Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zakaz używania ołowiu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
121 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 lipiec 2023 - 10:00

Ponieważ dałeś się mocno podgrzać publikatorom, a jesienna fala eskalacyjna nadciąga, przypominam o zakazie używania ołowiu.
  • coma lubi to

#102 OFFLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 30 lipiec 2023 - 10:28

Ponieważ dałeś się mocno podgrzać publikatorom, a jesienna fala eskalacyjna nadciąga, przypominam o zakazie używania ołowiu.


Który kolega dał się "podgrzać publikatorom"? Zwolennik eugeniki czy też jego adwersarz?

Użytkownik Mysha edytował ten post 30 lipiec 2023 - 10:45

  • zeralda lubi to

#103 OFFLINE   zeralda

zeralda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 374 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 30 lipiec 2023 - 10:38

Czy durniów też powinno się utylizować? Dla kuzyna pytam...

Wysłane z mojego POCO F1 przy użyciu Tapatalka

Użytkownik zeralda edytował ten post 30 lipiec 2023 - 11:30

  • Artech lubi to

#104 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 lipiec 2023 - 10:58

Który kolega dał się "podgrzać publikatorom"? Zwolennik eugeniki czy też jego adwersarz?

Nie odpowiem. Pozostawiam to do indywidualnej oceny kotom, ludziom, chrząszczom i innym stworzeniom, które to przeczytają.
  • Artech i coma lubią to

#105 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2593 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 30 lipiec 2023 - 11:21

Kolego

Nie zgodzę się na twierdzenie że tylko człowiek umiera ,umiera też pies i zwierzęta inne .Niby dlaczego człowiek ma sobie przypisywać prawo co ma żyć a co nie ?

Wiesz czym różnie się człowiek od np psa ? tym że jest na tej ziemi prawdziwym szkodnikiem . A na niepełnosprawnych płacić trzeba bo ani oni ani ich rodzice nie są winni że przyszli na świat .To niepełnosprawny umysłowo rząd wymusza  na kobietach porody .pod dyktando jakiś religijnych fanatyków  skazując te rodziny na pracę 24 godziny na dobę .Ja wiem że są ludzie co się poświęcają ale wtedy to ich wybór ..Piszesz że schroniska to wielka kasa ,to sam takie załóż to zobaczysz czy to kasa czy nie . A fundacja co ma taki status powinna zostać zlikwidowana bo niby komu w takim razie pomaga?

 Proponuję na fb wyszukać grupę - Czarna lista organizacji prozwierzęcych

 

Nie  bądź szkodnikiem - weź się anihiluj...


  • Sławek Oppeln Bronikowski, Pickerel i coma lubią to

#106 OFFLINE   Andrzej@45

Andrzej@45

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 27 postów
  • LokalizacjaMehren
  • Imię:Melerski
  • Nazwisko:Andrzej

Napisano 30 lipiec 2023 - 18:44

 Proponuję na fb wyszukać grupę - Czarna lista organizacji prozwierzęcych

 

Nie  bądź szkodnikiem - weź się anihiluj...

przeszkadza tobie że mam więcej empatii dla zwierząt jak ty? sam sobie szukaj czarnej listy



#107 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 lipiec 2023 - 19:38

Empatii do zwierząt to i ja mam sporo. Nie przeszkadza mi to wcale uważać ich personifikowania za ideologiczny bełkot. Umarł zamiast zdechł? Dajmy palec, odgryzą rękę. I sklepy mięsne będą wypełnione zamordowanymi istotami. Oczywiście zamordowanymi przez ludzi.

#108 OFFLINE   Tabor

Tabor

    OO7

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 899 postów
  • LokalizacjaInnemiejsce
  • Imię:Tetryk
  • Nazwisko:Tetryk

Napisano 30 lipiec 2023 - 19:50

Nndrzej@45  po prostu to moje spostrzeżenie ,   trzeba rozgraniczyć śmierć człowieka i zwierzęcia .

Inaczej babci na wsi patrzy na kota biegającego z kurami na podwórku a podobna babci mieszkająca na 40 m2 w bloku .

Po prostu  przerażają mnie sytuacje gdzie  dobro człowieka jest stawiane na równi ze zwierzęciem .

 Nie ma tu nic wspólnego z empatią tylko są teraz czasy gdzie ludzie boją wyrażać swoje opinie nie raz trafne i cenne żeby nie zostać zaszczuty .

Przez całe życie posiadałem duże psy nienawidziłem kotów bo kilka razy wydusiły mi gołębie nie z głodu tylko dla zabawy , taki ich instynkt .

Ostatni owczarek zdechł ze starości    mam teraz kota w domu , znalazłem go pod drzewami na podwórku - 11*C na dworze a kot mial 2 miesiące lub mniej .

Kotek ma wywalone na wszystko ,robi co chce je frykasy niszczy wszystko w domu .

Stary jestem i mu pozwalam . 

Wracając do głównej myśli zwierzęta zdychają a nie umierają .

Dlaczego tak myślę bo jeszcze trochę i dostaniesz karę za zabicie czegokolwiek .

Oczywiście  chrząszcze będzie można zabijać na mąkę ale krów  i świń to nie bo to będzie zabójstwo .

Trzeba się otrząsnąć z tego amoku .



#109 OFFLINE   jajakub

jajakub

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1009 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 30 lipiec 2023 - 20:01

Dla mnie zarówno człowiek jak i zwierzę może umrzeć
Tylko Ja nie jestem hipokrytą i wiem że żebym mógł zjeść schabowego to zwierzak musi umrzeć
I uważam że taka jest naturalna kolej żeczy
  • MajKar i Alexspin lubią to

#110 ONLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2206 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 31 lipiec 2023 - 07:02

W tym wszystkim jest głębszy sens.
Powoli zrównuje się zwierzęta z ludźmi po to, aby w przyszłości traktować ludzi jak zwierzęta.


Co do ołowiu, jakoś się dostosujemy.



#111 OFFLINE   Andrzej@45

Andrzej@45

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 27 postów
  • LokalizacjaMehren
  • Imię:Melerski
  • Nazwisko:Andrzej

Napisano 31 lipiec 2023 - 08:11

Dla mnie zarówno człowiek jak i zwierzę może umrzeć
Tylko Ja nie jestem hipokrytą i wiem że żebym mógł zjeść schabowego to zwierzak musi umrzeć
I uważam że taka jest naturalna kolej żeczy

I z takim postępowaniem się całkowicie zgadzam .



#112 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2023 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 31 lipiec 2023 - 08:44

Dla mnie zarówno człowiek jak i zwierzę może umrzeć
Tylko Ja nie jestem hipokrytą i wiem że żebym mógł zjeść schabowego to zwierzak musi umrzeć
I uważam że taka jest naturalna kolej żeczy

 

Bzdura. 


  • Fatso i vsk lubią to

#113 OFFLINE   jajakub

jajakub

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1009 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 31 lipiec 2023 - 09:05

Możesz mieć inne zdanie i dla Ciebie twój ukochany pupil może zdychać Ci na kolanach
Mój umierał
I tyle
  • MaleX i Andrzej@45 lubią to

#114 OFFLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 31 lipiec 2023 - 09:32

 

Z lekarzami ludzkimi sytuacja jest taka sama albo nawet bardziej patologiczna .

Dzieci leczy się w brzuchu matki .

Utrzymuje przy życiu dzieci niepełnosprawne .

Nikt nie ośmieli się  powiedzieć że takie postępowanie jest wbrew naturze i myśleniu na przyszłość .

Po II WŚ nikt nie słyszał o autyzmie i ADHD .

Wiele dzieci z wadami genetycznymi ma własne dzieci i co dalej  .

My zdrowi musimy ten   stan rzeczy   utrzymywać .

Wiem każdy chce mieć dzieci zdrowe i to normalne .

 Jakim kosztem  co dalej z setkami tysięcy chorych  kto ich będzie utrzymywał .

Jest to obecnie najbardziej roszczeniowa grupa ludzi .

Słyszałem w przychodni matka z dzieckiem niepełnosprawnym narzekał że ma mały samochód żeby zabierać dziecko na rehabilitację .

Ja kur.a  po 45  latach pracy  nie mam problemu nie stać mnie na prywatną  rehabilitację .

 Taki stan rzeczy musi w końcu upaść po prostu zabraknie kasy .  

Tylko lekarze zacierają ręce bo to klient  .

 

 

To jest najbardziej interesujący fragment wypowiedzi pana @Tabora. Nie ten o pieskach i kotkach, a o niepełnosprawnych. Myślałem, że miłośników "Akcji T4" w naszym kraju nie ma, a jednak są....

 

Co do zwierząt. Jednemu one zdychają, innemu umierają. Natomiast jak przez mgłę pamiętam mojego pradziadka. Pradziadek był carskim kawalerzystą. Koń w jego stajni był bardziej szanowany niż mojej świętej pamięci prababka.


  • MaleX, Krzysiek Rogalski i zeralda lubią to

#115 ONLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2206 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 31 lipiec 2023 - 11:27

Tylko nie przesadzajmy.

Opieka nad słabszymi, chorymi, starszymi, itd. jest miarą człowieczeństwa.
Sławek, najmłodszy nie jesteś, poza tym możesz mieć (jak każdy z nas) nieszczęśliwy wypadek. I co wtedy?


  • Mysha i coma lubią to

#116 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2593 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 31 lipiec 2023 - 11:29

przeszkadza tobie że mam więcej empatii dla zwierząt jak ty? sam sobie szukaj czarnej listy

 Ja ją znam i dlatego polecam zapoznać się tym, co nie znają. A "kfiatki" wśród tych organizacji prozwierzęcych są niemożliwe.

 

Masz świadomość, że w Polsce - nigdzie indziej na całym świecie tego nie ma - istnieje legalna kradzież zwierząt?

Przychodzi osiłek i zabiera Ci psa, kota, konia, krowę, - bo podobno źle się nimi opiekujesz.

I z reguły ślad po tych zwierzakach znika. Odzyskanie - to droga sądowa i trwa latami. Więc albo zwierzak już zdechnie, albo właściciel bywa, że umrze.

Nikt, ale to nikt tego nie kontroluje, nie nadzoruje.

 

Wiec jak można mieć szacunek dla fundacji których pracownicy katują zwierzęta, szefowie defraudują zebrane na publicznych zbiórkach środki, a jeszcze inni są - "legalnymi złodziejami"?

 

Oczywiście to jest jakiś margines, ale rzuca negatywne światło na całość...



#117 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1750 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 31 lipiec 2023 - 12:07

I tak od ołowiu przeszliśmy na tematy......

Pany, zakończcie tę idącą w niebezpieczny kierunek dyskusję.


  • md30 lubi to

#118 OFFLINE   Marcin Rafalski

Marcin Rafalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 750 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 31 lipiec 2023 - 13:12

I tak od ołowiu przeszliśmy na tematy......

Pany, zakończcie tę idącą w niebezpieczny kierunek dyskusję.

Piotr ! To nie kierunek dyskusji jest niebezpieczny - pod wieloma względami rzeczywistość w której żyjemy na tym padole stała się "niebezpieczna" stresująca i kierująca naszą uwagę, wrażliwość i co tam jeszcze w różne strony. To że nie raz  nie dwa, w różnych wątkach zbaczamy z głównego tematu tylko dobrze świadczy o użytkownikach j.pl. Nie mamy klapek na oczach i widzimy więcej niż czubek wędkarskiego kija.

P.S.: Miło wspominam wspólne "kiedyśtam" wędkowanie  :)


Użytkownik Marcin Rafalski edytował ten post 31 lipiec 2023 - 13:14

  • Sławek Oppeln Bronikowski, Novis, Maciej W. i 1 inna osoba lubią to

#119 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 31 lipiec 2023 - 14:19

Chyba dobrym podsumowaniem dyskusji o obrońcach zwierząt będzie taki oto cytat z Wikipedii: "Działalność PETA budzi kontrowersje ze względu na fakt, że na każde 2–3 tysiące zwierząt odbieranych co roku przez działaczy organizacji większość (83–85%) jest zabijanych. Od 1998 PETA zlikwidowała około 19 tysięcy zwierząt. PETA oświadczyła, że eutanazja zwierząt jest dokonywana tylko z konieczności, głównie z powodu chorób zwierząt." I proszę mnie nie łączyć z osobnikami ze znieczulicą i bez serca. Gościowi, który dla zabawy kopie psa, czy podpala kota obciąłbym nogę, albo rękę. Sądziłbym surowo ludzi, którzy kupują dziecku szczeniaczka, a po dwóch miesiącach przywiązują go za nogę w lesie. Zakazałbym tuczu gęsi na wielką wątrobę. Torreadorów i ich publiczność uważam za osoby z zaburzeniami osobowości. Podziwiam i szanuję ludzi, którzy zakładają schroniska dla zwierząt i tych którzy im pomagają. Od ponad trzydziestu lat mam w domu psy i jestem pewien, że miały i mają tu sielskie życie. A PETA i inne tego typu twory? Wystarczy trochę pomyśleć.
  • MaleX, Marcin Rafalski i JerryM lubią to

#120 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 31 lipiec 2023 - 18:45

Chyba dobrym podsumowaniem dyskusji o obrońcach zwierząt będzie taki oto cytat z Wikipedii: "Działalność PETA budzi kontrowersje ze względu na fakt, że na każde 2–3 tysiące zwierząt odbieranych co roku przez działaczy organizacji większość (83–85%) jest zabijanych. Od 1998 PETA zlikwidowała około 19 tysięcy zwierząt. PETA oświadczyła, że eutanazja zwierząt jest dokonywana tylko z konieczności, głównie z powodu chorób zwierząt." I proszę mnie nie łączyć z osobnikami ze znieczulicą i bez serca. Gościowi, który dla zabawy kopie psa, czy podpala kota obciąłbym nogę, albo rękę. Sądziłbym surowo ludzi, którzy kupują dziecku szczeniaczka, a po dwóch miesiącach przywiązują go za nogę w lesie. Zakazałbym tuczu gęsi na wielką wątrobę. Torreadorów i ich publiczność uważam za osoby z zaburzeniami osobowości. Podziwiam i szanuję ludzi, którzy zakładają schroniska dla zwierząt i tych którzy im pomagają. Od ponad trzydziestu lat mam w domu psy i jestem pewien, że miały i mają tu sielskie życie. A PETA i inne tego typu twory? Wystarczy trochę pomyśleć.

A co przewidujesz dla właścicieli psów sąsiadów ujadających całymi dniami? O tym jakoś żaden obrońca zwierząt się nie zająknie.