polaroidach, oczywiście funkcje sonarowe są bardziej rozbudowane. Obraz jest lepszy na mnejszych zasiegach na bocznym oraz zoomie. Tutaj widać różnicę w ilości pxl w pionie . Obraz live to inna historia ,tutaj nie ma znaczenia żadnego poza wielkością detali. 


  • szemo likes this

#262 OFFLINE   mickeN

mickeN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 posts

Posted 13 December 2022 - 19:33

To już popatrz sobie - na youtube jest dużo materiałów do oceny i porównania. Myślę że elitka wychodzi korzystniej i raczej w nią powinieneś celować. Między obrazowaniem boków w hds 9 i Elite FS nie ma według mnie dużych różnic, nie są warte dopłacania.....

A ceny nowego HDS PRO to jakiś kosmos - ciekawe czy to jest warte takich pieniążków.....

Na Giełdzie masz solixa co prawda drugiej generacji ale z dwoma przetwornikami w tym MegaLive - cena wydaje się dobra - może warto pójść w tą stronę.

Pozdrawiam.

FS lub HDS tylko pod kątem Live patrzę, mam Elitke Ti2 9 cali i mi wystarczy, jedynie zmienie ją na 12 cali, boczny w 455khz mi wystarczy, lepiej widzę ryby.
Solixa widziałem, ale chyba poszedł, bo wczoraj po 9 00 był, a w południe już nie, tylko że między G2, a G3 chyba jest spora różnica, nie obeznałem się aż tak dobrze z Humminbirdem 



#263 OFFLINE   marioligi

marioligi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 309 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 13 December 2022 - 21:22

Jeżeli tylko do Live to kup FS najtaniej wyjdzie. Zerknij tylko czy jakość Active Target Ci wystarcza.
Maciej ma rację z HDS live Ale według mnie nie ma sensu dopłacać za niego prawie 1/2 ceny.

#264 OFFLINE   mickeN

mickeN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 posts

Posted 14 December 2022 - 10:10

Jeżeli tylko do Live to kup FS najtaniej wyjdzie. Zerknij tylko czy jakość Active Target Ci wystarcza.
Maciej ma rację z HDS live Ale według mnie nie ma sensu dopłacać za niego prawie 1/2 ceny.

Jakość Active Target ? W podobnej cenie Garmin też chyba ma taką jakość? 



#265 OFFLINE   marioligi

marioligi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 309 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 14 December 2022 - 10:49

O Garminie się nie wypowiem ponieważ nie używam ale tak Garmin wypuścił już chyba kilka rodzajów Panoptixa - był pierwszy i chyba jest polecany jako najlepszy do tego typu obrazowania. Kilku moich znajomych rezygnowało z Active Targeta - zakłócenia, mniejsza dokładność w widoku do przodu. Te niedoskonałości często widać na filmach. Popatrz i porównaj sprzęt wszystkich producentów - i raczej poobserwuj filmy z łowienia a nie porównania.

Ja wybrałem Mega Live po obejrzeniu sporej ilości materiałów i zasięgnięciu opinii kolegów którzy używają.

Podpytaj też @Maciej_K - na profilu youtubowym ma zestawienie Active Targeta z Panoptixem, na pewno sprawdzał urządzenia również osobno. Na pewno podpowie jak i czy można wyeliminować zakłócenia ...


Edited by marioligi, 14 December 2022 - 11:05.


#266 OFFLINE   Radbraw

Radbraw

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,148 posts
  • LokalizacjaBug i bużyska

Posted 14 December 2022 - 11:56

Zaskoczony jestem takim wyborem …dwa miesiące temu porównywałem Active target z Panoptixem na wodzie i różnica była kolosalna. Nawet przy wyciszeniu szumów w activtarget wpatrywanie się w ekran wywołuje u mnie ,,padaczkę i oczopląs,, to było strasznie męczące za to na Panoptixe obraz był niemal czysty.
W czasie testu łodzie stały obok siebie.

#267 ONLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4,675 posts
  • LokalizacjaKrajna

Posted 14 December 2022 - 12:01

W czasie użycia AT trzeba wyłączyć( można zatrzymać softowo) inne przetworniki, by nie zbierał interferencji od nich. Nowy AT nie będzie już miał tej niedogodności. 



#268 OFFLINE   marioligi

marioligi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 309 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 14 December 2022 - 12:09

Na HB Mega Live też zero zakłóceń. Nie przeszkadzała mu włączona FS - ka.



#269 OFFLINE   Radbraw

Radbraw

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,148 posts
  • LokalizacjaBug i bużyska

Posted 14 December 2022 - 12:16

Przy wyłączonym panoptixie było to samo.

#270 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4,148 posts
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Posted 14 December 2022 - 12:22

Patrząc to co oferował AT pierwszej generacji nie spodziewam się wielkiego łałłł...w nowej generacji...moim zdaniem GARMIN poza zasięgiem na dzień dzisiejszy.

#271 OFFLINE   Marcin1991

Marcin1991

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 917 posts
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:.

Posted 14 December 2022 - 12:32

Ilu użytkowników tyle opinii.

Jedni chwała gamrina inni HB.

Czyli na ta chwile No. 1 to gamrin lvs 34 ?

#272 OFFLINE   mickeN

mickeN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 posts

Posted 14 December 2022 - 14:22

Na HB Mega Live też zero zakłóceń. Nie przeszkadzała mu włączona FS - ka.

A dokładnie jakiego ekranu używasz ? Bo jest różnica w cenie itd Helix 10 a solix 15



#273 OFFLINE   Marcin1991

Marcin1991

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 917 posts
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:.

Posted 14 December 2022 - 14:30

Przy Live nie będzie to i tak miało jakiegoś wielkiego znaczenia czy to będzie Helix czy solix.
A cena prawie x2 porównując chociażby 10”

#274 OFFLINE   mickeN

mickeN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 posts

Posted 14 December 2022 - 14:42

Na yt jest filmik jak Norweg/Szwed używa Active Target, ekran 12 cali, woda 2 metry, perspektywa i pięknie widać szczupaka kilka metrów przed łodzią, nawet jak przynęta trafiałą do wody to było widać rozbryzg na ekranie, nie wiem skąd teoria, że coś dziwnie widać ? Może większość osób nie potrafi ustawić przetwornika odpowiednio ? Jak jednemu działa, to i innym powinno


  • cabage and RobsonAL like this

#275 ONLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4,675 posts
  • LokalizacjaKrajna

Posted 14 December 2022 - 14:54

Na yt jest filmik jak Norweg/Szwed używa Active Target, ekran 12 cali, woda 2 metry, perspektywa i pięknie widać szczupaka kilka metrów przed łodzią, nawet jak przynęta trafiałą do wody to było widać rozbryzg na ekranie, nie wiem skąd teoria, że coś dziwnie widać ? Może większość osób nie potrafi ustawić przetwornika odpowiednio ? Jak jednemu działa, to i innym powinno


  • cabage and siarq like this

#276 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5,502 posts
  • Imię:adam

Posted 14 December 2022 - 15:08

prawie jak stroboskop



#277 OFFLINE   marioligi

marioligi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 309 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 14 December 2022 - 15:24

A dokładnie jakiego ekranu używasz ? Bo jest różnica w cenie itd Helix 10 a solix 15

Helix 10 g3N 



#278 OFFLINE   mickeN

mickeN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 posts

Posted 14 December 2022 - 16:00

Rybki widać :P Czyli jak oceniasz obraz ?  A te fałdy to coś na dnie ?



#279 ONLINE   radeqs

radeqs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 posts
  • LokalizacjaRuda Śląska
  • Imię:Konrad

Posted 14 December 2022 - 17:08

Porównaj to z Garminem. @Maciej_K popełnił taki filmik:

na Livescope, a jest jeszcze nowszy Livescope plus.


Edited by radeqs, 14 December 2022 - 17:08.


#280 ONLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4,675 posts
  • LokalizacjaKrajna

Posted 14 December 2022 - 17:35

Porównaj to z Garminem. @Maciej_K popełnił taki filmik:

na Livescope, a jest jeszcze nowszy Livescope plus.

Konrad, Garmin miał propsy-materiał był wiosenny. Live w perspektywie jest bardzo wrażliwe na zakwity itp- a wtedy robiłem nagrywkę z AT, którego pożyczył mi na akcję porównawczą jerkbaitowicz.  Natomiast overall- tak Garmin ma najlepsza perspektwę do tej pory, AT2 pewnie też będzie miał ciut lepiej niż obecny, nie spodziewam się tutaj rewelacji, bo to nie jest do podziwiania widoków dna a ryb w toni. Będzie realizować swoje zadania tak czy siak


  • radeqs likes this