Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

rejestracja połowów


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
81 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Slavecky

Slavecky

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 251 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 luty 2007 - 22:35

Rejestr połowów w tej formie jest czystym idiotyzmem. Może za rok stare barany z PZW dołożą nam jeszcze obowiązek wpisywania temp. wody, kierunku wiatru, zachmurzenia, ilości wędek itd. Będziemy biegać z wielkim notatnikiem pod pachą zamiast łowić! A leniwe PZW będzie mogło tworzyć niekomu niepotrzebne statystyki. Statystycznie zaś pan i jego pies mają po 3 nogi

A może zamiast na kolejną Lancię dla Prezesa Zombie Grabowskiego PZW, który obraca astronomicznymi sumami złociszy zleciłby odłowy kontrolne, profesjonalne badania, wysłał w teren ankieterów i miałby naprawdę rzetelne dane do badań ichtiologicznych a nie sufitologię.
A jest to sufutologia w czystej formie bo jeżeli 100 wędkarzy z ZZ wpisze że złowiło po jednym sandaczu to znaczy, że kondycja ZZ jest rewelacyjna? A co jeśli owych 100wysłało a kolejny 1000, którzy nic nie złowili, zgubili rejestr, nie mieli długopisu nie wysłało/wpisało...etc. Olsztyn będzie miał promil potrzebnej wiedzy nt. danego zbiornika. Jeżeli na rejestracji połowów ma się opierać planowanie zarybień przez PZW to jest to kolejny kamyk do trumny tego trupa!
Oby jak najszybciej w towarzystwo generałów milicji weszło ABW i sprawdziło co dzieje się tak naprawdę ze składkami prawie 2 mln wędkarzy i oby udało się rozp.... ten relikt komunizmu jak najprędzej powracając przy tym do wspaniałej przedwojennej tradycji kilkunastu Towarzystw Wędkarskich rywalizujacych ze sobą
Howg
i HWDPZW!
S.
PS a głosować nie ma sensu - i tak do śmierci Prezesem i symbolem nowego w PZW będzie towarzysz, generał Grabowski
PS2.Glosowac można jedynie za rozwiązaniem PZW

#22 OFFLINE   Roch

Roch

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaTuam, Irlandia

Napisano 22 luty 2007 - 22:49

Wypełniam sumiennie i marzę, Kolego, żeby coś wynikło z tego...

Dlaczego umieszczam rzecz w sferze marzeń? -bo widzę, że jest to tylko pusta formalność. Rejestry (mowa o okręgu skierniewickim) są źle pomyślane (np. wpisywanie TYLKO ryb zabranych z łowiska). Brak solidnej koncepcji widać gołym okiem: poprawki robione długopisem (korekta polegała na zabazgraniu długopisem niewłaściwego nagłówka i wpisanie właściwego). Rejestr jest zupełnie inny niż zeszłoroczny -znaczy, że ktoś móżdżył intensywnie nad tematem, ale mu ciut nie wyszło...
Rejestry mogłyby być źródłem cennych informacji, które po przetworzeniu dałyby nam ogrom wiedzy o wodach. A tak?.. -papier do du...

Może kiedyś?

#23 OFFLINE   Krzysztof

Krzysztof

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 511 postów
  • LokalizacjaNiemcy

Napisano 22 luty 2007 - 23:50

Witam !!!
I to jest powodem panowie zeby na ryby jechac do normalnego kraju czyli Szwecji .Swego czasu lowilem na Slásku przez kilka lat i nigdy przy zakupie zezwolenia nikt mi zadnej karty do wypelnienia nie dal ze o kontroli to juz nie wspomné .A lowilem ladnych kilka lat i paré razy do roku ,zero kontroli .Bywalem na Otmuchowie i tez gówno a nie kontrole ,na Nyskim to samo ,jedynie co sié w oczy rzuca to niesamowita ilosc smieci na brzegach takze na akwenach woj Katowickiego .Niedowiarkom mogé pokazac foty ,czegos takiego to jeszcze nie widzialem.Wszystko ma sens co moze wzbogacic nasz rybostan tylko nie rozumiem co ma Olsztyn do Katowickiego?Tu lowié i tu sá badane rejstracje polowów i tu tez wody sá dorybiane ,tak robiá prywaciarze i nikt z nich nie lata do Olsztyna po instrukcjé czy wytyczne co i jak wpuscic .
Pozdrawiam !!!

#24 OFFLINE   stÄ™pel

stępel

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów
  • LokalizacjaGostynin

Napisano 23 luty 2007 - 00:33

Witam wszystkich
(mała tremka bo zdecydowałem się odezwać pierwszy raz)
Wracając do wątku wydzierżawjający wode (RZGW) nakłada na dzierżawce (okręg PZW) obowiązek prowadzenia racjonalnej gospodarki zarybieniowej i rybackiej co wiąże się z prowadzeniem zarybień i odłowów odpowednich gatunków ryb w odpowiednich ilościach. Ryby zapisane w rejestrze są traktowane jako ryby odłowione przez okręg PZW dzięki czemu można zrezygnować z odłowów rybackich a duże ilości ryb znajdujące się w rejestrze powinny prowadzić do równie obfitych zarybień odpowiednich gatunków ryb na odpowiednich akwenach (po to gatuki, ilości i jaki akwen).
Teraz tylko nie wiem, czy powyższe mi się śniło, czy tak jest (bo żeby tak było to bym chciał) ponieważ możliwe jest wszystko (myśle o betonie w moim okręgu i ZG).

Pozdrwiam

#25 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3757 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy IstambuÅ‚

Napisano 23 luty 2007 - 05:36

Slavecky, Twoja wiedza i świadomość poraża. Spytam tylko skąd wytrząsnąłeś te 2 miliony wędkarzy :lol: Rekord w PZW to było nieco ponad 700 000 członków. Jak czytam takie teksty to dociera do mnie, że Grabowski to nie jest to najgorsze co nas mogło spotkać. Osobiście widzę pilną potrzebę wprowadzenie taryfikatora kar za przewinienia wędkarskie. Skończyła by się ta farsa z sądami koleżeńskimi. Za brak rejestru lub jego nie wypełnienie proponuje 100 zł. Ci co tak występują przeciwko rejestrom pewnie mają niezłe długi, bo przecież bezsensu jest sprawdzanie ile zostało do wypłaty. Po co zawracać sobie piękną głowę duperelami. Trzeba się bawić a potem jakoś tam będzie. Takie PZW jacy członkowie! :lol: PS. Trzeba zlikwidować wszystko, żeby nie było nic

#26 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad WisÅ‚Ä…
  • ImiÄ™:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 23 luty 2007 - 07:59

Witaj Stempel na forum :mellow:

Czy powyższe ci się śniło? Z pewnością. Beton ma to do siebie, że twardnieje. We Włocławskim jest szczególnie twardy, a na Twardej, to już w ogóle :lol:

#27 OFFLINE   Smaczek

Smaczek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 399 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 23 luty 2007 - 08:03

Robercie, o ile pamiętam to max w PZW to było cosik ponad jeden milion (choć dane mogą być nieprawdziwe bo było to coś około czasów propagandy sukcesu, a może chodziło o milion chińskich ochotników na wojnę w Wietnamie :unsure: ). Co do samych rejestrów to bazując na informacjach od skarbnika mojego koła to są one tylko i wyłącznie potrzebne do zbierania na kupę (wrzucane do jakiegoś magic karton). Osobiście bardzo wątpię żeby ktokolwiek analizował dane zawarte w rejestrach. No i dlaczego należy wpisywać jedynie ryby zabrane a nie wszystkie złowione?

#28 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2423 postów

Napisano 23 luty 2007 - 08:32

Slavecky, Twoja wiedza i świadomość poraża.

Moze Slawek - tak samo zreszta jak i ja - wypuszcza od razu...


#29 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3757 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy IstambuÅ‚

Napisano 23 luty 2007 - 08:57

Powtórzę to jeszcze raz, bo chyba niektórzy nie łapią. Rejestry są wymogiem wynikającym z ustawy rybctwie i są zasadne. PZW je prowadziło pod presją. To jak są traktowane i wykorzystywane przez władze PZW i ich członków, to inna historia i nie może być to argumentem przeciw rejestrom. Gospodarujący na wodzie MUSI wiedzieć ile ryb się odławia (zabiera), bo bez tego nie ma żadnej racjonalnej gospodarki. Mówienie, że rejestry to farsa jest głosem przeciwko prowadzeniu racjonalnej gospodarki, czyli woda na młyn betonu tak chętnie krytykowanego. Farsą jest PZW i lwia część jego członków uważających, że wędkarz jest pępkiem świata. Użytkujemy wody na pewnych warunkach. Ja się one komuś nie podobają, to nich się zajmie czymś innym. Nie ma obowiązku uprawiania wędkarstwa. Uważam, że wszystkie złowione ryby powinny być rejestrowane z zaznaczeniem czy ryba została zabrana czy wypuszczona. Brak efektów wędkarskich na wodzie jest ważną informacja która powinna być wykorzystana. Nie rejestrowanie ryb wypuszczonych zamydla obraz stanu wody. PS. Milion członków PZW to chyba było razem z kłusolami :mellow:

#30 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad WisÅ‚Ä…
  • ImiÄ™:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 23 luty 2007 - 09:14

Mówienie, że rejestry to farsa jest głosem przeciwko prowadzeniu racjonalnej gospodarki, czyli woda na młyn betonu tak chętnie krytykowanego. Farsą jest PZW i lwia część jego członków uważających, że wędkarz jest pępkiem świata. Użytkujemy wody na pewnych warunkach. Ja się one komunie nie podobają, to nich się zajmie czymś innym. Nie ma obowiązku uprawiania wędkarstwa. Uważam, że wszystkie złowione ryby powinny być rejestrowane z zaznaczeniem czy ryba została zabrana czy wypuszczona. Brak efektów wędkarskich na wodzie jest ważną informacja która powinna być wykorzystana. Nie rejestrowanie ryb wypuszczonych zamydla obraz stanu wody.


Zgadzam się w pełni z tą odpowiedzią.
By to miało ręce i nogi, PZW musi wziąć na siebie odpowiedzialność za konsekwentne przestrzeganie tego, do czego jest zobligowane przy gospodarowaniu wodami.
Tak jak napisał Robert, PZW zostało zmuszone do wprowadzenia rejestrów, sami nie do końca chyba widzą w tym sens. Jak już coś się wprowadza, to i robi z tego użytek.
Jest wiele przykładów na to, że pewne istotne sprawy ZG traktuje lekceważąco, przez co, w oczach wielu instytucji tracimy wiarygodność jako poważny partner do rozmów o czymkolwiek.
Aż, czy tylko 70 000 członków? Nie ma znaczenia i tak ZG potrafi wykorzystać tego potencjału. :unsure:

#31 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad WisÅ‚Ä…
  • ImiÄ™:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 23 luty 2007 - 09:17

Aż, czy tylko 70 000 członków? Nie ma znaczenia i tak ZG potrafi wykorzystać tego potencjału. Rolling Eyes


Miało być i tak NIE potrafi wykorzystać tego potencjału.

#32 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3757 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy IstambuÅ‚

Napisano 23 luty 2007 - 09:38

PZW nie kocha rejestrów z oczywistego powodu. Rzetelnie prowadzone ukazały by prawdę o gospodrce PZW a to = się koniec tej organizacji.

#33 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • ImiÄ™:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 23 luty 2007 - 09:51

PZW nie kocha rejestrów z oczywistego powodu. Rzetelnie prowadzone ukazały by prawdę o gospodrce PZW a to = się koniec tej organizacji.

Ale nie wszystkie okręgi. Katowicki z własnej nieprzymuszonej woli w celu prowadzenia racjonalnej gospodarki rybackiej od ponad 10 lat prowadził takie rejestry dla członków swojego okręgu oraz dla Okręgu Bielskiego (od 2006 odszedł z porozumienia) i Częstochowskiego.
Podobnie było w ZO Bielsko-Biała i Częstochowa. Wędkarze z innych okręgów, nie wypełniali rejestrów łowiąc na naszych wpodach, ponieważ ich udział w odłowach był znikomy, a niemożliwe było wyegzekwowania oddania wypełnionego rejestru.



#34 OFFLINE   Slavecky

Slavecky

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 251 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 luty 2007 - 10:09

Slavecky, Twoja wiedza i świadomość poraża. Spytam tylko skąd wytrząsnąłeś te 2 miliony wędkarzy Rekord w PZW to było nieco ponad 700 000 członków. Jak czytam takie teksty to dociera do mnie, że Grabowski to nie jest to najgorsze co nas mogło spotkać. Osobiście widzę pilną potrzebę wprowadzenie taryfikatora kar za przewinienia wędkarskie. Skończyła by się ta farsa z sądami koleżeńskimi. Za brak rejestru lub jego nie wypełnienie proponuje 100 zł. Ci co tak występują przeciwko rejestrom pewnie mają niezłe długi, bo przecież bezsensu jest sprawdzanie ile zostało do wypłaty. Po co zawracać sobie piękną głowę duperelami. Trzeba się bawić a potem jakoś tam będzie. Takie PZW jacy członkowie! PS. Trzeba zlikwidować wszystko, żeby nie było nic



Czy oceniasz moja wiedze i świadomość na podstawie podania ilości członków PZW omnibusie?
Mnie natomiast poraża twoja dziecinna wiara w racjonalną gospodarkę. Racjonalna gospodarka w wykonaniu PZW to jak socjalizm z ludzka twarza w wykonaniu PRL. Ta racjonalna gospodarka potężnego monopolisty nie radzi sobie z rzeczywistością.Zarówno za komuny sobie nie radziła jak i nie radzi sobie od 17 lat demokracji!
Szkoda, że Twoja krótkowzroczność nie pozwala Ci dostrzec starczej demencji PZW. Bo którkowzroczność członków, klepanie sie emerytów z władz po pleckach i wzajemne trzymanie się za siusiaki jest równie beznadziejna jak Prezes Grabowski na czele ogranizacji i sankcjonuje jego tam bytność. To coś jak PZPN gdzie czasy się zmieniały ale Dziurowicz zawsze był Prezesem. Niby jest już inny a syt. w związku jak dawniej - no ostatnio trochę się za nich wzieli. Ciekawe ilu wsadziliby po wnikliwej kontroli w PZW.
Osobiście widzę pilna potrzeb wydzielenia gett dla przyjaciół i znajomych Prezesa Grabowskiego - np. wykupienie i oddanie im w użytkowanie Jeziorka Dziekanowskiego. Mogliby tam prowadzić racjonalną gospodarkę mogliby się karać, rejestrować, macać po siusiakach, świętować 60lecie Prezesa na stanowisku etc.
Poza tym napisałem wyraźnie, że opowiadam się za powrotem do tradycji kilku-kilkunast niezależnych Towarzystw Wędkarskich a nie za likwidacją wszystkiego więc nie porównuj mnie do Kononowicza.

S.
ps. Faktycznie pomyliłem się co do ilości członków - 2mln łaczna liczba wędkujących w Polsce. Największa liczba członków to 1 mln 70 tys.
ps.2 Może jestem ślepy ale nie mogę dpstrzec w którym artykule Ustawa o Rybactwie Śródlądowym obliguje osoby uprawiające amatorski połów ryb do rejestracji połowów.
Może ty znajdziesz? - http://www.pzwokregmazowsze.icenter.pl/regulamin/2004.07_uso ryb.html#wedkarstwo

ps3 Czy np.wędkarz łowiący na zestaw skrócony - ot dla sportu - 100 uklejek na godzinę też musi wpisywać każdą do rejestru? :D)))

#35 OFFLINE   SÅ‚awek

SÅ‚awek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 23 luty 2007 - 10:13

ps3 Czy np.wędkarz łowiący na zestaw skrócony - ot dla sportu - 100 uklejek na godzinę też musi wpisywać każdą do rejestru? :D)))

Jak je zabiera... to tak :D

#36 OFFLINE   Slavecky

Slavecky

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 251 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 luty 2007 - 10:19

[Ale nie wszystkie okręgi. Katowicki z własnej nieprzymuszonej woli w celu prowadzenia racjonalnej gospodarki rybackiej od ponad 10 lat......



Katowicki uber alles!


#37 OFFLINE   Slavecky

Slavecky

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 251 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 luty 2007 - 10:20

[quote]

ps3 Czy np.wędkarz łowiący na zestaw skrócony - ot dla sportu - 100 uklejek na godzinę też musi wpisywać każdą do rejestru? :D)))
[/quote]
Jak je zabiera... to tak :D
[/quote]

No ale podobno w części okręgów trzeba wpisywac niezależnie czy się wypuszcza czy nie :D)))
Zresztą kol.Robert tęż by tak wolał :mellow:

#38 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • ImiÄ™:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 23 luty 2007 - 10:24

Jak tak patrze na wypowiedzi niektórych wędkarzy z Mazowsza, to po raz kolejny muszę powiedzieć starą wędkarską prawdę.
Jacy wędkarze taka reprezentacja.


#39 OFFLINE   Slavecky

Slavecky

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 251 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 luty 2007 - 10:34

I vice versa Cez. :D

I co mi jeszcze powiesz? Żebym czynnie uczestniczył w życiu swojego koła? Żeby wpływał na zmiany w PZW?
Cez.. Bywałem kilka razy - za każdym razem trafiałem na emeryckie koło wzajemnej adoracji.... Dużo tez czytałem opinii i analiz różnej pracy nie będącej Organem PZW...
A symbolem niemozności dokonania zmina jest właśnie niezniszczalny Terminator Grabowski...


#40 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5838 postów
  • ImiÄ™:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 23 luty 2007 - 10:40

Ja byłbym za prowadzeniem rejstrów z czystej ciekawości ile wyławiają wędkarze ryb z mojej wody. A nawet jeśli ktoś wypuszcza ryby też to powinno być odnotowane(byłoby wiadomo ilu wędkarzy wypuszcza ryby).
pozdrawiam Wujek :D




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych