Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

XZOGA blanki - charakterystyka

blank xzoga

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
687 odpowiedzi w tym temacie

#621 OFFLINE   IntruZ9

IntruZ9

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 480 postów
  • LokalizacjaPCT
  • Imię:intruz

Napisano 04 marzec 2023 - 07:18

Witam,przeryłem cały wątek, chcąc zbudować coś do verta,40/50 czasami ciut więcej ołowiu:60gramow plus jaskółki 20cm

Który bkank? 6/7/8 kg?

Ktoś ma xzogi typowo pod verta?

#622 OFFLINE   czarny1

czarny1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 892 postów
  • LokalizacjaLanckorona/Przemyśl
  • Imię:Michał

Napisano 04 marzec 2023 - 08:25

40-50g spokojnie rzucisz 5kg... i poprowadzisz woblera z dużym sterem o tej wadze pod prad... a wydaje mi się, że do werta potrzeba wędki raczej słabszej niż w spinie:)



#623 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 04 marzec 2023 - 10:46

40-50g spokojnie rzucisz 5kg... i poprowadzisz woblera z dużym sterem o tej wadze pod prad... a wydaje mi się, że do werta potrzeba wędki raczej słabszej niż w spinie:)


Chyba odwrotnie ... vertical to nie slow jigging

Do verta to poniżej 8mki nie ma Ci schodzić raz że animacja , dwa zacinanie , 8mka już nie ma tak bezwładnego szczytu zwłaszcza bbx.
  • mario, Patryk1125 i sero1975 lubią to

#624 OFFLINE   JACOB01

JACOB01

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 121 postów

Napisano 04 marzec 2023 - 14:17

Ja bym polecił 12 kg  

Masz moc we wcięciu i moc przy holu (tylko żeby przez burtę nie polecieć  :D )



#625 OFFLINE   Bolesław

Bolesław

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 502 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 marzec 2023 - 00:24

Jak wam się sprawdzają blanki Xzoga shitenno? Bo na niemieckim forum wyczytałem że te blanki lubią się łamać mimo grubych ścianek.

Podbiję pytanie sprzed dwóch lat.. jak to wygląda dziś ? Upłyneło trochę czasu by zweryfikować trwałość tych blanków.. Kupiłem wersję 72 6-16 lbs, jeszcze nie uzbroiłem... no i powiem że czytając sto stron na forum jakie to grube ścianki blanku, jestem mocno zdziwiony.. 🤣 Nie znam się, i mam beastmastera bx..

Użytkownik Bolesław edytował ten post 10 marzec 2023 - 00:49


#626 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1461 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 10 marzec 2023 - 08:27

Witam,przeryłem cały wątek, chcąc zbudować coś do verta,40/50 czasami ciut więcej ołowiu:60gramow plus jaskółki 20cm

Który bkank? 6/7/8 kg?

Ktoś ma xzogi typowo pod verta?

Do takich zastosowań mam black bustera 10 kg i jestem zadowolony .

 

Wydaje mi się ,że słabszy blank nie zda egzaminu ...



#627 OFFLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1182 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 14 marzec 2023 - 17:39

Szukam blanku pod uniwersalną szczupakówkę na łódkę czyli blacha i guma do maksymalnie 40 gram, najczęściej będzie to jednak w przedziale 10 - 30 gram.  Zastanawiam się nad dwoma blankami Shitenno, a mianowicie SR-G 72m2 oraz SR-G 76mh2.  Czy cw zadeklarowane przez producenta pokrywa się z rzeczywistością?  Jeśli tak to wybór będzie oczywisty.  A może coś innego?



#628 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2247 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 14 marzec 2023 - 17:52

Model MH ciska do 50g. Także chyba troszkę przymocny.


  • Szymon82 i Pickerel lubią to

#629 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 14 marzec 2023 - 17:59

Szukam blanku pod uniwersalną szczupakówkę na łódkę czyli blacha i guma do maksymalnie 40 gram, najczęściej będzie to jednak w przedziale 10 - 30 gram.  Zastanawiam się nad dwoma blankami Shitenno, a mianowicie SR-G 72m2 [/size]oraz [/size]SR-G 76mh2.  [/size]Czy cw zadeklarowane przez producenta pokrywa się z rzeczywistością?  Jeśli tak to wybór będzie oczywisty.  A może coś innego?


Bez udziwnień, wiadomo po 20-25% można poprzeciazac takimi przynetami nie stawiającymi dużego oporu ale opisy trafione
  • Pickerel lubi to

#630 OFFLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1182 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 14 marzec 2023 - 18:17

Hmmm .... to może w ten sposób. Czy deklarowane dolne cw w MH czyli 7 gram jest realne? Od ilu gram zaczyna się komfort?

#631 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 14 marzec 2023 - 18:30

Hmmm .... to może w ten sposób. Czy deklarowane dolne cw w MH czyli 7 gram jest realne? Od ilu gram zaczyna się komfort?


