Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jakim kurierem wysłać wędkę?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
272 odpowiedzi w tym temacie

#161 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4589 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 17 marzec 2019 - 10:42

Ja mam alergię na naszego narodowego operatora. Jak słyszę słowo narodowy to dostaję gęsiej skórki. Jakiś czas temu wysłałem paczkę. W domu zwazylem bo chciałem wiedziec ile będzie kosztowała przesyłka. Ku mojemu zdziwieniu z niecałego 0,5 kg w domu na poczcie zrobiło się prawie 0,9 kg no i oczywiście inny przedział cenowy. Pani, z wielką łaską, po wiązance jacy to my klienci jesteśmy upierdliwi i nasze domowe wagi możemy sobie wsadzić, poszła zwazyla na innej. I zdziwienie, moja domowa dobra a na poczcie zawyzala wagę. Oczywiście oszukanym klientom nikt kasy nie zwrócił.

 

Nie wiem jakim cudem paczka zwiększyła wagę, ale jeśli nawet namokła podczas deszczu to do 1 kilograma jest ta sama cena także ściemniasz kolego na maxa jak mówią małolaty ... Dopłaca się co prawda za gabaryt, ale z tego co piszesz to problem był z wagą ...  :lol: 



#162 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4589 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 17 marzec 2019 - 10:46

Poczta oszalała, ostatnio wysyłałem plecionkę listem poleconym to babka kopertę włożyła w jakiś szablon i uwaga! koperta na wysokość (2cm) nie załapała się na list za 7zł i musiałem wypełnić druk na paczkę krajową za 12,50. Czy to tylko u mnie takie dziwy?

 

Tak sprawdzają prawie wszędzie, a listy nadawałem chyba w każdym większym mieście w Polsce. Nie musiałeś natomiast wysyłać od razu listu jako paczki. Mogłeś wysłać jako mini paczka za 9,50 albo jako polecony gabaryt B za 11 zł. czyli priorytet i ten jest moim faworytem jeśli chodzi o usługi PP. Dość często zdarzało się, że był już u adresata na drugi dzień po południu jak wysłałem rano.


Użytkownik Sławek Nikt edytował ten post 17 marzec 2019 - 10:54


#163 OFFLINE   niko333

niko333

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 240 postów
  • LokalizacjaMarki
  • Imię:Andrzej

Napisano 17 marzec 2019 - 11:06

Nie wiem jakim cudem paczka zwiększyła wagę, ale jeśli nawet namokła podczas deszczu to do 1 kilograma jest ta sama cena także ściemniasz kolego na maxa jak mówią małolaty ... Dopłaca się co prawda za gabaryt, ale z tego co piszesz to problem był z wagą ...  :lol:

 

Ciszę się Kolego, że czujne oko "dedektywa" czuwa, ale u Rutkowskiego to Ty chyba kariery nie zrobisz. Jeśli zarzucasz komuś ściemnianie tudzież kłamstwo lub też oszustwo, to może warto lepiej prześledzić a co więcej, zapoznać się z cennikiem poczty polskiej....Jest jeszcze paczka+. A "cudów" doszukuj się na poczcie. 



#164 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4589 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 17 marzec 2019 - 12:05

Ciszę się Kolego, że czujne oko "dedektywa" czuwa, ale u Rutkowskiego to Ty chyba kariery nie zrobisz. Jeśli zarzucasz komuś ściemnianie tudzież kłamstwo lub też oszustwo, to może warto lepiej prześledzić a co więcej, zapoznać się z cennikiem poczty polskiej....Jest jeszcze paczka+. A "cudów" doszukuj się na poczcie. 

 

Nie robię za żadnego Rutkowskiego. Obiektywnie stwierdzam fakty, a cennik poczty jest ogólnie dostępny pod poniższym linkiem i każdy może sprawdzić kto pisze prawdę: cennik.poczta-polska.pl



#165 OFFLINE   niko333

niko333

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 240 postów
  • LokalizacjaMarki
  • Imię:Andrzej

Napisano 17 marzec 2019 - 12:41

Nie robię za żadnego Rutkowskiego. Obiektywnie stwierdzam fakty, a cennik poczty jest ogólnie dostępny pod poniższym linkiem i każdy może sprawdzić kto pisze prawdę: cennik.poczta-polska.pl

To rozumiem, że zapoznałeś się cennikiem paczki+ i jej przedziałami wagowymi zanim zarzuciłeś mi "ściemnianie"? i o jakich obiektywnych faktach piszesz?, bo nie nadążam za Twoim tokiem rozumowania, a chciałbym się do tego odnieść jeśli już zostałem mimowolnie wywołany do tablicy i wg mnie bezpodstawnie posądzany...a tutaj masz link bezpośrednio do paczki+ gdybyś dalej zarzucał mi oszustwo        http://cennik.poczta...paczkaplus.html



#166 Guest_keri_*

Guest_keri_*
  • Guests

Napisano 10 czerwiec 2019 - 16:51

Może ktoś z was ma wiedzę jaki będzie koszt wysyłki PP tuby z wędką?

Wysokość tuby 140cm



#167 OFFLINE   Tomek TJ

Tomek TJ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 923 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:J

Napisano 10 czerwiec 2019 - 17:03

16zl zwykla paczka z żølta naklejka

#168 Guest_keri_*

Guest_keri_*
  • Guests

Napisano 10 czerwiec 2019 - 19:15

16zl zwykla paczka z żølta naklejka

Byłem, wysłałem. 
15zł ekonomiczna
16zł priorytet. 
Ceny na wiele usług podnieśli ale tu nie było przerażenia. 



#169 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 10 czerwiec 2019 - 19:23

Byłem, wysłałem. 
15zł ekonomiczna
16zł priorytet. 
Ceny na wiele usług podnieśli ale tu nie było przerażenia. 

Ja jutro wiozę koledze osobiście, mam wyjazd delegacyjny i podrzucę po drodze.Moja tuba powyżej 150 cm, to by pewnie nie przyjęli.



#170 OFFLINE   tomi101

tomi101

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 582 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Ignatowicz

Napisano 10 czerwiec 2019 - 19:28

Byłem, wysłałem. 
15zł ekonomiczna
16zł priorytet. 
Ceny na wiele usług podnieśli ale tu nie było przerażenia. 

Irek,przyjęli paczkę w formie cylindra{tuba},czy musiałeś zapakować dodatkowo w karton {sześcian}?

Niedawno była jakaś jazda ,że poczta nie będzie przyjmować przesyłek w formie walca.

Chyba mają nawet taki zapis w regulaminie.

 

Pozdrawiam Tomi B)



#171 OFFLINE   LordG

LordG

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów

Napisano 10 czerwiec 2019 - 19:36

Jeśli masz blisko siebie punkt dpd pickup to na tą chwilę jest to najlepsza oferta. Koszt wysyłki paczki do chyba 170cm to koszt 13,57zł. Trzeba tylko tubę zapakować w karton na kształt prostopadłościanu.



#172 OFFLINE   Tomek TJ

Tomek TJ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 923 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:J

Napisano 10 czerwiec 2019 - 20:42

Irek,przyjęli paczkę w formie cylindra{tuba},czy musiałeś zapakować dodatkowo w karton {sześcian}?

Niedawno była jakaś jazda ,że poczta nie będzie przyjmować przesyłek w formie walca.

Chyba mają nawet taki zapis w regulaminie.

 

Pozdrawiam Tomi B)

Tomi jak wyślesz paczką plus  to musisz dopłacic za tube ale jak zwykłą paczką to nie trzeba kartonu.



#173 OFFLINE   tomi101

tomi101

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 582 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Ignatowicz

Napisano 10 czerwiec 2019 - 20:52

Tomi jak wyślesz paczką plus  to musisz dopłacic za tube ale jak zwykłą paczką to nie trzeba kartonu.

Tomek,nie planuję żadnej wysyłki {choć mam jedną wędkę na sprzedaż}.

Zapytałem tak tylko z ciekawości ,bo wiem że były jakieś zmiany w regulaminie odnośnie kształtów paczek.

 

Pozdrawiam Tomi B)



#174 OFFLINE   russian80

russian80

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 919 postów
  • Lokalizacjadarłowo
  • Imię:Radek

Napisano 10 czerwiec 2019 - 20:57

Ja ostatnio wyslalem w tubie ktora wlozylem w karton,i zaplacilem cos kolo 20zl,w tubie samej jest drożej bo to paczka "nieregularna" jakos tak :)

#175 Guest_keri_*

Guest_keri_*
  • Guests

Napisano 11 czerwiec 2019 - 15:19

Irek,przyjęli paczkę w formie cylindra{tuba},czy musiałeś zapakować dodatkowo w karton {sześcian}?

Niedawno była jakaś jazda ,że poczta nie będzie przyjmować przesyłek w formie walca.

Chyba mają nawet taki zapis w regulaminie.

 

Pozdrawiam Tomi B)

Bez zająknięcia tuba przeszła, ważny parametr to 149,9 długość paczki. 
Z tym że w tej cenie to zwykła przesyłka z "żółtą kartką". Jak chcesz inną to ceny zaczynają się od 30zł


Użytkownik keri edytował ten post 11 czerwiec 2019 - 15:20


#176 Guest_keri_*

Guest_keri_*
  • Guests

Napisano 11 czerwiec 2019 - 15:21

Ja ostatnio wyslalem w tubie ktora wlozylem w karton,i zaplacilem cos kolo 20zl,w tubie samej jest drożej bo to paczka "nieregularna" jakos tak :)

nic z tych rzeczy, czy to owal czy trójkąt czy też ośmiokąt nie robi różnicy pod warunkiem że wysyłasz jako najprostszą paczkę. 



#177 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3725 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 13 czerwiec 2019 - 07:45

(…) pod warunkiem że wysyłasz jako najprostszą paczkę. 

Co masz na myśli pisząc "najprostsza paczka"? :o



#178 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 05 wrzesień 2019 - 16:07

Taka sytuacja . Firma kurierska DPD . Jednoskład 20lb + , tuba cała  nieuszkodzona . Kolega , który kupił otwiera a tu zonk . Czy miał ktoś z was kiedykolwiek tego typu problem ? Zaznaczam tuba cała  . Musiało być celowo otworzone w trakcie transportu , wyjęte i złamane  :huh:

 

Załączony plik  20190904_194010.jpg   62,55 KB   21 Ilość pobrańZałączony plik  20190904_194017.jpg   67,69 KB   21 Ilość pobrań

 

 

 



#179 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10173 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 05 wrzesień 2019 - 16:10

Bez jaj! W DPD pracują psychopaci? A co ze śladami otwarcia tuby?



#180 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 05 wrzesień 2019 - 16:18

Bez jaj! W DPD pracują psychopaci? A co ze śladami otwarcia tuby?

Dochodzenie trwa  ;)  Dwa krążki kartonowe były , jeden luźny drugi na stałe . Na fotce jest jeden przyklejony . Szukamy drugiego .... reklamacja będzie w każdym razie . 

 

Załączony plik  20190905_082012.jpg   37,09 KB   20 Ilość pobrań