Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
AUTORSKI

Mnie też ta choroba dotknęła

autorski-rb

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1333 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 26 październik 2012 - 13:29

Dzięki Jozi za dobre słowo .Knighty są naprawdę kozackie.Nie łowiłem jeszcze Pxenixami ale czucie w Knighcie jest rewelacyjne ,Szybki jak diabeł lekki jak piórko i ładna akcja. Całkowicie inna od HSów .Chociaż też mam HSa ale taka akcja jak w Knighcie bardzo mi się podoba. Knight lepiej "zbiera" i podbija gumy , leciutki ruch nadgarstka i guma startuje , trochę lepiej mi to "leży" niż HSem , technika podbijania gumy jak i jej kontrola w opadzie troszeczkę inna. Wczoraj wpadł do mnie kumpel ,super spinningista sandaczowy (poziom Expert) , wziął kijek w rękę i oczyska mu wyszły."ale leży....ale lekki ...miłość od pierwszego poznania..."wydusił prawie na bezdechu :)) niezły ubaw miałem. Musiałem zapoznać go z kosztami i już będzie kombinował jak tu przechytrzyć swój "Regirung" jak się pieszczotliwe wyraził o swojej małżonce :)

Użytkownik mrWhite7 edytował ten post 26 październik 2012 - 13:36


#62 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 26 październik 2012 - 18:03

Wcale się nie dziwię, że mu oczyska wyszły bo to świetnie kijki :lol: .A jakby borona spróbował na sandaczu to dopiero by mlaskał.

Użytkownik Jozi edytował ten post 26 październik 2012 - 18:03


#63 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 01 listopad 2012 - 13:58

Jak już u Rafała na blogu pisałem zrobiłem bliźniaczy kij (chodzi o Design) tylko na blanku Talona oraz w burncie zamiast białego korka .Efekt ciekawy waga mniej bo takie same rękojeści a waga jest 20 gram większa (burnt)Oba posiadają inserty Piotrka Matusiaka i przyznać muszę że podobają mi się kijki.
Dołączona grafika

Ładna para

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Talon wygląda "Bożonarodzeniowo" :)

Dołączona grafika

Talon to VI plus 86 MXF2

Dołączona grafika

Z lakierowania jestem zadowolony poczyniłem postępy :) za sprawką instrukcji Krzyśka
  • Negra i Henka lubią to

#64 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 01 listopad 2012 - 18:06

No piekna parka i Lakierowanko na medal.Ale jak się głębiej zastanowić nad różnicą w wadze niby podobnych patyków,w kontekście użytych materiałów, to jest zauważalna oczywista oczywistość ,blank wędki pierwszej(tej z brzydką końcówką części męskiej :D :ph34r: ps nawet ja nie mam tak brzydkiej :blink: )jest sporo lżejszy od pospolitego z charakternymi końcami męskimi Talona.Więć siłą rzeczy do wyważenia kijka nr 1,należy użyć lżejszego materiału.Zakładając oczywiście takie same parametry rękojeści i podpinane zwijadło.

#65 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 01 listopad 2012 - 20:47

Co racja to racja ale mogłem użyć do budowy wyższego rear i fore czegoś zdecydowanie lżejszego ...pianka + biały ?? lub nawet zrobić tą twoją "kosmiczną technologią" na tulei poliuretanowej właściwie po przemyśleniu sprawy doszedłem do wniosku ...dlaczego nie ? można nawet zrobić sobie tuleje z balsy . Materiał tani łatwy w obróbce ,dobrze się klei i można z powodzeniem wykonać fore + wyższy rear a kijek przy zachowaniu Design będzie kozacko wyważony

#66 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 01 listopad 2012 - 22:24

Talon pięknie zestrojony, bardzo podobne gripy robię do mojego Abu Baltica. Zdjęcie omotek mogłoby być lepsze, ale i tak lakier wygląda wzorowo.

#67 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 02 listopad 2012 - 07:54

Dzięki Krzysiek za dobre słowo, gripy troszkę "zainspirowane" twoimi pracami.... ale pozwoliłeś :) Aparat mimo że markowa nazwa jest do d... Po takich instrukcjach lakierowania jakie można spotkać w twoich postach tylko człowiek bardzo ubogi w sprawności manualne mógłby nie dać sobie rady z lakierowaniem. Cieszę się że Talon się podoba bo po zważeniu delikwenta (190 g) zacząłem patrzyć na niego jak na obsikany mur, ale teraz znowu spojrzałem na niego łagodnym okiem.

#68 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1600 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 02 listopad 2012 - 10:12

Piękna robota,napewno talon to nie rastek,choć ja np. uwielbiam talony z grafitu 6+.Jedyna ich wadą jest masa,ale za to są piekielnie mocne i cholernie uniwersalne...

#69 OFFLINE   ark70

ark70

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański
  • Imię:Artur

Napisano 02 listopad 2012 - 14:51

Parka piękna,kto wie może z czasem dochowają się potomstwa???
Lakier na omotkach pikny -bardzo mi się podoba - jak pupcia .. no miejsza oto czyja pupcia ;) -pikny i tyle!

#70 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 02 listopad 2012 - 20:04

Dzięki za miłe słowa koledzy, najważniejsze żeby były "łowne" :) Poprzedni Rastek miał około 100 sandaczy i to przez pół sezonu po czym "wyzionął ducha"

#71 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 16 listopad 2012 - 12:51

Knight nr 2 zaczyna pokazywać co potrafi myślę że będzie "łownym kijem"
Dołączona grafika

Dzisiejszy gamoń nr 1
Dołączona grafika

gamoń nr 2,
następnych gamoni nie fotografowałem bo mi się nie chciało ,było zimno jak diabli , zamarzały przelotki i gamonie wracały szybko do wody z powrotem :)
Knight spisał się super aczkolwiek jedna duża ryba mi dzisiaj "spadła"

Użytkownik mrWhite7 edytował ten post 16 listopad 2012 - 12:52


#72 OFFLINE   wierzba80

wierzba80

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 16 listopad 2012 - 18:34

Jak Ci nie szkoda kłaść takie cudeńko na ziemi?? :wacko: :lol:

#73 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 16 listopad 2012 - 21:29

Mówisz o tej gumie ? czy o sandaczu ? Sandaczyk to ledwie podrostek a guma rzeczywiście rewelacyjna zresztą aż strach pisać to słowo bo są tu ludzie na nie wręcz uczuleni

Użytkownik mrWhite7 edytował ten post 19 listopad 2012 - 12:24


#74 OFFLINE   wierzba80

wierzba80

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 16 listopad 2012 - 22:06

Hehe :D Oczywiście miałem na myśli kijek. Moim zdaniem wykończenie pierwsza klasa.

#75 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 08 styczeń 2013 - 16:54

Pierwszy tegoroczny i mam nadzieję że jeszcze nie ostatni  mijającego sezonu złowiony na Knighta podrostek 65 cm

002flm.jpg

 

Sezon w dolnej Saksonii kończy się 14.01 potem okres ochronny a w Hamburgu niestety już po Sezonie trzeba czekać do 15.05 jak ja to wytrzymam ? Jeno Dorsz na gumę zostaje


Użytkownik mrWhite7 edytował ten post 08 styczeń 2013 - 16:57


#76 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 09 styczeń 2013 - 08:53

Artek jestem pod wrażeniem wyglądu kijków w Twoim wykonaniu :) .Jednym słowem piknie Panie piknie :) .

Spadła duża ryba?To nie wina kija, pewnie spóźniłeś zacięcie, dalej wiesz już o co chodzi :lol: .

Przy tych kijach jak ryba cięta w tempo to nie ma bata.....



#77 OFFLINE   zenek

zenek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 421 postów

Napisano 09 styczeń 2013 - 09:13

 

Pięknie rozpoczęty Nowy Rok :D

 



#78 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 09 styczeń 2013 - 12:19

Józek, będę dalej poszukiwał idealnego narzędzia na sandacze, chociaż Knighta lokuję bardzo wysoko. Rozmawiałem z Arkiem (forumowy Rheinangler) i mam już pewne przemyślenia. Trochę będę musiał włożyć pracy i w tym sezonie chce zrobić  i wypróbować dwa nowe kije .Jeden do metody "po warszawsku" czyli delikatnie wleczona guma z podbiciem z korby oraz nieco cięższy kaliber do normalnego opadu na jedno czy też dwa podbicia z nadgarstka a więc nieco agresywnie .Jakaś bardzo szybka uncjówka z silnymi cechami HSa powinna wystarczyć.Czekam co nowego pokaże się w blankach i do roboty :) Dzięki panowie za komplementy :)

Knight znakomicie sprawdził się późną jesienią na dosyć spore gumy na główkach 18-22 gramy więc ma pewne miejsce w sandaczowym arsenale.

​Prawdziwą furorę zrobił Talon VI którego sprzedałem koledze . "Wcina" genialnie ryby i mimo że szczytówka jest trochę za wolna do podwójnego podbicia (trudności z kasowaniem luzów) to żadnych spadów i kijek był solidnie zapracowany .Całkiem poprawnie za to wychodzi pojedyńcze agresywne podbicie i jak trzeba troszkę powlec gumę to też radzi sobie znakomicie Potworna moc i piękna amortyzacja przy holu pozwoliła wyjąć kilka ładnych sandaczy (takich 70-90 cm) i całe hordy mniejszych podrostków (takich do 70 cm) Kumpel przezadowolony


Użytkownik mrWhite7 edytował ten post 09 styczeń 2013 - 12:39


#79 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 09 styczeń 2013 - 12:48

Kije sandaczowe niby żadne halo być nie powinno...Jak sandacz "łupie" to kij od szczoty wystarczy ale coraz mniej tych chwil łupania się spotyka.Pewnikiem ryba niby mózg mały ma, ale instynkt samozachowawczy dobrze rozwija i wbrew pozorom głupia nie jest :lol:  :lol: .

Im człek ma lepsze narzędzie w ręku tym mniejsze szanse ryby na spięcie z haka.Poszukiwać trzeba jak najbardziej, ja już zakończyłem poszukiwania sprzętowe, żeby  tylko ryby były w wodzie :) .

O tym Artku co myślisz to rastek knihgt i pxeniks.Domniemywam, że te firmy będą coraz nowsze technologicznie "kosy" produkować.

Czekać takich czasów, że same będą zacinać :lol:  :lol: :lol: . 



#80 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 09 styczeń 2013 - 13:38

Nowe technologie nadciągają, ale dlaczego stare  wędki zza szafy mają odejść w zapomnienie ? Czasami jak mam zamówienie pstrągowe muszę niestety pojechać nad takie małe jeziorko pstrągowe i ćwiczyć pstrągi .Otóż do takiego wędkowania najlepiej sprawdza się ponad dwudziestoletnia matchówką Daiwy , łowię sobie spokojnie techniką Tremarella i nie zdarzyło się abym nie zrealizował sporych zamówień pstrągowych. Jak widzę jełopów ze specjalnymi stelażami na 12 wędek na stawku pstrągowym (teleskopy Tramarella o różnym c.w)paroma tuzinami różnych przynęt  to ogarnia mnie tylko śmiech . Zrozumiałbym jakby za tym szły super wyniki ale ludziska są bardziej zapatrzeni w miny oraz ochy i achy kolegów a nie w spławik i poprawne prowadzenie zestawu, oni myślą   jakby już samo posiadanie hi-tech decydowało o sukcesie.Jest paru expertów ale zdecydowanie dużo więcej  szpanerów.

Dobre sprzęcicho pomaga łowić ale całe szczęście Józiu że jeszcze samo nie łowi :)

Firmy wytypowałeś bezbłędnie


Użytkownik mrWhite7 edytował ten post 09 styczeń 2013 - 13:39






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: autorski, autorski-rb

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych