Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pomocy. Potrzebuję dobrego speca od Yamahy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
51 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2312 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 22 marzec 2021 - 17:29

Witam. 

Mam dość poważny problem z moją Yamaszką I potrzebuje kogoś kto zajmuje się serwisem silniczków zaburtowych a szczególnie ogarnia Yamahę. 

Szukam po prostu jakiegoś sprawdzonego speca od Yamahy w okolicach OLsztyn -Elbląg- Gdańsk.

Kogoś kto na prawdę zna się na temacie trafnie zlokalizuje usterkę i ją naprawi.  

Nie szukam znawców typu a może to się zepsuło a może tamto. Wymieni pół silnika i może trafi. Takich  nie potrzebuję.

Ktoś coś podpowie?

Będę wdzięczny.



#2 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4974 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 22 marzec 2021 - 17:44

... to zwróć się do firmowego serwisu YAMAHY 



#3 OFFLINE   Lucas

Lucas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1011 postów
  • LokalizacjaDolina Środkowej Wisły
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Lucas

Napisano 22 marzec 2021 - 18:13

Jest bardzo dobry specjalista od Yamahy ale w Warszawie. Jakbyś chciał namiar to pisz na pw.

#4 OFFLINE   crizz100

crizz100

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1214 postów
  • Lokalizacjamultikonto (@esoxx87, @Marcisio1, @esexlucius)

Napisano 22 marzec 2021 - 18:22

... to zwróć się do firmowego serwisu YAMAHY


Uważasz że w serwisie fabrycznym naprawiają inaczej niż przez podmianę kolejnych części i patrzenie czy działa czy nie działa ?
Sam pracuje w serwisie dosyć zaawansowanego sprzętu i wiem jak to wygląda , 1 na 10 pracowników rozumie w ogóle co naprawia. Prawdziwi fachowcy też są ale to jest wyjątek niestety

#5 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4974 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 22 marzec 2021 - 18:28

... no to faktycznie poważna firma ....  :rolleyes:

 

Po to są urządzenia diagnostyczne , poza tym chyba ludzie z firmowych serwisów maja dostęp do części i chyba wiedzy oraz doświadczenia ...

Nie wiem jaki to silnik ... czy nowszej , czy starszej generacji , ale osobiście zaczął bym jednak od serwisu firmowego ...

Przeważnie oszczędność w takich sytuacjach kończy się jeszcze większymi kosztami ... 


Użytkownik miramar69 edytował ten post 22 marzec 2021 - 18:32


#6 OFFLINE   Lucas

Lucas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1011 postów
  • LokalizacjaDolina Środkowej Wisły
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Lucas

Napisano 22 marzec 2021 - 18:42

Serwisant o którym piszę jest autoryzowanym serwisantem Yamahy, robi również inne silniki, ale Yamahy ma pieczątkę. Jest na tyle dobry, że często go ściągają w różne zakątki Polski jak już nie mogą sobie poradzić z jakimś motorem.

#7 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2312 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 22 marzec 2021 - 19:10

Jest bardzo dobry specjalista od Yamahy ale w Warszawie. Jakbyś chciał namiar to pisz na pw.

Trochę za daleko. Szukam kogoś z okolic do powiedzmy 100 km ode mnie.


  • delux64 lubi to

#8 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1583 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 22 marzec 2021 - 19:39

Jak chcesz dobrego to Serwis Yamahy w Mikołajkach. Koledzy tam naprawiają i są bardzo zadowoleni.

#9 OFFLINE   crizz100

crizz100

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1214 postów
  • Lokalizacjamultikonto (@esoxx87, @Marcisio1, @esexlucius)

Napisano 22 marzec 2021 - 20:16

... no to faktycznie poważna firma .... :rolleyes:

Po to są urządzenia diagnostyczne , poza tym chyba ludzie z firmowych serwisów maja dostęp do części i chyba wiedzy oraz doświadczenia ...
Nie wiem jaki to silnik ... czy nowszej , czy starszej generacji , ale osobiście zaczął bym jednak od serwisu firmowego ...
Przeważnie oszczędność w takich sytuacjach kończy się jeszcze większymi kosztami ...


Taka jest prawda niestety, wiem że ludzie lubią słuchać bajek. Wiesz jak wygląda testowanie silnika w takim serwisie? Silnik do beczki działa , działa a później na wodzie dupa. I taki to serwis fabryczny, to samo z zakupami silników od takich profesjonalistow , w weekend pojechałem zobaczyć jak pływa Honda Bf30 od takiego pro serwisu. Kupiona za kwotę wyższą niż średnia z gwarancjami, i zapewnieniami jak to oni nie sprawdzają i testują i co? 50m płynięcia nawrót i do domu, w ogóle się silnik nie wkręca. Sam bym go szybciej naprawił , a narzędzia diagnostyczne to tylko dają pogląd na sytuację i kod błędu może mieć się nijak do prawdziwej przyczyny usterki.
A co do tej poważności firmy, skoro uważasz że urządzenia do badań laboratoryjnych między innym do covida to banał ok nie ma problemu masz prawo tak sądzić.

#10 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4974 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 22 marzec 2021 - 20:21

Mam swój silnik i za każdym razem byłem i widziałem wszystko od a do z . Nikt mnie nie wygonił , nie zabronił patrzeć . Robiłem w 2 różnych serwisach firmowych dokładnie tak samo byłem załatwiony ....

Nie mam zastrzeżeń ...

 

... a życie mnie nauczyło , aby do końca nie ufać niczemu na "gębę"  - maja maksyma brzmi : kontrola jest najwyższą formą zaufania !!! tak samo robię z samochodami ...


Użytkownik miramar69 edytował ten post 22 marzec 2021 - 20:25


#11 OFFLINE   crizz100

crizz100

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1214 postów
  • Lokalizacjamultikonto (@esoxx87, @Marcisio1, @esexlucius)

Napisano 22 marzec 2021 - 20:39

Ok, ale to były przeglądy czy miałeś problem silnikiem? Trzeba rozgraniczyć rutynowy przegląd , tu moim zdaniem nie ma się czego obawiać. Natomiast żeby usunąć usterkę , i to nietypową trzeba dużej wiedzy i doświadczenia.
Przykład z życia, kolega kupił sobie wysyłkowo silnik Yamaha 9.9 2t, na wolnych obrotach pracował pięknie nastomiast przy łódce nie miał mocy. Kolega podlubal przy nim, jako że jeździ motocyklami to i gaźnik wyczyścił i nic. Nie miał już siły do niego i dał mi go żeby jeszcze raz sprawdzić, poszły na wymianę cewki, przewody zapłonowe i nic, w końcu zdjalem spodzine i się okazało że wydech był zapchany piachem. I bądź tu człowieku mądry, jakim cudem piach się tam dostał? Przez wylot spalin zapewne ale jak nie wiadomo

#12 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4974 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 22 marzec 2021 - 20:50

z silnikiem zaburtowym byłem tylko na przeglądach oraz małym tuningu , ale z samochodami bywałem na naprawach  ;) ... 

 

... nieważne , bo w starszych silnikach nie było tyle elektroniki , w której można więcej szkody narobić niż pożytku bez odpowiedniego oprzyrządowania diagnostycznego ...  takiego doświadczenia nabrałem  ;)


Użytkownik miramar69 edytował ten post 22 marzec 2021 - 20:53


#13 OFFLINE   AdamCh

AdamCh

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 906 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Adam

Napisano 22 marzec 2021 - 21:17

Skalek, a co tam dzieje Ci się z tym silniczkiem?
Może opisz, może akurat ktoś miał ten sam problem.

#14 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 22 marzec 2021 - 23:33

Masz dobrego w Wiślince w Sobieszewie, spokojnie ogarnie.

#15 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1583 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 23 marzec 2021 - 14:33

Crizz czy silnik (yamaha tego kolegi) była na wodzie cały czas?
Dobry kolega miał ludke w porcie. Port był Na nawietrznej i fala mieszała wode. Łudka stała na 40 cm wodzie i też miał piach w wydechu. Znajomy mechanik pocieszył go że bardzo dużo silników ma do roboty przez piach

#16 OFFLINE   crizz100

crizz100

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1214 postów
  • Lokalizacjamultikonto (@esoxx87, @Marcisio1, @esexlucius)

Napisano 23 marzec 2021 - 15:26

nurek28 ten silnik pływał wcześniej przy pontonie, mam taką teorie że może jakies dzieci sie bawiły piaskiem na plaży i postanowiły nafaszerować silnik :)

Albo ktoś pociagnął ten ponton do tyłu na zgaszonym silniku tak że zarył dno, ale żeby aż tyle piachu tam było i to czesciowo zmieszanego ze spalinami , dziwna sprawa



#17 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 23 marzec 2021 - 16:50

Nurek, włącz sobie poprawianie tekstu, najlepiej na język polski, wkurza mnie jak ludzie piszą: "stau na ludce i mahau wendkom asz mu sie penheże wykrfafily"
  • cys82, Adam K. i strary lubią to

#18 OFFLINE   crizz100

crizz100

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1214 postów
  • Lokalizacjamultikonto (@esoxx87, @Marcisio1, @esexlucius)

Napisano 23 marzec 2021 - 18:47

Nurek, włącz sobie poprawianie tekstu, najlepiej na język polski, wkurza mnie jak ludzie piszą: "stau na ludce i mahau wendkom asz mu sie penheże wykrfafily"


Ja tam widzę jeden błąd , nie popadajmy też w skrajności

#19 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1583 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 23 marzec 2021 - 19:16

Matteoo nigdy się nie tłumaczyłem z błędów ale tobie wyjaśnię.
Od 35 lat mam stwierdzoną dysortografię i jeszcze kilka innych dysfunkcji.
I podejrzewam że te osoby które zacytowałeś też mogą posiadać te dysfunkcje.
Jak miałeś jakieś zastrzeżenia to mogłeś napisać na priv żebym zmienił. Ale widzę że jak zwykle znajdzie się ktoś kto myśli że wszyscy są tacy idealni jak on.

#20 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2312 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 24 marzec 2021 - 11:08

Skalek, a co tam dzieje Ci się z tym silniczkiem?
Może opisz, może akurat ktoś miał ten sam problem.

Pisałem o tym Tu. http://jerkbait.pl/t...-porady/page-95

Kol sledzix ma ten sam problem i też nie może sobie poradzić. Cały zeszły sezon walczyłem z tym własnymi środkami i możliwościami. I mam dość . Dla tego potrzebuję kogoś kto zna temat .






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych