Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Czy wymyśliłem coś nowego?


  • Please log in to reply
35 replies to this topic

#1 ONLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4,926 posts
  • LokalizacjaOlsztyn

Posted 20 July 2012 - 09:37

Dziś przypadkowo, podczas telefonicznej rozmowy z kolegą @Fatso, zrobiłem, według mojej wiedzy, wyjątkowy wobler, wyjątkowość polega na innym niż w znanych mi woblerach mocowaniu żyłki i budowie steru. Wobler niesłychanie głęboko lusterkuje i nie wymaga ustawiania. Jeśli nie wymyśliłem tego jako pierwszy to mnie wyprostujcie ale osobiście nigdzie nie widziałem takiego rozwiązania.

http://img836.imageshack.us/img836/200/dsc04035io.jpg





#2 OFFLINE   prezes79

prezes79

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 127 posts
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Jarek

Posted 20 July 2012 - 09:39

Fajne i wg. mnie oryginalne rozwiązanie.
Może jakiś film z pracą?

#3 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15,988 posts

Posted 20 July 2012 - 09:46

Zajebiste.Ciekaw jestem jak to działa.

#4 OFFLINE   teki77

teki77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 473 posts
  • LokalizacjaLegionowo
  • Imię:Marcin

Posted 20 July 2012 - 09:52

Ciekawe , ale czy prowadząc go np. w poprzek nurtu nie będzie się wykładał ? , a czy na to mocne lusterkowanie ma wpływ średnica otworu w sterze czy oczko . Pomysł fajny ,szkoda że jakiegoś filmiku nie dałeś

#5 OFFLINE   martek

martek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 627 posts
  • LokalizacjaBialystok,TG WHITE UK
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:K

Posted 20 July 2012 - 09:58

Opatentowac i potem tylko kasiore liczyc :mellow:

#6 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14,825 posts
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Posted 20 July 2012 - 10:02

Nie widzialem wczesniej takiego mocowania.
Nie przetrze sie zylka o rant dziury w sterze ?


#7 OFFLINE   mi106

mi106

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 526 posts

Posted 20 July 2012 - 10:15

cyt.Opatentowac i potem tylko kasiore liczyc Very Happy to raczej był żart....bo jak nie to moooocno naiwny jesteś...hehhehee...a tak pozatym to spoko...rozwiązanie nowatorskie-ja z czymś takim się nie spotkałem....podejrzewam że jakby zrobić mniejszy otwór to praca by się ustabilizowała bo to nic innego jak mocowanie żyłki na sterze-tylko przeniesione na dolne oczko....myśle że ma to sens jeżeli ten otwór jest taki duży jak na zdjęciu...gratuluje pomysłowości:):D POLAK POTRAFI !!!

#8 OFFLINE   Gruzin

Gruzin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 778 posts
  • LokalizacjaPoznań

Posted 20 July 2012 - 10:46

Bardzo ciekawy pomysł, gratuluję. Nie widziałem tego nigdzie.

Dołączam się do pytania @Guzu - czy żyłka się od tego nie przeciera?

#9 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,558 posts

Posted 20 July 2012 - 11:18

to nic innego jak mocowanie żyłki na sterze-tylko przeniesione na dolne oczko....


Nie tylko, bo miejsce przyłożenia siły która ciągnie wobka jest zupełnie gdzie indziej, w stosunku do oporu jaki stawia ster. Może jakiś film z pracą? Bardzom ciekaw.

Super, nie widziałem takiego czegoś wcześniej. Ewentualne przecieranie można by wyeliminować dodatkowym łącznikiem z drutu, który kończy się za sterem, lub najprościej czyli przypon z fluorocarbonu, ale to tylko taka myśl. Na przyszłość. Chroń swoje pomysły, bo jeśli to jest nowość to, naprawdę warto by złożyć wniosek patentowy. :D


#10 OFFLINE   Jeziorm 1

Jeziorm 1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,189 posts

Posted 20 July 2012 - 11:35

Pewnie juz po ptakach z tym patentem i kilka takich własnie powstało gdzies w Polsce :D dar internetu :D

#11 OFFLINE   wedkarzyk1

wedkarzyk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 posts
  • LokalizacjaWrocław/Oława
  • Imię:Zbigniew

Posted 20 July 2012 - 11:57

Widziałem rozwiązanie w którym żyłka przechodziła przez metalowy pierścień w sterze ale czegoś takiego nieee :huh: brawo powiało świeżością :D .
Ps . jak niema więcej chętnych zgłaszam się na ochotnika do testów :mellow: .

#12 OFFLINE   maek7

maek7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 233 posts
  • LokalizacjaŁokurwonowo Zadupne

Posted 20 July 2012 - 12:06

@guciolucky szacun za pomysłowość - ciekawe jak się będzie sprawdzał w praktyce? :unsure: Życzę powiedzenia!

#13 OFFLINE   Marvin

Marvin

    mogul

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 1,047 posts
  • LokalizacjaLempäälä

Posted 20 July 2012 - 13:49

Ciekawy i nowatorski pomysł, gratuluję inwencji.
Aczkolwiek zastanawia mnie, jak zachowa się ta konstrukcja, gdy na kotwiczce zawiśnie w miarę waleczna ryba :unsure:

#14 OFFLINE   pawlik832

pawlik832

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 684 posts
  • LokalizacjaKoszalin

Posted 20 July 2012 - 14:00

No Kuba baaardzo podoba mi się Twój pomysł. Tego jeszcze nie widziałem. Przetacie żyłki itp itd to pikuś, napewno jeśli coś takiego będzie występowało to znajdzie się nie jedno rozwiązanie:)

Pozdrawiam.

#15 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14,825 posts
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Posted 20 July 2012 - 14:49

No Kuba baaardzo podoba mi się Twój pomysł. Tego jeszcze nie widziałem. Przetacie żyłki itp itd to pikuś, napewno jeśli coś takiego będzie występowało to znajdzie się nie jedno rozwiązanie:)

Pozdrawiam.


No pewnie ze pikus. Najwyzej ryba pojdzie z przyneta :mellow:



#16 OFFLINE   lesiewicz

lesiewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,765 posts
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Lesiewicz

Posted 20 July 2012 - 15:03

Pomysł może być dobry tylko trzeba przetestować i sprawdzić czy żyłka się nie przeciera, czy pod obciążeniem (ryby lub zaczepu) nie wypada ster, i najważniejsze co to zmienia w pracy woblera.
Ogólnie gratuluję pomysłu.

#17 OFFLINE   Parf

Parf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,013 posts
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Paweł

Posted 20 July 2012 - 15:26

Przydał by się pierścień sic w sterze :mellow:

#18 OFFLINE   pawlik832

pawlik832

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 684 posts
  • LokalizacjaKoszalin

Posted 20 July 2012 - 15:40

No pewnie ze pikus. Najwyzej ryba pojdzie z przyneta :mellow:



Pikuś w sensie dalszych rozwiązań konstrukcyjnych niwelujących ewentualne przecieranie ;) ;) ;)

#19 OFFLINE   Baars

Baars

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,227 posts
  • Lokalizacjaokolice Odry...
  • Imię:Wojtek

Posted 20 July 2012 - 15:49

...do tego pierścienia sic pasuje tylko tytanowy ster :D
Z takim rozwiązaniem spotykam się po raz pierwszy i czekam na informacje po testach nad wodą , no i jak z tym przecieraniem się linki? Myślę, że tutaj może być problem :unsure:
A gdyby ten otwór w sterze zostawić - a zastosować tradycyjne mocowanie - z przodu???

#20 ONLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4,926 posts
  • LokalizacjaOlsztyn

Posted 20 July 2012 - 17:47

Nie ma mowy o przecieraniu żyłki ani wypadaniu steru podczas obciążeń gdyż linka nie trze o ster. Mimo to według mnie nawet jeśli było by inaczej to prędzej podda się poliwęglan niż żyłka a żeby idealnie zaokrąglić otwór wystarczy podgrzać go płomieniem zapalniczki i staje się wyokrąglony bez ostrych krawędzi.

Poddałem wobler testom i można na nim zrywać siłowo nową żyłkę 0,20mm bez uszkodzenia woblerka, wydaje mi się, że wytrzymałość jest taka sama jak każdego innego woblera.

Korzyści natomiast są takie, że wobler wykonuje głębsze lusterkowanie, tzn. mocniej błyska bokami przy jednoczesnym zachowaniu stabilności. Dodatkowo wobler pracuje także w płaszczyźnie pionowej skacząc cyklicznie w górę i w dół czyli płynie torem sinusoidalnym. Plusem jest także auto-ustawianie, proces ręcznego ustawiania jest dla wielu osób kłopotliwy (szczególnie jeśli się samemu nie struga, jeszcze niedawno sam miałem z tym problemy albo mnie to wkurzało).

Edit: jeszcze jedno mi przyszło do głowy z korzyści, nie trzeba tu stosować agrafki, której negatywny wpływ na brania doskonale znają małorzeczni łowcy płochliwych gatunków ryb.

Chętnie zademonstruje pracę wobka jednak muszę pożyczyć kamerę, nie mam własnej a mój aparat kręci marnie. Jak na to ryby?, zobaczymy już wkrótce...