Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Penn Battle (kolejne generacje)


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
627 odpowiedzi w tym temacie

#121 OFFLINE   MarcyÅ›

MarcyÅ›

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 858 postów
  • LokalizacjaGdaÅ„sk
  • ImiÄ™:Marcin
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 17 marzec 2012 - 11:36

A tak powaÅźniej,maszynka jest chwalona,ja osobiÅ›cie nie miaÅ‚em,ale cena do jakoÅ›ci podobno na zadowalajÄ…cym poziomie. To Åźe tam sobie stuknie jak pokrÄ™cicie na sucho niczemu nie szkodzi. Nad wodÄ… nawet nie bÄ™dzie tego sÅ‚ychać.


I tego bym się trzymał!! Na ryby z kołowrotkiem a nie macać w domu tylko:)

Mam Fierca 2000 i to samo z tym lekkim stukiem na sucho... jakoÅ› mi to nie robi, bo najwaÅźniejsze, Åźe w czasie wÄ™dkowanie jest wszystko w porzÄ…dku:)

#122 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3553 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 17 marzec 2012 - 11:53

W wielu kręćkach jest minimalny luz luz powoduje stuki pod obciÄ…Åźeniem,gdzie w czasie pracy wystÄ™pujÄ… drgania,szpula dociskana linkÄ… z wodzika,wibracja oÅ›ki w pinionie,dalej napÄ™d posuwu.przyczyn moÅźe być wiele,u mnie w mistralu byÅ‚ to stuk wÅ‚asnie na kole napÄ™dowym i Å›limaczku,bo tam waÅ‚ka(shafta niema)
pod koÅ‚o z trzpieniem na Å›limak.daÅ‚em podkÅ‚adkÄ™ zbliÅźyÅ‚o to nieco koÅ‚o do wodzika napÄ™du-rÃÅ‚wnolegle ale bliÅźej.stukot ustaÅ‚.w battle widzÄ™ takie samo rozwiÄ…zanie napÄ™du,i luz moÅźe być taki sam.
moÅźe to tez być luz na koszu-pinionie.wtedy proponujÄ™ pod Å‚oÅźysko podkÅ‚adkÄ™ by usztywnić rotor

oczywiÅ›ci mogÄ… to być i inne rzeczy,wtedy kwestia kolejno sprawdzania i testowania kręćka.ale jestem pewien, Åźe da siÄ™ to wyeliminować.pytanie tez jak idealnie odlane jest koÅ‚o napÄ™du szpuli i jak osadzony jest trzpieÅ„ wystarczy malutka nie doskonaÅ‚ość i bicie gotowe,pomaga teÅź przeszlifowanie wodzika napÄ™du,powstanie mikro luz na osi(wzdÅ‚uÅźny)ale pÅ‚ynność siÄ™ poprawi

#123 OFFLINE   ...not here

...not here

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 906 postów

Napisano 17 marzec 2012 - 17:12

Powiem ze nowy Abu Soron SX szumi przy kreceniu o wiele glosniej niz Penn Battle a cena tego pierwszego jest wieksza. Podczas kupna Penna (model 4000 i 6000)kierowalem sie pojemnoscia na szpuli(w tym przypadku wieksza niz w Shimano adekwatna do wielkosci modelu), metalowa obudowa i dobrym, plynnym hamulcem i tym ze musi w miare znosic slona wode. Podczas krecenia na sucho nie stwierdzilem zadnych stukan czy innych przypadlosci. Jak bedzie nad woda? Dowiem sie juz nie dlugo. Inna ciekawa propozycja jest inny kolowrotek zza oceanu http://www.finnorfis...om/Inshore.html

#124 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2214 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 18 marzec 2012 - 12:36

W takim razie Jack pisaÅ‚ coÅ› o podkÅ‚adce czy coÅ› takiego - Jack mÃÅ‚gÅ‚byÅ› rozwinąć temat i nieco bliÅźej naprowadzić.

Jak odebraÅ‚em swojego Battle'a to pierwsze co sprawdziÅ‚em to luzy. ByÅ‚ na koszu i delikatny na przekÅ‚adni. Na przekÅ‚adniÄ™ doÅ‚oÅźyÅ‚Ä™m jednÄ… podkÅ‚adkÄ™ co usztywniÅ‚o konstrukcjÄ™. Kosz trzeba byÅ‚o tylko dokrÄ™cić, Å›rubkÄ™ dokrÄ™ciÅ‚em z powiedzmy godziny 12 na 2-3 i luz caÅ‚kowici zniknÄ…Å‚. Smar wymieniaÅ‚em bo i tak rozkrÄ™caÅ‚em od razu koÅ‚owrotek jak tylko przyszedÅ‚. Smaru nie ÅźaÅ‚ujÄ™ wiÄ™c kaÅźdy z moich koÅ‚owrotkÃÅ‚w od razu ciÄ™Åźej chodzi, pÃłźniej siÄ™ rozkrÄ™ca. Kasowanie luzÃÅ‚w zaproponowaÅ‚ nasz niezawodny mechanik nadworny Tomasz vel zorro. Im mniejsze luzy na poczÄ…tku tym trudniej bÄ™dÄ… siÄ™ pojawiaÅ‚y podczas uÅźytkowania. Teraz koÅ‚owrotek jest sztywny i w zasadzie pozostaÅ‚e jego wady, opisywane powyÅźej, mi nie przeszkadzajÄ….

#125 OFFLINE   martek

martek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 630 postów
  • LokalizacjaBialystok,TG WHITE UK
  • ImiÄ™:Marcin
  • Nazwisko:K

Napisano 18 marzec 2012 - 19:26

Czytam czytam ten watek i tak mysle czy naprawde za te +-400 zl nic lepszego znalesc nie mozna............a to jakis smar trzeba wymienic a to jakas korba krzywa a to cos skrzypi, a to cos nie tego itd


Ale patrze ogolnie wszyscy co kupili tego penna happy ze sprzeta

Byla moda na libry minela,byla moda na ryobi mija-minela jest moda na batlle pewnie tez z czasem minie.

#126 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 marzec 2012 - 19:28

Zobacvzymy co z nich zostanie po dwÃÅ‚ch sezonach. Niepokoi maÅ‚a Å›rednica koÅ‚a napÄ™dowego.

#127 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • ImiÄ™:Józek

Napisano 18 marzec 2012 - 19:30

MoÅźe i minie ale slammery zasadniczo ciÄ…gle w modzie :D.
Jak battle bÄ™dzie tak trwaÅ‚y to pewnie teÅź szybko nie minie :mellow: .

#128 OFFLINE   martek

martek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 630 postów
  • LokalizacjaBialystok,TG WHITE UK
  • ImiÄ™:Marcin
  • Nazwisko:K

Napisano 18 marzec 2012 - 19:31

Zobacvzymy co z nich zostanie po dwÃÅ‚ch sezonach. Niepokoi maÅ‚a Å›rednica koÅ‚a napÄ™dowego.



Pewnie zostanie shimano i daiwa i pare ogloszen w dziele sprzedam pod tytulem penna battle w dobrym stanie(malo lowiony) sprzedam


#129 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 marzec 2012 - 19:32

MoÅźe ktoÅ› zapoda zdjÄ™cia bebechÃÅ‚w Slammera?

#130 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8449 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • ImiÄ™:Piotrek

Napisano 18 marzec 2012 - 19:34

Wczoraj przetestowaÅ‚em Battla 5000 na dorszach i mogÄ™ powiedzieć Åźe speÅ‚niÅ‚ moje oczekiwania :mellow: Å›wietny koÅ‚owrotek, dobre przeÅ‚oÅźenie przydatne zwÅ‚aszcza jak siÄ™ Å‚owi na 80 metrach. Co do trwaÅ‚oÅ›ci to czas pokaÅźe.

#131 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • ImiÄ™:Józek

Napisano 18 marzec 2012 - 19:35

[quote]
Zobacvzymy co z nich zostanie po dwÃÅ‚ch sezonach. Niepokoi maÅ‚a Å›rednica koÅ‚a napÄ™dowego.
[/quote]


Pewnie zostanie shimano i daiwa i pare ogloszen w dziele sprzedam pod tytulem penna battle w dobrym stanie(malo lowiony) sprzedam

[/quote]
Pewnie ale to nic pewnego :D.BÄ™dÄ… w sprzedaÅźy szpule zapasowe :lol: :lol: :lol:.

#132 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2214 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 19 marzec 2012 - 10:41

Czytam czytam ten watek i tak mysle czy naprawde za te +-400 zl nic lepszego znalesc nie mozna............a to jakis smar trzeba wymienic

trzeba, nie trzeba, ale wymienić i doÅ‚oÅźyć moÅźna. RobiÄ™ to z wszystkimi koÅ‚owrotkami, ktÃÅ‚re u mnie juÅź sÅ‚uÅźą i z tymi, ktÃÅ‚re wyciÄ…gam nowe z pudeÅ‚ka. Na smarze to wg mnie najbardziej Åźydzi Shimano - Daiwy nie rozbieraÅ‚em to nie wiem :D.


#133 OFFLINE   bobesku

bobesku

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2603 postów
  • LokalizacjaWarta

Napisano 19 marzec 2012 - 11:54

Bez przesady,koÅ‚owrotek za 400zÅ‚ nie moÅźe być idealny bo kto by te Stelle i Existy kupowaÅ‚?


Dokładnie...
Tego się raczej trzeba trzymać:)



#134 OFFLINE   zorro

zorro

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2676 postów
  • LokalizacjaWarszawa-Kamienne Skarżychoooo...
  • ImiÄ™:Tomasz
  • Nazwisko:Szczepanik

Napisano 19 marzec 2012 - 13:11

MiaÅ‚em siÄ™, wedle ostatnich postanowieÅ„, nie odzywać za wiele, a jako nieposiadacz tego Penna, to caÅ‚kowicie zamknąć ryja w temacie... Ale, Åźe diabeÅ‚ kusi, a chęć bÅ‚yÅ›niÄ™cia na forum jest wrÄ™cz narkomaÅ„ska.. <_<
Rzuciło mi się w oczy to Andrzejowe zdjęcie:


No i nie ma siÄ™ co dziwować, Åźe jednemu stuka, drugiemu nie stuka, trzeciemu siÄ™ poprawiÅ‚o, czwarty smarowaÅ‚, pasowaÅ‚ i dalej coÅ› chrobocze... No i jak ma być inaczej gdy do Å›rodka producent wkÅ‚ada, nawet z grubsza nie obrobione, ..ujowej jakoÅ›ci odlewy..?
A tak patrzÄ…c na inne zdjÄ™cie, to porÃÅ‚wnujÄ…c wielkość koÅ‚a pÄ™dnego w stosunku do obudowy, zastanawiam siÄ™ czy aby przypadkiem we wszystkich rozmiarach nie wkÅ‚adajÄ… tego samego..? <_<

Załączone pliki


  • Wilk_ lubi to

#135 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1951 postów

Napisano 19 marzec 2012 - 13:18

I tak umierajÄ… legendy...

#136 OFFLINE   Gruzin

Gruzin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 778 postów
  • LokalizacjaPoznaÅ„

Napisano 19 marzec 2012 - 13:35

Chyba się wyleczyłem z Penna, bynajmniej z Battla. Zostaję przy Tiki - Tace do boleniowania, dziękuję kolegom za dyskusje i panu Tomaszowi za podsumowanie :lol:

#137 OFFLINE   Rajfel

Rajfel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 849 postów
  • ImiÄ™:Andrzej

Napisano 19 marzec 2012 - 14:02

No i ( nie zaczyna sie zdania od noi) <_< kolega Zorro w sprawie Penna battle pozamiatał.Po takich obrazkach mnie
rÃÅ‚wnieÅź przeszÅ‚o zanteresowanie tym koÅ‚owro :huh: tkiem

#138 OFFLINE   and67

and67

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 681 postów
  • LokalizacjaOÅ›wiÄ™cim MaÅ‚opolska

Napisano 19 marzec 2012 - 14:07

MoÅźe ktoÅ› zapoda zdjÄ™cia bebechÃÅ‚w Slammera?


ProszÄ™ slammer 560 w negliÅźu link:
:D
http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&tl= pl&u=http%3A%2F%2Fwww.stripersonline.com%2Ft%2F719284%2F penn-slammer-560-service&anno=2

#139 OFFLINE   bobesku

bobesku

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2603 postów
  • LokalizacjaWarta

Napisano 19 marzec 2012 - 14:28

Na fotkach sÄ… pokazane bebechy Sargusa .
Chodzi o te co @zorro pokazał i @godski .

Z innej beczki:
PrzeciÄ™tny Kowalski ma 4 stÃÅ‚wki na mÅ‚ynek pod szczupako-sandacza...chce kupić nowy nie uÅźywkÄ™ i co ma wybrać ??
JakieÅ› lepsze opcje od Penna ??


#140 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 marzec 2012 - 14:36

Tak, ja robiÅ‚em te fotki. Battle ma te same mechanizmy w Å›rodku. I Fierce rÃÅ‚wnieÅź. SprawdzaÅ‚em na schematach numery części.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych