Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

XZOGA blanki - charakterystyka

blank xzoga

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
687 odpowiedzi w tym temacie

#161 OFFLINE   robert67

robert67

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 995 postów
  • LokalizacjaSelestat(F)

Napisano 29 lipiec 2012 - 11:24

Powiedzmy, że dopiero druga cześć Twojej opinii bardziej mi się podoba :lol: . Żartuję :mellow: .
Dzięki za odpowiedź. Myślę, że pośpieszyłem się z tym kijem, zaskoczony ceną. Nie szkodzi, przyda się w kolekcji. Potrzebuję, zatem następny, ale do prawdziwego szczupakowania.
Głownie łowił będę wobkami Salmo Hornet 9cm/36g., ale nie obejdzie się też bez silikonów na główkach, 20/30g. Na razie stop z zakupami do jesieni . Później będę zmuszony podumać nad cięższym kijem na łódkę.
Dzięki raz jeszcze :D . Pozdrawiam :D .


#162 OFFLINE   robbox4

robbox4

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1284 postów
  • Lokalizacjamultikonto: bardziu, kilobear, b.wesolopl, pwizer

Napisano 29 lipiec 2012 - 11:38

MA-S85MH2 to jest uniwersalny model na szczupaka. Do tego linka 20lb i wszystko.
Nie mówie o szczupakach w polsce bo tu cieżko trafić coś większego, doświadczenia mam ze szwedzkimi.
Tam ten kij jest dla mnie podstawowym.
Plus jerkówka na Xzoga blanku TAKA-G 60 8 KG.

#163 OFFLINE   robert67

robert67

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 995 postów
  • LokalizacjaSelestat(F)

Napisano 29 lipiec 2012 - 12:32

W rezultacie bieda tu u mnie z kijami tej marki a i tak schrzaniłem Embarassed . Dzisiaj dopiero znalazłem MA-S85MH2. Nie wiele droższy od modelu, który zamówiłem. No trudno, najpierw polubię ten pierwszy kijek a później pewnie kupię następny :mellow: .
Xzoga jest na rynku francuskim stosunkowo niedługo a już nie wiem, dlaczego jeden z tutejszych potentatów wysyłkowych (gdzie tradycyjnie robię zakupy) zdjął go ze swojej oferty. To nieufny naród i nie lubi eksperymentów :lol: . W przyszłym tygodniu powinienem odebrać przesyłkę i pewnie pognam gdzieś na testy. Żeby tylko było, co testować .
Dzięki raz jeszcze za cenne uwagi :D .


#164 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3553 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 30 lipiec 2012 - 15:29

MA-S85MH2 to jest uniwersalny model na szczupaka. Do tego linka 20lb i wszystko.
Nie mówie o szczupakach w polsce bo tu cieżko trafić coś większego, doświadczenia mam ze szwedzkimi.
Tam ten kij jest dla mnie podstawowym.
Plus jerkówka na Xzoga blanku TAKA-G 60 8 KG.


Jaka jest charakterystyka tego kija MA-S85MH2?
Czy jest wyraźnie mocniejszy od modelu MA-S75MH2?


#165 OFFLINE   robbox4

robbox4

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1284 postów
  • Lokalizacjamultikonto: bardziu, kilobear, b.wesolopl, pwizer

Napisano 30 lipiec 2012 - 20:27

tak, jest mocniejszy około 20-30 procent. akcja ciezko powiedziec, trzeba miec ten blank w rekach. Pod obciazeniem przechodzi w najpierw w semi-parabole, potem calkiem paraboliczne ugięcie z tym ze dolnik jest bardzo mocny.

#166 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 05 sierpień 2012 - 19:46

Pozwole sobie na napisanie kilku słow odnosnie kijka jakiego zakupiłem czyli XZOGA GENBU SHITENNO GB-S 80H2.
Testowany kijek Xzogi posiada bardzo charakterystyczną akcję. Jest to piekielnie szybka wędka, która pod dużym obciążeniem wchodzi w prawie pełną parabolę. Aby jednak uzyskać całkowite ugięcie wędki, trzeba się sporo namęczyć. Model GB-S-80H2 to mocna wędka. Szybkość kija jest niebagatelna, jednak nie jest to kij o akcji szczytowej. Tu należą się słowa uznania dla konstruktorów, którzy bardzo zgrabnie uciekli od przesztywnienia dolnej części wędki. W dolniku Xzogi drzemie ogromny zapas mocy. Podczas holowania niewielkich ryb na kiju czujemy każde, nawet najmniejsze targnięcie ryby. Podczas holu dużej ryby kij pięknie amortyzuje odjazdy, poddając się i pokazując świetną akcję blanku. Warta zaznaczenia jest wyjątkowa lekkość kija oraz duża czułość.Mocy naprawde nie zabraknie absolutnie. Akcja Xzogi bardzo przypadła nam do gustu.Kij posiada moim zdaniem również dużo szersze zastosowanie aniżeli tylko kij spinningowy sumowy. Można spokojnie trolingować tym kijkiem w rzekach typu Odra,Wisła. Moim zdaniem nada sie również do łowienia szczupaków sandaczy na wszelkiej masci woblery a i prace przynęt gumowych świetnie czuć na szczytówce.Podsumowując nie trzeba brać na łodke,ponton kilku kijów gdyż Xzoga znakomicie ogarnia szerokie spektrum przynęt.Moge go polecić z czystm sumieniem. Jest to moje skromne zdanie wieć jak ktoś użytkuje podobnego kijka chętnie wysłucham jego odczuć i spostrzeżeń.Pozdrawiam Karol.
  • PiernikTorunski lubi to

#167 OFFLINE   robbox4

robbox4

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1284 postów
  • Lokalizacjamultikonto: bardziu, kilobear, b.wesolopl, pwizer

Napisano 13 sierpień 2012 - 16:31

pozwole sobie dodac zdjecia ugiecia kijka XZOGA w prawdziwym polu walki.

Załączone pliki

  • Załączony plik  80h2-3.jpg   98,55 KB   1093 Ilość pobrań
  • Załączony plik  80h2-2.jpg   99,74 KB   1162 Ilość pobrań
  • Załączony plik  80h2-1.jpg   92,71 KB   1057 Ilość pobrań

  • Przemek lubi to

#168 OFFLINE   Maja 2

Maja 2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 388 postów
  • LokalizacjaBartoszyce
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Majewski

Napisano 28 sierpień 2012 - 21:13

Ja pozwolę sobie dorzucić link do blanków bardzo wydaje się podobnych do X-Zogi. Oto inny azjatycki tygrys- Jigging Master(i inne): http://www.jignpop.c...Jigging-Blanks/

#169 OFFLINE   robbox4

robbox4

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1284 postów
  • Lokalizacjamultikonto: bardziu, kilobear, b.wesolopl, pwizer

Napisano 28 sierpień 2012 - 22:06

oj chyba nie tak bardzo podobne, to typowo morskie blanki na ryby giganty ;)

#170 OFFLINE   Maja 2

Maja 2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 388 postów
  • LokalizacjaBartoszyce
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Majewski

Napisano 29 sierpień 2012 - 16:12

oj chyba nie tak bardzo podobne, to typowo morskie blanki na ryby giganty ;)

Noo :D Ale fajne jakie :mellow:
Chodziło mi, że konstrukcyjnie dosyć podobne. Gruba ścianka w środku i potworna wytrzymałość jak w najmocniejszych X-Zogach.

#171 OFFLINE   Maja 2

Maja 2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 388 postów
  • LokalizacjaBartoszyce
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Majewski

Napisano 29 sierpień 2012 - 17:46

a ja myślałem o tym blanku xzogi


Taka-G 90 9' 0 CUSTOM 2 PE 5-6 16 KG X-FAST 6-8 KG 12 KG MAX 350G

jako wyntka pod spina i pod trola co wy na to ?? a i czy bedzie robić od 20 gr czy znacznie wiecej ??

