Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jakim kurierem wysłać wędkę?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
272 odpowiedzi w tym temacie

#141 OFFLINE   Voldemort

Voldemort

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1305 postów
  • LokalizacjaMałopolska
  • Imię:Jacek

Napisano 25 wrzesień 2018 - 09:54

Nie strasz.... wysyłam tak od paru lat i jeszcze mi się nie zdarzyło ...

Nie miałem zamiaru straszyć, ale ....

Byłem bardzo niemile zaskoczony, bo koszt przesyłki się podwoił :(

Co więcej, jestem w 99% pewien, że ta druga przesyłka to był karton "trójkątny" a nie tuba. Bo od jakiegoś czasu tuby mi się skończyły i w "trójkątach" wysyłałem wędki Pocztą i DPD


  • Marcyś lubi to

#142 OFFLINE   shavt

shavt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 818 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Bartek

Napisano 25 wrzesień 2018 - 10:37

Ja dostałem po pol roku wiadomość na sendit o dopłacie do 5 czy 6 przesyłek! Bo rura pcv to nie jest ksztalt regularny! Do każdej niestandardowej zazyczyli sobie 15pln z tego co pamiętam. Dlatego teraz tuby coby nabraly ksztaltu regularnego obudowuje kartonem :) bzdura ale juz tak dużo nie wysyłam.

Użytkownik shavt edytował ten post 25 wrzesień 2018 - 10:37


#143 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 25 wrzesień 2018 - 10:43

Po pół roku to oni sobie mogą **** :D



#144 OFFLINE   Voldemort

Voldemort

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1305 postów
  • LokalizacjaMałopolska
  • Imię:Jacek

Napisano 25 wrzesień 2018 - 10:52

Po pół roku to oni sobie mogą **** :D

Też wychodziłem z takiego założenia, ale - słali monity (ja twardo przy swoim), niestety przyszła pora wysłania długiego monoblanku i nie było wyboru, albo zapłacić, albo szukać innego przewoźnika. Nie muszę dodawać, że .... taniej wyszło zapłacić im haracz :angry:



#145 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 25 wrzesień 2018 - 10:56

Całe szczęście, że już wędek ne kupuję i handlować też już przestałem :D



#146 OFFLINE   chlodnica

chlodnica

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 793 postów
  • LokalizacjaPL-Opole/CH-Davos
  • Imię:Darek

Napisano 25 wrzesień 2018 - 11:10

Ale oprócz wysyłki chodzi również o jej sprawdzenie w obecności kuriera... ;)



#147 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1018 postów

Napisano 25 wrzesień 2018 - 12:14

Ale oprócz wysyłki chodzi również o jej sprawdzenie w obecności kuriera... ;)

 

Tak i odpowiedź brzmi, że DPD, ani żadna inna firma kurierska działająca w Polsce (jeżeli ktoś jakąś zna to proszę mnie poprawić) aktualnie nie oferuje usługi sprawdzenia zawartości przed zapłatą kwoty pobrania. Nie wiem co było kiedyś, ale aktualnie tą usługę oferuje jedynie PP. 

 

Z prawa przewozowego wynika, że adresat ma prawo do otwarcia przesyłki przed jej odebraniem tylko w przypadku, gdy nosi ona ślady uszkodzenia, zgniecenia, jest dziurawa, częściowo otwarta itp. Każdy inny powód otwarcia przed odebraniem i opłaceniem musi być uregulowany umownie (w PP jest to właśnie dodatkowo płatna usługa pt. "sprawdzenie zawartości przesyłki pobraniowej").

 

Od powyższego należy odróżnić fakt, że po odebraniu każdej przesyłki mamy prawo do otwarcia jej w obecności kuriera i jeśli stwierdzimy niezgodność z umową sporządzamy protokół, prosimy o podpis kuriera i na tej podstawie możemy dochodzić swoich ewentualnych roszczeń od sprzedawcy/nadawcy.

 

@shavt Nie wiem jak było wcześniej, ale teraz na sendit.pl masz do wyboru kształt prostopadłościanu, za który płaci się ok 16-18 zł i przesyłka nieregularna czyli tuba za którą płaci się 28-30 zł. Też najpierw wysłałem w tubie zanim do tego doszedłem.


Użytkownik Maciek. edytował ten post 25 wrzesień 2018 - 12:19


#148 OFFLINE   niko333

niko333

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 240 postów
  • LokalizacjaMarki
  • Imię:Andrzej

Napisano 05 marzec 2019 - 15:23

Czy ktoś orientuje się jaką firmę można wysłać wędkę w okrągłej tubie za normalne pieniądze czyli ok. 20 zł.? Nasz narodowy przewoźnik liczy sonie teraz każdą tubę jako ponad gabaryt i chce prawie 60 zł. 



#149 OFFLINE   LordG

LordG

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów

Napisano 05 marzec 2019 - 17:23

Owiń tubę kartonem tak aby powstał prostopadłościan i po problemie.

#150 OFFLINE   mav3rick

mav3rick

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów
  • LokalizacjaPrzewóz
  • Imię:Emil

Napisano 05 marzec 2019 - 22:48

No i trzeba pamiętać, że na Poczcie wysokość nie może przekraczać 150cm.

#151 OFFLINE   Tomek TJ

Tomek TJ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 923 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:J

Napisano 11 marzec 2019 - 09:57

Zwykla paczka ta z żółto niebieska naklejka tuba nie musi byc w kartonie lecz do dl 150cm a paczka plus moze byc 157,5cm ale w kartonie.

#152 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3725 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 11 marzec 2019 - 10:24

Jesteś w błędzie, tuba została zakwalifikowana do wymiarów niestandardowych, "bo się turla w transporcie" (cytat z wyjaśnienia pracownika Poczty Polskiej) i zapłacisz jak za przesyłkę wartościową sztabki złota, a o przesyłce ponad 150cm w ogóle zapomnij. PP to państwo w państwie i nic nie wywalczysz w konfrontacji z tępogłowymi. :angry:

Pozostają tylko firmy kurierskie.



#153 OFFLINE   Marcyś

Marcyś

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 852 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 11 marzec 2019 - 10:31

nic nie wywalczysz w konfrontacji z tępogłowymi. :angry:

 

Nie rozumiem kto tu jest tępogłowy? Taki mają regulamin. Nie trzeba z ich usług korzystać.

 

Nota bene... kurierzy też mają w regulaminie, że tuba to element niestandardowy. Tylko że u nich często przejdzie.

Oprócz turlania się w transporcie jest problem na taśmach w magazynie. Po prostu zamiast się trzymać taśm spadają z nich.

Jednak najłatwiej kogoś wyzwać gdy coś jest nie po naszej myśli (a najczęściej kieszeni).



#154 OFFLINE   niko333

niko333

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 240 postów
  • LokalizacjaMarki
  • Imię:Andrzej

Napisano 11 marzec 2019 - 10:38

Przesyłka ogarnięta w punkcie paczkowym za 25 zł w okrągłej tubie. Dla uściślenia, przesyłka (wędka) wy PP musi być zapakowana w prostopadłościan o bokach nie mniejszych od druku nadania tak aby się on po naklejeniu nie zaginął, tzn. nie zachodził na następną ściankę.

#155 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4589 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 11 marzec 2019 - 10:38

Co do PP to ja po prostu nie rozumiem dlaczego tak jest. Zamiast dostosować się do praw rynku i konkurencji po części także to ktoś wprowadza idiotyczne zapisy albo dziwne ceny na niektóre usługi ...

#156 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3725 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 11 marzec 2019 - 10:39

Pisząc "tępogłowi" miałem na myśli nie szarych wykonawców zarządzeń i regulaminów, a twórców tychże. Pracownik nic nie ma do powiedzenia i musi się trzymać tego co wymyśliła "wierchuszka"...



#157 OFFLINE   Marcyś

Marcyś

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 852 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 11 marzec 2019 - 10:45

Może wolą się skupić na listach.... 

GLS na przykład ma świetne ceny przesyłek zagranicznych. Za to wysłanie u nich wędki praktycznie jakiejkolwiek to wysoki koszt (bo paczka powyżej boku 80cm to juź XL).

Przez brokera internetowego ta sama paczka w DPD to 35zł (jednoskład 213cm) a w Fedex 135zł.



#158 OFFLINE   Framuga

Framuga

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 586 postów
  • LokalizacjaMińsk Mazowiecki
  • Imię:Julian Fram.Budu
  • Nazwisko:Radek Kot

Napisano 12 marzec 2019 - 19:27

Czy ktoś orientuje się jaką firmę można wysłać wędkę w okrągłej tubie za normalne pieniądze czyli ok. 20 zł.? Nasz narodowy przewoźnik liczy sonie teraz każdą tubę jako ponad gabaryt i chce prawie 60 zł.

Właśnie wróciłem z poczty nadałem blanki w okrągłej tubie. Za 17pln. Pani nie robiła żadnych problemów. Ale nie powiem są placówki na mojej wsi gdzie o byle co są problemy.

#159 OFFLINE   niko333

niko333

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 240 postów
  • LokalizacjaMarki
  • Imię:Andrzej

Napisano 12 marzec 2019 - 20:35

Ja mam alergię na naszego narodowego operatora. Jak słyszę słowo narodowy to dostaję gęsiej skórki. Jakiś czas temu wysłałem paczkę. W domu zwazylem bo chciałem wiedziec ile będzie kosztowała przesyłka. Ku mojemu zdziwieniu z niecałego 0,5 kg w domu na poczcie zrobiło się prawie 0,9 kg no i oczywiście inny przedział cenowy. Pani, z wielką łaską, po wiązance jacy to my klienci jesteśmy upierdliwi i nasze domowe wagi możemy sobie wsadzić, poszła zwazyla na innej. I zdziwienie, moja domowa dobra a na poczcie zawyzala wagę. Oczywiście oszukanym klientom nikt kasy nie zwrócił.

#160 OFFLINE   PLnK

PLnK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 157 postów
  • LokalizacjaWrocław-okolice
  • Imię:Krzysztof

Napisano 17 marzec 2019 - 10:36

Poczta oszalała, ostatnio wysyłałem plecionkę listem poleconym to babka kopertę włożyła w jakiś szablon i uwaga! koperta na wysokość (2cm) nie załapała się na list za 7zł i musiałem wypełnić druk na paczkę krajową za 12,50. Czy to tylko u mnie takie dziwy?