Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wiązanie własnych przyponów konicznych - jakie żyłki kupić?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3682 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 06 marzec 2021 - 08:39

Powiem szczerze że nie wyobrażam sobie miedzywymachow (np. z suchą) przy mono przyponie w dlugosci 1.5 x długości kija. A co dopiero 5.5m.
Szczupakowym zestawem jest ciężko rzucić zestawem z przyponem jednej średnicy gdy jego długość jest długością kija.

Arko, przy 5,5m to były nimfy. Z suchą to tak jak pisałem max 1,5 długości wędki ;)



#22 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4397 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 06 marzec 2021 - 21:50

"Arko, przy 5,5m to były nimfy. Z suchą to tak jak pisałem max 1,5 długości wędki:"

------
Nimfa (-y) to co innego choć i nią rzucić linką z przyponem dlugosci 5.5m mono nie jest proste. A jak zawieje to nimfy w głowie, ubraniach, nawet kij potrafią złamać. Kijem ok 3m też takie wygibasy trenowałem, jak musiałem. ;)
Temat był o robieniu konicznych do suchej wiec dlatego spytałem o te 2 x długości kija w jednolity przyponie. Suchą sobie nie wyobrażam, mokrą (nimfą) się da. Najlepiej jedną.

Pzdr.

#23 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3682 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 06 marzec 2021 - 22:13

------
Nimfa (-y) to co innego choć i nią rzucić linką z przyponem dlugosci 5.5m mono nie jest proste. A jak zawieje to nimfy w głowie, ubraniach, nawet kij potrafią złamać. Kijem ok 3m też takie wygibasy trenowałem, jak musiałem. ;)
Temat był o robieniu konicznych do suchej wiec dlatego spytałem o te 2 x długości kija w jednolity przyponie. Suchą sobie nie wyobrażam, mokrą (nimfą) się da. Najlepiej jedną.

Pzdr.

Suchą jednolitym też da radę.  kwestia rzutów, z czasem sam się przekonasz :)



#24 OFFLINE   Marszal

Marszal

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 548 postów
  • LokalizacjaKarkonosze
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Szalej

Napisano 07 marzec 2021 - 14:59

Pamiętajcie tylko, że znaczną energię końcówki sznura trzeba przekazać na początek przyponu, tak aby ten ostatni przejął ją płynnie. Dlatego m.in ten jest koniczny z grubym końcem od strony sznura. Przy łowieni na krótką nimfę (tzw metodę żyłkową) to zjawisko ma zdecydowanie mniejszy wymiar. 


  • gulf lubi to