Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Czy wymyśliłem coś nowego?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   atb69

atb69

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1159 postów
  • Lokalizacjamazowieckie

Napisano 20 lipiec 2012 - 18:55

Niezłe, brawo
Czekamy na film.

#22 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 20 lipiec 2012 - 19:18

Rozwiązanie ciekawe ale proponuję przy testach założyć agrafkę.
A na temat samego rozwiązania:
Zastanawiam się czy wobler normalnie da się ustawić - czyt. będzie stabilny. Może ten egzemplarz nie wymagał ustawienia. Co się wydarza jak przygniesz oczko na bok?
Kwestią wypadania steru nie martwiłbym się, choć w specyficznych przypadkach może być poddany siłom które mogą go wyważyć. Jednak w specyficznych wypadkach i klasyczne stery są poddane takim siłom.
Pytanie mam jedno. Czy ta sinusojda jest płynna czy raczej ostra. Jeżeli to coś w kształcie szarpania do dołu i odpuszczenie, to może być to spowodowane wielkością steru.

Ale pracuj :D

#23 OFFLINE   Taps

Taps

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1190 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Osiński

Napisano 20 lipiec 2012 - 19:31

Pewnie juz po ptakach z tym patentem i kilka takich własnie powstało gdzies w Polsce :D dar internetu :D



wystarczy troszke zapoznać sie z tym o co chodzi w patencie,i widać że nie wszystko stracone.Nawet już został poczyniony pierwszy krok.Pierwsza dokumentacja ze to jego pomysł. :D

Ale co z tego ze zalatwi sie patent na to rozwiazanie,trzeba go wdrożyć,użyć,sprzedać,wykorzystać komercyjnie etc.

to są dopiero schody...

szczerze....? nie jara mnie tem pomysł.Może jak bym widział pracę,to bym zmienił zdanie.

Węiec poczekam,może będzie jakiś filmik.

Ale gratuluje otwartego umysłu ! Tak trzymać.

#24 OFFLINE   stoner

stoner

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1535 postów
  • LokalizacjaJaworzno
  • Imię:Irek

Napisano 21 lipiec 2012 - 19:03

Witam. Według mnie bardzo ciekawe rozwiązanie. Nie sądze aby żyłka sie przecierała.
Nareszcie jakiś powiew nowatorstwa w budowie przynęt.
Tak mnie zaciekawiłes tym rozwiązaniem że muszę zobaczyć na własne oczy jak to działa. Mam nadzieję że nie pogniewasz się jak wypróbuję Twój pomysł. Spróbuję na troszkę większym korpusie.
Mam wrażenie że Twoja koncepcja będzie genialna.
Gratulacje!

#25 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9498 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 21 lipiec 2012 - 19:11

Jakoś tak...... Punkt zaczepienia linki, mocno do tyłu się przesuwa a otwór w sterze ogranicza odchyłki na boki. No, nie wiem :unsure: . Chętnie bym obejrzał pracę tego wynalazku

#26 OFFLINE   stoner

stoner

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1535 postów
  • LokalizacjaJaworzno
  • Imię:Irek

Napisano 22 lipiec 2012 - 11:29

Witam ponownie. Pierwsze testy wypadły mi pozytywnie.Faktem jest że wobler sam sie ustawia ,nawet jak oczko jest lekko odgięte.Praca woblera uzależniona jest od kształtu steru ale z tym jeszcze muszę pokombinować. Wiązałem bezpośrednio do oczka bo na agrafkę zrobiłem za mały otwór w sterze. Myślę że pomysł kolegi jest warty uwagi.


#27 ONLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4926 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 22 lipiec 2012 - 15:09

@popper mój wobler odjeżdża jak żaden inny crank jaki kiedykolwiek widziałeś, nic go nie ogranicza. Jestem przekonany, że niedługo powstanie mnóstwo podobnych konstrukcji. Mój wynalzek pozwala zrobić dowolnie ciężki wobler o agresywnej pracy bez względu na jego rozmiary.

#28 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 22 lipiec 2012 - 15:12

Jeszcze raz ja.Bardzo mi się podoba ten pomysł.Głęboko Ci to schodzi???

#29 ONLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4926 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 22 lipiec 2012 - 15:55

Wobler pracuje płytko ale zrobiłem już podobne głębiej pracujące

#30 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9498 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 22 lipiec 2012 - 17:25

@popper mój wobler odjeżdża jak żaden inny crank jaki kiedykolwiek widziałeś, nic go nie ogranicza. Jestem przekonany, że niedługo powstanie mnóstwo podobnych konstrukcji. Mój wynalzek pozwala zrobić dowolnie ciężki wobler o agresywnej pracy bez względu na jego rozmiary.

Kuba, znaczy: strzał w dychę.
Wierzę (bez filmu) i gratuluję :D

#31 ONLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4926 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 22 lipiec 2012 - 17:50

Ten wobler najpierw zrobiłem a dopiero potem zrozumiałem, kiedy wrzuciłem go do wody to w kilka sekund nauczyłem się więcej o woblerach niż w ciągu tych kilku miesięcy mojego strugania. Zrobiłem dziś dość ciekawy ster krzyżowy, pozwala on zmieniać kierunek poruszania się woblera w trakcie holowania.

#32 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 22 lipiec 2012 - 18:17

Ten wobler najpierw zrobiłem a dopiero potem zrozumiałem, kiedy wrzuciłem go do wody to w kilka sekund nauczyłem się więcej o woblerach niż w ciągu tych kilku miesięcy mojego strugania. Zrobiłem dziś dość ciekawy ster krzyżowy, pozwala on zmieniać kierunek poruszania się woblera w trakcie holowania.


B)

Co na to ryby ?

Dodam celem wyjasnienia :
Nie mam nic do tego wynalazku. Nie oceniam go.
Nie wiem czy kiedykolwiek bede mial okazje go sprawdzic czy wyprobowac.
Nowatorstwo dobra rzecz (bez ironii).
Moje (skromne) doswiadczenie wedkarskie pokazuje mi, iz rownanie ktore trzeba rozwiazac by skutecznie i dobrze polowic, ma duzo wiecej niewiadomych niz to czy wobler lusterkuje mnie czy bardziej

Pisze to bardziej jako przestroge dla mlodych adeptow, ktorzy szukaja czesto drogi na skroty (cudownej przynety chocby)

Pozdrawiam i powodzenia w wynalazczosci przynetowej.

Guzu




#33 ONLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4926 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 22 lipiec 2012 - 18:55

@Guzu wkładasz mnie nie tam gdzie trzeba, trochę jest mi przez to przykro bo chciałem pokazać coś ciekawego a Ty skomentowałeś to jak bym robił reklamę swoim woblerom i/lub interesom. Wszystkie moje woblery, które użytkuje ktoś inny niż ja zostały podarowane a nie sprzedane. Spokojnie, nikogo nie musisz ostrzegać, ehhh.


#34 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 22 lipiec 2012 - 18:59

@Guzu wkładasz mnie nie tam gdzie trzeba, trochę jest mi przez to przykro bo chciałem pokazać coś ciekawego a Ty skomentowałeś to jak bym robił reklamę swoim woblerom i/lub interesom. Wszystkie moje woblery, które użytkuje ktoś inny niż ja zostały podarowane a nie sprzedane. Spokojnie, nikogo nie musisz ostrzegać, ehhh.


@guciolucky

Kompletnie sie nie zrozumielismy. Ja ostrzegalem przed modelem wedkarstwa w stylu cudowna przyneta.
To czy swoje przynety ofiarowujesz czy wystawiasz na sprzedaz tego nie wiem.
Tak jak napisalem w poprzednim wpisie.
Poczekam na wiesci znad wody, gdzie (licze na to) pojawia sie klenie lowione na Twoj wynalazek.

Pozdrawiam

Guzu



#35 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 22 lipiec 2012 - 19:13

Gucio - pracuj nad swoim pomysłem a uwagi krytyczne traktuj jako wkład w Twój pomysł. W końcu ktoś kiedyś wymyślił jak zastosować silikon w wędkarstwie i... jakoś nad wodami widzę głównie gumy.
Przynęta która pracuje zupełnie inaczej niż inne ma tą zaletę, że jest inna. Slider też pracuje inaczej :D
Mam nadzieję, że Twój pomysł sprawdzi się na jakiś rybach. Jak nie na kleniach to może na innych???
Czekamy na filmik i testy.

#36 OFFLINE   Bartol

Bartol

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 193 postów
  • LokalizacjaBielsko-Biała

Napisano 22 lipiec 2012 - 19:41

Bardzo ciekawy pomysł!
Chętnie zobaczę filmik, a może sam zrobię szybką próbę:).. oczywiście tylko i wyłącznie dla swojego użytku!