Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Przyłowy 2021


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
285 odpowiedzi w tym temacie

#181 OFFLINE   bartuch5473

bartuch5473

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 317 postów
  • LokalizacjaZamość
  • Imię:Bartłomiej

Napisano 23 lipiec 2021 - 09:48

Kazmirz patrz klen w niewole popadl. Straszne do czego ludzie sa w stanie sie posunac zeby wygrac
  • Orzeszek lubi to

#182 OFFLINE   Z.Milewski

Z.Milewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 622 postów
  • Lokalizacjalubuskie

Napisano 23 lipiec 2021 - 11:24

To nie zawody i nagrody są problemem a ludzie, którzy są raczej oszustami niż zawodnikami i jako tacy zasługują na dozgonne wyautowanie z takich imprez.

#183 OFFLINE   cinn

cinn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 613 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:W

Napisano 23 lipiec 2021 - 22:25

Nic nowego.
Częsty widok na zawodach.
Przestałem jeździć jak takie coś widziałem.
Szkoda tylko że te nasze hobby tak mocno zeszło z fajnego kursu.
  • Night_Walker i md30 lubią to

#184 OFFLINE   Wacha

Wacha

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 178 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:W.

Napisano 24 lipiec 2021 - 07:55

Nie uogólniajmy. Jest rzecz jasna pewien margines, czego przykład powyżej, ale znacznie więcej jest takich jak My, takich jak na Tym Forum :)
Miłego weekendu i połamania !!!

#185 OFFLINE   Bartek MIKAS

Bartek MIKAS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 248 postów
  • LokalizacjaGostynin
  • Imię:Bartek

Napisano 24 lipiec 2021 - 08:18

Dokładnie jak wyżej...
...a tu dla rozluźnienia przyłów majowy przy szczupakowaniu w przerwie na lekką wędkę z małą obrotówką...po kilku dziwnych pukach na wolno prowadzoną w zielskach obrotówkę potężnę uderzenie, konkretny hol, już mierzony w myślach metrowy szczupak a w podbieraku prawie 50-centymetrowy lin. Ciężko określić te uczucie kiedy masz piękna rybę a jesteś rozczarowany ;)36a6fc4faebe603d233e19dab4845034.jpg

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

#186 OFFLINE   Kolorowy

Kolorowy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 146 postów
  • LokalizacjaPołudnie
  • Imię:Damian

Napisano 24 lipiec 2021 - 17:25

 (...) Ciężko określić te uczucie kiedy masz piękna rybę a jesteś rozczarowany ;)

 

 

Przecież lin to bardzo piękna ryba :P Ja wolałbym się pochwalić przyłowem prawie półmetrowego lina na spining niż metrowym szczupakiem  B) 
 



#187 OFFLINE   Bartek MIKAS

Bartek MIKAS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 248 postów
  • LokalizacjaGostynin
  • Imię:Bartek

Napisano 24 lipiec 2021 - 18:20

Tak by też było ale jak się ma dużo szczupłych w granicach 98 cm a ogrom 80+ to wtedy jest to rozczarowanie ;) ...w tym roku to pęknie bo armaty powoli poskładane i będzie polowanie na jesienne mamuśki...

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

#188 OFFLINE   jaaaras

jaaaras

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 298 postów
  • LokalizacjaKazachstan

Napisano 24 lipiec 2021 - 20:56

Pewnego razu...

 

Przywalił jak zły w 8 cm predatora Manns'a na główce 30 gr Musaga, mało kija z ręki nie wyrwał. Długo nie mogłem połapać się, że to nie sum, tak ze 2-3 minuty, a dalej wielka zagadka, która wyjaśniła się po ok. 8 minutach. A ledwo zdążyłem odpalić silnik i kotwicę podnieść, bo już 150 m plecionki 0,16 mm się kończyło :lol: . Przyłów na schwał, oby każdemu tak się trafiło od czasu do czasu.

Bywały dużo większe tołpygi, ale nie złowione, a zwyczajnie podhaczone, a tu-klasyka.

Zbyszek, zawsze dla mnie byłeś i będziesz wirtuozem tyczki, metody odległościowej. Naprawdę z podziwem wielki spoglądam na Twoje sukcesy ale niemniej mnie dziwi Twoja fascynacja spiningiem :) mimo wszystko gratulacje mistrzu :) 


  • popper i kaz1111 lubią to

#189 OFFLINE   Z.Milewski

Z.Milewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 622 postów
  • Lokalizacjalubuskie

Napisano 24 lipiec 2021 - 21:30

Zbyszek, zawsze dla mnie byłeś i będziesz wirtuozem tyczki, metody odległościowej. Naprawdę z podziwem wielki spoglądam na Twoje sukcesy ale niemniej mnie dziwi Twoja fascynacja spiningiem :) mimo wszystko gratulacje mistrzu :)

Dziękuję serdecznie za gratulacje, ale bez przesady z tym podziwem. Wielu wędkarzy radzi sobie lepiej ( czy nie gorzej), zarówno w spławiku jak i w spinningu.

Większość ludzi którzy mnie znają, jakoś kojarzą ze spławikiem, ale ja na spina poświęcam zdecydowanie więcej czasu niż na spławik. Poza zawodami prawie nie łowię na spławik, a spinning jest ze mną od podstawówki również. Bywało, że ze spinami ukrytymi w nogawkach spodni, zaraz po lekcjach wymykaliśmy się z domu nad wodę :lol:. A spławik zdominował u mnie rybarzenie na kilka lat, gdy zacząłem startować w zawodach, później wróciły obecne proporcje, 1/3 czasu spławik, a 2/3 spin. Wszystko ma swój urok, byle ryby brały. I to raczej lubię te większe :( .

Będąc obłowionym w spławiku, łatwo poradzić sobie ze spinningiem, w drugą stronę trudniej z wielu względów.

 

PS

Aha, a za tego karpia to bezzasadne gratulacje, przecież to czysty przypadek, trafiają się płocie, krąpie, rozpióry, leszcze i inne ryby, tak jak każdemu spinningiście.


Użytkownik Z.Milewski edytował ten post 24 lipiec 2021 - 21:31


#190 OFFLINE   binio1111

binio1111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 544 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 26 lipiec 2021 - 20:55

Poszedłem złowić żywca i złowiłem.☺
Łyknął kukurydzę.

Załączone pliki


Użytkownik binio1111 edytował ten post 26 lipiec 2021 - 21:03


#191 ONLINE   Night_Walker

Night_Walker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1003 postów

Napisano 26 lipiec 2021 - 22:12

Z tymi żółwiami jest problem - bardzo skutecznie wyżerają żaby. Jeśli potrafi się odróżnić inwazyjne od rodzimego błotnego, warto je w ten czy inny sposób usunąć z ekosystemu. Czy to znajdując takiemu paskudnikowi nowy dom (nie wiem jak to od prawnej strony wygląda), czy przekazując odpowiednim służbom. Ewentualnie, jeśli ktoś czuje się na siłach, wybierając te trzecia drogę, w sposób możliwie humanitarny :)
  • coma lubi to

#192 ONLINE   macieknikos

macieknikos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 295 postów
  • LokalizacjaNad Morzem
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:W

Napisano 26 lipiec 2021 - 22:40

Takie czasy panie .Kolor skóry nie ma znaczenia cza przyjmować uchodźców ..

Użytkownik macieknikos edytował ten post 26 lipiec 2021 - 22:46


#193 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2925 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 27 lipiec 2021 - 07:58

Z tymi żółwiami jest problem - bardzo skutecznie wyżerają żaby. Jeśli potrafi się odróżnić inwazyjne od rodzimego błotnego, warto je w ten czy inny sposób usunąć z ekosystemu. Czy to znajdując takiemu paskudnikowi nowy dom (nie wiem jak to od prawnej strony wygląda), czy przekazując odpowiednim służbom. Ewentualnie, jeśli ktoś czuje się na siłach, wybierając te trzecia drogę, w sposób możliwie humanitarny :)

Żółw czerwonolicy, żółtolicy, żółtobrzuchy - generalnie podgatunki żółwi ozdobnych - podlegają w Polsce prawnym ograniczeniom - w przetrzymywaniu, rozmnażaniu, hodowli, oferowaniu do sprzedaży i zbywaniu. Osoba, która znajdzie takiego żółwia nie powinna brać go pod opiekę (chyba, że wystosuje odpowiednie pismo do właściwej RDOŚ i będzie w stanie zagwarantować mu właściwe warunki). Także raczej schwytanego żółwia należy oddać do specjalnych azyli dla żółwi, ew. do punktów adopcji zwierząt egzotycznych. Jedyny gatunek żółwia, który 'ma prawo' występować w naszym środowisku to żółw błotny.



#194 OFFLINE   binio1111

binio1111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 544 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 27 lipiec 2021 - 11:09

Tego żółwia niechcący wypuściłem ( w sumie przeciął żyłkę i wpadł do wody- taka chwila nieuwagi przy robieniu zdjęć-hak zażarł głęboko , to pewno długo nie pociągnie) Zbiornik to dziki zarośnięty stawik bez dostępu do innych wód. Musiał ktoś go tam wypuścić.
  • deridun lubi to

#195 OFFLINE   ximus

ximus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 148 postów

Napisano 27 lipiec 2021 - 11:32

Haczyk połknięty? Widać, że raczej nie...można go było bezpiecznie odhaczyć, ale nie raz chęć zrobienia fotki pokonuje humanitaryzm. SZKODA.


Użytkownik ximus edytował ten post 27 lipiec 2021 - 11:33

  • Voiteh i Darek Koralewski lubią to

#196 ONLINE   Night_Walker

Night_Walker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1003 postów

Napisano 27 lipiec 2021 - 12:50

Tych żółwi jest dużo, w tym roku widziałem na Warszawskim odcinku już.... 4?5? Sporo.
Apropos tego typu przy łowów... Czy zna ktoś bezpieczny sposób na odhaczenie bobra? Niedawno wyholowałem takiego, ale przyznam że wyciągania mu kotwic się nie podjąłem.
  • S.N. lubi to

#197 OFFLINE   wojti80

wojti80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 591 postów

Napisano 27 lipiec 2021 - 12:54

  Czy zna ktoś bezpieczny sposób na odhaczenie bobra? Niedawno wyholowałem takiego, ale przyznam że wyciągania mu kotwic się nie podjąłem.

 

 

Bobra trzeba ogolic by nadawał sie do wyhaczenia :D



#198 OFFLINE   mayou

mayou

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 471 postów
  • LokalizacjaWola Batorska
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Maj

Napisano 27 lipiec 2021 - 18:43

Z bobrami trzeba ostrożnie;). Dziecko moje, na uniwersytet dziecięcy kedyś uczęszczało. Z racji zajęcieć terenowych konieczna była obstawa taty. Akurat Pan dr. z Akademi Rolniczej w KRK prowadził zajęcia, sporo się nauczyłem. Jakoś tak po zajęciach zaminiełem z nim kilka słów,  ponarzekałem że bobry potrafią nam w robocie dużo szkody narobić i wyszło że Pan dr czesto uczęstniczy w odłowach regulacyjnych w/w gryzoni. Ponoć żartów nie ma. Ta cholera potrafi upierniczyć palec, rozwalić tętnice itd. To jest dzikie i bardzo silne zwierze. Generlanie w pojedynkę raczej  nie ma co się do zwierza zabierać. Oni to łapią w rękawicach antyprzecięciowych i to ponoć potrafi palce połamać. Zawsze tez wkładają ręce zaraz pod pachami tak aby na drodze siekacza miał swoje łapy dopiero potem ich ręce, ale i tak to potrafi głowę prawie o 180 stopni obrócić.  A u nie we wsi tego cholerstwa sporo. pz  


Użytkownik mayou edytował ten post 27 lipiec 2021 - 18:45

  • wojti80, Night_Walker i coma lubią to

#199 ONLINE   Kosa

Kosa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 313 postów

Napisano 27 lipiec 2021 - 19:13

Załączony plik  bober.jpg   58,64 KB   56 Ilość pobrań



#200 OFFLINE   Mirek*

Mirek*

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 214 postów
  • LokalizacjaHajnówka

Napisano 28 lipiec 2021 - 06:06

https://tvn24.pl/tvn...,83171,1,1.html

Swego czasu koledzy o zmierzchu zacieli bobra, młodość, bujna wyobraźnia; spieprzali z wody - myśleli, że to krokodyl 


Użytkownik Mirek* edytował ten post 28 lipiec 2021 - 06:12