Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Nowości od Lowrance (2021, 2022, 2023...) Elite FS, system obrazowania Live, itd.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
418 odpowiedzi w tym temacie

#361 OFFLINE   Lysy...

Lysy...

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 149 postów
  • LokalizacjaChoszczno
  • Imię:Mariusz

Napisano 16 listopad 2023 - 16:48

Instalował ktoś może już nowa aktualizacje do FS i AT z 13 listopada. Ciekawi mnie czy na pewno poprawiło to działanie AT. U mnie na wcześniejszej wersji było duże opóźnienienie.



#362 OFFLINE   Miro 85

Miro 85

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • LokalizacjaPołudnie PL

Napisano 16 listopad 2023 - 17:25

U mnie to opóźnienie też było, ale po wyłączeniu stabilizacji obrazu znikało,generalnie ja prócz tego żadnych problemów nie miałem..
Teraz to niewiem co zrobic bo chce wystawić sprzęt na sprzedaż,a nie mam już możliwości popływać i potestowac

#363 ONLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4694 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 16 listopad 2023 - 18:03

jak macie poprzednie pliki - nie ma strachu.
byle robić up z karty.

Wysłane z mojego 2201116SG przy użyciu Tapatalka

#364 OFFLINE   Lysy...

Lysy...

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 149 postów
  • LokalizacjaChoszczno
  • Imię:Mariusz

Napisano 16 listopad 2023 - 19:06

mam wcześniejsze pliki wiec sprawdzę na sobie



#365 OFFLINE   Mirek1200

Mirek1200

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 27 postów
  • LokalizacjaNKE
  • Imię:Mirek

Napisano 17 listopad 2023 - 19:43

 Wczoraj zainstalowałem aktualizację do HDS Live, i echosonda  nie widzi kart SD! Aktualizowałem z poziomu kary - tak jak zwykle. Po aktualizacji zresetowałem na wszystkie  możliwe  sposoby- niestety echosonda  map nie widzi. Proszę o ewentualne wskazówki, co dalej?



#366 ONLINE   dante

dante

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 443 postów
  • LokalizacjaEłk

Napisano 03 grudzień 2023 - 18:55

Napiszcie mi panowie czy jest możliwość montażu przetwornika 3w1 hd oraz Active Target na jednym uchwycie? Jak to powinno wyglądać i czy nie będzie się wzajemnie zakłócało? Oczywiście każdy z przetworników będzie uzywany osobno. Nie chcę montować dwóch uchwytów, na razie mam HDS pro z przetwornikiem 3w1 i chodzi mi po głowie dokupienie AT1.

Wysłane z mojego SM-G998B przy użyciu Tapatalka

#367 ONLINE   hotpoint

hotpoint

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 149 postów
  • LokalizacjaBarlinek
  • Imię:Ardiansson

Napisano 03 grudzień 2023 - 18:59

Ja tego nie widzę.
AT zamontowałem na kolumnie elektryka, a 3w1 na burcie.
W końcu AT trzeba "kręcić".

#368 ONLINE   dante

dante

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 443 postów
  • LokalizacjaEłk

Napisano 03 grudzień 2023 - 19:25

Ok AT trzeba kręcić, to oczywiste. Jednak wpadł mi do głowy taki pomysł: montuję 3w1 standardowo. Nad nim montuje AT na łączniku powiedzmy 10-15cm przed 3w1. W czasie pływania na bocznym skanie ustawimy przetwornik w pozycji równoległej do łódki i w tym czasie AT jest nieaktywny. Jak chcę używać AT to wyłączam 3w1 i wtedy kręcę sztycą. Nie wiem tylko ile wolnego miejsca potrzebuje przetwornik AT dookoła i czy ten 3w1 nie będzie go zasłaniał. Nigdy nie używałem AT i dlatego pytam.

#369 ONLINE   hotpoint

hotpoint

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 149 postów
  • LokalizacjaBarlinek
  • Imię:Ardiansson

Napisano 03 grudzień 2023 - 19:44

Pewnie będzie to działać, ale masz niepotrzebna zabawę w blokowanie itd. AT ma w pakiecie uchwyt pozwalający na odstawienie go na bok.

Załączone pliki



#370 ONLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4694 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 03 grudzień 2023 - 20:27

Napiszcie mi panowie czy jest możliwość montażu przetwornika 3w1 hd oraz Active Target na jednym uchwycie? Jak to powinno wyglądać i czy nie będzie się wzajemnie zakłócało? Oczywiście każdy z przetworników będzie uzywany osobno. Nie chcę montować dwóch uchwytów, na razie mam HDS pro z przetwornikiem 3w1 i chodzi mi po głowie dokupienie AT1.

Wysłane z mojego SM-G998B przy użyciu Tapatalka

Dante, zakłócenia są, trzeba zaprogramować przycisk z panelu przcisków, by wyłączać sonar i structure scan. montaż tego typu ma swych zwolenników, ja do nich nie należę, bo obracam przewornikiem live i lulbię mieć także obraz z SI w tym samym czasie a to się wyklucza w wariancie montażu na pojedynczej sztycy. 



#371 ONLINE   dante

dante

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 443 postów
  • LokalizacjaEłk

Napisano 03 grudzień 2023 - 20:47

W takim razie muszę poczekać do wiosny i zobaczę jak to będzie wyglądało z miejscem do montażu drugiej sztycy. Dzięki za naświetlenie sprawy.

#372 ONLINE   dante

dante

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 443 postów
  • LokalizacjaEłk

Napisano 09 styczeń 2024 - 11:56

Jeszcze takie pytanie do osób użytkujących moduł S3100. Mając HDS live pro co może dać mi dodatkowo montaż tego modułu? Lepszą widoczność ryb na bocznym? Lepszy kontrast? Czy warto jest dokładać s3100 do hds pro? Nie miałem wcześniej doświadczenia z tym modelem echosondy ani z tym modułem i dlatego pytam.

#373 ONLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4694 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 09 styczeń 2024 - 12:28

Jeszcze takie pytanie do osób użytkujących moduł S3100. Mając HDS live pro co może dać mi dodatkowo montaż tego modułu? Lepszą widoczność ryb na bocznym? Lepszy kontrast? Czy warto jest dokładać s3100 do hds pro? Nie miałem wcześniej doświadczenia z tym modelem echosondy ani z tym modułem i dlatego pytam.

Pływałem z tym sprzętem i pływać będę- materiały opublikuję wiosną. Ryby widać jako nakładki Reveal- pod warunkiem, że złapie je algorytm, wiązka- bo pewnie i jedno i drugie potrzebne. Do Pro bym nie kupował tego, a zamiast - kupił AT2 - o ile nie masz. To wniesie dużo więcej niż nakładki ryb w Pro. W starszych ekranach można o tym S3100 pomyśleć. 


  • chlodnica lubi to

#374 ONLINE   dante

dante

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 443 postów
  • LokalizacjaEłk

Napisano 09 styczeń 2024 - 12:29

Pływałem z tym sprzętem i pływać będę- materiały opublikuję wiosną. Ryby widać jako nakładki Reveal- pod warunkiem, że złapie je algorytm, wiązka- bo pewnie i jedno i drugie potrzebne. Do Pro bym nie kupował tego, a zamiast - kupił AT2 - o ile nie masz. To wniesie dużo więcej niż nakładki ryb w Pro. W starszych ekranach można o tym S3100 pomyśleć.

Dziękuję za rzeczowe wyjaśnienie sprawy, pozdrawiam.

Wysłane z mojego SM-G998B przy użyciu Tapatalka

#375 OFFLINE   Spigott

Spigott

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 249 postów

Napisano 13 luty 2024 - 18:36

Proszę o namiar na Instrukcję Lowrance 9 Elite FS

 

PL :D



#376 OFFLINE   Spigott

Spigott

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 249 postów

Napisano 14 luty 2024 - 07:58

A może ktoś wypożyczy papierową  instrukcję Lowrance 7/9 Elite FS  zapłacę przesyłki w 2 strony i browara dorzucę ;)



#377 OFFLINE   Spigott

Spigott

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 249 postów

Napisano 14 luty 2024 - 08:03

Pacjent Lowrance Elite FS dostał na kartę SDHC logi z Elity Ti2   i nie pokazuje danych bajora na mapie :huh:

 

CO zrobiłem nie teges ?



#378 OFFLINE   ObywatelX

ObywatelX

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Paweł

Napisano 15 luty 2024 - 12:05

A może ktoś wypożyczy papierową  instrukcję Lowrance 7/9 Elite FS  zapłacę przesyłki w 2 strony i browara dorzucę ;)

Możliwe, że już o tym wiesz ale napiszę. Ściągasz sobie instrukcję po angielsku ze strony lowrance. W google masz opcję tłumaczenia plików pdf na dowolny język. Drukujesz i masz. Wczoraj tak robiłem ze swoim humminbirdem helixem. Jak zobaczyłem, że na olx ludzie te instrukcje sprzedają po 250 zł to aż pomyślałem, czy firmy nie otwierać;D



#379 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5511 postów
  • Imię:adam

Napisano 15 luty 2024 - 14:47

Możliwe, że już o tym wiesz ale napiszę. Ściągasz sobie instrukcję po angielsku ze strony lowrance. W google masz opcję tłumaczenia plików pdf na dowolny język. Drukujesz i masz. Wczoraj tak robiłem ze swoim humminbirdem helixem. Jak zobaczyłem, że na olx ludzie te instrukcje sprzedają po 250 zł to aż pomyślałem, czy firmy nie otwierać;D

Otwieraj śmiało , zrobisz promo po 150pln i będą szły jak woda . Tylko aby się utrzymać będziesz musiał ich z 500szt na miesiąc sprzedawać . Natomiast translator Google jak

najbardzie spełnia powyższe zadania , napewno będą przekłamania ale konteksty zdania jak najbardziej zrozumiałe 



#380 OFFLINE   bocian84

bocian84

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów
  • LokalizacjaOsieczna
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:B

Napisano 15 luty 2024 - 15:54

Trochę klikania u wujka google i masz instrukcje w języku pl. W jednym sklepie są instrukcje do pobrania, właśnie pobrałem do helixa w j. Pl.
https://www.sonarskl...ania-pm-16.html
Apex,solix, helix, piranie itd. do garmina też coś jest.