Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Konfiguracja Mark 5pro


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Artur1125

Artur1125

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 189 postów
  • Lokalizacjaśrodkowa Norwegia
  • Imię:Artur

Napisano 12 sierpień 2012 - 13:20

Montuj bezpiecznik nie warto ryzykować, w ciągu 5 lat w lowrance x125 4 bezpieczniki spaliłem nie wiadomo co by się stopiło gdyby ichnie było.
Artur

#42 OFFLINE   HubertDino

HubertDino

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaPodkarpacie

Napisano 12 sierpień 2012 - 13:58

gdzie można zaupić taki bezpiecznik i jaka jest jego cena ?

#43 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 12 sierpień 2012 - 14:57

W każdym pewnie sklepie elektronicznym :D koszt z 1zł za 3A bezpiecznik :D Do tego obudowa na bezpiecznik i masz wszystko. Ja pewnie jutro uzupełnię braki. Choć nie bardzo wiem co może palić bezpieczniki przy takim małym prądzie?

#44 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3415 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 12 sierpień 2012 - 16:50

ok dzięki, to już jutro się będę bawił.

A jeszcze druga sprawa bo jak się zastanawiałem nad kupnem echa to w różnych miejscach czytałem, że stosuję się bezpieczniki wpinając je w linię +, ale czy to do końca jest konieczne? Stosujecie takie patenty, bo ja u osób które używają echa tego nie widziałem.


oczywiscie. ja mam najslabszy jaki znalazlem (1A?) bezpiecznik samochodowy (bagnetowy) zamontowany w samochodowym uchwycie na kabel. (w sumie to pewnie zwykle wsuwki elektryczne powinny pasowac, byle izolowane).

#45 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 14 sierpień 2012 - 16:13

Dziś wykonałem udaną operację bezpiecznikową. Wpiąłem się bezpośrednio w przewód plusowy bez dodatkowych kabelków. Echo śmiga więc uważam, że zabieg się powiódł. :D

#46 OFFLINE   kristow 3

kristow 3

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów
  • Lokalizacjawołczyn

Napisano 14 sierpień 2012 - 22:21

Witam mam takie echo i twardość dna widać dobrze ale np.karczy nie widać czy ktoś może doradzić co zmienić w ustawieniach z góry dziękuje

#47 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1938 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 15 sierpień 2012 - 16:46

ale stosujecie bezpieczniki w zestawie z aku w coverze czy przu zasilaniu ze wspolnego zrodła z tego co silnik elektryczny np.?

#48 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 15 sierpień 2012 - 20:43

Z tego co ludzie piszą, bezpieczniej jest stosować bezpiecznik jeśli źródło zasilania pochodzi właśnie z jednego aku przy kilku podłączonych urządzeniach (np.silnik). Ja zastosowałem w coverze tak dla bezpieczeństwa kto wie kiedy, gdzie i co będzie głównym zasilaczem echo. Wątpie by mogły wystąpić skoki napięcia, no chyba że samemu przez nieuwagę spowodujemy zwarcie.

#49 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3415 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 02 wrzesień 2012 - 16:57

dopisze swoje spostrzezenia do uzywania bazpiecznika w lodzi.

U siebie na lodce mam aku podwieszony pod jedna z lawek - od aku idzie kabelek zakonczony pozlacanym (w zamysle mial nie sniedziec) wtykiem RCA (chinch) obok mam gniazdku (hermetyczne pozlacane) RCA i za tym uchwyt bezpiecznika samochodowego i bezpiecznik - wszystko od spodu lawki na lodzi.
Poplywalem kilka tygodni (z czego kilka razy na morzu) i juz calosc daje w kosc - styki od bespiecznika zasniedziale to samo pozlacane RCA. Dzisiaj echo mi sie wylaczylo - low voltage No to wyciagam wtyk RCA i mierze napiecie be obciazenia - 12v+ podlaczam do gniazda (kilkukrotnie wsadzilem i wyjalem wtyk) tadam dziala...
Chwile pozniej mierzylem prad pobierany przez echo (amperomierz w miejsce bezpiecznika) i to samo low voltage i sie wylacza...
Jak przetarlem na kamiennej oselce do haczykow bezpiecznik (jego nozki) zas dziala ok...






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych