Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Boleniowe


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
570 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   ziuta

ziuta

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 03 marzec 2007 - 20:48

Witam.

Uważam, że to niezły pomysł z tym woblerem jerkbaita. Przyglądając się dyskusji stwierdzam jednak, że powinniśmy najpierw określić wymagania jaki ma spełnić taki boleniowy wabik. Proponuje określenie na podstawie doświadczenia wędkarzy łowiących bolenie następujące cechy:
1. Pokarm rapy czyli zachowanie sie ofiary którą mamy zamiar imitować przynętą ( wspomniał o tym szpiegu nieco wyżej)
2. Cechy jakie powinien posiadać wobler tj. praca, wygląd, rozmiar itp. na pdstawie pkt1. i obserwując kilery boleniowe ( wujek, może napiszesz czym te twoje super wobki różnią się od pozostałych)
3. Technologia wykonania i montażu, materiał, malowanie, ustwianie.

Pozdrawiam

#82 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 03 marzec 2007 - 22:34

Cześć,
Mnie ten pomysł, budowy boleniowca jerkowego, baaaardzo się podoba. Później moglibyśmy pisać o rybach złowionych na NASZEGO killera, a następnie go udoskonalać itd. To mogłaby być fajna zabawa i możliwość zdobycia dodatkowego doświadczenia. Jeśli ktoś chce się dzielić doświadczeniem to zapraszam.

Co do jedynej, niesamowitej przynęty mam odmienne zdanie. Nie chcę polemizować w tej kwestii bo jeszcze muszę o tej rybie dużo się nauczyć ale już zauważyłem, że są bolenie, które reagują na jedne przynęty, a inne reagują na inne. Ponadto preferencje zmieniają się wraz z porą roku, napaleniem boleni. Są dodatkowo zależne od konfiguracji miejscówki i od tego jaki to boleń (myślę, że jest ich kilka rodzajów). Dlatego wątpię czy jest coś takiego jak niesamowity wobler. Jednak ... można by wspólnie stworzyć coś fajnego, coś z duszą i nieźle się przy tym bawić.

Pozdrawiam
Remek

#83 OFFLINE   Miciek

Miciek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów
  • LokalizacjaElbląg

Napisano 04 marzec 2007 - 10:35

Ja przepraszam że sie tak wtrącę, ale uważam tak jak remek że nie ma idealnej przynęty na bolenia. Wszystko tkwi w danym łowisku, no i oczywiście odpowiednim Miesiącu. Ja w swoim krótkim jak narzazie życiu najwięcej Boleni nałapałem na Obrotówkę 1, mało tego kolor miała czerwono srebrny. Widziałem jak łapią ELspingowcy, kusili tego drapieżnika malutkimi riperkami, gdzie przecież ogonek tam zamiata jak nie wiem co:). Ale uważam jednak że taka zabawa w stworzenie przynęty jest bardzo ciekawa i życzę powodzenia

#84 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 04 marzec 2007 - 11:41

Ideą nie jest stworzenie wszechstronnej przynęty, która poradzi sobie w każdych warunkach i złowi każdego bolenia. Ideą jest stworzenie dobrego woblera, w którym połączy się doświadczenia ludzi łowiących tą rybę. Poza tym jak napisałem ma to być połączone z zabawą, później z reportażami, zdjęciami z całej Polski czy przynęta działa, z kolejnymi pomysłami usprawnienia itd.

Pozdrawiam
Remek

#85 OFFLINE   Miciek

Miciek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów
  • LokalizacjaElbląg

Napisano 04 marzec 2007 - 13:04

Ja osobiście uwarzam że jest to dobra idea, a przy tym fajna zabawa. Powiem szczerze że po przeczytaniu tego wątku sam wziąłem sie za tworzenie tej przynęty. Jaki będzie tego efekt sam jestem ciekaw, jak już zmajstruje coś to wrzucę fotkę na pewno. Jeszcze raz życzę udanej konstrukcji, a przy odkazi pozdrawiam wszystkich. Panowie Formowicze Maj tuż tuż :D :mellow:

#86 OFFLINE   Trout

Trout

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 643 postów
  • LokalizacjaTrzcianka,tymczasowo Manchester,UK
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Kolatorski

Napisano 04 marzec 2007 - 13:33

Wszystkie woblery z jakimi się spotykalem do polowu boleni mialy jedną cechę byly jedno częściowe ze sterem lub bezsterowce.Wszystkie te przynęty są myśle w jakiś sposób dopracowane i niezabardzo jest co zmienić w ksztalcie bo mają przypominać ukleje bądz slonecznice można bardziej ingerować w rozmieszczenie i ilość olowiu.
A co powiecie koledzy nad koncepcją woblera boleniowego ksztaltem przypominającego Thrilla,Tapsa czy Tendera w wersjach ze sterem lub bez ale w wersji dwu częściowej gdzie pierwsza 5/6cm część czyli przód woblera bylby mocno dociążony i pracowal by prawie niezauważalnie a druga część bardzo króciutka 1/1,5cm pracowala by bardzo energicznie.Musze wziąść się za stróganie i zobaczyć co z tego wyjdzie :D

#87 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 04 marzec 2007 - 13:43

@trout brzmi cholernie ciekawie. jesli by Ci się udało to... :mellow:

#88 OFFLINE   Trout

Trout

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 643 postów
  • LokalizacjaTrzcianka,tymczasowo Manchester,UK
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Kolatorski

Napisano 04 marzec 2007 - 13:52

Wlaśnie oderwalem się od noża :mellow: jestem w trakcie realizacji.@Mifek a to to...to dokończ :mellow:

#89 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 04 marzec 2007 - 13:57

to mamnadzieje ze conajmniej pokazesz na forum :mellow:
o prezentacji w realu juz nie mowie :mellow:

#90 OFFLINE   Trout

Trout

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 643 postów
  • LokalizacjaTrzcianka,tymczasowo Manchester,UK
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Kolatorski

Napisano 04 marzec 2007 - 13:58

Mifek sorry za ten bląd :D

#91 OFFLINE   Trout

Trout

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 643 postów
  • LokalizacjaTrzcianka,tymczasowo Manchester,UK
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Kolatorski

Napisano 04 marzec 2007 - 14:02

Ja dalem koncepcje i mam nadzieje że również inni forumowicze coś wniosą coś podpowiedzą i również spróbują to wykonać.To tylko pomysl :D

#92 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 04 marzec 2007 - 14:03

hymm
ja moz elepiej zebym sie za to ni ebral bo niektorzy mogliby miec problemy z odroznieniem od zwyklego smiecia :mellow:

licze na bardziej uzdolnionych kolegow :mellow:

#93 OFFLINE   Trout

Trout

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 643 postów
  • LokalizacjaTrzcianka,tymczasowo Manchester,UK
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Kolatorski

Napisano 04 marzec 2007 - 14:08

Skąd ta samokrytyka?
Pamiętasz ze zlotu jak Smaczek opowiadal o swoich wobkach!
Mówil że brzydkie ale za to lowne :D

#94 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 04 marzec 2007 - 15:17

@trout z doświadczenia. Mam juz na swoim koncie popelnionych kilka moze kilkanascie szkaradkow i ... wiecej materiał€ marnował nie bede :mellow:

#95 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 04 marzec 2007 - 17:23

Witam po małej przerwie spowodowanej miłością do Wisły i ciszy :D
Mam zdjęcie rozbebeszonego Thrilla tylko nie wiem czy Salmo nie będzie mi miało za złe jego publikowanie przed pojawieniem się woblera w sklepach :wacko: Kopiści już mają gotowe formy :angry: a ja nie bardzo mam ochotę się miesząc w tą wojnę handlową. Napisz tylko, że wobler ma jeden ciężarek zaczynający się dokładnie tu gdzie ster i ma jakieś 3 cm. Przesunięcie wszystkie do tyłu być może spowoduje zmiany jakie wielu chętnie by widziało w Thrillu, czyli żywsza akcja, płytsze prowadzenie, większe myszkowanie. Ziuta ma rację, że dyskusje jak najbardziej trzeba było zacząć od ustalenie priorytetów, czyli od tematu „co kręci bolki”. Trochę wstyd, że tą oczywistą rzecz uświadamia nam kobieta :lol: Chodzi oczywiście o ogólne wskazówki na temat akcji. Potem można pomyśleć jak i z czego to zrobić.


#96 OFFLINE   Yeah

Yeah

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • LokalizacjaDar es Salaam

Napisano 04 marzec 2007 - 17:38

Ziuta ma rację, że dyskusje jak najbardziej trzeba było zacząć od ustalenie priorytetów, czyli od tematu „co kręci bolki”. Trochę wstyd, że tą oczywistą rzecz uświadamia nam kobieta :lol: Chodzi oczywiście o ogólne wskazówki na temat akcji.


Ziuta? chyba nie kobieta :mellow: spojrz w profil :lol:

#97 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 04 marzec 2007 - 17:45

Spokojnie, nic nie było :lol: Znam ten numer. Czasem (na innych forach) jak zależy mi na szybkiej wyczerpującej odpowiedzi, odpisuje się kobiecym nickiem a potem zieję jak koledzy się prześcigają w odpowiedziach :lol: :lol: :lol:

#98 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 04 marzec 2007 - 18:44

Cześć,
To co napisaliście bardzo mnie zaintrygowało i zachęciło do dalszych rozważań. Piszecie o wnioskach czyli o rozmieszczeniu ołowiu czyli produkcie finalnym ale mi to osobiście zabrakło innej fazy produkcji mianowicie wymagań - analizy wymagań. Czyli jakie właściwości powinien posiadać wg Was, producentów przynęt, dobry wobler boleniowy. Chodzi mi tutaj o pracę (lusterkowanie, migotanie, praca podłużna, pionowa, pozioma itd.) i inne czynniki. Później moglibyśmy przejść do dalszych etapów - czyli budowy idealnej przynęty, woblera (?) boleniowego. Czyli zachęcam Was, publicznie :D, do stworzenia projektu - boleniowiec jerkbait'a.

Pozdrawiam
Remek



Robert,
Przepraszam bardzo ale ja byłem pierwszy z wymaganiami (mój pierwszy post z pomysłem projektu) :D

Pozdrawiam
Remek

#99 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 04 marzec 2007 - 18:57

Nie masz na imię Ziuta, pewnie dlatego mi wyleciało :lol:

#100 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 04 marzec 2007 - 19:01

Nie masz na imię Ziuta, pewnie dlatego mi wyleciało :lol:


No w sumie tak :D Ty Robert myślisz tylko o jednym ........ o boleniach :D

Pozdrawiam
Remek




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych