Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Naprawdę duży jerk


  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#21 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10,171 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Posted 27 December 2020 - 17:58

OK, da się rzucić. A da się coś złapać? :rolleyes:

A bo to ktoś z nas wie? :P


  • sero1975 likes this

#22 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,058 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 27 December 2020 - 19:36

Maćku .

Po mojemu troszkę się jednak mylisz . Są okresy i jestem tego całkowicie pewien gdzie szczupak ignoruje małe przynęty i tylko coś naprawdę dużego jest w stanie sprowokować go do ataku .
Tu absolutnie nie chodzi o to co kto ile potrafi albo jakieś lansy tylko dobranie efektywnej przynęty na te właśnie dni .

Nie chodziło mi o przekonywanie kogokolwiek, czy zniechęcanie. Może być tak, jak piszesz. Ja nie przekonałem się do magicznych właściwości największych przynęt. Jeśli twierdzisz, że są okresy brań tylko na duże klocki, dobrze jest mieć w tym czasie na łódce kogoś, kto łowi na lekko. Wtedy można się pokusić o weryfikację tej teorii. Zauważam od kilku ładnych lat modę na ciężkie łowienie. W cuda nie wierzę i nie dam się przekonać, że jakiś wędkarz wpadł na pomysł, wieść gminna się rozniosła, a reszta towarzystwa spontanicznie podchwyciła temat. Sam zresztą zaliczam się do tej grupy i stąd pokusiłem się o jakieś wnioski po dziesięciu latach stosowania dużych wynalazków. Sympatyczne to, ale na pewno nie na wyłączność. A co do marketingu, to jeśli w pudłach wędkarzy wylądowały kaczki, szczury i nietoperze... Przyszłość jeszcze niejednym nas zaskoczy. A ponieważ duże jest dużo droższe na półce sklepowej, a tylko trochę droższe w produkcji, podejrzewam że niebawem doczeka się licznego towarzystwa kilogramowy szczupak od SG. Zabawne jest w tym wszystkim to, że piszemy tu o kijkach z c.w. +300, a ryby na które mamy nimi polować spokojnie wyjeżdzają na uncjówkę. Troszkę pomieszanie pojęć, nieprawdaż?
  • Guzu and Sławek Oppeln Bronikowski like this

#23 OFFLINE   Tommek

Tommek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,175 posts
  • LokalizacjaPolska

Posted 27 December 2020 - 19:59

Poszukaj takich jerków w sklepach w USA na musky.

#24 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,469 posts
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Posted 27 December 2020 - 20:49

Maćku

Uwierz że z radością łowie na przynęty 50g . Lecą w kosmos no i mój nadgarstek wypoczywa ;) Wiem ze producenci coraz bardziej prześcigają się z wielkością przynęt ale podobnie wygrywa długoletnia obserwacja . Mam to szczęście ,że często łowie na bardzo czystych wodach . Obserwuje szczupaki które niejednokrotnie są kilka metrów ode mnie . I podtrzymuje opinie że możesz czasem przejechać wabikiem rybie po głowie a ona nawet nie mrugnie powieką jak wabik nie będzie odpowiedniej wielkości ....

ps. Wielkość to sprawa subiektywna . W tym roku widziałem gościa co rzucał gumą 70 cm i 450g ;) (podplynalem zapytałem ;))

Edited by sero1975, 27 December 2020 - 20:54.


#25 OFFLINE   Michal_

Michal_

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 259 posts
  • LokalizacjaSzczecin/Moniatycze

Posted 27 December 2020 - 21:30

Duże przynęty są dla dużych ryb, a że dużych ryb jest mało/mniej to magii nie należy się spodziewać. To jest zabawa dla naprawdę wytrwałych, przestajesz mieć brania pistoletów, czy nawet osiemdziesiątek, które mnie osobiście nie interesują...


Edited by Michal_, 27 December 2020 - 21:33.


#26 OFFLINE   Michal_

Michal_

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 259 posts
  • LokalizacjaSzczecin/Moniatycze

Posted 27 December 2020 - 21:38

BTW, tak się trochę dziwię twórcom że nie odchudzają swoich przynęt, genialny przykład to T-bony, czy V-slaby storma, sam to robię często że wycinam na podobne profile zbędny materiał z dużych riperrów.


Edited by Michal_, 27 December 2020 - 21:51.


#27 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,469 posts
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Posted 27 December 2020 - 23:17

Duże przynęty są dla dużych ryb, a że dużych ryb jest mało/mniej to magii nie należy się spodziewać. To jest zabawa dla naprawdę wytrwałych, przestajesz mieć brania pistoletów, czy nawet osiemdziesiątek, które mnie osobiście nie interesują...


Magia magia magia ...
Osobiście uważam ,że magiczne polskie szczupaki nie odstają od magicznych skandynawskich , angielskich czy holenderskich ;)
Pistolety łowię . Taki urok tego sportu . Ale czasem .....;);)

#28 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,163 posts
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Posted 28 December 2020 - 13:28

przeciw

- koszty

- waga, ciężko wziąć pudełko z 30 jerkami po 300-500g i do tego jeszcze inne przynęty, a wziąć tylko jeden to za chwile go odstrzelimy czy stracimy w inny sposób

- raczej do łowieni z łodzi, bo ciężko chodzić z pudełkiem pełnych jerków 300g +

- objętość, takie jerki zajmują dużo miejsca,

- nie do używania na wodach śródlądowych w Polsce, ponieważ jest zakaz używania kotwic większych 3/0 - 4/0 (Dz.U 2018 poz 2003 § 2 ust 2 pkt 2 b ) ) - rozstaw grotów nie większy niż 30mm, a przecież nikt nie będzie zbroił jerka 50 cm w kotwice 3/0. Jak widzę w dyskusji chyba część osób nie jest świadoma tych przepisów w Polsce  :ph34r: 


Edited by wuran, 28 December 2020 - 13:32.

  • Friko, Sławek Oppeln Bronikowski, Maciej W. and 1 other like this

#29 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,579 posts
  • LokalizacjaMazury

Posted 28 December 2020 - 14:39

Używać nie można a przynęty od sava gear np. szczupak 37cm i Alien 40 cm ma kotwice 6/0

#30 OFFLINE   czarny1

czarny1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 909 posts
  • LokalizacjaLanckorona/Przemyśl
  • Imię:Michał

Posted 28 December 2020 - 21:15

używać możesz, byle nie w wodach na których obowiązuje regulamin pzw... 



#31 OFFLINE   wedkarski365

wedkarski365

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 posts
  • LokalizacjaL

Posted 28 December 2020 - 22:00

używać możesz, byle nie w wodach na których obowiązuje regulamin pzw... 

rozporządzenie obowiązuje na terenie całej Polski a nie tylko na wodach PZW, regulamin PZW czasami tylko kopiuje ten zapis ale nie może go wyłączyć


  • Friko, Sławek Oppeln Bronikowski and czarny1 like this

#32 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,469 posts
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Posted 01 January 2021 - 18:55

Rozważyłem wasze wszystkie za i przeciw . Stanie na tym ze poproszę jednego z naszych forumowych budowniczych o zrobienie ulubionego jerka w proporcji 1,5x do oryginału . Co z tego wyjdzie skrobnę pewnie dopiero w lecie jak przyjdzie na niego czas ...
  • Guzu likes this