Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

XZOGA blanki - charakterystyka

blank xzoga

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
687 odpowiedzi w tym temacie

#201 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 13 marzec 2013 - 13:00

@ pepe_79: Super test. Myślę, że przyda się zainteresowanym, a ww. blanki, z uwagi na opisywane przez Ciebie przymioty, są więcej niż godne uwagi :)

 

Swojej jerkówki (wersja do 7 kg), póki co, zbytnio nie uginałem, ale planuję popełnić podobny test w plenerze. Oby majowe esoxy były na tyle łaskawe i pozwoliły na wykonanie zdjęć ugięcia pod rybą ^_^



#202 OFFLINE   pepe_79

pepe_79

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 671 postów
  • LokalizacjaBełchatów
  • Imię:Paweł

Napisano 29 marzec 2013 - 12:33

Tym razem w moje łapy trafił blank z nowej serii U*F :)

Konkretnie to model Taka-U*F 150-60 (Length 6'0", Power Test 12kg, Max. Drag 8kg, Acyion FAST+, Lure wt. Best 150gr, Blank Wt. 97gr).
Jak już pisałem... w porównaniu do blanków Taka-G, ten zdaje się być ciut wolniejszy, ma taką cieplejszą akcję. Ugięcie jest szczytowe bardzo płynnie (progresywnie) postępujące aż po dolnik przy bardzo mocnym obciążeniu. Szczytówka stosunkowo delikatna jak na blank o mocy 12kg i przynęt 150gr. Myślę, że przynęty ok. 35-40gr już powinien ładnie obsługiwać, a i przy łowieniu w pionie przynętami 150-170gr jeszcze nie klękać. To chyba typowy blank do jakiegoś egzotycznego "speed jigging" (czy jak to się tam nazywa ;)). Na naszych wodach myślę, że będzie z niego fajny kijek na suma do metod vertykalnych (chociaż to zabronione w PL) czy łowienia w dryfie. Oczywiście na jakieś większe kaczodzioby myślę, że też jak najbardziej (szarpnie jerkiem, dużą gumę poprowadzi). Jednym słowem bardzo ciekawy materiał na dość uniwersalny kijek na duże ryby i ciężkie przynęty.
To co szczególnie da się zauważyć to blank po prostu pracuje i to bardzo płynnie przy zachowaniu swojej sprężystości, a nie jest jakąś sztywną pałą jak jakaś mocna jerkówa.
Mój na razie czeka na ubranie - mam nadzieję do sezonu się wyrobić i zweryfikować przypuszczenia no i zdać kolejną relację...
 

No i tradycyjnie kilka fotek ugięcia:

Załączony plik  TakaUF60150g_100gr.JPG   13,92 KB   171 Ilość pobrań Załączony plik  TakaUF60150g_250gr.JPG   13,64 KB   220 Ilość pobrań Załączony plik  TakaUF60150g_500gr.JPG   12,56 KB   250 Ilość pobrań Załączony plik  TakaUF60150g_ok3kg.JPG   12,56 KB   224 Ilość pobrań


  • domino lubi to

#203 OFFLINE   pepe_79

pepe_79

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 671 postów
  • LokalizacjaBełchatów
  • Imię:Paweł

Napisano 23 kwiecień 2013 - 14:32

No, nie mogło w moim arsenale zabraknąć, tzw. zabawek dla dużych chłopców :) czyli Taka-G 66/15kg (do 300gr) oraz Taka-G 90/16kg (do 350gr). Co mi z nich wyjdzie pewnie będzie za jakiś czas do oglądnięcia w mojej galerii. Obydwa będę zbroił pod stałoszpulowce.
Blanki pomimo różnic w długości mają pewne cechy wspólne: cienkie szczytówki, niesamowicie grube ścianki no i piekielną moc. Poza tym są niemiłosiernie sprężyste. Wymachy na sucho sprawiają wrażenie jakby były nieugięte i bardzo sztywne, ale pod obciążeniem sytuacja zmienia się diametralnie i zaczynają żyć. Ugięcie stopniowo postępuje praktycznie już od samej szczytówki, a dogięcie ich aż po dolnik wymaga użycia sporej siły. Oczywiście nie zamierzam sprawdzać czy są zdolne podnieść 15 i 16kg bo to jakiś obłęd.
 
Taka-G 66/15kg (do 300gr), czyli jednoczęściowy o długości ok. 2m to oczywiście materiał na łowienie ze środków pływających. Akcja opisana jako FAST+ (czyli coś Fast, a X-Fast) i według mnie jest to prawda. Mówiąc krótko... stosunkowo delikatny (ale bardzo sprężysty) szczyt i ogromna moc w dolniku. Ogólne przeznaczenie... ja zamierzam go sprawdzić przy metodach vertykalnych oraz jako spin sumowy (w morzu nie łowię niestety). Jaki zakres przynęt przy takim zastosowaniu? Ciężko powiedzieć na tym etapie. Myślę, że te 50gr już będzie z nim dobrze działać, jednak to dopiero stwierdzę "w praniu". Jedno jest pewne, do trolla bym go nie użył - padaczka raczej murowana ;)

Fotki ugięcia dla zainteresowanych:
Załączony plik  TakaG66_15kg_100gr.JPG   11,47 KB   66 Ilość pobrań Załączony plik  TakaG66_15kg_250gr.JPG   12,49 KB   80 Ilość pobrań Załączony plik  TakaG66_15kg_500gr.JPG   13,18 KB   111 Ilość pobrań Załączony plik  TakaG66_15kg_ok35kg.JPG   13,92 KB   137 Ilość pobrań
Znalezione w sieci filmiki z wędką na tym blanku w akcji:




Taka-G 90/16kg (do 350gr) - blank o dł. 2,75m, 2-składowy niesymetryczny, tzn. rękojeść + część robocza/szczytowa ok. 2m. Jak porównać część szczytową z blankiem 66/15kg to czuć, że jest ona trochę mocniejsza (jednak różnica jest niewielka), a i ścianka jest też trochę grubsza. Różnic w akcji specjalnie nie widzę. Myślę, że jeśli już to ujawnią się dopiero na placu boju. Osobiście chcę go przeznaczyć na kijek do metod stacjonarnych na suma (żywiec), więc pewnie dla niektórych mało ambitnie ale czytałem, że ktoś używa go również do łowienia z ręki.
Fotki ugięcia dla zainteresowanych:
Załączony plik  TakaG90_16kg_100gr.JPG   12,87 KB   134 Ilość pobrań Załączony plik  TakaG90_16kg_250gr.JPG   17,42 KB   100 Ilość pobrań Załączony plik  TakaG90_16kg_500gr.JPG   17,4 KB   124 Ilość pobrań Załączony plik  TakaG90_16kg_ok35kg.JPG   19,29 KB   128 Ilość pobrań


Ogólnie blanki z wyglądu w ogóle nie przypominają jakiejś ciężkiej artylerii, jednak po dokładnych oględzinach budzą zaufanie i nie straszne powinny im być naprawdę duże rybska. Pomimo, że przeznaczone są do grubej roboty to sprawiają wrażenie bardzo przyjemnych, a nawet finezyjnych (jak na przynęty 300/350gr). Jednym słowem mnie się podobają i to nawet bardzo :)
 



#204 OFFLINE   jbk

jbk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1282 postów
  • LokalizacjaKętrzyn , Meolo(I)
  • Imię:Jarosław
  • Nazwisko:Balik

Napisano 23 kwiecień 2013 - 17:07

Właśnie testuję Taka-G 66/15kg. Uzboiłem pod multik tradycyjnie od 16 do 6. Goły blank wydawał się sztywny i bałem się że mój sumowy killer Dorado Lake nie będzie latał na odpowiednie odległości. Z pływadełka czyli z wysokości wody spokojnie lata na 30-40 metrów a to dla mnie odległości zadawalające. Niedługo pokażę go w swojej galerii. Brakuje mi tylko jednego zdjęcia - z rybą ale nad tym już pracuję :D



#205 OFFLINE   pepe_79

pepe_79

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 671 postów
  • LokalizacjaBełchatów
  • Imię:Paweł

Napisano 24 kwiecień 2013 - 06:57

Właśnie testuję Taka-G 66/15kg. Uzboiłem pod multik tradycyjnie od 16 do 6. Goły blank wydawał się sztywny i bałem się że mój sumowy killer Dorado Lake nie będzie latał na odpowiednie odległości. Z pływadełka czyli z wysokości wody spokojnie lata na 30-40 metrów a to dla mnie odległości zadawalające. Niedługo pokażę go w swojej galerii. Brakuje mi tylko jednego zdjęcia - z rybą ale nad tym już pracuję :D

No jeśli kijek współpracuje już z Dorado Lake i to na multiku to tym bardziej mnie to cieszy :) Trzeba czym prędzej brać się za składanie... :)

A z ciekawości... W jakie przelotki go ubrałeś? Ja na swoje będę zakładał Alconite na ramkach KW.



#206 OFFLINE   jbk

jbk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1282 postów
  • LokalizacjaKętrzyn , Meolo(I)
  • Imię:Jarosław
  • Nazwisko:Balik

Napisano 24 kwiecień 2013 - 07:50

Też K ale Sic

#207 OFFLINE   skwara

skwara

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 121 postów
  • Lokalizacjapiaseczno

Napisano 08 lipiec 2013 - 23:03

z innej beczki pytanie do Roberta

XZOGA BLASTINO BTS BTS68MHF2 2,07m 12-40g 170g 2

10-20lbs

 pod koguta bedzie ok ?

i jak mozna jakies subiektywne odczucia co do w/w serii

 

pzdr



#208 OFFLINE   robbox4

robbox4

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1284 postów
  • Lokalizacjamultikonto: bardziu, kilobear, b.wesolopl, pwizer

Napisano 09 lipiec 2013 - 07:47

Wg. mnie seria Blastino jest jedną z lepszych propozycji na kaczodzioby  a model mocniejszy nawet na przyłowy suma (30lb) lub duże szwedzkie zębacze. Nie nadaje sie za bardzo na koguty.

 

Testowany w tym roku wybitnie na takich dużych sprawdził się idealnie.

. Mocne dolniki ale pełne ugięcie w paraboli. Do kogutów i pod sandacza najbardziej preferowana jest seria Lion Force która ma ugięcie bardziej szczytowe. Ew. Seria Black Mamba, ale to juz kompromis, ugięcie bardziej środkowe. Co niektórzy preferują takie właśnie. 

 

 

Poniżej testy i efekty testów serii Blastino :)

 

Załączony plik  bts1.jpg   50,04 KB   285 Ilość pobrań

Załączony plik  bts2.jpg   66,39 KB   272 Ilość pobrań



#209 OFFLINE   Plecha

Plecha

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 236 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 19 lipiec 2013 - 15:56

A czy jakąś xzoge do łapania sumów z brzegu koledzy mogli by mi wskazać? :) Interesuje mnie dwu skład ok 2,40 cm - 2,70 cm max 2,90cm. Pozdrawiam



#210 OFFLINE   Patryk1125

Patryk1125

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Patryk

Napisano 19 lipiec 2013 - 16:29


A czy jakąś xzoge do łapania sumów z brzegu koledzy mogli by mi wskazać? :) Interesuje mnie dwu skład ok 2,40 cm - 2,70 cm max 2,90cm. Pozdrawiam


Z blankami moze byc problem ale sa wedki zbrojone fabrycznie. Napisz do Roberta z BRC napewno cos Ci doradzi. Jest seria JA-S lub Genubu Shitenno, z ktorych wybierzesz wedke pod Twoje wymagania.

#211 OFFLINE   Plecha

Plecha

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 236 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 19 lipiec 2013 - 16:35

Tyle że ja tak zwanymi "własnymi rencyma" bym chciał sobie kijek złożyć :) 



#212 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 19 lipiec 2013 - 16:40

Napisz więc do BRC. Doradzą Tobie blank, kupisz go, oni dostarczą a Ty zajmiesz się resztą ;) BRC to nie tylko pracownia, ale również sklep.



#213 OFFLINE   Patryk1125

Patryk1125

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Patryk

Napisano 19 lipiec 2013 - 16:51

Jest blank o dl. 2.75m, taka-g 90. Po zlozeniu wyjdzie dosc ciezki kij bo blank swoje wazy... blank 275g+komponenty jakies 80-150g w zaleznosci co zastosujesz. Na caly dzien lowienia moim zdaniem za ciezko i wolalbym wybrac gotowca albo krotszy blank nawet taka-g 75 12kg jesli miala to by byc koniecznie Xzoga.

Użytkownik Patryk1125 edytował ten post 19 lipiec 2013 - 16:54


#214 OFFLINE   Plecha

Plecha

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 236 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 19 lipiec 2013 - 23:52

Faktycznie 275g blank plus 100g osprzęt plus ok 400g młynek to sporo . Pomyślę nad taka-g 75 12kg no chyba że jeszcze jakiś Phenix mi się spodoba ;) Dziękuje za podpowiedzi .



#215 OFFLINE   robbox4

robbox4

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1284 postów
  • Lokalizacjamultikonto: bardziu, kilobear, b.wesolopl, pwizer

Napisano 20 lipiec 2013 - 07:52

Nie przesadzajmy, skraca sie o 15 cm dolnik w tej Taka G-90 (blank i tak jest asymetrycznie składany), poprawia wyważenie, dodaje się lekkie przelotki, jak najlżejszy osprzęt. Wychodzi brzegowa armata która zatrzyma wszystko bez obawy o pękniecie blanku.

 

Taka-G 12kg jest super blankiem na suma, ale z brzegu może mu brakować paru cm.


Użytkownik robbox4 edytował ten post 20 lipiec 2013 - 07:54


#216 OFFLINE   pietrus

pietrus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 581 postów
  • LokalizacjaStalowa Wola

Napisano 21 lipiec 2013 - 08:59

Panie Robercie ,może coś wiecej info o nowości X-zogi z seri JA-S. Z tego co widze na stronie to sa blanki do nabycia?



#217 OFFLINE   robbox4

robbox4

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1284 postów
  • Lokalizacjamultikonto: bardziu, kilobear, b.wesolopl, pwizer

Napisano 21 lipiec 2013 - 09:09

Nie, to mała pomyłka w kategoriach, JA-S to gotowe wędki. Blanki na razie nadal nie dostępne. Za dużo nowości z blankami w tym roku więc nie zdecydowałem się wprowadzać na razie blanków. Może na jesieni coś więcej będzie wiadomo z terminami. Ceny JA-S są już bardzo przyzwoite, wiec nie wiem czy same blanki będą się sprzedawać.



#218 OFFLINE   pietrus

pietrus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 581 postów
  • LokalizacjaStalowa Wola

Napisano 21 lipiec 2013 - 17:13

Nich Pan pamięta ze blanki zawsze będą sprzedawać się lepiej bo kija montuje się według uznania. A te zogi nie koniecznie ładnie sa zrobione. A kupować gotowca żeby go przerabiać ?

Ja nadal będę czekał na blanki.


  • homax lubi to

#219 OFFLINE   szewer

szewer

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 472 postów

Napisano 06 sierpień 2013 - 22:03

Cześć,

 

Panowie, szukam czegoś głównie do trollingu z pływadła na Wiśle, oczywiście z myślą o sumie.

Zastanawiam się nad mocniejszym Blastino BTS, tym do linki 30Lb.

Będzie Ok, czy szukać czegoś mocniejszego?

 

Przynęty do głównie woblery głęboko schodzące DT, Alaska itp

 

Pozdr



#220 OFFLINE   pepe_79

pepe_79

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 671 postów
  • LokalizacjaBełchatów
  • Imię:Paweł

Napisano 07 sierpień 2013 - 08:02

Do Alaski (tej największej i chyba już nieprodukowanej, a szkoda) czy innych typu Manns Depth no i na suma proponowałbym blank Taka-G 75 12kg.







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, blank, xzoga