Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jakim kurierem wysłać wędkę?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
272 odpowiedzi w tym temacie

#221 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4966 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 22 kwiecień 2020 - 18:19

... tylko , że powyżej 1,5m opłaty niestety znacznie rosną  :(


  • Bootleg lubi to

#222 OFFLINE   dreadknight

dreadknight

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1019 postów

Napisano 22 kwiecień 2020 - 18:50

O czym piszecie to ja nie wiem. Co z tego że tuba kartonowa. Tuby pcv są składane w harmonijkę i po wyprostować prawie nie widać że była zgięta. Nawet w tym wątku są przykłady.
Nie spotkałem się z mocniejszym opakowaniem niż tuba pcv.
Może ktoś stosował i się podzieli informacją.

Mam na myśli tylko jednosklady. Na wysyłkę do 150cm jest więcej opcji.

Wysyłka w tych czasach to loteria. Wiadomo że więcej przypadków jest ze kij dojdzie bez uszkodzeń.

#223 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4589 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 22 kwiecień 2020 - 19:36

Piszemy o tubie kartonowej, która nie jest zwijką ... I ma grubość około pół centymetra, a może i więcej.

#224 OFFLINE   MarcinMal

MarcinMal

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 248 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 22 kwiecień 2020 - 20:03

Ja wysyłałem w rurze kanalizacyjnej fi 75 typowo pod kijki pasuję, żeby kurier to zniszczył naprawdę musi niewiadomo co się stać:)

#225 OFFLINE   dreadknight

dreadknight

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1019 postów

Napisano 22 kwiecień 2020 - 20:29

Ja wysyłałem w rurze kanalizacyjnej fi 75 typowo pod kijki pasuję, żeby kurier to zniszczył naprawdę musi niewiadomo co się stać:)


O takiej tubie pisałem wyżej. Nie ma najmniejszego problemu żeby kurier zgiął taką tubę i połamał kij.
  • pawelHERP lubi to

#226 OFFLINE   Wiesiek2602

Wiesiek2602

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 143 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Wiesiek

Napisano 22 kwiecień 2020 - 20:37

... tylko , że powyżej 1,5m opłaty niestety znacznie rosną  :(


Znacznie? Tzn ile?😁

170x20x20cm i 4kg wagi...😂
Załączony plik  _20200422_213522.JPG   25 KB   21 Ilość pobrańZałączony plik  _20200422_213502.JPG   51,77 KB   20 Ilość pobrań

#227 OFFLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 22 kwiecień 2020 - 21:14

Wysyłając parę dni temu jednosklad 213cm i ubezpieczenie 1500zl sendit skasował mnie niecałe 36zl brutto.

#228 OFFLINE   Miro 85

Miro 85

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • LokalizacjaPołudnie PL

Napisano 22 kwiecień 2020 - 21:56

Ja wysyłałem w rurze kanalizacyjnej fi 75 typowo pod kijki pasuję, żeby kurier to zniszczył naprawdę musi niewiadomo co się stać:)



Oj bys sie zdziwił jakie lekceważące podejsciw maja niektorzy pracownicy magazynów....
A zdazyc sie moze wiele.. Mozna najechać widlakiem, mozna przycisnac paleta, w transporcie kierowca moze nagle zachamowac i caly towar wali w tube, mnie wystarczy to jak kuriery odbieraja u mnie w firmie przesyłki i jak sie z nimi obchodzą.. I nic mnie juz nie zdziwi..
  • MarcinZ lubi to

#229 OFFLINE   Wojtek B.

Wojtek B.

    Wiślak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1829 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Wojtek

Napisano 22 kwiecień 2020 - 23:15

Polecam tuby po wykładzinach :) Ścianki nierzadko są grube nawet na kilka centymetrów.


Prawda z drugiej strony jest smutna. Jak ma się pecha i trafi na Ciebie, to chociażbyś w tytan zapakował, to i tak przypadkowo po wędce przejedzie Rudy 102 :)
  • hm62 i S.N. lubią to

#230 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4966 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 23 kwiecień 2020 - 09:45

Wysyłając parę dni temu jednosklad 213cm i ubezpieczenie 1500zl sendit skasował mnie niecałe 36zl brutto.


...

Użytkownik miramar69 edytował ten post 23 kwiecień 2020 - 09:46


#231 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4966 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 23 kwiecień 2020 - 09:48

Znacznie? Tzn ile?

170x20x20cm i 4kg wagi...
attachicon.gif _20200422_213522.JPGattachicon.gif _20200422_213502.JPG


Następnym razem gdy będę wysyłał komuś długa wędkę ogarniesz mi temat za 19 zyla i oczywiście weźmiesz pełna odpowiedzialność za nia ...

#232 OFFLINE   fish28

fish28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2672 postów
  • Imię:Darek

Napisano 23 kwiecień 2020 - 09:57

Ta tuba zwijana nie nadaje się do wysyłki wędki. Dość że jest cienka to właśnie poprzez ten sposób zawijania, jest bardzo podatna na uszkodzenia.

Użytkownik fish28 edytował ten post 23 kwiecień 2020 - 09:58


#233 OFFLINE   Wiesiek2602

Wiesiek2602

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 143 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Wiesiek

Napisano 23 kwiecień 2020 - 10:47

Następnym razem gdy będę wysyłał komuś długa wędkę ogarniesz mi temat za 19 zyla i oczywiście weźmiesz pełna odpowiedzialność za nia ...

Padłem😂😂😂
Ok, wejde do tej tuby i owine się wojół kija😂 Odpowiedzialność za nią?😂 To bierze na siebie przewoźnik- chyba za to płacisz te 19zł...
A że tanio? A co mnie obchodzi, albo Ciebie że jest taka cena a nie inna za tą usługe?
Płacisz i wymagasz😁
Bez jaj- najpierw Ci źle, że drogo za taki gabaryt. Jak masz podaną na tacy alternatywe to też źle bo może się uszkodzić😁
Zapłać te krocie 50-100ł za wysyłke i żyj w przekonaniu, że Twoja wysyłka w drodze do adresata jest ułożona sama na atłasie, w lektyce zdobionej masą perłową i rubinami.
A całość jedzie w opancerzonym aucie prezydenta USA i w konwoju liczącym 30 pojazdów.

Użytkownik Wiesiek2602 edytował ten post 23 kwiecień 2020 - 10:59

  • thug lubi to

#234 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4966 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 23 kwiecień 2020 - 13:33

Nie chcę się przekomarzać czy to drogo, czy tanio -tylko wysyłam czasami takie rzeczy i nigdy i nigdzie nie zaproponowano Mi tak niskiej ceny. Niestety życie nauczyło Mnie by uważać na takie usługi , by później nie płakać i pluć sobie w brodę, że szkoda było parę groszy dołożyć i spać spokojnie. Poza tym pewnie patrzysz na To z innego punktu niż Ja,bo jako odbiorca faktycznie miałbym w.........e na stan przesyłki i niech się martwi ten co wysyła, ale z perspektym osoby wysylajwcej To wygląd juz całkiem inacze. ... nie stać mnie na ponowna budowę i pokrywanie kosztów za złamany kij, który czasami jest budowany na blanku już nie do zdobycia.
Pozdrowienia Mariusz i BZ urazy :)
  • Marcyś i chlodnica lubią to

#235 OFFLINE   LordG

LordG

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów

Napisano 23 kwiecień 2020 - 16:57

Dpd pickup od dłuższego czasu ma cenę 17zl za wysyłkę paczki do 170cmm. Z tym że 170cm to jednoskład nie wejdzie.
Co do kartonowych tub to są one według mnie najlepsze do pakowania wędek, tylko nie te cienkie, które służą do przechowywania rysunków technicznych tylko solidne i ciężkie. Ja mam tuby w długości około 150cm i wadze około 2kg.

#236 OFFLINE   dreadknight

dreadknight

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1019 postów

Napisano 23 kwiecień 2020 - 18:36

Chciałbym poznać firmę którą zagwarantuje że kij dojedzie w stanie nie naruszonym. A jeśli taka jest to chętnie poznam cennik.

Nie interesuje mnie opcja ze firma połamie kij "bo wypadki się zdarzają" i zwróci pieniądze, a tym bardziej po jakichś syzyfowych walkach i może jeszcze w kwocie którą sama ustali.

#237 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4589 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 23 kwiecień 2020 - 20:14

Ja Ci to zagwarantuję osobiście, ale z ceny usługi to zadowolony raczej nie będziesz :D



#238 OFFLINE   dreadknight

dreadknight

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1019 postów

Napisano 23 kwiecień 2020 - 20:48

Ja Ci to zagwarantuję osobiście, ale z ceny usługi to zadowolony raczej nie będziesz :D


😁

#239 OFFLINE   MarcinZ

MarcinZ

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 843 postów
  • LokalizacjaGóra Puławska/LPU
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawadzki

Napisano 23 kwiecień 2020 - 23:18

Czegoś tu nie rozumie... Wszyscy mam wrażenie jakby akceptowali to że uszkodzenia się zdążają, że źle pakowane są wędki, bo tuba nie taka, kartonu nie było odpowiedniego itp.,itd.
A czy zdążyło wam się aby listonosz dostarczył wam do ręki list zamokniety tak że nie możecie nic odczytać?Bo mnie nie.
Wiec dlaczego płacąc o niebo większe kwoty za wysyłkę wędki zapakowanej szczelnie w twarda tube, dopłacając do ubezpieczenia, mamy takie problemy z odebraniem należności za złe wykonana usługę dostarczenia przesyłki, i nie chodzi tu o przeciągający się termin dostawy a uszkodzenie lub zniszczenie naszego mienia...
Odpowiedź jest prosta. Zaczęliśmy to akceptować.
Firmy kurierskie idą na ilość, liczy się kasa, w dupie mają jakiś odsetek pączek które uszkodzą. Do tego próbują się wykręcac że źle zapakowane, zabezpieczone itd.
Dlaczego taka firma kurierska robi sobie z nas jaja?!
Kolejna odpowiedź jest prosta. Znają nasze prawo tak dobrze ze wiedzą że nadawca szybciej odpuści...
Mamy tak cudowne przepisy prawa że Hej!
Co z tego że one są, jak ich wykonalnosc jest na dnie..
Sorki za wywody i żale... Ale po ostatniej sytuacji krew mnie zalewa.

PS. Kilka dni temu kurier przywiózł mi paletę z zamówionym towarem pod dom, zaje...ał mi kostkę olejem silnikowym lub skrzyniowym bo z jakiejś innej palety się wylewał. Mnie nie było, kobieta odebrała za mnie, kazała mu postawić w danym miejscu ta paletę, a sama nie zauważyła bo w między czasie dzieckiem była zajeta
Wróciłem do domu pytam co tu się stało, a ona ze nie wie i mówi, chyba jak kurier był to co mu się rozlało.
Dzwonię do chu.. A on do mnie początkowo udaje głupka, po czym przyznaje ze pakę mu zalało bo ktoś źle coś tam zapakował i się wylało...
Kurwa myślałem że padnę.. Znowu ktoś coś a nie oni.. Przecież nam nie zależy aby towar w całości dotarł do klienta..
Dobra kończę bo mnie poniosło.



Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

#240 OFFLINE   migdau

migdau

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 192 postów
  • LokalizacjaNowa Aleksandria
  • Imię:Grzesiek

Napisano 24 kwiecień 2020 - 13:57

Ja widzę że dostarczanie przesyłek weszło na kolejny poziom:

Sytuacja z wczoraj:

Dzwonek do drzwi i pukanie. Podchodzę do drzwi i patrzę przez wizjer. Nikogo nie ma. Pomyślałem że ktoś sobie jaja robi bo słyszałem jak zbiega po schodach.

Jak się potem okazało to był kurier, który zostawił paczki na wycieraczce.