Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

ciuchy na kajak


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3413 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 27 wrzesień 2012 - 08:40

neopren tylko na wypadek wpadniecia do wody - w nim bedzie dalej ciepo. co do kombinezonu to nie wyobrazam sobie ubieranie go w lecia ani wioslowania w nim....

#22 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 27 wrzesień 2012 - 09:07

góral
Ja nadal stoję przy opcji ciuchów wedkarskich.
teraz woda ma ok 12 stopni na oceanie - na północy tyle było ostatnio.
Pływałem w normalnych ciuchach - tshirt plus jeansy, na to śpiochy oddychające, kurtka north face i na to vision do brodzenia.
Bylo bardziej niż ok.
Najzimniej jak plywaliśmy to listopadowy bałtyk - zwykłe termale, polarowe spodni, polarowa bluza, śpiochy i kurtka.
A to było na belly, gdzie dupa w wodzie i nogi moczysz.
Myślę ze jakieś kombinacyje poszukiwawcze uskuteczniasz...

#23 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3413 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 27 wrzesień 2012 - 09:39

to ja wiem, ze takie ciuchy daja rade (sam tak plywalem), ale ciagle mysle o tym co sie stannie jak moje szanowne 4 litery do wody wpadna w piance mysle, ze dalej bym dal rade wedkowac a jak mi za wodery naleci wody to chyba po zawodach... PS w zeszlym tygodniu na suck siedzialem w oddychajacych spodniobutach i grubych dresach pod spodem i zmarzlem z rana, ze az po torfie biegalem jak pogrzmocony by sie ogrzac...

#24 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 27 wrzesień 2012 - 09:42

No ale ile tej wody się ci tam wleje?
Ćwiczyłeś wywrotki w kajaku w ciuchach?
Ja tak, po dobrych 30 minutach w wodzie, miałem mokre ciuchy pod spodem plus jak wylazłem z wody, to nalane tak +- do kolan w obu nogawkach.
A woda chlusneła w dół dopiero jak na brzegu pas odpiąłem, wcześniej ledwo się tam wciurczyła.

#25 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3413 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 27 wrzesień 2012 - 09:47

o to dobrze

#26 OFFLINE   Włóczykij

Włóczykij

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1252 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 wrzesień 2012 - 15:40

Gooral, neopren odpuść, on na prawdę nie jest najlepszy. Do siedzenia w wodzie- ok, ale do pływania kajakiem wymyślili dużo lepsze rzeczy. W Krakowie jest jeden z najdłużej działających i najlepiej zaopatrzonych sklepów kajakowych w Polsce, nie gwarantuje że będą mieli na stanie na prawdę duże rozmiary, ale zawsze można u nich zamówić. W ofercie mają przede wszystkim Hiko i myślę że zestaw Kurtka Snappy + Spodnie Snappy w rozmiarze XXL i jakieś polary pod spód załatwią sprawę, a jak się wypierniczysz i wleziesz z powrotem na kajak i nie będziesz siedział w wodzie 15min, ani nurkował za specjalnie, to mokrą będziesz miał tylko głowę. Jak prawidłowo zepniesz kurtkę ze spodniami to na łączeniu dopiero po dłuższej chwili zaczyna się sączyć.
Kurtkę w rozmiarze XXL mam akurat pod ręką i w obwodzie brzuch/pas ma ok 140cm.
Sklep jak coś nazywa się prokajak.pl i mają siedzibę na Siemaszki 1

#27 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6254 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 27 wrzesień 2012 - 16:15

Prokajak i ja mogę polecić, kupowałem tam różne fanty z produkcji Hiko.Ceny mieli lepsze niż producent na stronie, a i obsługa bardzo fajna. :D

#28 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3413 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 27 wrzesień 2012 - 17:42

ok dziekuje.

#29 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3413 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 28 wrzesień 2012 - 07:53

bede dzisiaj dzwonil/jechal do nich, ale juz widze, ze z tabelek xxxxl na mnie za maly a na ogol maja ciuchy do xxl-xxxl gora.
uzywal ktos kamizelki asekuracyjnej z camelackiem? jak to sie ma do opierania o fotel? bo na rower to wiem, ze super, a w kajaku?


#30 OFFLINE   Włóczykij

Włóczykij

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1252 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 wrzesień 2012 - 14:44

We wszystkich kajakach w jakich siedziałem, oparcie sięgało max do 1/3 pleców od tyłka licząc.
Kamizelki morskie/górskie zazwyczaj są na tyle krótkie że tak nisko na plecy nie schodzą, więc nie powinno być problemu.

#31 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3413 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 28 wrzesień 2012 - 14:51

ok jak cos to wrzucic plecaczek z wielbladem moge na plecy pod/na kamizelke (wlasnie fajna znalazlem w irlandii z kieszeniami za 75 euro posezonowo). kolesie w tym sklepie po moim telefonie sami byli zdziwieni rozmiarowka najpierw mowili, ze na 100% co w rozmiarowce to w zyciu a pozniej jak koles zajrzal do rozmiarowki i w xxxxl pisze o 98cm w pasie to sam stwierdzil, ze coj jest popieprzone i musze przymierzac... (w szturmowkach mam obwod na dole nogawek w sumie ponad 100cm).
ALe kto wie czy powinienm teraz wydawac kase (patrz watek z barkiem na glownej...) ;(




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych