Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Przyłowy 2021


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
285 odpowiedzi w tym temacie

#161 OFFLINE   LukaBrazi

LukaBrazi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów
  • LokalizacjaMare Nostrum

Napisano 09 lipiec 2021 - 14:22

Cięcie plecionki w trakcie holu? No z czymś takim to się nie spotkałem żebym zobaczył jak ktoś odcina pecionkę  :D

 

Historia z drugiej reki, ale wiarygodna. Sumowa woda, szuwary a'la Okawango, komary, noc. W pewnym momencie terkot katiuszki, chlapanina, qrvy lecące w nocne niebo. W końcu przez trzciny przebija się fraza: "Tnij tę line, szkoda bambusa!!!". 



#162 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5810 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 09 lipiec 2021 - 14:30

Historia z drugiej reki, ale wiarygodna. Sumowa woda, szuwary a'la Okawango, komary, noc. W pewnym momencie terkot katiuszki, chlapanina, qrvy lecące w nocne niebo. W końcu przez trzciny przebija się fraza: "Tnij tę line, szkoda bambusa!!!". 

:D  :D



#163 OFFLINE   karasz

karasz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • Lokalizacjamałopolska
  • Imię:mariu
  • Nazwisko:karaś

Napisano 09 lipiec 2021 - 17:06

Można się nieźle pośmiać z niektórych komentarzy, poglądów, jak trzymać rybkę, jak holować żeby za bardzo nie bolało. Proponuję odejść od komputera iść nad wodę, zobaczyć jak traktowane są ryby przez większość wędkarzy a potem komentować hole i trzymanie ryb przez kolegów z forum. O siatach i kłusownikach nie wspomnę, oni na pewno nie mają takich rozterek.

Cięcie plecionki w trakcie holu? No z czymś takim to się nie spotkałem żebym zobaczył jak ktoś odcina pecionkę  :D . Zawsze jest bieganina po brzegu lub pływanie za rybą a jak pójdzie to k...wa długo się niesie po wodzie. Wielu pięknych ryb bym nie wyjął gdybym za każdym przyłowem ciął plecionkę. To taka typowa forumowa rada, jak poczujesz grubą rybę na lekkim sprzęcie to tnij  :D

 

 

 

Nie wiem, co Cię tak bawi? Świadomość bycia przeżytkiem? Jeśli nie zauważyłeś, wszystko się zmienia, zmienia się i wędkarstwo. Nie zerwałeś żyłek czy plecionek, często bez sensu? I faktycznie, a to mnie już rozbawiło setnie, pływacie za rybą?! Takie wejście w ich świat w nieodpowiednim momencie może zakończyć się niekontrolowanym zespoleniem, co może zakończyć się nieświadomym wspólnym tarłem, które 500+ nijak nie obejmie. Więc tnij te plecionki, nie patrząc na koszty.



#164 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5810 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 09 lipiec 2021 - 18:34

Jest takie powiedzenie: Nie wchodź w dyskusje z idiota,najpierw sprowadzi cie do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.
Nie wiem co bierzesz, ale zmien na coś mocniejszego.

#165 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2656 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 09 lipiec 2021 - 19:45

Widać niektórzy za ciasne stringi pokupowali...


  • Night_Walker, Byniek i scOOtt lubią to

#166 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 09 lipiec 2021 - 20:21

Gość jest ewidentnie oderwany od rzeczywistości. Argument o Niemcach i ich sumieniach w czasie wojny mnie rozłożył na łopatki. Pamiętajcie, nie nabijajcie robaków na haki, to barbarzyństwo, zawiązujcie je, wówczas będziecie w pełni świadomymi, nowoczesnymi wędkarzami.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Użytkownik scOOtt edytował ten post 09 lipiec 2021 - 20:22

  • MaleX, Pietruk i coma lubią to

#167 OFFLINE   Kosa

Kosa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 312 postów

Napisano 09 lipiec 2021 - 20:29

Widać, że to jakaś prowokacja. Jakiś pewnie Ekozjeb. Ban i do niewidzenia. 



#168 OFFLINE   speku3

speku3

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 148 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Maciej

Napisano 09 lipiec 2021 - 22:13

Już miałem nic nie pisać jednak...

Uwielbiam hipokryzję dzisiejszych czasów nazwaną postępem i współczuciem.

Rybkę delikatnie bo sumienie muszę mieć czyste by ryba nie cierpiała, ale filet z marketu tak bo ryba nie cierpiała z mojej ręki. Niestety błędne myślenie bo zrobiły to za ciebie czyjeś ręce na jakimś statku rybackim gdzie ludzie depczą sobie po rybkach zanim ta będzie wyfiletowana.

Tak samo w niedzielę jedząc schabowego albo mielonego "ja bym niewinnego zwierzątka nie zabił nie miałbym serca" jedząc mięso przyczyniasz się do śmierci zwierząt tylko robi ktoś to za ciebie (małe obozy koncentracyjne zwane rzeźniami) a ty udajesz niewinnego bo masz czyste ręce i sumienie wmawiając sobie swoją niewinność.

Świat jest brutalny nie musimy być okrutni i możemy (nawet powinniśmy) szanować zwierzęta, jednak też nie płaczmy jak poleje się krew.

Ja to zaakceptowałem i możesz mnie nazwać troglodytą czy jaskiniowcem. Przynajmniej nie mam złudzeń i twardo stąpam po ziemi i akceptuję świat taki jakim jest.

Kolega przywoływał II wojnę. Gwarantuję ci że w dzisiejszych czasach w czasie jakiejś zawieruchy wojennej z takich niewinnych ludzi szybko by wyszły zwierzęta (te najgorsze) gdyby poczuli co to prawdziwy głód. 



#169 OFFLINE   Night_Walker

Night_Walker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisano 09 lipiec 2021 - 22:36

Różne dziwne przypadki przewijały się przez forum... Byli i znikali. Tego też za chwilę nie będzie - wytrzeźwieje albo wróci do szkoły po wakacjach. Po co się angażować w takie dyskusje?

#170 OFFLINE   Lukasieka

Lukasieka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 222 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Łukasz

Napisano 10 lipiec 2021 - 18:04

Takie dzisiaj 78cm uwiesiło się przy kleniach. Na kiju Dragon Black Rock  1.98cm 3-18g i plecionce Dragon Invisible Clear 0,06mm dał dużo frajdy :) .

Załączone pliki


  • Night_Walker i scOOtt lubią to

#171 OFFLINE   karasz

karasz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • Lokalizacjamałopolska
  • Imię:mariu
  • Nazwisko:karaś

Napisano 11 lipiec 2021 - 13:12

Trudno w pojedynkę być w kontrze do pracy zbiorowej, w tym przypadku zbiorowego hejtu ale ja potrafię i na solo i z grupą.

Gdybym jednak został „pokonany”

 

 

"i jeśli Miasto padnie a ocaleje jeden

on będzie niósł Miasto w sobie po drogach wygnania
on będzie Miasto"


Łatwo zauważyć, że utożsamiam się z „Miastem” czyli wartościami, o które walczy się do upadłego.

 

Myślicie, że macie szczególne prawa, że coś wam jest dane, uświęcone czymś, co dla jednych jest tradycją, dla innych porządkiem naturalnym itp. Kiedyś chłop bił babę, Pan wyzyskiwał chłopa etc, etc. Takie myślenie w cywilizowanym świecie już nie istnieje.

Można konserwować się, kisząc w towarzystwie wzajemnej adoracji, ale to niczego nie powstrzyma. Widzę, że u niektórych burzę spokój ducha i to mi wystarczy.

A teraz poddaję się woli administratora tego forum, wątpię jednak by był kabotynem.



#172 OFFLINE   olo86

olo86

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • Lokalizacjabrzegi mazowieckich rzek..
  • Imię:Olaf

Napisano 11 lipiec 2021 - 17:43

Trudno w pojedynkę być w kontrze do pracy zbiorowej, w tym przypadku zbiorowego hejtu ale ja potrafię i na solo i z grupą.
Gdybym jednak został „pokonany”


"i jeśli Miasto padnie a ocaleje jeden
on będzie niósł Miasto w sobie po drogach wygnania
on będzie Miasto"

Łatwo zauważyć, że utożsamiam się z „Miastem” czyli wartościami, o które walczy się do upadłego.

Myślicie, że macie szczególne prawa, że coś wam jest dane, uświęcone czymś, co dla jednych jest tradycją, dla innych porządkiem naturalnym itp. Kiedyś chłop bił babę, Pan wyzyskiwał chłopa etc, etc. Takie myślenie w cywilizowanym świecie już nie istnieje.
Można konserwować się, kisząc w towarzystwie wzajemnej adoracji, ale to niczego nie powstrzyma. Widzę, że u niektórych burzę spokój ducha i to mi wystarczy.
A teraz poddaję się woli administratora tego forum, wątpię jednak by był kabotynem.

Wykorzystanie w wypowiedzi tak żałośnie prostych zabiegów manipulacyjnych może świadczyć o dwóch rzeczach- albo, że autor jest idiotą, albo ma za takich swoich rozmówców. W jednym i drugim przypadku dalsza dyskusja nie ma sensu...

#173 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6260 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 14 lipiec 2021 - 23:36

Halo, Panowie, tu Ziemia, halo, wracajcie, proszę.

Może coś w temacie wątku?



#174 OFFLINE   Z.Milewski

Z.Milewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 622 postów
  • Lokalizacjalubuskie

Napisano 22 lipiec 2021 - 17:41

Pewnego razu...

 

Przywalił jak zły w 8 cm predatora Manns'a na główce 30 gr Musaga, mało kija z ręki nie wyrwał. Długo nie mogłem połapać się, że to nie sum, tak ze 2-3 minuty, a dalej wielka zagadka, która wyjaśniła się po ok. 8 minutach. A ledwo zdążyłem odpalić silnik i kotwicę podnieść, bo już 150 m plecionki 0,16 mm się kończyło :lol: . Przyłów na schwał, oby każdemu tak się trafiło od czasu do czasu.

Bywały dużo większe tołpygi, ale nie złowione, a zwyczajnie podhaczone, a tu-klasyka.



#175 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10162 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 22 lipiec 2021 - 18:44

:o  :good:  :clappinghands:



#176 ONLINE   PaPaDaNcE

PaPaDaNcE

    kochający mąż

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 730 postów
  • LokalizacjaBiałystok/Wasilków
  • Imię:Maciej

Napisano 22 lipiec 2021 - 19:29

😲👌👍👍👌👌👍👍👍👏👏👏

#177 OFFLINE   Adam K.

Adam K.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 206 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:K.

Napisano 22 lipiec 2021 - 21:19

A to ci niespodzianka


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
  • Adrian Zaksia lubi to

#178 OFFLINE   Bartek MIKAS

Bartek MIKAS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 248 postów
  • LokalizacjaGostynin
  • Imię:Bartek

Napisano 23 lipiec 2021 - 08:42

Panowie to boli ale bez gównoburzy...niestety takie przyłowy upewniają mnie, że lepiej prywatnie pojechać na ryby niż na zawody...a i fajne kiedyś koleżeńskie zawody zostały teraz często popsute super nagrodami...ładnie spławiająca się ryba okazała się 50 cm kleniem uwiązanym na nadchodzące zawody...telefon do sędziego nie przyniósł zamierzonego skutku...kleń został wypuszczony i nie robił dalej za wabika...nie było czasu na ustawkę bo znajomi na urlopach...zawody pzw czyli walka o marchewkę ale w tym przypadku byla do wygrania łódka...e80414ea7fce091f2b9e274675b27692.jpgf0d07598b7fc82d0c2308434d4a67e61.jpge204ca83f13e644fb347f15085486e46.jpg

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
  • pawelHERP, coma i S.N. lubią to

#179 OFFLINE   AdrianMa

AdrianMa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 181 postów
  • LokalizacjaNakło nad Notecią
  • Imię:Adrian

Napisano 23 lipiec 2021 - 08:48

Panowie to boli ale bez gównoburzy...niestety takie przyłowy upewniają mnie, że lepiej prywatnie pojechać na ryby niż na zawody...a i fajne kiedyś koleżeńskie zawody zostały teraz często popsute super nagrodami...ładnie spławiająca się ryba okazała się 50 cm kleniem uwiązanym na nadchodzące zawody...telefon do sędziego nie przyniósł zamierzonego skutku...kleń został wypuszczony i nie robił dalej za wabika...nie było czasu na ustawkę bo znajomi na urlopach...zawody pzw czyli walka o marchewkę ale w tym przypadku byla do wygrania łódka...e80414ea7fce091f2b9e274675b27692.jpgf0d07598b7fc82d0c2308434d4a67e61.jpge204ca83f13e644fb347f15085486e46.jpg

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Chodzi o zawody okoń Brdy ?

#180 OFFLINE   Bartek MIKAS

Bartek MIKAS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 248 postów
  • LokalizacjaGostynin
  • Imię:Bartek

Napisano 23 lipiec 2021 - 09:21

Tak tylko 2 tura na rzece Wiśle...

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka