Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Naprawdę duży jerk


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1465 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 26 grudzień 2020 - 21:28

Cześć

Mam taką dywagację :

Mamy na rynku naprawdę fajne i łowne jerki takie jak bustery , sweepery czy największe fatso . Pytanie jest takie : Czy ktoś z naszych rodzimych twórców robi jakieś fajne duże jerki takie powiedzmy 30+ ? lub jest w stanie je stworzyć pod konkretne wytyczne ? Nie wiem czy to dobry pomysł ale chodzi mi po głowie zrobienie jerkow które są łowne mnożąc oryginał x2 w stosunku do pierwowzoru .

Podzielcie się za i przeciw takiemu pomysłowi ;)
  • BOB lubi to

#2 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10168 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 26 grudzień 2020 - 21:37

Nooo, ciekaw jestem co z tego wyniknie ;)  :)


  • Bułka lubi to

#3 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1465 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 26 grudzień 2020 - 21:46

Robert . Patrzę tez nieraz na ,, zachodnie ‚’ fora I widzę zarówno jerka 40+ jak i gumę 50+ ;)
  • BOB lubi to

#4 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10168 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 26 grudzień 2020 - 21:48

To  wiem. Ciekawi mnie nasze podwórko ;)

(jutro będę sprawdzał gumy 30cm 270gr ... Jakson (nie Jaxon :P  :D )


Użytkownik BOB edytował ten post 26 grudzień 2020 - 21:50


#5 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1465 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 26 grudzień 2020 - 21:56

250 i 30 cm rzucam w miarę regularnie . Zastanawia mnie brak jerków w podobnych wymiarach na naszym rodzimym rynku . Widziałem film z Danii z jerkiem 50 cm . Chciałbym spróbować ...
  • BOB lubi to

#6 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10168 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 26 grudzień 2020 - 21:59

Jakim kijem rzucasz? 



#7 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1465 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 26 grudzień 2020 - 22:12

Miałem wsześniej m1 do 25 lb Do 200 G dawało radę . Teraz mam blachole 30lb od Profilnieaktywny i 250 to jej komfort . . Fajny blank . Mogę polecić ;)
  • BOB lubi to

#8 OFFLINE   Bułka

Bułka

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 786 postów
  • LokalizacjaTOSiek
  • Imię:Wojtek

Napisano 26 grudzień 2020 - 22:14

Jakim kijem rzucasz? 

 

;)

 

Załączony plik  styl.jpg   5,61 KB   16 Ilość pobrań


  • BOB, Filip14 i eRKa lubią to

#9 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1465 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 26 grudzień 2020 - 22:17

Wiem ze z Krakowa jestem i ze bejsbol to nasz ulubiony kij krakowski 😜😜😂. Ale z Huty nie jestem 😁😁
  • BOB, Bułka i bob74 lubią to

#10 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10168 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 26 grudzień 2020 - 22:26

Sergiusz, daj spokój! To marna wykałaczka skierowana w moją stronę, ale ja w Łowiczu rodzony i takie drzazgi wciągam nosem ;)  :P  :D



#11 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1465 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 26 grudzień 2020 - 22:34

Nie zrażam się osobistymi wycieczkami :))

Idea ponad wszystkim. :)

Pozatym znam Cię osobiście :) Wiem ,że o takim jerku też myślisz :)

Użytkownik sero1975 edytował ten post 26 grudzień 2020 - 22:38

  • BOB lubi to

#12 OFFLINE   Michal_

Michal_

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 255 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Moniatycze

Napisano 26 grudzień 2020 - 22:45

Jak pamiętam to Melanżyk się deklarował że będzie pirania XXL, ale z tego co widać to na razie w gumy poszedł.


  • sero1975 lubi to

#13 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1465 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 26 grudzień 2020 - 22:52

No właśnie w gumy...Jak byłem gościnie na Żarnowcu to widziałem gościa co po mojemu rzucał guma 350 G plus minus . A mnie chodzi o stworzenie. takiej wielkości jerka ....
  • BOB lubi to

#14 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1056 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 grudzień 2020 - 00:31

Odniosę się do gramatury, bo o skuteczności jerka, powiedzmy 25/250 możemy snuć jedynie domysły. Pewnie zauważyliście, że różnica w machaniu Busterami (75 gr.), a Melkowymi Piraniami (115), czy Fatso 12 (110) jest na dłuższą metę odczuwalna. Pomijam fakt zmiany gramatury kijka, bo Bustery można komfortowo obsłużyć dwuuncjowką, a do reszty towarzystwa raczej startować ze zdwojoną mocą. Wchodzimy tu raczej w rejony, które bym określił: mam odpowiedni sprzęt i dam radę. Popełniłem wiosną trochę wiekszego klocka (może nie wielkiego). Wobler wzorowany na Perchu Salmo, wymiary 22/220. Może długość nie robi specjalnie wrażenia w świetle tematu wątku, dotyczącego przedziału 30/40. Odczucia mam takie, że waga plus obfite kształty przywołują niezatarte wspomnienia z dzieciństwa. Może się komuś zdarzyło zrzucić z mostu do rzeki cegłówkę? Już całkiem poważnie, albo jestem za stary na takie zdobywanie harcerskich sprawności, albo nie widzę w tym głębszego sensu w podniesieniu skuteczności i zwiększeniu brań. Tak czy siak wobler będzie u mnie żelazną bronią na skandynawskie blaty w trollingu. Takim pływakiem schodzącym do max 1,5 m. można się też przelecieć po głębszej wodzie za zawieszonymi w toni rozbójnikami. Ale kilku, kilkunastogodzinne ciskanie? Uważam, że bez sensu. Nie dość, że niewygodne, to jeszcze pioruńsko hałaśliwe. Zasięg rzutu też nie powala, bo i technika i zalecana ostrożność (w razie brody w multiku można wyfrunąć za przynętą z łodzi) nie są w stanie dać nam skuteczności przynęt stugramowych. Jerk stanowi dodatkowy problem, bo w porównaniu ze sterówką czy dużą gumą, wymaga dodatkowo animacji kijem lub multiplikatorem. Reasumując, myślę że łatwiej zrobić, niż przeżyć weekend rzucając non stop.

#15 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1900 postów
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • Imię:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 27 grudzień 2020 - 15:25

Kiedys robil takie Siudak T. Siudakiewicz. Mam kilka szt. miedzy 30-40cm.Raz chyba byly w wodzie z tego co pamietam. Wielkie kawalki drewna o bardzo lusterkujacej pracy. Do tego mam pale do 350 g, starego abu pro rocket, plecione 0,36. To taki raczej klasycznym zestaw pod rowniez male przynety. Fakt jednak ze kazdy dozy wabik z reki to meka dla barka i nadgarstka. Mania wielkosci Mi przeszla a 15-30cm uwazam za najbardziej rozsadny wybor.
Gumy to co innego a tu pan zerknie eastfield viper 40. za jedyne 260zl.
(TAK NA MARGINESIE)
Załączony plik  Screenshot_20201227_152135_com.instagram.android.jpg   44,83 KB   12 Ilość pobrań

Użytkownik TERMOS edytował ten post 27 grudzień 2020 - 15:26

  • gaweł lubi to

#16 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1056 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 grudzień 2020 - 15:59

No właśnie, w ostatnim zdaniu poruszyłeś kwestię ceny. A może jest tak, że bardziej niż ryby, my daliśmy się skusić na to całe xxl. Z punktu widzenia producenta, kuszącą perspektywą jest opchnięcie takiego pig shada za pięć dych, niż cannibala 15 za osiem złotych. Kilka filmików na YT, pobudzających wyobraźnię i zapychamy do sklepu. A potem, czym to cisnąć, czym ściągnąć, jakiej linki użyć? Karuzela się nakręca. Tak naprawdę nie mam pewności (i chyba Wy też nie macie), czy duże i wielkie jest skuteczniejsze. Jeśli, to na pewno w naszych głowach. I jeszcze jedna niewygodna kwestia. Facet z ogromnym jest lepszy. Tu lepszy, czyli zapewne skuteczniejszy. I budzi podziw, niedowierzanie i respekt. Bo jakież to on musi łowić potwory, skoro na końcu zestawu dynda mu majestatycznie nie dwucalowy kajtek, a 40-centymetrowy węgorz od SG (kształt przywołanej przynęty jest całkowicie przypadkowy). Powyższa uwaga nie dotyczy samotników, używających tego typu przynęt, trzymających gębę na kłódkę zarówno jeśli chodzi o sprzęt, jak i wyniki. Są tacy?
  • eRKa lubi to

#17 OFFLINE   Michal_

Michal_

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 255 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Moniatycze

Napisano 27 grudzień 2020 - 16:12

Cóż, każdy z nas jest na różnym etapie wędkarstwa, ja obecnie wkręciłem się strasznie w duże przynęty ale jeszcze 300g nie przekraczam bo nie mam odpowiedniej tyczki (obecne dają radę tylko do 300, ale śledzę, szukam i na wiosnę coś wjedzie do min 500g), jak miałem wyjście takiej 110tki na prowadzonego na 2m wody shadteez27 gdzie pod kilem było 30m, to myślę sobie:dobry kierunek, nie wspominając o tym że dla mnie zejściem z rozmiaru to proshad 22 i shadteez podobny (i tu bez problemu łowię pięćdziesiątaki i sześćdziesiątaki, rekord to chyba czterdziestak na twistera 35cm, a łowię głównie na Lubelszczyźnie). Co do męki to jeszcze nie odczuwam, chyba młody jestem, test był w tym roku na żarnowcu, 6 dni machania na grubo i nic nie boli, jedyne co mnie lekko dopadł po zejściu na ląd szóstego dnia to krok marynarski :D

 

 

łowiąc na grubo potwora jeszcze nie złowiłem( 2sezony) ale jara mnie to strasznie


Użytkownik Michal_ edytował ten post 27 grudzień 2020 - 16:15

  • Guzu i BOB lubią to

#18 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10168 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 27 grudzień 2020 - 17:05

Dzisiaj rzucałem po raz pierwszy gumami 30cm 260gr (sama dozbrojka 20gr) . Jackson The Big Fish. Guma bardzo wolno tonąca więc bez problemu prowadziłem (nie stosując więcej dociążenia) nawet tuż pod powierzchnią  wody ... szła jak rekin na "Szczękach" :D

Załączony plik  IMG_20201227_121300a.jpg   116,87 KB   12 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_20201227_121118a.jpg   113,45 KB   11 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_20201227_121047a.jpg   99,09 KB   11 Ilość pobrań

 

Tranx chyba daje radę, ale najbardziej ciszy mnie, że przeprosiłem się z kijkiem, który już nawet próbowałem sprzedawać na naszej giełdzie. Balzer 270cm 35-300gr (waga 266gr). Bez pazura zbrojony pod multik. "Delikatna" szczytówka, która ciska 40gr a równocześnie nie boi się takich kotletów ;)


  • Guzu i Michal_ lubią to

#19 ONLINE   Sailfish

Sailfish

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1166 postów
  • LokalizacjaTurawa
  • Imię:Cezary

Napisano 27 grudzień 2020 - 17:11

Dzisiaj rzucałem po raz pierwszy gumami 30cm 260gr (sama dozbrojka 20gr) . Jackson The Big Fish. Guma bardzo wolno tonąca więc bez problemu prowadziłem (nie stosując więcej dociążenia) nawet tuż pod powierzchnią  wody ... szła jak rekin na "Szczękach" :D

attachicon.gif IMG_20201227_121300a.jpg

attachicon.gif IMG_20201227_121118a.jpg

attachicon.gif IMG_20201227_121047a.jpg

 

Tranx chyba daje radę, ale najbardziej ciszy mnie, że przeprosiłem się z kijkiem, który już nawet próbowałem sprzedawać na naszej giełdzie. Balzer 270cm 35-300gr (waga 266gr). Bez pazura zbrojony pod multik. "Delikatna" szczytówka, która ciska 40gr a równocześnie nie boi się takich kotletów ;)

OK, da się rzucić. A da się coś złapać? :rolleyes:



#20 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1465 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 27 grudzień 2020 - 17:37

Maćku .

Po mojemu troszkę się jednak mylisz . Są okresy i jestem tego całkowicie pewien gdzie szczupak ignoruje małe przynęty i tylko coś naprawdę dużego jest w stanie sprowokować go do ataku .
Tu absolutnie nie chodzi o to co kto ile potrafi albo jakieś lansy tylko dobranie efektywnej przynęty na te właśnie dni .