W niskiej ramce zbrojone rzucają bardzo fajnie chyba nawet seryjnie tak je ubierają, jakieś mocniej pracujące przynęty jednostajnie zwijane wyczujesz napewno bo blanki nie są gluche ale jakiś opad i te sprawy to 7g w moim odczuciu nie ma mowy żeby szczyt pokazał opad czy żeby jakieś tracenia były bardzo wyczuwalne, bardziej bym stawiał te 12 gramów + jeśli ma być jakiś przedsmak komfortu, dużym czynnikiem wpływającym na to napewno będzie grubość plecionki.
  • Pickerel lubi to

#632 ONLINE   saitt

saitt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 777 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Paweł

Napisano 14 marzec 2023 - 18:40

SR-G 76mh2 robi komfortowo w zakresie 20-50g. Nawet 55g masy łącznej guma plus główka od biedy dawał jeszcze radę. Żeby był komfort przy gumach musi być min 15g główka plus 4 cale i wtedy jest fajnie. Także te 7g od dołu to bajki.
  • Pickerel lubi to

#633 OFFLINE   Bolesław

Bolesław

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 502 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 marzec 2023 - 19:14

72 ? Skałek zbroił to może poprosimy.. Wiem że był opisany. Mam ten blank. Ale dopiero ubieram.. Tak na sucho to uważam,że 30g to max. A tak swoją drogą.. Ile jest w shitenno xzogi ? 😉 Czy to nie jest tak że "legenda" powstała na monoblankach "morskich" z grubszą ścianką a te dwuczęściówki to już takie.. zwyklejsze wędki ? Pytanie do osób obeznanych z blankami. Może Mr.Skałek się wypowie. Będe bardzo wdzięczny.😉

Użytkownik Bolesław edytował ten post 14 marzec 2023 - 19:18


#634 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2247 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 15 marzec 2023 - 12:33

72 ? Skałek zbroił to może poprosimy.. Wiem że był opisany. Mam ten blank. Ale dopiero ubieram.. Tak na sucho to uważam,że 30g to max. A tak swoją drogą.. Ile jest w shitenno xzogi ? Czy to nie jest tak że "legenda" powstała na monoblankach "morskich" z grubszą ścianką a te dwuczęściówki to już takie.. zwyklejsze wędki ? Pytanie do osób obeznanych z blankami. Może Mr.Skałek się wypowie. Będe bardzo wdzięczny.

Jeżeli chodzi o grubość ścianek w Shitenno to twierdzę ,że są to grube ścianki a nawet bardzo grube jak na blank składany. Owszem jedno składy Xzogi mają kosmicznie grube ścianki ale to innego typu blanki stworzone pod inne zastosowania. Chodzi o łowienie w morzu i ekstremalne przeciążenia. Także nie można tego porównywać.



#635 OFFLINE   GarowyJK

GarowyJK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 178 postów
  • LokalizacjaZST
  • Imię:Jarek

Napisano 15 maj 2023 - 08:40

Panowie pomożecie, bo od kilku dni stoję w rozkroku? Dwa blanki taka-g 6 i taka-g 8kg. Jaki jest realny CW dla obu? Docelowo ma to być jerkówka pod korbę dla kobiety  :rolleyes: Jerki od 20g do 70g max.  Wszelkie dłuższe konstrukcje odpadają. Zastanawia mnie, czy "szóstka" będzie w stanie poprawnie animować pracę wabików największych (circa 70g)? Z kolei "8kg" pozwoli na swobodne rzucanie małymi sliderami (ok 20g)? 


Użytkownik GarowyJK edytował ten post 15 maj 2023 - 08:40


#636 OFFLINE   czarny1

czarny1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 892 postów
  • LokalizacjaLanckorona/Przemyśl
  • Imię:Michał

Napisano 15 maj 2023 - 08:48

6kg będzie za słaba na 70g... 10kg bez najmniejszych problemów rzucałem woblerkami ok. 25g, mniejszych nie próbowałem...



#637 OFFLINE   Patryk1125

Patryk1125

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1884 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Patryk

Napisano 15 maj 2023 - 08:57

Panowie pomożecie, bo od kilku dni stoję w rozkroku? Dwa blanki taka-g 6 i taka-g 8kg. Jaki jest realny CW dla obu? Docelowo ma to być jerkówka pod korbę dla kobiety :rolleyes: Jerki od 20g do 70g max. Wszelkie dłuższe konstrukcje odpadają. Zastanawia mnie, czy "szóstka" będzie w stanie poprawnie animować pracę wabików największych (circa 70g)? Z kolei "8kg" pozwoli na swobodne rzucanie małymi sliderami (ok 20g)?


8kg zdecydowanie
Ewentualnie 7kg cięta od dołu

#638 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2247 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 15 maj 2023 - 09:25

7kg będzie w sam raz. 6kg nie radzi 70g a 8kg będzie do 110g



#639 OFFLINE   GarowyJK

GarowyJK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 178 postów
  • LokalizacjaZST
  • Imię:Jarek

Napisano 15 maj 2023 - 14:10

Dzięki za sugestie :) Jeszcze jedno pytanko; dół 8kg od ilu i 6kg góra ile gramów komfortowo da się rzucać? 



#640 OFFLINE   Bobby0404

Bobby0404

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 402 postów

Napisano 16 maj 2023 - 20:27

Moim zdaniem 8 kg. Zaskakująco dobrze radzi sobie z przynętami o masie od ok. 20 g., a przy tych cięższych nie będzie klękać szczytówka przy szarpnięciach. U mnie jeszcze obsługuje twitcha pod szczupaki.







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, blank, xzoga

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych