Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędka do łowienia boleni.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   skuli

skuli

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 106 postów
  • LokalizacjaPaczków

Napisano 03 marzec 2007 - 19:49

Cześć. Jestem nowy, ale bardzo zafascynowało mnie łowienie boleni. Bolki łowię już od 2 lat. Łapałem na wędkę 3m 10-30g JAXONa, ale połamałem kija nad rzeką. Pękł podczas brania.
W sklepie zaproponowano mi DRAGON MYSTERY Turbo Spin 2.90m 10-35g. Piszą w katalogu DRAGONa,że jest to też kij do połowu boleni. Mam pytanie, czy łowiliście może na ten kij i jak się spisywał nad rzeką. Za wszystkie rady będę wdzięczny. A może mi coś zaproponujecie ze swojego doświadczenia. :D

#2 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 03 marzec 2007 - 20:26

Cześć. Jestem nowy, ale bardzo zafascynowało mnie łowienie boleni. Bolki łowię już od 2 lat. Łapałem na wędkę 3m 10-30g JAXONa, ale połamałem kija nad rzeką. Pękł podczas brania.
W sklepie zaproponowano mi DRAGON MYSTERY Turbo Spin 2.90m 10-35g. Piszą w katalogu DRAGONa,że jest to też kij do połowu boleni. Mam pytanie, czy łowiliście może na ten kij i jak się spisywał nad rzeką. Za wszystkie rady będę wdzięczny. A może mi coś zaproponujecie ze swojego doświadczenia. :D


Witaj na forum.
Ja co prawda nie łowię boleni na tak dlugie wędki, ale mój kuzyn od jakiegoś czasu stosuje do łowienia rap na Wiśle kij Team Dragon 2,90 10-25g. Z jego relacji kijek ten sprawuje się doskonale w łowieniu bolków. Uzbrojony w dobre komponety wart swojej ceny.
pozd JW :D


#3 OFFLINE   Maciejowaty

Maciejowaty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1178 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 03 marzec 2007 - 20:49

Witaj:),
Jeżeli będziesz kusił bolenie przynętami dalekosiężnymi to wziołbym kijek szybki i lekko uzbrojony np. polecanego przez Jerzego,Team Dragona 2,9 25g.
Gdy w grę wchodzą również lekkie przynęty(np.klasyczne wobki) poszukałbym czegoś wolniejszego ,czym można miotać stosunkowo lekkie przynęty ,np.Konger WC 3.05m 21g ,albo stary Cormoran Powergrip 3m opisany do 12g.

Pozdrawiam

#4 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9516 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 03 marzec 2007 - 21:35

A może nowe Millenium Dragona- Super Fast, długość 2,70g i c.w. 5-25g
Opis znajdziesz tu:
Nie jestem wielkiem fanem Dragona ale seria Millenium sprawia bardzo pozytywne wrażenie, w relacji: cena/wartość użytkowa.



#5 OFFLINE   ziuta

ziuta

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 03 marzec 2007 - 21:53

.... Łapałem na wędkę 3m 10-30g JAXONa, ale połamałem kija nad rzeką. Pękł podczas brania.
.....


jakoś mnie to nie dziwi...

sory za off topic <_<

#6 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 03 marzec 2007 - 23:08

Cześć. Jestem nowy, ale bardzo zafascynowało mnie łowienie boleni. Bolki łowię już od 2 lat. Łapałem na wędkę 3m 10-30g JAXONa, ale połamałem kija nad rzeką. Pękł podczas brania.
W sklepie zaproponowano mi DRAGON MYSTERY Turbo Spin 2.90m 10-35g. Piszą w katalogu DRAGONa,że jest to też kij do połowu boleni. Mam pytanie, czy łowiliście może na ten kij i jak się spisywał nad rzeką. Za wszystkie rady będę wdzięczny. A może mi coś zaproponujecie ze swojego doświadczenia. :D



witam na forum

zastanow sie nad kijami z firmy dragon , konger no chyba ze masz wiecej kasy to st.croix albo cos robionego na zamowienie porozmawiaj z rognisem on lowi na team dragon chyba 2.9 10-25 i sobie chwali



#7 OFFLINE   skuli

skuli

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 106 postów
  • LokalizacjaPaczków

Napisano 04 marzec 2007 - 12:25

Cześć. Wielkie dzięki za podpowiedzi.
Zastanawiam się nad propozycją co podał Popper Dragon Millenium Super fast 2.70m 5-25g. W kwesti wyjaśnienia łapania bolków na długie kije. Stosuję 3m kija ponieważ na rzece gdzie łapie wybudowano zbiornik z zaporą + elektrownia wodna. Idąc na ryby nigdy nie wiem jaki jest stan wody. Rano jest niski, a po południu lub pod wieczór duży, otwierają zaporę i przechodzi fala - rzeka przybiera ok. 2m po czym w ciagu 2 godzin łowienia woda gwałtownie opada. Łowię w rzece brodząc, a gdy idzie fala to z brzegu lub przy zalanych trawach stojąc w wodzie. Długi kij daje mi ten komfort, że można poprowadzić przynętę przy trawach nie wchodząc na sam ich kraj tylko z pewnej odległości to samo z burty przegowej, gdzie jeszcze są wzdłuż powalone drzewa i krzaki. Bolki łowię w prądzie bardzo mocnym, tak że wygina szczytówkę miękkiego kija. Do gum stosuję 15g główki (jako największe), gumy do 9cm (ripperki), woblery do 9cm przeważnie pływające, wirówki nr 3 srebrne i wahadłówki o tej samej numeracji - srebrne. Woblery tonące stosuję sporadycznie. Szukam kija z twardszym dolnikiem i czułą szczytówką. Dragon Millenium Super Fast to ma. Team Dragon o którym mówił Jerzy nie widziałem. Podałem DRAGONa, ponieważ to wedzisko zaproponował mi sklep i jeszcze z firmy MISTRALL Delux Expert Extreme Spin 10-28g 3.00m. szybka wklejanka na bazie włókna IM8. Pytam się o radę bo np. z KONGERa nic mi nie proponowano. Bym zapomniał jeszcze MIKADO Competition Sensitive SS Spin 3m do 28g. TAk więc żadnego z tych kiji nie znam. Rada jest mi bardzo potrzebna w sprawie wyboru. :D

#8 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 marzec 2007 - 16:24

A myslales o tym, zeby zrobic sobie kij pod siebie, u zbrojmistrza, na porzadnym blanku?
Kij taki nie musi byc tylko na bolenie ...
Bo tamten Jaxon to tez pewnie nabyles korzystajac z sugestii sklepowej?
Gumo

#9 OFFLINE   skuli

skuli

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 106 postów
  • LokalizacjaPaczków

Napisano 04 marzec 2007 - 18:55

Dzięki Gumofilc za radę. Jaxona zaproponował mi sklep bo był w promocji 3m 10-30g serii Telstar. Kij był względnie tani i leżał mi w ręce, miał też sztywniejszy dolnik i pracował samą szczytówką. Służył mi 2 lata bardzo intensywnego łowienia. Był używany w różnych warunkach pogodowych, na dużych uciągach wody i z dużymi przynętami. Tak, że spisywał się super. Miałem pod koniec września potężne branie na głębokiej prostce z bardzo rwącym prądem. Podejrzewam, że był to duży boleń a nie brzana bo prowadziłem gumę po powierzchni. Podczas zacięcia pękł mi kij na dolniku - na samym uchwycie kołowrotka. A u mnie nie ma fachowców od zbrojenia blanków, a sklep gdzie kupuje opiera się wyłącznie na wyrobach gotowych. Tak, że polecają co jest na stanie albo z katalogu. Dla tego kupiłem JAXONa, był na sklepie, rano go kupiłem, do południa go uzbroiłem, a wieczorem byłem już na rybach. Tak, że odgrywał tu rolę czas. Teraz też mi proponują gotowce, trzeba je sprowadzać w ciągu 2 tygodni. Ale za podpowiedź dziękuje. :D

#10 OFFLINE   radeqs

radeqs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 824 postów
  • LokalizacjaRuda Śląska
  • Imię:Konrad

Napisano 04 marzec 2007 - 20:25

Miałem pod koniec września potężne branie na głębokiej prostce z bardzo rwącym prądem. Podejrzewam, że był to duży boleń a nie brzana bo prowadziłem gumę po powierzchni. Podczas zacięcia pękł mi kij na dolniku - na samym uchwycie kołowrotka.

Odniosłem wrażenie, że ten przypadek uznałeś za normalność, ale to chyba nie jest normalne, że pęka dolnik przy braniu (zacięciu) nawet bardzo dużej ryby. No chyba, że używa się np. dużo mocniejszej plecionki niż określona na wędzisku moc blanku. Stąd zapewne Gumo wspomniał o zbrojeniu czegoś na zamówienie. Myślę, że nie tylko zbrojonym blankom na zamówienie się takie efekty nie przytrafiają, ale statystycznie patrząc jakoś często słychać o tym, że przytrafia się to Jaxonom. :angry:

Pozdrawiam

#11 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5838 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 04 marzec 2007 - 21:37

Problem tkwi w tym że był to jaxon, ja kiedyś łowiłem kijem tej firmy i w jednym roku dwa razy pękła mi w nim szczytówka, więc ostatecznie na zawsze pożegnałem się tą firmą.
pozdrawiam Wujek :D

#12 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 marzec 2007 - 21:42

@Regeds, nie do konca mialem to na mysli. Ja po prostu pisze, jak pytaja, co bym polecal. Polecam tylko to, co sprawdzilem i co przeszlo weryfikacje w praktyce...

Komus byc moze sprawdzilo sie co innego...

Decyzji o zakupie nikt za kupujacego nie podejmie.
Gumo
p.s.Panowie, widzac post powyzej namawiam, zeby znowu nie wytworzyla sie z tego przepychanka co jest najlepsze...nie o to chodzi...

#13 OFFLINE   radeqs

radeqs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 824 postów
  • LokalizacjaRuda Śląska
  • Imię:Konrad

Napisano 05 marzec 2007 - 07:18

@Regeds, nie do konca mialem to na mysli. Ja po prostu pisze, jak pytaja, co bym polecal. Polecam tylko to, co sprawdzilem i co przeszlo weryfikacje w praktyce...

Poleciłeś to co na pewno pękliwe nie jest, a oprócz tego ma mnóstwo innych zalet... Takie optimum. Zakładam jednak, że między wspomnianą marką, a kijami zbrojonymi na zamówienie istnieje jeszcze coś pomiędzy (finansowo i jakościowo).

Pozdrawiam


#14 OFFLINE   Daniel Wirek

Daniel Wirek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • LokalizacjaWrocław / Nowa Sól
  • Imię:Daniel

Napisano 05 marzec 2007 - 08:34

Ja używam wędki firmy Dragon z serii Millenium :D 2,7 m 5-25 c.w. I sprawuje się znakomicie :D

#15 OFFLINE   Jarokowal

Jarokowal

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 184 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 05 marzec 2007 - 14:19

Ja używam Dragona Mystery Impulse Spin 2,7 5-25 i też nie mogę narzekać. :D

A w temacie pękających wędek to widziałem już też połamane HM-y Dragona :wacko:


#16 OFFLINE   skuli

skuli

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 106 postów
  • LokalizacjaPaczków

Napisano 05 marzec 2007 - 18:40

Miałeś rację Radeqs co do Jaxona. Dzisiaj byłem na wyjeździe poza Paczkowem w dużym sklepie wękarskim. Zapytałem się z ciekawości o serię Telstar. Usłyszałem, że sklep wycofał się ze sprzedaży tej serii ponieważ wszystkie kije się łamały - a sklep tracił reputację i za dużo było reklamacji gwarancyjnych. Jaxon Telstar ma wadę fabryczną tak, że te kije się po prostu łamią. Ja i tak miałem szczęście, że wytrzymał aż 2 lata. Na pytanie o kij boleniowy bez wahania polecono mi Dragon Millenium Super Fast 25g 2.70m i Konger Air Cobra 3m do 21g. Tak wię teraz nie będę kupował na pewno Jaxona - nigdy się nie wie na co się trafi.

#17 OFFLINE   NocnyLowca

NocnyLowca

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 521 postów

Napisano 05 marzec 2007 - 21:51

Czesc:)

Ja tamten sezon Łowilem Bolki Dwoma Kijami:)

Pierwszy to Scierra 4-18 275 cm:) jest to kij do łowianie małymi woblerami jak i małmi gumeczkami:)

Drugi kij To Mikadus Rainbow spin do 40g 300cm jest to kij do pełnowymiarowego łowienia boleni, jest to kij bardziej uniwersalny:) mozna do niego załozyc 20g woblera jak i obrotóweczke 1 i niewidac zbytniej róznicy w łowieniu:)

W tej chwili Oba kije sa do kupienia:) Moze coś sobie wybierzesz:)

#18 OFFLINE   skuli

skuli

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 106 postów
  • LokalizacjaPaczków

Napisano 06 marzec 2007 - 20:47

Dzięki Dero1990 za podpowiedź. O kołowrotkach MIKADO nie mam dobrego zdania, a kiji nie znam. Miałem 3 kołoerotki MIKADO i wszystkie się popsuły. Wytrzymywały tylko 1 sezon łowienia.
Ale kije to oni może robią lepsze niż kołowrotki.

#19 OFFLINE   NocnyLowca

NocnyLowca

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 521 postów

Napisano 06 marzec 2007 - 21:49

Niema Sprawy:)

No jeśli o kołowrotki polskich firm:) to równiez nie mam za dobrego zdania:)

#20 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 marzec 2007 - 13:51

Cześć. Jestem nowy, ale bardzo zafascynowało mnie łowienie boleni. Bolki łowię już od 2 lat. Łapałem na wędkę 3m 10-30g JAXONa, ale połamałem kija nad rzeką. Pękł podczas brania.
W sklepie zaproponowano mi DRAGON MYSTERY Turbo Spin 2.90m 10-35g. Piszą w katalogu DRAGONa,że jest to też kij do połowu boleni. Mam pytanie, czy łowiliście może na ten kij i jak się spisywał nad rzeką. Za wszystkie rady będę wdzięczny. A może mi coś zaproponujecie ze swojego doświadczenia. :D


Witam na forum. :D
Może późno się odzywam ale pytasz o kij Dragona dedykowany do połowu boleni. Tak się składa że jestem użytkownikiem obydwu boleniowych spinningów Team Dragon.
Z czystym sumieniem mogę ci polecić obydwa modele 2,9m, c.w. 10-25, a szczególnie ten 2,95m, c.w. 10-28 gramów.
Powiem szczerze, że mimo seryjnej produkcji jest to bardzo udana seria. Wprost idealna do połowu boleni.
Kije są lekkie i bardzo czułe. Mimo swojej lekkości mają zapas mocy pozwalający na wyholowanie nawet dużego bolenia.
Wybierając seryjny kij z naszej oferty krajowej, który posłuży do połowu boleni, ten TD jest warty polecenia. :D






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych