Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Nowości od Lowrance (2021, 2022, 2023...) Elite FS, system obrazowania Live, itd.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
403 odpowiedzi w tym temacie

#381 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3530 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 15 luty 2024 - 18:38

Trochę klikania u wujka google i masz instrukcje w języku pl. W jednym sklepie są instrukcje do pobrania, właśnie pobrałem do helixa w j. Pl.
https://www.sonarskl...ania-pm-16.html
Apex,solix, helix, piranie itd. do garmina też coś jest.


Gdzie tu są instrukcje do Lowrance'a, bo o tym jest rozmowa??? 🤨

#382 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3530 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 15 luty 2024 - 18:42

Natomiast translator Google jak
najbardzie spełnia powyższe zadania , napewno będą przekłamania ale konteksty zdania jak najbardziej zrozumiałe


Wg mnie translatory działają coraz lepiej - AI robi robotę (mam przykład w pracy, gdzie pod translatorem w Bingu jest ChatGPT 4 - działa doskonale).

#383 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5478 postów
  • Imię:adam

Napisano 15 luty 2024 - 19:02

Tak @mario , w duzej mierze to zalezy od tlumaczonego tekstu . Ze tak powiem w "mowie potocznej" jest dobrze , wiekszosc bledow zazwyczaj jest w tlumaczeniach z dzialow technicznych/medycznych ogolnie specjalistycznych 



#384 OFFLINE   Spigott

Spigott

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 247 postów

Napisano 17 luty 2024 - 20:39

Proszę o info -  Lowrance Elite FS dostał na kartę SD logi /sl2,gsd/ z Elity Ti2  i nie pokazuje głębokości na tym jeziorze.



#385 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1369 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 05 marzec 2024 - 21:32

Jakiś enigmatyczny film od lowrance wpadł na FB. Wędkowanie stanie się prostsze...bla, bla, bla. Ktoś ma jakieś insiderskie info jakie modele nowe wprowadzają?

#386 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1516 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 05 marzec 2024 - 22:10

Odpowiedź znajdziesz w 19-20 sekundzie filmu :)



#387 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1369 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 06 marzec 2024 - 09:42

Odpowiedź znajdziesz w 19-20 sekundzie filmu :)

W 19-20 sekundzie widać lecącego ptaka. Czyżby jakaś reaktywacja marki eagle?


  • cabage i Maciej_K lubią to

#388 OFFLINE   karbusd

karbusd

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów
  • LokalizacjaLidzbark
  • Imię:Dawid
  • Nazwisko:Ka.

Napisano 09 marzec 2024 - 18:39

Jak oceniacie HDS Pro w porównaniu do poprzedniej wersji? Ma ktoś wiedzę czy faktycznie wersja pro lepiej obrazuje z Active imaging 2 i jak to ma się do Panoptix plus od Garmin-a.

#389 ONLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 09 marzec 2024 - 19:29

Pokazane u mnie na fp sonary i mapy. W grudniu łowiłem ryby testując różne live w tym samym czasie na jednej sztycy. Pro też było grane. Nie miałem zbyt wiele czasu na pływanie, warunków by sprawdzić ten ich 1075 KHz na bokach. Synchronizacja pingowania działa, nie ma zakłóceń od AT2 przy używaniu przetwornika z pawęży w jednym czasie- jak było to w poprzedniej generacji ekranowej i AT



#390 OFFLINE   l0co

l0co

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 10 marzec 2024 - 19:43

Witam szanowne grono.

Po latach doświadzczeń z Garmin I Humminbird postanowiłem sprawdzic lowrance. Dziaj pierwszy dzien testow wodzie i juz widze czego bedzie mi najbardziej brakowało....a moze nie tylko moja wiedza jeszcze kuleje....Codzi o warstę twardosci dna. Czy sciągnięte z C-Map mapy z twardosciami mozna modyfikować w zakresie twardosci na zywo tak ja to działą w Humminbird? Czy to bardzie skomplikowane....wysylanie logow przez serwer itp ?

pozdrawiam



#391 ONLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 10 marzec 2024 - 21:02

Witam szanowne grono.

Po latach doświadzczeń z Garmin I Humminbird postanowiłem sprawdzic lowrance. Dziaj pierwszy dzien testow wodzie i juz widze czego bedzie mi najbardziej brakowało....a moze nie tylko moja wiedza jeszcze kuleje....Codzi o warstę twardosci dna. Czy sciągnięte z C-Map mapy z twardosciami mozna modyfikować w zakresie twardosci na zywo tak ja to działą w Humminbird? Czy to bardzie skomplikowane....wysylanie logow przez serwer itp ?

pozdrawiam

Importy Cmap są nieedytowalne. Możesz im przesłać logi sonarowe .sl2/3 poprzez swoje konto i oni robią z tego warstwę twardości dna. Możesz kupić program Reefmaster z dodatkiem bottom composition i na bazie tych samych logów sonarowych zrobić sobie mapę sam. 


  • cabage i Sailfish lubią to

#392 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 966 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 12 marzec 2024 - 11:05

Mam pytanie o twardość dna , czy te echosondy  pokazują  w przybliżeniu faktyczny stan mułu . Wczoraj oglądałem film z jeziora  to płetwonurek całą rękę w mule utopił i zanęcając na takiej miejscówce żadna ryba nie znajdzie naszej zanęty ani przynęty na haczyku  .  Tu jest link do filmu  9. 20 min zobaczcie jakie niespodzianki jeśli chodzi o dno  jeziora , warto nie raz zobaczyć na żywo . https://youtu.be/_GxC9hrgf2s 



#393 ONLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 12 marzec 2024 - 11:33

Mam pytanie o twardość dna , czy te echosondy  pokazują  w przybliżeniu faktyczny stan mułu . Wczoraj oglądałem film z jeziora  to płetwonurek całą rękę w mule utopił i zanęcając na takiej miejscówce żadna ryba nie znajdzie naszej zanęty ani przynęty na haczyku  .  Tu jest link do filmu  9. 20 min zobaczcie jakie niespodzianki jeśli chodzi o dno  jeziora , warto nie raz zobaczyć na żywo . https://youtu.be/_GxC9hrgf2s 

Echosonda pokazuje na twardym dnie podwójne/potrójne odbicie sygnału- ale trzeba to ustawić w trybie zasięgu 3x więcej niż max głębokość. Natomiast jeśli na twardym dnie zalega muł- nie będzie różnicy moim zdniem. Zawsze to można sprawdzić kotwicą, ciężarkiem. Miejsca gdzie jest dużo rzadkiego mułu mam u siebie na jeziorze niedalekim, tam linia dna zanika w 2d a na sonarze bocznym są czarne placki, bo energia akustyczna została przez te miejsce wchłonięta i nie wróciła do przetwornika. Koledzy karpiarze to sprawdzili kamerą i po prostu tam jest maź bardzo rzadka. 



#394 OFFLINE   Sailfish

Sailfish

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1158 postów
  • LokalizacjaTurawa
  • Imię:Cezary

Napisano 12 marzec 2024 - 22:39

Robiąc mapę Turawy natrafiłem na starą drogę pokrytą grubą warstwą mułu. Znam miejscówkę doskonale i nigdy bym nie przypuszczał, że przebiegała tam kiedyś droga. Po  pomniejszeniu mapy widać wyraźnie, że widoczna na mapie twardości droga stanowi przedłużenie istniejącej do dzisiaj, biegnącej za wałem drogi pokrytej kostką brukową. Warstwa mułu jest bardzo gruba, jednak sygnał się przez nią przebija i pokazuje to na mapie jako twarde miejsce. Taka niespodzianka.


  • kostom63 lubi to

#395 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 966 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 12 marzec 2024 - 23:10

W tym roku kupiłem kamerkę i będę na bieżąco sprawdzał co pokaże moje echo Element z tym co zobaczę na żywo . Nawet jak latem widoczność spadnie na 1 m to i tak będę widział jakie jest dno . Trzeba na kilka sposobów sprawdzać co jest pod wodą

#396 OFFLINE   l0co

l0co

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 13 marzec 2024 - 14:18

Importy Cmap są nieedytowalne. Możesz im przesłać logi sonarowe .sl2/3 poprzez swoje konto i oni robią z tego warstwę twardości dna. Możesz kupić program Reefmaster z dodatkiem bottom composition i na bazie tych samych logów sonarowych zrobić sobie mapę sam. 

Dziękuje Maciej. To bardzo cenne aczkolwiek przyznam  ze lekko rozczarowujące , jakoś trzeba nauczyć sie z tym żyć.

Jeszcze jedno pytanie, być może banalne.

Czy w lowrance hds  można wyłączyć zapis tworzenia map przy użyciu Genesis ?  Nie chodzi o wyłączanie pracy sonaru ale o to by móc pływac po obszarze utworzonym wczesniej bez jego modyfikacji spowodowanej np zmianą wysokości lustra wody.



#397 ONLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 13 marzec 2024 - 14:26

Dziękuje Maciej. To bardzo cenne aczkolwiek przyznam  ze lekko rozczarowujące , jakoś trzeba nauczyć sie z tym żyć.

Jeszcze jedno pytanie, być może banalne.

Czy w lowrance hds  można wyłączyć zapis tworzenia map przy użyciu Genesis ?  Nie chodzi o wyłączanie pracy sonaru ale o to by móc pływac po obszarze utworzonym wczesniej bez jego modyfikacji spowodowanej np zmianą wysokości lustra wody.

Niestety, nie można i jak dla mnie to najsłabsza strona tego systemu. Inni mają podgląd i zapis rozdzielony a tutaj po prostu albo rysujesz, albo nie widzisz. 



#398 OFFLINE   DP Fishing

DP Fishing

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 334 postów

Napisano 10 kwiecień 2024 - 18:40

Cześć czy ktoś zrobiłby fotkę jak podłączyć activtarget i echosondę pod jeden akumulator? Zależy mi żeby zestaw był mobilny.

#399 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5478 postów
  • Imię:adam

Napisano 10 kwiecień 2024 - 20:52

wyprowadz sobie z akumulatora dwie wtyczki ,i zarob na kablach od ekranu i at wtyczki xt60 czy inne


  • DP Fishing lubi to

#400 OFFLINE   DP Fishing

DP Fishing

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 334 postów

Napisano 10 kwiecień 2024 - 20:57

Oki już sobie poradziłem ;) dzięki




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych