Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Utrudnienia dla spinningistów - wody górskie PZW Wałbrzych


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
143 odpowiedzi w tym temacie

#121 Guest_SławomirW_*

Guest_SławomirW_*
  • Guests

Napisano 29 grudzień 2020 - 15:04

Bardzo ładne komentarze. Takie nic nie wnoszące. Ładne, takie. No prawdziwi członkowie polskiego pzw w eterze ! I jak w pzw pogadane i ustalone i tak zrobione. Brawo po prostu. Szacun


  • wojciiech lubi to

#122 OFFLINE   jurasek1510

jurasek1510

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaKotlina Kłodzka
  • Imię:Piotr

Napisano 31 grudzień 2020 - 18:32

Pamiętam czasy gdy górski odcinek Nysy Kłodzkiej kończył się przy oczyszczalni w Kłodzku, a Ścinawicy - przy ujściu Włodzicy. To jeszcze czasy, gdy Włodzica nabierała koloru w zależności od barwników używanych w ZPJ Nowar.  :( Ale ryby były. Jako dzieciak byłem przynajmniej raz w tygodniu nad nizinnymi odcinkami tych rzek, uganiając się z robaczkiem za wszędobylskimi kiełbiami. Na muchę zacząłem łowić bo... wielkich jesiennych stad lipieni za nic nie można było przechytrzyć robakiem.  :D Za to co chwilę zbierały coś z powierzchni. I moim zdaniem był to czas gdzie wszyscy znajdowali nad tą wodą miejsce i ryby były. Każdy napotkany wędkarz był dla mnie kopalnią wiedzy. Nieważne jaką metodą łowił.

Utrudnienia dla wędkarzy? - Wystarczającym utrudnieniem jest dopuszczenie spływu kilkuset pontonów dziennie poniżej Kłodzka aż do Barda, nielegalne pogłębianie rzeki przez przedsiębiorców, a ostatnio nawet zmiana biegu rzeki przez puszczenie jej poprzez stawy pożwirowe w Pilcach pod pretekstem ratowania zakładu górniczego przed powodzią. Trzeba czegoś więcej? Mimo, że uważam iż poniżej Barda, Nysa Kłodzka nie ma nic wspólnego z wodami KPiL, byłbym nawet za tym aby udostępnić wody tylko dla muszkarzy i spinningistów, wyrzucając możliwość wędkowania na przynęty roślinne. Dlaczego? Bo z jednej strony uchwala się zakaz nęcenia, z drugiej pozwala siadać z feederem.  :D  Na pewno byłoby bardziej dziko i bez śmieci po "stacjonarnych" wędkarzach. Kilka lat temu coraz to mniej przemyślane zmiany i brak organizacji popchnęły mnie do koła w województwie opolskim. I chociaż zawieranie porozumień w okręgu wałbrzyskim wygląda kusząco, to widzę że nie ma co wspierać bezmyślności okręgu swoimi składkami powracając na okoliczne wody. Zamiast uganiać się ze spinningiem po wałbrzyskich wodach z ograniczeniami, pobiegam sobie po tej samej Nysie za jaziami, kleniami i boleniami, w sąsiednim okręgu, nie narzekając na kontrole PSR, które tam mają miejsce bardzo często. 

Pozdrawiam wszystkich i życzę sukcesów w nadchodzącym nowym roku.



#123 OFFLINE   piotras 1

piotras 1

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów
  • Lokalizacjawielkopolska
  • Imię:piotr

Napisano 06 styczeń 2021 - 16:18

Z 50-cioletniego doświadczenia nad pstrągowymi wodami-ŻADNE DZIAŁANIA PZW, OGRANICZENIA,ZAKAZY,OS-y,NO KILL,ODCINKI NAPRZEMIENNE,ODCINKI TYLKO MUCHOWE,ODCINKI TYLKO NA SUCHĄ MUCHĘ ,itd.,itd....- NIE PRZYCZYNIŁY SIĘ DO WZROSTU POPULACJI PSTRĄGÓW  W POLSKICH RZEKACH. Wręcz, w przypadku wielu z nich,było początkiem końca pstrągowej populacji.



#124 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1619 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 06 styczeń 2021 - 16:35

Pytanie w temacie wód okręgu Wałbrzych.


Czy ktokolwiek łowi na odcinku Bystrzycy od jeziora do Świdnicy?

Byłem tam w niedzielę i stan rzeki to jakiś dramat, nie znalazłem miejsca, gdzie byłoby głębiej niż do kostek.

#125 OFFLINE   adic

adic

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów
  • LokalizacjaŚwidnica
  • Imię:Adam

Napisano 07 styczeń 2021 - 11:08

Łowi. Ale trzeba wiedzieć jak, a przede wszystkim kiedy 😉 W tygodniu ta rzeka wygląda inaczej tzn. między 9 a 16. Potem Tauron zakręca kurek w elektrowni i mamy co mamy. To jest problem realny a nie haki vs. kotwiczki.
  • Piastun, wojciiech i stone lubią to

#126 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1619 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 07 styczeń 2021 - 20:51

Łowi. Ale trzeba wiedzieć jak, a przede wszystkim kiedy 😉 W tygodniu ta rzeka wygląda inaczej tzn. między 9 a 16. Potem Tauron zakręca kurek w elektrowni i mamy co mamy. To jest problem realny a nie haki vs. kotwiczki.


Czyli zasadniczo jest tam jakieś życie, pomimo ze woda w weekend wygląda na martwą?

#127 OFFLINE   duzers

duzers

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 338 postów
  • Imię:Tomasz

Napisano 07 styczeń 2021 - 22:46

Pytanie w temacie wód okręgu Wałbrzych.


Czy ktokolwiek łowi na odcinku Bystrzycy od jeziora do Świdnicy?

Byłem tam w niedzielę i stan rzeki to jakiś dramat, nie znalazłem miejsca, gdzie byłoby głębiej niż do kostek.

Jak się nie mylę, ten odcinek jest całkowice wyłączony z łowienia do 01.02

Użytkownik duzers edytował ten post 08 styczeń 2021 - 08:02


#128 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1619 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 07 styczeń 2021 - 23:03

Jak się nie myślę, ten odcinek jest całkowice wyłączony z łowienia do 01.02



Spoko, byłem turystycznie, trekking po Sowich i wizyta nad wodą.
  • duzers lubi to

#129 OFFLINE   Gnat

Gnat

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 240 postów
  • LokalizacjaLegnica

Napisano 08 styczeń 2021 - 08:02

Minęło kilka dni sezonu pstrągowego. Jak efekty na te pojedyncze haki, Sytuacja opanowana ?



#130 OFFLINE   duzers

duzers

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 338 postów
  • Imię:Tomasz

Napisano 08 styczeń 2021 - 08:05

Chłopaki ostro działają, wszystko idzie w kierunku aneksu, zmiany na dwa haki. Skuteczność jednego haka przy woblerze już niebawem w lutym, bo 90% łowisk górskich w Wałbrzychu od 1 lutego.

#131 OFFLINE   stone

stone

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 498 postów
  • LokalizacjaŁagiewniki
  • Imię:Tomasz

Napisano 18 styczeń 2021 - 17:16

Czy wiadomo coś w sprawie owego aneksu ?



#132 OFFLINE   phelela

phelela

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 129 postów

Napisano 21 styczeń 2021 - 12:02

"Okręg PZW Wałbrzych" http://www.pzw.org.p...owu_ryb_na_woda .Czyli maksimum 5 cm przynęta na bystrzycy mam rozumieć ?

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka

#133 OFFLINE   suhhar

suhhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisano 21 styczeń 2021 - 16:59

Tutaj poszli dalej i ogólnikowo na wszystkie wody. 

Załączone pliki



#134 OFFLINE   phelela

phelela

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 129 postów

Napisano 23 styczeń 2021 - 11:08

Czy te 5 cm ma zastosowanie na rzekach górskich ?

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka

#135 OFFLINE   Elendil

Elendil

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 151 postów
  • LokalizacjaMazury
  • Imię:Piotr

Napisano 23 styczeń 2021 - 13:27

Tutaj poszli dalej i ogólnikowo na wszystkie wody.

No właśnie jest to przepis ogólny. W regulaminach PZW nie bylo wzmianek o kotwiczkach, przynajmniej ja nie pamiętam takich zapisów. Zawsze kotwiczka była zapisana jako haczyk z trzema ostrzami. U mnie w okręgu jest to doprecyzowanie (taki zapis był od zawsze w starych RAPR):

1. Wędka
Wędkarz ma obowiązek posługiwać się wędką składającą się z wędzi-
ska o długości co najmniej 30 cm, do którego przymocowana jest linka
zakończona:
...
c. w metodzie spinningowej i trolingowej, sztuczną przynętą wyposażoną w
nie więcej niż dwa haczyki; haczyk może mieć nie więcej niż cztery ostrza,
rozstawione w taki sposób, aby nie wykraczały one poza obwód koła o
średnicy 30 mm....

Użytkownik Elendil edytował ten post 23 styczeń 2021 - 13:30


#136 OFFLINE   suhhar

suhhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisano 23 styczeń 2021 - 14:04

no dokładnie tak jest, przyznaję że nie doczytałem zapisu haczyk=kotwica czyli kłania się czytanie ze zrozumieniem  :huh:  co do rzeki bystrzycy to chyba jest info w informatorze wód krainy pstraga.



#137 OFFLINE   duzers

duzers

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 338 postów
  • Imię:Tomasz

Napisano 07 marzec 2021 - 19:53

Dziś sensacyjne wydarzenie w Tłumaczowie, rzeka Ścinawka. Wydarzenie które ostatni raz odnotwałem 2015r. Kontrola PSR!
Bardzo mile mnie to zaskoczyło. Brawo!

#138 OFFLINE   jaccoo1

jaccoo1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 301 postów
  • LokalizacjaDzierżoniów

Napisano 14 marzec 2021 - 16:36

Witam kolegów,

 

dzisiaj zawitałem na rzekę Bystrzycę powyżej Świdnicy na krótki spacerek .

To co zobaczyłem , przeszło najśmielsze oczekiwania.

Nad rzeką ludzie zrobili dzikie wysypisko śmieci.

 

Jeden z miejscowych pseudo mechaników zrobił sobie składowisko różnych 

plastykowych elementów(zderzaki, zbiorniki paliwa, kokpity itd) MASAKRA :angry:

Obok "patologiczni grilownicy" pozostawiali puste jednorazowe opakowania, tacki , ruszty etc....

 

Do tego działkowcy którzy obok mają swoje ogródki stwierdzili że jak inni to oni też mogą....

Nad brzegiem pełno pościnanych gałęzi z drzew owocowych, krzewów , skoszonej trawy, liści  itd...

 

Wszyscy K...A M.Ć traktują rzekę jak wysypisko śmieci.

 

Załączony plik  3.html   190,08 KB   33 Ilość pobrańZałączony plik  1.html   80,12 KB   1 Ilość pobrańZałączony plik  2.html   80,1 KB   1 Ilość pobrańZałączony plik  4.html   190,08 KB   1 Ilość pobrań

 


  • duzers lubi to

#139 OFFLINE   duzers

duzers

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 338 postów
  • Imię:Tomasz

Napisano 21 marzec 2021 - 10:04

Takie same mam wrażenie. Drugim problemem jest odprowadzanie z gospodarstw dziwnych substancji, choć ten problem dotyczy Ścinawki. To jest problem Wędkarzy. Władze okręgu widziały inny problem - wspomniane zastosowanie pojedynczego haka.
Wracając do Bystrzycy to już zupełnie inna rzeka, chyba wysoka woda na jesień zrobiła swoje :(

#140 OFFLINE   duzers

duzers

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 338 postów
  • Imię:Tomasz

Napisano 21 marzec 2021 - 10:10

no dokładnie tak jest, przyznaję że nie doczytałem zapisu haczyk=kotwica czyli kłania się czytanie ze zrozumieniem :huh: co do rzeki bystrzycy to chyba jest info w informatorze wód krainy pstraga.

Niestety interpretacja PSR tego zapisu jest inna, czytanie ze zrozumiem nie ma tutaj zastosowania 😅
Ja się tak zmęczyłem tym tematem na początku roku, że dziś łowię tylko na gumę i mam spokój. Dobrze, że jest Libra 💪

Użytkownik duzers edytował ten post 21 marzec 2021 - 10:12