Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Boleniowe


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
570 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   january

january

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 106 postów
  • LokalizacjaŚwidwin

Napisano 02 marzec 2007 - 20:38

Witam!

Chyba nie zrozumiałem ,ale poweim tylko ,że pierwsze korpusy z pianki będę miał już w przyszłym tygoniu. :lol:
Pozdrawiam

#62 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 02 marzec 2007 - 21:05

january patrz jak dobrze sie sklada ze w przyszlym tyg bede chyba w twojej okolicy

#63 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1900 postów
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • Imię:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 02 marzec 2007 - 21:09

@Robert przestan dogryzac formowiczom ,lepiej pochwal sie jakie woblery Ty robisz .A moze ujrzymy je za 20 lat.

#64 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 02 marzec 2007 - 21:20

Nie spodobały by Ci się, mają nie wydłubane oczy :lol:

#65 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 02 marzec 2007 - 23:01

@wszyscy

panowie!!! bo zaczyna ten watek robic sie jakis taki dziwnie napiety :/ moze zacznijmy wspolpracowac wtedy na pewno cos wyjdzie co do wylansowania proponowal bym tak ze jezeli cokolwiek powstanie to niech nie wychodzi poza nasze forum po prostu wobki sygnowane napisem jerkbait.pl dla naszych userow niech chlopaki cos maja z tego :D

co do korpusu hmmmmm na jakis wzor to najlepiej by bylo zrobic z czegos twardszego nie wiem moze lipa by sie nadala chodzi mi o te pletewki i wogole rozne wypuklosci jak skrzela czy oczy w balsie tego nie potrafie wystrugac

dlugosc moze cos okolo 6,5 7,5 cm waga ile fabryka dala 10 gram powinno wejsc

a tak wogole to nie ma zlych wobkow boleniowych tylko czasami trzeba conieco poprawic <_<


#66 OFFLINE   w.d.wobler

w.d.wobler

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 546 postów

Napisano 02 marzec 2007 - 23:15

...


Użytkownik w.d.wobler edytował ten post 21 styczeń 2014 - 11:01


#67 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 03 marzec 2007 - 04:40

Szpiegu, problem tego wątku polega na tym, że tylko Ty chcesz coś wnieś do niego. Idea jest wspaniała, ale jak wszystko idealne jest nieziszczalne. Z tego powodu nie wróżę sukcesu tej dyskusji. Może kiedyś będzie okazja usiąść przy kartce i stworzyć zarys czegoś ciekawego. Masz do tego odpowiednia dozę samokrytycyzmu i pokory. To ważne cechy dla projektanta przynęt.

#68 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5791 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 03 marzec 2007 - 05:36

Chciałem coś zripostować Robertowi, ale przyjąłem zasadę że nie będę się wykłucał na tym forum, złośliwości pozostawię innym. Ciekawe ile Ty Robert wniesiesz w wobler/
A jeżeli wobler zrobią ludzie którzy się na tym znają to nie trzeba będzie go promować, choć jeśli uważasz ze jestem w tym dobry to zgoda :D .
pozdrawiam Wujek :D
p.s Szpiegu mogę zająć się wystruganiem tego woblera w lipie, myślę ze się do tego nada, Ty zajmij się wyważeniem.

#69 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 03 marzec 2007 - 06:49

Wujek, nie bardzo wiem co miałbyś ripostować. Ograniczyłeś się w tym wątku do reklamowania swoich woblerów i sukcesów stąd taki a nie inny komentarz. Rozumiem Twoje pobudki, sam jestem przerażony ilością kilerów ujawniających się na tym forum. I to jest po części odpowiedz na Twoje pytanie do co mojego udziału w tej dyskusji. Po drugie nie strugam woblerów, co nie znaczy, że nic nie mógłbym wnieść do tematu. Współpraca przy jakimś projekcie polega na tym aby zeszli się ludzie których wiedza się uzupełnia a nie dubluje. Dlatego napisałem, że ma to sens przy bezpośrednim kontakcie a nie na forum.

#70 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 03 marzec 2007 - 09:16

W odpowiedzi na apel Remka o więcej konkretów :D wrzucam Thrilla przerobionego na bezsterowca. Zrobiłem na stelażu Thrill bezsterowca z balsy. Tak mi się on spodobał, że pociągnąłem temat. Teraz pakuje się aby wrzucić je do Wisły bo tam woda płynie nieco inaczej niż w pobliskiej rzece.

Załączone pliki

  • Załączony plik  thrill.jpg   45,13 KB   604 Ilość pobrań


#71 OFFLINE   Trout

Trout

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 643 postów
  • LokalizacjaTrzcianka,tymczasowo Manchester,UK
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Kolatorski

Napisano 03 marzec 2007 - 09:57

Jak Robert teraz pracuje ten Thrill?,widzę że mocowanie zostalo przestawione do góry co zmienilo środek ciężkości.Jaka jest teraz różnica w pracy z normalnym i przesuniętym mocowaniem.

#72 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 03 marzec 2007 - 10:15

Jestem zwolennikiem pionowych drgań woblerów boleniowych. Wszystkie bezsterowce jakie posiadam drąga, a raczej myszką w obydwu powierzchniach. Podniesienie oczka zwiększa nieco ilość drgań pionowych co daje więcej refleksów. Przy masie 18 g wobler jest nad wyraz żywy.
Dostałem trochę najnowszych Thrillów i pracuje nad ich podrasowaniem. Postaram się je opisać jak tylko skończę :D

#73 OFFLINE   Trout

Trout

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 643 postów
  • LokalizacjaTrzcianka,tymczasowo Manchester,UK
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Kolatorski

Napisano 03 marzec 2007 - 10:49

Te Thrille które posiadam ważą 13gram,czyli te które dostaleś to są jakieś prototypowe skoro ważą aż 18 gram,no chyba że sam je doważasz.Piszesz o migotaniu wobka czyli poza akcją tu już ważną role odgrywa kolorystyka woblera.

#74 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 03 marzec 2007 - 11:00

18 g waży bezsterowiec dociążony z przodu. Z tego co wiem zmiany w Thrillu dotyczą steru. Jest nowy i solidnie osadzony. Po za tym sa jakies inne kotwiczki. Reszta chyba bez zmian. Kolorystyka jest ważna i chodzi tu raczej o migotanie niż przesadną dbałość o detale w stylu ilość promieni na płetwie :mellow: To migotanie jest bardzo ważne i to temat na dłuższą dyskusję której mi tu zabrakło :( Ja chylę czoła przez PP który boleniami się nie para a zrobił to w sposób bardzo przemyślany. Dlatego zamiast robić, przerabiam sobie gotowce.
  • Likho lubi to

#75 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 03 marzec 2007 - 11:15

18 g waży bezsterowiec dociążony z przodu. Z tego co wiem zmiany w Thrillu dotyczą steru. Jest nowy i solidnie osadzony. Po za tym sa jakies inne kotwiczki. Reszta chyba bez zmian. Kolorystyka jest ważna i chodzi tu raczej o migotanie niż przesadną dbałość o detale w stylu ilość promieni na płetwie :mellow: To migotanie jest bardzo ważne i to temat na dłuższą dyskusję której mi tu zabrakło :( Ja chylę czoła przez PP który boleniami się nie para a zrobił to w sposób bardzo przemyślany. Dlatego zamiast robić, przerabiam sobie gotowce.


ja bym go osadzil jakies pare milimetrow blizej dupki na pewno glebiej naciol wobka pod niego (znacznie lepiej sie trzyma)i wstawil ciut szerszy ten ster i kawaleczek dluzszy wtedy jego akcja powinna byc ok na wiekszosc warunkow

@robert
do tego migotania podchodze tak ,im woda wolniej plynie tym migotanie powinno byc mocniejsze no i praca dupki :D tez powinna troche zapracowac, pare razy obserwowalem stada ukleji ktora stala przy koncu glowki a na niej pasl sie bolen jej ucieczka wygladala tak ze zaczynala mieszac ogonkiem no i to drobne migotanie ciala


@wujek

mozesz poprubowac ja postaram sie zalatwic lipe no i jakies nozyki i tez cos pobawie moze to cos zacznie zyc



#76 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 03 marzec 2007 - 11:36

Zgadzam się co do kształtu steru. Co do przesunięcia to musiałbyś odpowiedzieć na pytanie co z dociążeniem. Przesuwasz wszystko do tyłu czy tylko ster? Ja myślę, że raczej wszystko. Ster trzyma się za mocno :mellow: Dziś nie dałem rady go wyrwać. Ciąłem brzeszczotem <_<

#77 OFFLINE   Trout

Trout

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 643 postów
  • LokalizacjaTrzcianka,tymczasowo Manchester,UK
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Kolatorski

Napisano 03 marzec 2007 - 14:41

No wlasnie jak sa obciazone thrille,olow jest tylko z dolu roziagniety po dlugosci czy tez wystaje ponad os woblera?


#78 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 03 marzec 2007 - 15:35

Zgadzam się co do kształtu steru. Co do przesunięcia to musiałbyś odpowiedzieć na pytanie co z dociążeniem. Przesuwasz wszystko do tyłu czy tylko ster? Ja myślę, że raczej wszystko. Ster trzyma się za mocno :mellow: Dziś nie dałem rady go wyrwać. Ciąłem brzeszczotem <_<




hmmmm przesuniecie calego olowiu na pewno by poprawilo lotnosc wobka ster obowiazkowa trzeba wymienic ja wycinam go nozem do tapet :mellow: tylko nalerzy sprawdzic tak jak zaznaczyl trout czy olow jest na calej dlugosc czy skupiony np w jednym miejscu jezeli na jednym to mozna przesunac go kawalek tyle samo co ster :mellow: albo sprawdzic czy sam wiekszy ster zalatwil by robote pracy thrilla jezeli tak to nie trzeba bedzie go przesuwac

#79 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 03 marzec 2007 - 16:31

A tak przy okazji gdzie można kupić thrille? W pudełku mam aż 0 szt. więc powoli zaopatrzyłbym się w kilka oryginałów.

Pozdrawiam
Remek

#80 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 03 marzec 2007 - 16:48

A tak przy okazji gdzie można kupić thrille? W pudełku mam aż 0 szt. więc powoli zaopatrzyłbym się w kilka oryginałów.

Pozdrawiam
Remek




http://www.fishing-mart.com.pl/pl/products.php?groups=5& assortment=20&producer=92&kind=3394



<_<




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych