Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

SHIMANO TWIN POWER SW '21


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
83 odpowiedzi w tym temacie

#81 ONLINE   drChlubicz

drChlubicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 603 postów
  • LokalizacjaGA
  • Imię:Michał

Napisano 13 marzec 2024 - 16:37

Moje skile kończą się na wymianie knoba i dołożeniu łożysk pod szpulę. Za drogi młynek i zbyt łatwo go spieprzyć. Moje zamówienie wygląda tak:

No.0172 Pinion gear 10ED0 2,200YEN

No.0173 Warm shaft gear,10EDC 605YEN

No.0174# Drive gear assy.101P3 4,510YEN


Użytkownik drChlubicz edytował ten post 13 marzec 2024 - 16:39

  • przemo_w lubi to

#82 OFFLINE   kineret

kineret

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 440 postów
  • LokalizacjaWrocław i okolice
  • Imię:Aleksander

Napisano 14 marzec 2024 - 08:37

Dzięki, na takie odpowiedzi liczyłem. Czyli części takie jak zakładałem plus warto jeszcze mieć podkładki w razie gdyby potrzebna była ponowna regulacja. Spoko - przynajmniej już wiesz na co uważać :) Ostatni raz kiedy wymieniałem przekładnię było w Stradiku FJ 5000 którego złożyłem na fabrycznych podkładkach i kręcił bardzo fajnie aż do któregoś zalania, ale zdaję sobie sprawę, że nie zawsze tak jest.

 

TP SW 4000 mam dopiero niecały sezon, ale już wiem że zagości u mnie na długo. Stosunek cena-jakość nie do pobicia. Połowiłem też wersją 6000 PG i przy niej ten 4000 wygląda nieco komicznie  - przerośnięte body i knob z malutkim rotorem - jak napakowany kangur. Ale za to jest lekki, sztywny i czuć moc. Używam do łowienia sumów z ręki a pod szczupaki, nawet te najgrubsze to jest wręcz "overkill" ;)

 

Świeżo po zakupie też chodziła mi po głowie przekładka na PG, ale już trochę połowiłem i raczej zostanę przy XG, które prędzej się przyda na morzu. Nie odczuwam żadnego dyskomfortu w łowieniu tym młynkiem w rzece - po prostu wolniej kręcę, a nurt robi resztę roboty i odbywa się to całkowicie bezwysiłkowo, z tym że jestem przyzwyczajony do szybkiego przełożenia i kogoś innego faktycznie może to wkurzać.
 


Użytkownik kineret edytował ten post 14 marzec 2024 - 08:37


#83 OFFLINE   Adaś Niezgódka

Adaś Niezgódka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 228 postów
  • Lokalizacjanieopodal Wrocławia
  • Imię:Adam

Napisano 14 marzec 2024 - 19:01

Trzeba też pamiętać że najczęściej sprzedawane zestawy podkładek regulacyjnych do wersji "cywilnych" czytaj "nie SW" nie będą pasowały bo mają średnicę wewnętrzną 7mm, a do regulacji SW są potrzebne podkładki o średnicy wewnętrznej 8mm.  



#84 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 29 marzec 2024 - 17:47

No właśnie, dlatego interesuje mnie konkret i dopytuję czy kolega będzie samodzielnie przekładał - może uniknąć kłopotów.

 

Z jednej strony mówimy tu o elementach precyzyjnie wykonanych w (tak podejrzewam!) ściśle określonych tolerancjach, które pracują w dość prostym mechaniźmie. Z drugiej strony liczba popsutych młynków mówi sama za siebie (i nie, nie "ułoży się") ;)

 

 

Odnosnie konkretu.

Skonczylem zmieniac przekladnie na PG w Stelli 2018, model bazowy  to bylo FJ4000.

Po instalacji dolozylem jedna cienka podkladke w osi kola przekladni.

Czyli czesc ozaczona na schemacie owej Stelli jako 100W9.

Kolowrotek posiadal,  w wersji z normalna przekladnia, jedna grubsza podkladke dystansowa pod lozyskiem.
Teraz, z przekladnia PG, ma dodatkowo jeszcze jedna cienka podkladke.

 

Takze konkret jest taki : jak sie zaczyna przekladanie przekladni, to dobrze miec podkladki przygotowane, by zrobic to RAZ a DOBRZE :)

Pozdr


  • malinabar, kineret i przemo_w lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych