Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

XZOGA blanki - charakterystyka

blank xzoga

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
687 odpowiedzi w tym temacie

#601 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4960 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 01 grudzień 2020 - 15:53

Cześć,

 

jakie długości mają składy blanku Xzoga Taka G75 12 kg?

 

pozdrawiam,

Tomek

dolnik 75 cm / górna część 162cm


  • Tomasz Dyduch lubi to

#602 OFFLINE   Tomasz Dyduch

Tomasz Dyduch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 405 postów
  • LokalizacjaPolanka Wielka Oświęcim
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Dyduch

Napisano 01 grudzień 2020 - 17:30

Ma ktoś spinning, pod suma, z brzegu na: blanku Xzoga Taka G75 12 kg?

Byłby wdzięczny za fotki - zastanawiam się nad rozkładem rękojeści i uchwytu.

 

Do samego łowienia, wolę kije z krótszym dolnikiem (odległość od dołu do uchwytu kołowrotka), ale jakby miał siąść jakiś przyzwoity sumek to może mi brakować dźwigni  (oby :-) ).

Dlatego myślałem o krótszym dolniku, ale dołożyć fighting grip nad fore grip-em.



#603 OFFLINE   czarny1

czarny1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 892 postów
  • LokalizacjaLanckorona/Przemyśl
  • Imię:Michał

Napisano 01 grudzień 2020 - 21:49

skrócić dolnik możesz montując uchwyt kołowrotka odwrotnie (gwintem od góry)... jeśli dodasz długi foregrip to otrzymasz całkiem niezłą dźwignię... coś takiego zrobiłem w taka 10kg:

Załączony plik  DSC03862.JPG   144,13 KB   34 Ilość pobrań

w 12kg mam zrobiony bardzo długi dolnik, cały dolny element (ok. 80cm) to rękojeść... nie ma to nic wspólnego z dźwignią, po prostu taka długość zapewnia lepsze podparcie przy prowadzeniu dużych woblerów, zwłaszcza na siedząco... za to utrudnia precyzyjne rzuty:(

 


  • Tomasz Dyduch lubi to

#604 OFFLINE   Piastun

Piastun

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 125 postów
  • LokalizacjaChaszcze

Napisano 07 grudzień 2020 - 15:39

Przy pierwszej dużej rybie docenisz długi dolnik, dźwignia ma znaczenie, oczywiście jeśli będziesz miał odpowiednią plecionkę i pociągniesz siłowo ( dopiero wtedy jest zabawa- czasami to konieczność :D ), moja Zośka ma długi fore do końca  dolnego elementu, mnie to pasuje bardzo, ale jest też trochę mocniejsza, każdy będzie miał swoje indywidualne zdanie. Jak się zastanawiasz nad rozkładem, to zobacz tutaj

http://jerkbait.pl/t...-rodbuidingiem/

Tu masz zdjęcie jak pracuje moja na takim długim dolniku

Załączony plik  AXzoga 12kgcrop.jpg   71,36 KB   42 Ilość pobrań


Użytkownik Piastun edytował ten post 07 grudzień 2020 - 15:41

  • miramar69 i Rajfel lubią to

#605 OFFLINE   czarny1

czarny1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 892 postów
  • LokalizacjaLanckorona/Przemyśl
  • Imię:Michał

Napisano 07 grudzień 2020 - 17:44

mi bardzo nie pasuje sztywna rura zamiast pracującego dolnika - przerobiłem to po kilku pierwszych rzutach nową wędką... pewnie uznałbym, że tak musi być gdybym wcześniej nie miał 10kg xzogi w jednym kawałku - rzucała dalej... zostawiłem jakieś 20cm na złącze, a z tyłu wstawiłem pełny pręt węglowy... teraz cała wędka pracuje, a rzuty są znacznie dłuższe i bardziej komfortowe... jakoś nie czuję potrzeby jeszcze bardziej siłowego holu na który pewnie pozwalała oryginalna rękojeść...

 

ps. przy bardziej siłowym holu niemal na pewno bym stracił swojego największego suma zahaczonego za skórkę... 


  • Piastun lubi to

#606 OFFLINE   Piastun

Piastun

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 125 postów
  • LokalizacjaChaszcze

Napisano 07 grudzień 2020 - 20:11

Michale, nie odważyłbym się nikogo przekonywać do swoich rozwiązań, każdy z Nas opiera się głównie na swoich doświadczeniach i to normalne, jeszcze dwa lata temu myślałem trochę inaczej, sumy były fajnym ale jednak przyłowem, czasem trochę kłopotliwym ;) . Zawsze miałem szczęście i nie były za duże dla mojego sprzętu i jakoś dawałem radę. Ale znalazłem odcinek rzeki gdzie byłem też świadkiem złowienia ponad dwumetrowego suma, wiem z pewnego źródła że zdarzają się nawet sporo większe, mnie też los nagrodził, ale ciągle nie wkręciłem się na takie świadome sumowanie, żeby tylko sum, a reszta praktycznie wykluczona. Aż do zeszłego pięknego sierpniowego wieczoru, gdzie moja pewność że jestem przygotowany na wszystko nie została zweryfikowana. Rybsko nie dało mi żadnych szans, jeden odjazd może 30-40 metrów, agrafka przecięła fluorocarbon, szkoda tylko że poszedł z woblerem. Stąd to zainteresowanie Xzogą, bo po przemyśleniach wniosek nasuwał się sam. Może nigdy już nie spotkam się z taką rybą, ale skoro mam szansę jeszcze parę lat popróbować to nie mogę tego zaprzepaścić. Gruba plecionka, woblery uzbrojone w duże ownery to wszystko pasuje do mojej Zośki. Łowisz delikatniej i ok, na pewno miększy kij lepiej podaje przynętę, komfort łowienia na pewno jest lepszy, tyle ze dla mnie po tym co widziałem, komfort już nie gra takiej roli. Ja chcę walki, na całego, to mi się spodobało, jeśli będzie słabo zahaczony to niech pójdzie ( ważne ze nie z przynętą ), ale On i ja mamy dać z siebie wszystko. Ma to być na moich zasadach i w tej chwili to dla mnie priorytet. A dla urozmaicenia jak się zmęczę, to zostaną inne ryby.

A jeszcze dodam, żeby było zgodne z tytułem wątku to, że ta rura nie jest taka twarda, też ładnie pracuje tylko już przy naprawdę dużym obciążeniu, X-Zogi to dla mnie super kije tylko właśnie trzeba znaleźć dla siebie odpowiedni model.

Teraz dopiero widzę moją nieuwagę, w moim poście wyżej Michale odniosłem się do Tomka, nie do Ciebie, a Ty chyba potraktowałeś to jako próbę zanegowania tego dolnika, pozdrawiam też Tomek


Użytkownik Piastun edytował ten post 07 grudzień 2020 - 20:29

  • vince83 i Rajfel lubią to

#607 OFFLINE   czarny1

czarny1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 892 postów
  • LokalizacjaLanckorona/Przemyśl
  • Imię:Michał

Napisano 07 grudzień 2020 - 22:11

każdy ma swoje sposoby na ryby:) i nie odebrałem Twoich wypowiedzi jako atak, po prostu dzielisz się poglądami:)

ale jeśli łowisz ciężej to będę pod wrażeniem:) u mnie do wędki dochodzi prawie kilowa saltiga, plecionka 100lb i woblerki 12-16cm zbrojone zwykle w ownery 2/0 st46... hol suma na słabszym sprzęcie jest nudny:)


  • Piastun lubi to

#608 OFFLINE   Piastun

Piastun

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 125 postów
  • LokalizacjaChaszcze

Napisano 08 grudzień 2020 - 20:07

Na pewno więcej nas łączy niż dzieli :)



#609 OFFLINE   pawel1976

pawel1976

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów
  • Lokalizacjakujawsko-pomorskie
  • Imię:Paweł

Napisano 10 styczeń 2021 - 14:12

Witam,który z blanków xzogi polecą koledzy pod szczupaka ,mam g60 8 kg i potrzebuje coś mocniejszego do 130-150 gram górą.
  • piotrcarp lubi to

#610 OFFLINE   lenny

lenny

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1547 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska
  • Imię:Leszek

Napisano 15 styczeń 2021 - 13:55

Witam

Potrzebuję trochę informacji o blanku Xzoga Shitenno  SR-G86MH2.

Powstało chyba sporo kijków na tym blanku. Jest też niby trochę informacji o tych blankach. Może jest tu ktoś kto używa, używał kija na tym blanku i mógłby coś więcej napisać. Jakie max gramatury obsłuży, czy można go przeciążyć do tych powiedzmy 80g. Czy osiągane odległości są zadowalające.

Szukam czegoś w spinie, o długości około 2,6m, do łowienia z brzegu. Cel - szczupak. Kij ma być głównie pod przynęty twarde. Najczęściej woblery, czasami swimbaity, jerki, duże obrotówki. Gramatury najczęściej 20 - 60g, w porywach do 80g.

A może polecicie jakiś inny blank w tej długości i cw do 80-100g, 25-30lb i pełnym ugięciu pod obciążeniem.



#611 OFFLINE   Patryk1125

Patryk1125

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1884 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Patryk

Napisano 15 styczeń 2021 - 14:18

Witam
Potrzebuję trochę informacji o blanku Xzoga Shitenno SR-G86MH2.
Powstało chyba sporo kijków na tym blanku. Jest też niby trochę informacji o tych blankach. Może jest tu ktoś kto używa, używał kija na tym blanku i mógłby coś więcej napisać. Jakie max gramatury obsłuży, czy można go przeciążyć do tych powiedzmy 80g. Czy osiągane odległości są zadowalające.
Szukam czegoś w spinie, o długości około 2,6m, do łowienia z brzegu. Cel - szczupak. Kij ma być głównie pod przynęty twarde. Najczęściej woblery, czasami swimbaity, jerki, duże obrotówki. Gramatury najczęściej 20 - 60g, w porywach do 80g.
A może polecicie jakiś inny blank w tej długości i cw do 80-100g, 25-30lb i pełnym ugięciu pod obciążeniem.


Sr-g 86mh nie obsłuży przynęt o wadze 80g, w przedziale 20-60g jak najbardziej. Odległości w tym zakresie bardzo dobre
  • lenny lubi to

#612 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1110 postów

Napisano 14 listopad 2021 - 20:46

Czy ktoś miał styczność z kijami Xzoga Black Mamba?

Jeżeli tak to byłbym wdzięczny za jakiekolwiek informacje.



#613 OFFLINE   piotrcarp

piotrcarp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 209 postów
  • LokalizacjaLippstadt
  • Imię:piotr
  • Nazwisko:kaftan

Napisano 20 grudzień 2021 - 13:22

Jak wam się sprawdzają blanki Xzoga shitenno? Bo na niemieckim forum wyczytałem że te blanki lubią się łamać mimo grubych ścianek.

#614 OFFLINE   lenny

lenny

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1547 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska
  • Imię:Leszek

Napisano 20 grudzień 2021 - 14:56

Jak wam się sprawdzają blanki Xzoga shitenno? Bo na niemieckim forum wyczytałem że te blanki lubią się łamać mimo grubych ścianek.

Ja mam kij na blanku Xzoga Shitenno  SR-G86MH2.

Od maja był ze mną na 20, może 30 wypadach. Rzuca od 20g do 75g. Ale te 75 to już max, moim zdaniem trzeba z wyczuciem. Jestem zadowolony. Nie wygląda na to, aby przy normalnym użytkowaniu miało się w nim coś złamać.


  • piotrcarp lubi to

#615 OFFLINE   piotrcarp

piotrcarp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 209 postów
  • LokalizacjaLippstadt
  • Imię:piotr
  • Nazwisko:kaftan

Napisano 20 grudzień 2021 - 17:03

Interesuje mnie głównie SRG76MH-2 zbrojony pod casta, czy dołem da radę 12g + Fox zander pro 10cm?

#616 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 20 grudzień 2021 - 18:24

Interesuje mnie głównie SRG76MH-2 zbrojony pod casta, czy dołem da radę 12g + Fox zander pro 10cm?

Mam ten blank, najpierw był spinem, teraz jest właśnie castem. Dołem bez problemu rzucisz w okolicach 20 g, góra to będzie jakieś 50 g.

Użytkownik Pumba edytował ten post 20 grudzień 2021 - 18:24

  • piotrcarp lubi to

#617 ONLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1571 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 20 grudzień 2021 - 20:26

Interesuje mnie głównie SRG76MH-2 zbrojony pod casta, czy dołem da radę 12g + Fox zander pro 10cm?


Mam ten blank w spinie , 12 g + 10 cm będzie działać- do 50 g masy łącznej, rzucałem najwiecej 55 z wyczuciem , ale klękała już . Przetestowana w holu sumem 135 cm , fajny szybki blank.
  • piotrcarp lubi to

#618 OFFLINE   DumFish

DumFish

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 321 postów

Napisano 30 październik 2022 - 08:00

Ktoś posiada info o nowych xzogach GX? Interesuje mnie głównie porównanie nowej serii GX 5kg z G66 5kg

#619 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4960 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 30 październik 2022 - 12:38

... a nie lepiej zapytać u "źródła" ...???  ;)  :)



#620 OFFLINE   DumFish

DumFish

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 321 postów

Napisano 30 październik 2022 - 14:45

... a nie lepiej zapytać u "źródła" ...??? ;) :)


Źródło nie odpowiada. Pytałem :)





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, blank, xzoga

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych