Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Silniki Yamaha - opinie i porady


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2277 odpowiedzi w tym temacie

#1881 OFFLINE   sledzix

sledzix

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaSępopol

Napisano 30 październik 2020 - 12:21

Czekam na drugi gaźnik jak zamontuje i sie przepłynę to dam znać czy to była wina gaźnika czy nie. Bo ja u siebie już wszystko próbowałem i dupa

Mam dokładnie to samo i też nie wiem o co chodzi. Mój silnik to 15HP 4T z 2011r. Objawy identyczne. Jak jakimś cudem dowiesz się co jest przyczyną daj znać proszę. Ja również jak się dowiem co to, to dam znać.



#1882 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2312 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 31 październik 2020 - 12:34

Czekam na drugi gaźnik jak zamontuje i sie przepłynę to dam znać czy to była wina gaźnika czy nie. Bo ja u siebie już wszystko próbowałem i dupa

No to ja dokładnie to samo mam zamiar zrobić > z tym, że gaźnik będzie od 20HP. Mam nadzieję , że pomoże.



#1883 OFFLINE   Werem

Werem

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 636 postów
  • LokalizacjaHajnówka
  • Imię:Jerzy

Napisano 31 październik 2020 - 18:04

No to ja dokładnie to samo mam zamiar zrobić > z tym, że gaźnik będzie od 20HP. Mam nadzieję , że pomoże.

To jeszcze ten gaźnik nie dojechał??? :blink:



#1884 OFFLINE   Bodzialdo

Bodzialdo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaEdinburgh
  • Imię:Bogumil
  • Nazwisko:Kaczmarek

Napisano 31 październik 2020 - 20:15

Panowie pytanie o śrubę silnik yamaha 40 hp 4 suw 2005 rok obecnie śruba 11 1/8 X13-G obroty max 4700 38 km max speed łódka terhi nordic 460 długa 180szeroka 250 kg wagi plus graty i ja będzie pewnie 400 kg. Wydaje mi się że muszę założyć śrubę o mniejszym skoku? Jeśli tak to jaka dokładnie z góry dzięki za pomoc

#1885 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4892 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 31 październik 2020 - 23:44

Tak pasuje

Dzięki, już kupiłem i też mogę potwierdzić. Od Merca pasuja, jakość ok, a cena niższa niż Yama.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

#1886 OFFLINE   sledzix

sledzix

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaSępopol

Napisano 01 listopad 2020 - 10:47

Ja też zamówiłem od 20 hp zobaczymy mam nadzieje że będzie lepiej bo tak to się pływać nie da

No to ja dokładnie to samo mam zamiar zrobić > z tym, że gaźnik będzie od 20HP. Mam nadzieję , że pomoże.



#1887 OFFLINE   Stołczynianin

Stołczynianin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 405 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Robert

Napisano 01 listopad 2020 - 18:40

Panowie pytanie o śrubę silnik yamaha 40 hp 4 suw 2005 rok obecnie śruba 11 1/8 X13-G obroty max 4700 38 km max speed łódka terhi nordic 460 długa 180szeroka 250 kg wagi plus graty i ja będzie pewnie 400 kg. Wydaje mi się że muszę założyć śrubę o mniejszym skoku? Jeśli tak to jaka dokładnie z góry dzięki za pomoc

Tak na oko skok powinien być o jeden cal mniejszy, ale lepiej to obliczyć. Podawałem we wcześniejszych tematach wzór podstawowy i po przekształceniach.

Dobór śruby napędowej - i jeszcze w jednym temacie ale nie pamiętam.

W obliczeniach warto uwzględnić ewentualnych pasażerów, trzeba też znać zalecany zakres obrotów dla danego silnika, jest w manualu.



#1888 OFFLINE   womaly23

womaly23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1504 postów

Napisano 01 listopad 2020 - 19:10

A ja zamiast waszych wzorów i innego pierdolenia i wróżenia z fusów o którym piszecie polecam testy na śrubach.
888603041 tu masz kolego nr do człowieka który handluje śrubami nowymi - zadzwoń i kupując powiedz ze w razie co wymienisz na inny skok jeśli testy nie będą po Twojej myśli , człowiek nie robi żadnych problemów z wymianą itd .
  • skalek-77 i MietekK lubią to

#1889 OFFLINE   sharkfishing

sharkfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Lokalizacjachicago
  • Imię:bruno
  • Nazwisko:dadej

Napisano 02 listopad 2020 - 10:28

Dokladnie jak womaly mowi bez wzorow jestem sobie wstanie wyliczyc i co z tego sruba srubie nie rowna inny producent inny flex plus nastepuje taki moment ze powinno byc ok a jest mina najlepsze rozwiazanie to to zalozyc pare srob zmieniajac trim i wysokosc gora dol a nawet jak skok ten sam i srednica to inaczej plynie orginalna w moim przypadku black max inaczej solas jeszcze inaczej Michigan a jeszcze inaczej chinski wynalazek

#1890 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2312 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 10 listopad 2020 - 10:30

No i wymieniłem  nowy gaźnik w mojej Yamaha 9,9/15 HMH. I dramat jest gorszy jak był. Na starym gaźniku 15HP  silnik startował , łódka wchodziła w ślizg i zamiast nabierać prędkości a silnik obrotów to łódka zwalniała a silnik spadał z obrotów. Na nowym gaźniku mocniejszym bo 20HP silnik odpala normalnie , ssanie automatyczne działa jak należy no i podczas płynięcia jest to samo co na starym gaźniku tylko objawy są jeszcze jakby spotęgowane . Silnik wchodzi w ślizg ( szybciej niż na starym gaźniku 15 HP) , no i już jak powinien przyspieszać bo łódka już się podniosła i położyła , czyli opory są mniejsze, to łódka zwalnia a silnik spada z obrotów, aż do zera w tym przypadku i gaśnie. Oczywiście przy manetce odkręconej na max. Po takim zgaśnięciu, silnik odpala ale nie tak łatwo za 3-4 szarpnięciem , chodzi nie równo na wolnych. A i jeszcze jeden szczegół . Na nowym gaźniku po chwili pływania świece są czarne i okopcone. Takiego objawu na starym słabszym gaźniku nie było.

 Dodam tylko, pompkę paliwową już sprawdzałem. Membranka po za tym , że troszeczkę wyciągnięta to jest ok ( cała, miękka) a pompka paliwo podaje ładnie.

Świece wymieniałem na nowe 2x.

 

 Normalnie jestem załamany i nie wiem co robić. Może ktoś coś ... lub zna podobny przypadek. Pomóżcie proszę, którzy trochę bardziej znają się na rzeczy.


  • Marecki1983 lubi to

#1891 OFFLINE   WojtekCIN

WojtekCIN

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1185 postów

Napisano 10 listopad 2020 - 11:13

Rafał wyglada na nieprawidłowy skład AFR czyli mieszanki paliwa i powietrza, skoro masz czarne świece to może o tym świadczyć, podobnie objawy. Moim zdaniem tu leży pies pogrzebany, coś nie tak z dawkowaniem paliwa (za dużo) i powietrza (za mało).

Sama wymiana gaźnika nic nie da bez ponownego zestrojenia całości, z wymianą dysz włącznie.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Użytkownik WojtekCIN edytował ten post 10 listopad 2020 - 11:17


#1892 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2312 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 10 listopad 2020 - 11:24

Tyle, że w nowym gaźniku przecież są nowe dysze.



#1893 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2312 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 10 listopad 2020 - 11:27

A co może być powodem zbyt dużej dawki paliwa ? Przy starym gaźniku gdy wcześniej było dobrze i przy nowym gaźniku?



#1894 OFFLINE   WojtekCIN

WojtekCIN

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1185 postów

Napisano 10 listopad 2020 - 12:24

To niekoniecznie musi być zbyt duża dawka paliwa sensu stricte, dawka paliwa może być odpowiednia dla tego gaźnika ale powietrza juz niekoniecznie. Generalnie chodziło mi o to ze moim zdaniem wyglada to na zaburzony balans mieszanki paliwowo- powietrznej.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • MietekK lubi to

#1895 OFFLINE   WojtekCIN

WojtekCIN

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1185 postów

Napisano 10 listopad 2020 - 14:07

Nie wiem na ile to może pomóc ale warto obejrzeć ten filmik

https://youtu.be/Kw0vETJCcmI


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • MietekK lubi to

#1896 OFFLINE   maniolo

maniolo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 282 postów

Napisano 10 listopad 2020 - 15:01

Zawieź ten silnik do serwisu, nie koniecznie motorowodnego ale np. tam gdzie naprawiają kosiarki lub skutery/motocykle i Ci wyregulują ten gaźnik. Sam tego nie ogarniesz jeśli nigdy tego nie robiłeś.



#1897 OFFLINE   womaly23

womaly23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1504 postów

Napisano 10 listopad 2020 - 15:19

Panowie ten gaźnik w tym modelu to jedno wielkie nieporozumienie,
  • GrzesM lubi to

#1898 OFFLINE   maniolo

maniolo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 282 postów

Napisano 10 listopad 2020 - 15:53

Nie zmienia to faktu, że jak będzie wyregulowany a reszta podzespołów sprawna to silnik powinien chodzić normalnie.


  • Sadek8 lubi to

#1899 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2312 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 10 listopad 2020 - 16:41

Oczywiście, że regulowałem gaźnik. To było pierwsze co zrobiłem. Normą w tych silnikach jest dysza od regulacji składu mieszanki odkręcona na 2,5 obrotu. Próbowałem 2,5 obrotu, 3, obroty, 3,5 jak i 1,5. Wszystkie możliwe opcje włączając w to ćwiartki obrotu. Za każdym razem jest tak samo źle.


  • Marecki1983 lubi to

#1900 OFFLINE   maniolo

maniolo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 282 postów

Napisano 10 listopad 2020 - 17:00

A zawory były kiedykolwiek w nim regulowane






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

1 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych


    Bolesław