Szpiegu, mam wędkę na tym blanku pod spina. Waży ok 520 gramów. Dużo, ale jak ją dostałem to wziąłem na przechadzkę nad wodę na kilka godzin. Dopiąłem do niej slammera 460, więc cały zestaw ważył ponad kilogram- to jak bardzo mocna dorszówka. Jednak rzucałem nią bez większego zmęczenia. Na początek poszły wielkie i ciężkie gumy. Potem sprawdzałem coraz mniejsze. Skończyłem na ok 10 cm. twisterze(łącznie z ogonem) na główce 12 gramów. Czułem na tym zestawie uderzenia o dno rzeki. Oczywiście miałem nawiniętą plecionkę, taką o wytrzymałości deklarowanej 33 kg. Aż się zdziwiłem. Ale najlepsze było to, że straciłem tylko jedną niewielką gumę, która się oplątała o konar. Pozostałe przeszkody, szczególnie rośliny, mniejsze gałęzie, gumową wycieraczkę spod warstwy mułu wyciągnąłem bez problemów. Trudno opisać jakie są wrażenia używania tej wędki, bo z jednej strony jest wydawałoby się sztywna, super mocna jak się ciągnie zaczep, dopóki się nie spojrzy na jej piękne ugięcie, z drugiej strony, podczas ciągnięcia gum, zarówno tych małych jak i dużych, czuć ich pracę w prądzie rzeki(odczucia są podobne do ciągnięcia woblera), no i czuć opad. Stukanie w dno jest naprawdę mocno odczuwalne.Ogólnie to działa jakby płynął przez nią prąd, czuć w niej jakby wibracje- zarówno od zanurzonej plecionki, a przy trąceniach przynęty o przeszkody wręcz uderzenia. Zacinałem najmniejsze roślinki. Wędka była robiona przede wszystkim na morze, pod pilkery i tutaj również znakomicie się sprawdza, ale nie myśl, że to sztywna pała. Szczytówka jest dosyć czuła, pilkerowy opad pokazuje znakomicie, natomiast gumy potrzebują trochę większych główek. Raczej jej charakter to duże gumy i woblery na trolling i do ciąganego spinningu niż łowienie sandaczy z opadu. Co do brań, to kilka dorszy wyciągniętych na grubaśnej plecionie potwierdziło że również w tej materii czułość jest świetna. Jak robbox4 napisał 20 gramów to trochę mało jak na ten kij, ale jak trzeba... Miałem okazję rzucać z niego tą 33 kilową plecionką woblerem jakieś 5 gramów za sandaczem i mimo, że nie czuć było w ogóle ładowania się wędki, to latał on nawet na kilkanaście metrów, ale jednak to sport już ekstremalny.
Kończąc ten przydługi wywód pozdrawiam serdecznie i podsumowuję- nie żałuje tego nabytku.

#172 OFFLINE   robbox4

robbox4

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1284 postów
  • Lokalizacjamultikonto: bardziu, kilobear, b.wesolopl, pwizer

Napisano 29 sierpień 2012 - 19:36

Cieszy mnie niezmiernie ze wędka sie sprawdza.
Uzbrajana nie pod morskie lowienie byla by duzo lzejsza, jednak to lżejsze uzbrojenie jest pozorne, blank jednak jest gruby i trzeba sie troche gimnastykować zeby go dobrze wywazyć.
Bardzo mnie cieszy twoja pozytywna opinia, kilka osób juz łowi potężne ryby na te blanki i to sporo delikatniejsze.
Nawet nie sądziłem ze będziesz ją uzywał w takich ultralajtowych warunkach. ;)




#173 OFFLINE   Maja 2

Maja 2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 388 postów
  • LokalizacjaBartoszyce
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Majewski

Napisano 30 sierpień 2012 - 13:46

Cieszy mnie niezmiernie ze wędka sie sprawdza.
Uzbrajana nie pod morskie lowienie byla by duzo lzejsza, jednak to lżejsze uzbrojenie jest pozorne, blank jednak jest gruby i trzeba sie troche gimnastykować zeby go dobrze wywazyć.
Bardzo mnie cieszy twoja pozytywna opinia, kilka osób juz łowi potężne ryby na te blanki i to sporo delikatniejsze.
Nawet nie sądziłem ze będziesz ją uzywał w takich ultralajtowych warunkach. ;)



Życie wymusza takie rozwiązania. A wędka czeka na grubą rybę. :D
Jestem pewien, że na słodkiej wodzie to będzie na pewno życiówka.
Pozdrawiam.
Ps.Jak możesz to doślij to co wiesz.
Pzdr. Tomek. :D

#174 ONLINE   Maciek_7

Maciek_7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1319 postów

Napisano 05 wrzesień 2012 - 20:54

Jaka jest różnica pomiędzy wędkami Xzoga MASTERY MA-S80H2 a GENBU SHITENNO GB-S80H2 ?

Pozdrawiam

#175 OFFLINE   robbox4

robbox4

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1284 postów
  • Lokalizacjamultikonto: bardziu, kilobear, b.wesolopl, pwizer

Napisano 23 wrzesień 2012 - 19:47

GENBU SHITENNO GB-S80H2 jest mocniejsza do linki 35lb i 140gr, ta druga jest do linki 30lb i 100 gr cw

#176 OFFLINE   samwieszkto

samwieszkto

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1078 postów
  • LokalizacjaBytom
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Wichrowski

Napisano 24 wrzesień 2012 - 21:36

A jeżeli chodzi o lżejsze wędki ?
Chciałbym mieć taką Black Mambę ,
BMS 66mhf2. FAST 5-7LB 9LB 8-18LB 15-50G.
ale uzbrojoną pod casta.
Czy można kupić ten model z pazurkiem , albo goły blank ? I ile to kosztuje ?
Myślę że nadałby się do wszystkiego co się łowi z łódki.

#177 OFFLINE   robbox4

robbox4

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1284 postów
  • Lokalizacjamultikonto: bardziu, kilobear, b.wesolopl, pwizer

Napisano 24 wrzesień 2012 - 21:42

niestety na dzien dzisiejszy nie.
Blank o takich parametrach tak, ale jednoczęściowy.
Taka-G 66 4 KG

  • jar47 lubi to

#178 OFFLINE   samwieszkto

samwieszkto

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1078 postów
  • LokalizacjaBytom
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Wichrowski

Napisano 24 wrzesień 2012 - 21:52

A jaka jest jego cena i dostępność ?
A może można go kupić już uzbrojony pod casting ?

#179 OFFLINE   robbox4

robbox4

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1284 postów
  • Lokalizacjamultikonto: bardziu, kilobear, b.wesolopl, pwizer

Napisano 24 wrzesień 2012 - 22:02

cena 430 zł z wysyłką.
Jest kilka sztuk na magazynie.

#180 OFFLINE   jamesty

jamesty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 443 postów
  • LokalizacjaMaków Mazowiecki
  • Imię:Jakub

Napisano 10 styczeń 2013 - 15:42

Witam ma ktoś casta  zrobionego na blanku G66- 4 kg do 60 gram . Prosiłbym o fotki. Jestem ciekawy czy przy klasycznym zbrojeniu plecionka będzie dotykać blank przy  pełnym ugięciu. 

Pytanko jeszcze bo jedna sprawa nie daje mi spać ;].

Załóżmy mam kijek na blanku G66 4kg  20 gam główka + guma czyli jakieś 35 gram . Zapinam Sandacza/szczupaka ;] 10 kg (założenie) to czy odcinać linkę bo wędka się złamie/ nie wytrzyma czy ciągnąć ile sił ?????????????????. Z opisu wynika że najlepiej 1-2 kg hamulec trzymać to mi wygląda na wędkę pod klenia /jazia  do 10 - 15 gram wyrzutu a tu 60 gram . Jak to się przedstawia w praktyce;]. 

 

 

PS : Tylko nie piszcie że są to inne blanki niż wszystkie bo to wiem . Własnie ten model ktoś polecił mi na uniwersał z łódki na szczupaka ; sandacza; bolka. 


Użytkownik jamesty edytował ten post 10 styczeń 2013 - 15:46






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, blank, xzoga