Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Konfiguracja Mark 5pro


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3422 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 17 lipiec 2012 - 14:49

Podepnę się pod temat ;) Co tak na prawdę dają ustawienia trybu wędkarskiego? Mamy Użytek ogólny-->Płytka woda-->Słodka woda-->Głęboka woda-->Wolny trolling-->Szybki trolling-->Przejrzysta woda-->Słona woda. W instrukcji wyczytałem że te ustawienia zmieniają kolor tła jeżeli chodzi o serię Elite a co dają w serii Mark gdzie nie ma kolorowego wyświetlacza?


w slonej wodzie plywa wiecej syfu w toni (szczegolnie przy powierzchni) i woda jest delikatnie gestsza - stad inne algorytmy odczytywania sygnalow z czujnika tyle sie dowiedzialem na forum humminbirda generalnie sprawdzalem kilka razy rozne ustawienia i wielkich roznic nie ma

#22 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3422 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 17 lipiec 2012 - 14:53

ławice ryb lub pojedyncze sztuki prosiłbym o zrobienie zdjecia chciałbym porównac z tym co widze na DSI z góry Dziekuje...


na 100% ryby (wielka lawica):
https://lh4.googleusercontent.com/-4CsL10bDfv8/TrxSoX2r0FI/AAAAAAAAAQk/Knug0M03wgE/s548/S000061.jpg
dno to czerwona krecha na okolo 60 stopach (20m) reszta nad nia to lawica ryb (kolega w odleglosci wrzasku odemnie widzial na swoim echu ta sama lawice - wyciagalismy okonie dziesiatkami).

innych fotek na 100% potwierdzonych nie mam.
Ps echo ustawione na odczep sie te fotki sa na jednym z pierwszych wyjazdow z nowa jednostka.

#23 OFFLINE   PRZEEMAS7

PRZEEMAS7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 100 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 lipiec 2012 - 07:14

[quote]
Podepnę się pod temat ;) Co tak na prawdę dają ustawienia trybu wędkarskiego? Mamy Użytek ogólny-->Płytka woda-->Słodka woda-->Głęboka woda-->Wolny trolling-->Szybki trolling-->Przejrzysta woda-->Słona woda. W instrukcji wyczytałem że te ustawienia zmieniają kolor tła jeżeli chodzi o serię Elite a co dają w serii Mark gdzie nie ma kolorowego wyświetlacza?
[/quote]

w slonej wodzie plywa wiecej syfu w toni (szczegolnie przy powierzchni) i woda jest delikatnie gestsza - stad inne algorytmy odczytywania sygnalow z czujnika tyle sie dowiedzialem na forum humminbirda generalnie sprawdzalem kilka razy rozne ustawienia i wielkich roznic nie ma
[/quote]

Chyba czas poszperać na jakiś amerykańskich forach bo ta opcja nie daję mi spokoju :D A może ktoś od nas jeszcze coś wie na ten temat?

#24 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 lipiec 2012 - 07:43

Przypuszczam, ze to samo, co ustawienia tematyczne w aparacie fot.
Jak ktos wie czego chce ustawi sobie czas migawki i przyslone (i inne)recznie.
A kolor, coz...fajnie wyglada w pochmurne i deszczowe dni.

Gumo

#25 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3422 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 18 lipiec 2012 - 09:34

I believe it is surface clutter as in plant/zoological/air bubbles and not salt density.



#26 OFFLINE   PRZEEMAS7

PRZEEMAS7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 100 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 lipiec 2012 - 17:32

Przypuszczam, ze to samo, co ustawienia tematyczne w aparacie fot.
Jak ktos wie czego chce ustawi sobie czas migawki i przyslone (i inne)recznie.


Faktycznie o tym nie pomyślałem. Embarassed Czyli ta opcja pozostaje dalej wyłączona :D

#27 OFFLINE   drozdo

drozdo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 422 postów
  • LokalizacjaSandomierz
  • Imię:Rafał

Napisano 01 sierpień 2012 - 08:26

Panowie czy to normalne ze zamiast łuków na echu widac tylko czarne punkty ?? W zależności od czułości większe zaczernienie ekranu lub mniejsze.

Kombinuje z ustawieniami żeby ustawić te łuki i jakoś mi nie wychodzi :/

Macie jakieś podpowiedzi jak to ustawić? Próbowałem ustawić łuki na rzece ale na stojącej wodzie tez nie pokazuje łuków :/

Sorki za jakość zdjęcia ale aparatem w telefonie przy dużym słońcu nic lepszego mi nie wyszło. Przy zmianie czułości jedyne co sie zmienia to ze widac wiecej czarnych kropek lub mniej.

.

Dzieki

Załączone pliki



#28 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3422 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 01 sierpień 2012 - 08:56

jesli wszystko jest sprawne i zdjecia nie robiles w trakcie zepierdzielania 20km/h to albo masz za wysoka czulosc albo plywasz w jakims syfie strasznym. Tak po mojemu ale ekspertem nie jestem.
Albo masz cos pochrzanione z montowaniem przetwornika i go babelki oplywaja.

#29 OFFLINE   drozdo

drozdo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 422 postów
  • LokalizacjaSandomierz
  • Imię:Rafał

Napisano 01 sierpień 2012 - 09:10

Zdjecia robione podczas łowienia, woda moze nie super czysta ale tez nie jakis syf.

Czułość za duża to fakt ale tak akurat zostawiłem do zdjęcia, jak zmniejszam to robią sie czarne punkty a jak juz jest na 20 % czułość to jest tylko biały ekran i zadnych punktów ani łuków tylko samo dno. NA stojącej wodze jest to samo :/

#30 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3422 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 01 sierpień 2012 - 09:18

no hmm jakby to powiedziec - nie spodziewaj sie, ze co 10 minut bedziesz mijal lawice ryb jak na discovery...

Ja widzialem na echu moze z 10 ryb a plywalem po morzu przedwczoraj kilka godzin..... moze masz noise filter wylaczony (w hb oprzocz czulosci masz jeszcze filtr i oprocz tego 2 rozne stozki - obrazy z nich roznia sie znaczaco.

#31 OFFLINE   drozdo

drozdo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 422 postów
  • LokalizacjaSandomierz
  • Imię:Rafał

Napisano 01 sierpień 2012 - 09:46

nie spodziewam sie ze bede ryby widział co 2 minuty.

Chodzi o wymiane doswiadczeń, bo nie wiem czy inni tez tak maja czy tylko ja.

U mnie na obu stożkach wygląda to tak samo :/ Co do ostawień to kombinowałem z rożnymi, wysoka przejzystosc, niska,średnia, filtr zakłóceń tez w roznych opcjach. Zmiany były oczywiście ale nie jestem na 100 % pewny ze tak powinno byc.



#32 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 sierpień 2012 - 11:22

Poruszonych zostalo kilka zagadnien..po kolei....

1sze zdjecie w watku(Robert) - nieco zbyt duza czulosc
2,3,4te zdjecia (Robert) - twardosc dna jest okreslana przez =szerokosc greyline/whiteline Garmin. Sek w tym, ze glebokosc sie zmienia..jak masie szerokosc GL do zmian globokosci? - ja nie wiem.
Natomiast na 4tym widac nawet po3ne odbicie dna - jest twardo.

Zd 5 (Leslaw) - ja bym powiedzial, ze galezie

Zd 6 (Gooral) - ryby(lawica) sa wyswietlane w formie linii bo łódź nieruchomo, wolno przeplywaja przez wiazke

Zd 7 (Drozdo) - rzeka to malo, w sumie, ciekawy poligon na sonde (tu wlasnie dalbym pole do popisu dla nowej gen.sond z poszukiwaniem bocznym)
Na rzece łuków ryb w zasazie nie widac (ryby sa pochowane a obraz przy malej glebokosci jest bardzo fragmentaryczny)
Ustaw tak, zeby bylo dno i mniej tych smieci. Plywaj i patrz, np. ja na odcinku za kolektorem sciekowym z trudem widzialem dno.

Tak juz ogolnie - co do łuków to nawet na zasobnych lowiskach dosc rzadko mozna zaobserwowac pełne łuki - najczesciej ryby pochowane albo zlapane przez wiazke czesciowo.

Gumo

#33 OFFLINE   spy

spy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1309 postów

Napisano 01 sierpień 2012 - 15:43

200Hz to jest 60^ ? w Lowrance? U mnie w Hunmminbird 200 to 20^ a 83 to 60^ albo ja coś źle przeczytałem w instrukcji.

#34 OFFLINE   robert67

robert67

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 995 postów
  • LokalizacjaSelestat(F)

Napisano 04 sierpień 2012 - 13:17

Poruszonych zostalo kilka zagadnien..po kolei....

1sze zdjecie w watku(Robert) - nieco zbyt duza czulosc
2,3,4te zdjecia (Robert) - twardosc dna jest okreslana przez =szerokosc greyline/whiteline Garmin. Sek w tym, ze glebokosc sie zmienia..jak masie szerokosc GL do zmian globokosci? - ja nie wiem.
Natomiast na 4tym widac nawet po3ne odbicie dna - jest twardo.

Zd 5 (Leslaw) - ja bym powiedzial, ze galezie

Zd 6 (Gooral) - ryby(lawica) sa wyswietlane w formie linii bo łódź nieruchomo, wolno przeplywaja przez wiazke

Zd 7 (Drozdo) - rzeka to malo, w sumie, ciekawy poligon na sonde (tu wlasnie dalbym pole do popisu dla nowej gen.sond z poszukiwaniem bocznym)
Na rzece łuków ryb w zasazie nie widac (ryby sa pochowane a obraz przy malej glebokosci jest bardzo fragmentaryczny)
Ustaw tak, zeby bylo dno i mniej tych smieci. Plywaj i patrz, np. ja na odcinku za kolektorem sciekowym z trudem widzialem dno.

Tak juz ogolnie - co do łuków to nawet na zasobnych lowiskach dosc rzadko mozna zaobserwowac pełne łuki - najczesciej ryby pochowane albo zlapane przez wiazke czesciowo.

Gumo


Cenne informacje Pawle. Dzięki, chociaż potwierdzają moje wiadomości na temat zbiorników, na których wykonywałem zdjęcia echa. Wiedziałem, że dno jest tam twarde jednak gapiąc się w ekran echa nie byłem w stanie zrozumieć tego, co pokazuje.
Czyli takie wielokrotne odbicie linii dna (fot 4) świadczy o jego strukturze a ja myślałem, że prze kombinowałem z czułością.
Uczę się uczę :mellow: i mam wrażenie, że chociaż wolno to jednak coraz więcej rozumiem.
Początek był fatalny, doszedłem do wniosków, że moje echo głuche jest jak pień i ślepe jak kura :lol: .



#35 OFFLINE   Welski

Welski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 190 postów
  • LokalizacjaGdansk

Napisano 08 sierpień 2012 - 17:47

Na Martwej Wiśle ,woda lekko słonawa,ustawienie autom.

Załączone pliki



#36 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 10 sierpień 2012 - 21:41

A ja mam takie pytanko, dostałem dziś to echo jednak za nic nie mogę rozjaśnić ekranu i muszę się strasznie przyglądać co tam w menu jest :mellow: Pomoże ktoś w tej prostej sprawie.

#37 OFFLINE   shorty

shorty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 348 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jacek

Napisano 10 sierpień 2012 - 22:09

Masz na dole przycisk light , którym zrobisz jaśniej.

#38 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 10 sierpień 2012 - 22:15

ok dzięki, to już jutro się będę bawił.

A jeszcze druga sprawa bo jak się zastanawiałem nad kupnem echa to w różnych miejscach czytałem, że stosuję się bezpieczniki wpinając je w linię +, ale czy to do końca jest konieczne? Stosujecie takie patenty, bo ja u osób które używają echa tego nie widziałem.

#39 OFFLINE   flower

flower

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów
  • LokalizacjaTarnowskie Góry
  • Imię:Mateusz

Napisano 11 sierpień 2012 - 08:38

Ja stosuje,dostalem te bezpieczniki w zestawie z echem. Przez rok czestego uzywania mialem juz jeden spalony bezpiecznik wiec chyba warto...

#40 OFFLINE   drozdo

drozdo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 422 postów
  • LokalizacjaSandomierz
  • Imię:Rafał

Napisano 11 sierpień 2012 - 11:13

ja wlasnie dzisiaj je kupiłem i zamontowałem :D