Skocz do zawarto艣ci

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj si臋 lub Zarejestruj by otrzyma膰 pe艂en dost臋p do naszego forum.

Zdj臋cie

Baitcastowe nowo艣ci...


  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
2761 odpowiedzi w tym temacie

#2341 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5420 post贸w
  • Imi臋:Kamil

Napisano 07 luty 2020 - 22:11

Ja wiem, 偶e obecnie super multik, to taki co rzuci agrafk膮, ale mi jest to zupe艂nie nie potrzebne
  • PILOT lubi to

#2342 OFFLINE   haja1978

haja1978

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 913 post贸w
  • LokalizacjaLublin
  • Imi臋:Arkadiusz

Napisano 08 luty 2020 - 01:09

Dla mnie niestety Daiwa sko艅czy艂a si臋 wraz ze zmian膮 koncepcji obudowy i tym "ma艂ym" szczeg贸艂em na foto.

Co mi po dobrodziejstwach genialnych ergonomicznie uchwyt贸w w w臋dkach Steez lub Megabass Stealth skoro zawijam d艂o艅 pod ko艂owrotkiem na takim smuk艂ym uchwycie i palec trafia mi na to "co艣" - pora偶ka.

Przypomnijcie sobie prosz臋 co tam by艂o, albo czego nie by艂o w starych Steez, czy cho膰by nawet Zillion :(

 

84e86cd4f9ca9.jpg

Uwielbiam takie posty jak ten wy偶ej od Kamila, bo s膮/by艂y istot膮 tego portalu. Wnosz膮 w艂asne spostrze偶enia i czu膰, 偶e pisane s膮 r臋k膮 kogo艣, kto m艂ynkiem nie tylko kr臋ci w fotelu albo branzluje si臋 filmikami na YT, zw艂aszcza tymi, gdzie "ruskie" robi膮 wiwisekcje, 偶eby m贸c potem tym co zobaczy chwali膰 si臋 jak swoim w necie.

Ja trzymam pazur mi臋dzy ma艂ym a serdecznym i te偶 ju偶 kilku bud nie by艂em w stanie obs艂ugiwa膰 komfortowo. Jeszcze jak by艂y powszechne ACS-y i ECS-y, to nie mia艂o a偶 takiego znaczenia, ale przy tych dzisiejszych niziutkich uchwytach dobrze jest wcze艣niej przymierzy膰 m艂ynek.

Po blisko trzyletnim rozbracie z castingiem, w ubieg艂ym roku z powrotem zacz膮艂em 艂owi膰 w ten spos贸b. Wcze艣niej stara艂em si臋 nadrabia膰 zaleg艂o艣ci sprz臋towe, bo przez ten czas nowego towaru pojawi艂o si臋 po prostu mn贸stwo. Generalnie widz臋 totalny trend na Light i ULight, p艂yciutkie, leciutkie szpulki... do tego szpulki coraz w臋偶sze, o coraz mniejszych 艣rednicach, i si艂owy rzut 15 gramow膮 przyn臋t膮 to walka kciukiem o 偶ycie a odleg艂o艣膰 rzutu 偶adna. Do tego zauwa偶am coraz wi臋cej podobie艅stw pomi臋dzy Shimano i Daiw膮, w sumie gdyby nie TW to coraz trudniej by艂oby odr贸偶ni膰 kt贸ry m艂ynek z kt贸rej stajni. Do tego wymy艣li艂y sobie japo艅ce kolejne bezsensowne standardy typu 70/700.

Celowo nie napisz臋, czym 艂owi臋, bo to temat nowo艣ci, a moje m艂ynki ju偶 do nowo艣ci si臋 nie zaliczaj膮, ale powiem jedno, ju偶 raczej wi臋cej nie wydam ci臋偶ko zarobionych $ na multiki Daiwy/Megabassa i ich magnetyki, odk膮d pozna艂em smak i urok porz膮dnego, regulowanego od艣rodkowego :) Dopisz臋, 偶eby nie by艂o, 偶e dla mnie cast to ju偶 tylko zabawa od M do H/XH, nic poni偶ej, cho膰 poni偶ej i tak zdecydowanie dominuj膮 magnetyki.

Pozdrawiam

Arek


  • PETEREK lubi to

#2343 OFFLINE   Andan

Andan

    Zaawansowany

  • Tw贸rcy
  • PipPipPip
  • 2135 post贸w
  • Imi臋:Adrian

Napisano 08 luty 2020 - 02:28

By艂o nie by艂o nadal to jest. Jest wyb贸r i ka偶demu sprz臋t pasuje taki jak sobie wybierze.
A hejt by艂 i b臋dzie. Trzeba bra膰 go na mi臋kko i robi膰 swoje...

U偶ytkownik Andan edytowa艂 ten post 08 luty 2020 - 02:35


#2344 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1887 post贸w
  • Imi臋:Hubert

Napisano 08 luty 2020 - 07:51

Ja wiem, 偶e obecnie super multik, to taki co rzuci agrafk膮, ale mi jest to zupe艂nie nie potrzebne

My艣l臋, 偶e uda艂o mi si臋 odnale藕膰 szczypt臋 ironii w Twoim po艣cie  ;)

 

Jestem daleki od uog贸lnie艅, wi臋c taka mocna krytyka nowej Daiwy przez tak do艣wiadczon膮 osob臋 jak Ty mocno psuj膮 reputacje firmy. Po jednym takim wpisie, to nowego Steeza CT odrzuci艂bym na starcie. Warto by艂oby doda膰, czy nie pasuje Ci bry艂a multiplikatora tylko z uchwytem zastosowanym w Daiwie i Megabassie, czy wszystkich uchwytach. Poza tym mamy r贸偶ne d艂onie, palce, preferencje trzymania, etc. 

 

 

 

:


U偶ytkownik Koincydencja edytowa艂 ten post 08 luty 2020 - 08:08


#2345 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 post贸w
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imi臋:Daniel

Napisano 08 luty 2020 - 08:09

135 g, kto da mniej ? :)
Licytacja trwa

Komplet info o nowym steez air tw od daiwy

https://www.daiwa.co...FH663g5LPc35e9g

#2346 OFFLINE   maykel

maykel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 590 post贸w
  • Imi臋:Micha艂

Napisano 08 luty 2020 - 08:14

135 g, kto da mniej ? :)
Licytacja trwa

Komplet info o nowym steez air tw od daiwy

https://www.daiwa.co...FH663g5LPc35e9g

Shimano Aldebaran wa偶y mniej, jest jeszcze LTX-BF8 od Abu
  • mifek i Guzu lubi膮 to

#2347 OFFLINE   Bu艂ka

Bu艂ka

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 786 post贸w
  • LokalizacjaTOSiek
  • Imi臋:Wojtek

Napisano 08 luty 2020 - 09:02

A gdzie si臋 podzia艂y multiki, kt贸rymi mo偶na gwo藕dzie wbija膰?  ;)



#2348 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 post贸w
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imi臋:Daniel

Napisano 08 luty 2020 - 09:05

A gdzie si臋 podzia艂y multiki, kt贸rymi mo偶na gwo藕dzie wbija膰? ;)


U mnie w szafie od 11 lat avet mxl.
:)
  • Bu艂ka lubi to

#2349 OFFLINE   Andan

Andan

    Zaawansowany

  • Tw贸rcy
  • PipPipPip
  • 2135 post贸w
  • Imi臋:Adrian

Napisano 08 luty 2020 - 09:54

To foto z lingu od Daniela bardzo mi si臋 podoba 馃.

  • Bu艂ka lubi to

#2350 OFFLINE   Andan

Andan

    Zaawansowany

  • Tw贸rcy
  • PipPipPip
  • 2135 post贸w
  • Imi臋:Adrian

Napisano 08 luty 2020 - 09:55

To foto z linku od Daniela bardzo mi si臋 podoba 馃.
https://www.daiwa.co...g/steez/map.png

U偶ytkownik Andan edytowa艂 ten post 08 luty 2020 - 09:55

  • Guzu lubi to

#2351 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 post贸w
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imi臋:Daniel

Napisano 08 luty 2020 - 10:20

To foto z linku od Daniela bardzo mi si臋 podoba 馃.
https://www.daiwa.co...g/steez/map.png

Nie tylko Tobie :)


U偶ytkownik Guzu edytowa艂 ten post 08 luty 2020 - 10:31


#2352 OFFLINE   dreadknight

dreadknight

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1019 post贸w

Napisano 08 luty 2020 - 10:47

Uwielbiam takie posty jak ten wy偶ej od Kamila, bo s膮/by艂y istot膮 tego portalu. Wnosz膮 w艂asne spostrze偶enia i czu膰, 偶e pisane s膮 r臋k膮 kogo艣, kto m艂ynkiem nie tylko kr臋ci w fotelu albo branzluje si臋 filmikami na YT, zw艂aszcza tymi, gdzie "ruskie" robi膮 wiwisekcje, 偶eby m贸c potem tym co zobaczy chwali膰 si臋 jak swoim w necie.
Ja trzymam pazur mi臋dzy ma艂ym a serdecznym i te偶 ju偶 kilku bud nie by艂em w stanie obs艂ugiwa膰 komfortowo. Jeszcze jak by艂y powszechne ACS-y i ECS-y, to nie mia艂o a偶 takiego znaczenia, ale przy tych dzisiejszych niziutkich uchwytach dobrze jest wcze艣niej przymierzy膰 m艂ynek.
Po blisko trzyletnim rozbracie z castingiem, w ubieg艂ym roku z powrotem zacz膮艂em 艂owi膰 w ten spos贸b. Wcze艣niej stara艂em si臋 nadrabia膰 zaleg艂o艣ci sprz臋towe, bo przez ten czas nowego towaru pojawi艂o si臋 po prostu mn贸stwo. Generalnie widz臋 totalny trend na Light i ULight, p艂yciutkie, leciutkie szpulki... do tego szpulki coraz w臋偶sze, o coraz mniejszych 艣rednicach, i si艂owy rzut 15 gramow膮 przyn臋t膮 to walka kciukiem o 偶ycie a odleg艂o艣膰 rzutu 偶adna. Do tego zauwa偶am coraz wi臋cej podobie艅stw pomi臋dzy Shimano i Daiw膮, w sumie gdyby nie TW to coraz trudniej by艂oby odr贸偶ni膰 kt贸ry m艂ynek z kt贸rej stajni. Do tego wymy艣li艂y sobie japo艅ce kolejne bezsensowne standardy typu 70/700.
Celowo nie napisz臋, czym 艂owi臋, bo to temat nowo艣ci, a moje m艂ynki ju偶 do nowo艣ci si臋 nie zaliczaj膮, ale powiem jedno, ju偶 raczej wi臋cej nie wydam ci臋偶ko zarobionych $ na multiki Daiwy/Megabassa i ich magnetyki, odk膮d pozna艂em smak i urok porz膮dnego, regulowanego od艣rodkowego :) Dopisz臋, 偶eby nie by艂o, 偶e dla mnie cast to ju偶 tylko zabawa od M do H/XH, nic poni偶ej, cho膰 poni偶ej i tak zdecydowanie dominuj膮 magnetyki.
Pozdrawiam
Arek


Dodam od siebie 偶e ka偶dy ma prawo do w艂asnej opinii, ale je艣li w ct 700 co艣 komu艣 nie le偶y to jedyne sensowne odniesienie mo偶e by膰 do pixy/px68. Por贸wnanie ct700 do kt贸regokolwiek steeza bez TW to nieporozumienie. Od tego jest SV TW b膮d藕 jak kto woli A TW.
  • Guzu i HaDe lubi膮 to

#2353 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1887 post贸w
  • Imi臋:Hubert

Napisano 08 luty 2020 - 10:58

Doda艂bym, 偶e jakiekolwiek por贸wnanie - jak dla mnie - mija si臋 z celem. Wystarczy por贸wna膰 szpulki:

 

Za艂膮czony plik  sv1.jpg   27,82 KB   19 Ilo艣膰 pobra艅Za艂膮czony plik  sv2.jpg   24,88 KB   20 Ilo艣膰 pobra艅

 

Dzi艣 dosta艂em linka od pewnego Jegomo艣cia. Lepiej zobrazowa膰 chyba ju偶 si臋 nie da:

 

https://www.daiwa.co...71/img_hyou.jpg

 

Ed. Je偶eli Air potrafi wi臋cej, to tym bardziej szacunek dla firmy.


U偶ytkownik Koincydencja edytowa艂 ten post 08 luty 2020 - 11:01

  • drag i dreadknight lubi膮 to

#2354 OFFLINE   haja1978

haja1978

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 913 post贸w
  • LokalizacjaLublin
  • Imi臋:Arkadiusz

Napisano 08 luty 2020 - 11:15

Dodam od siebie 偶e ka偶dy ma prawo do w艂asnej opinii, ale je艣li w ct 700 co艣 komu艣 nie le偶y to jedyne sensowne odniesienie mo偶e by膰 do pixy/px68. Por贸wnanie ct700 do kt贸regokolwiek steeza bez TW to nieporozumienie. Od tego jest SV TW b膮d藕 jak kto woli A TW.

Ch艂opie, czy ja w swoim, a zacytowanym przez Ciebie po艣cie cokolwiek pisz臋 o Steezie bez TW i Steezach w og贸le? Kiedy si臋 widzi rzeczy, kt贸rych nie ma, pozostaje jedynie wizyta u specjalisty... 呕ycz臋, 偶eby na specjali艣cie od oczu si臋 sko艅czy艂o.


U偶ytkownik haja1978 edytowa艂 ten post 08 luty 2020 - 11:17


#2355 OFFLINE   haja1978

haja1978

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 913 post贸w
  • LokalizacjaLublin
  • Imi臋:Arkadiusz

Napisano 08 luty 2020 - 11:26

Doda艂bym, 偶e jakiekolwiek por贸wnanie - jak dla mnie - mija si臋 z celem. Wystarczy por贸wna膰 szpulki:

 

attachicon.gif sv1.jpgattachicon.gif sv2.jpg

 

Niczego nie por贸wnywa艂em, a jedynie wyrazi艂em swoj膮 negatywn膮 opini臋 generalnie o standardach 70/700.

Natomiast zaintrygowa艂 mnie Tw贸j post Hubert do tego stopnia, 偶e podr膮偶臋 temat. Dlaczego por贸wnanie m艂ynk贸w z tymi dwiema szpulami co na Twoim foto mija si臋 z celem. Pytam absolutnie uczciwie, bez 偶adnych podtekst贸w, a z czystej ciekawo艣ci. Z g贸ry wiadomo, 偶e kt贸ry艣 jest lepszy albo gorszy, czy mo偶e s膮 stworzone do czego艣 innego, innych metod 艂owienia, innych za艂o偶e艅, przyn臋t, 艂owisk, itd.?



#2356 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1887 post贸w
  • Imi臋:Hubert

Napisano 08 luty 2020 - 11:56

Mniejsza szpulka jest od Alphasa CT, wi臋ksza od Steeza A. Pierwsza genialnie nadaje si臋 do finezyjnego 艂owienia,lekkich przyn臋t i niekoniecznie osi膮gania du偶ych odleg艂o艣ci. Druga - zn贸w podkre艣l臋, 偶e wg mnie - kompletnie si臋 do tego nie nadaje. Z drugiej strony Steez A pokazuje swoj膮 moc, kiedy poluj臋 na szczupaki i sandacze z ci臋偶szymi przyn臋tami. Trudno je ze sob膮 por贸wnywa膰 i nie wyobra偶am sobie, 偶e mo偶na je stosowa膰 zamiennie. One si臋 艣wietnie uzupe艂niaj膮.

 

Mo偶e to jest troch臋 infantylne, ale zrobi艂em sobie z kork贸w od wina takie rzutki. Ich stosunek masy do obj臋to艣ci sprawia, 偶e s膮 艣rednio lotne i du偶o wi臋cej mi m贸wi膮 o mo偶liwo艣ciach sprz臋tu ni偶 jakie艣 o艂owiane g艂贸wki.

Za艂膮czony plik  sv3.jpg   29,76 KB   18 Ilo艣膰 pobra艅

 

Z 3 gramow膮 mam frajd臋 jak rzucam Alphasem CT, ze Steeza A nawet wi臋ksze ci臋偶ary lataj膮 艣rednio. Wprawna r臋ka zapewne da艂aby wycisn膮膰 z zestawu wi臋cej ni偶 ja potrafi臋.


U偶ytkownik Koincydencja edytowa艂 ten post 08 luty 2020 - 12:26

  • haja1978 lubi to

#2357 OFFLINE   dreadknight

dreadknight

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1019 post贸w

Napisano 08 luty 2020 - 12:00

Ch艂opie, czy ja w swoim, a zacytowanym przez Ciebie po艣cie cokolwiek pisz臋 o Steezie bez TW i Steezach w og贸le? Kiedy si臋 widzi rzeczy, kt贸rych nie ma, pozostaje jedynie wizyta u specjalisty... 呕ycz臋, 偶eby na specjali艣cie od oczu si臋 sko艅czy艂o.


Odnosi艂e艣 si臋 do do wypowiedzi Kamila. Zacytowa艂em tw贸j post jako kontynuacj臋 w膮tku dot. nowego steeza... Wsp贸艂czuj臋 je艣li temat ko艂owrotka wedkarskiego wzbudza takie burzliwe emocje. 馃槈
  • Xiaou lubi to

#2358 OFFLINE   haja1978

haja1978

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 913 post贸w
  • LokalizacjaLublin
  • Imi臋:Arkadiusz

Napisano 08 luty 2020 - 12:19

Ok., dzi臋ki Hubert. M艂ynki o kt贸rych piszesz s膮 w za艂o偶eniu o ro偶nych przeznaczeniach, to doskonale rozumiem ;). Specjalizacja post臋puje i nie ma w tym nic z艂ego. I o to chodzi, 偶eby poszczeg贸lne modele si臋 uzupe艂nia艂y. Natomiast dostrzegam tendencj臋 do priorytetu drogi w d贸艂 w sensie masy przyn臋ty, kosztem innych walor贸w m艂ynka. Dlatego nie bez przyczyny napisa艂em o dla mnie bezsensownych standardach 70/700. Przyk艂adem niech b臋dzie Shimano, gdzie czy to w Antku, czy w Metanium szpulki chudn膮 w oczach i nie odbija to si臋 pozytywnie na w艂a艣ciwo艣ciach tych ko艂owrotk贸w, no mo偶e poza tym, 偶e da si臋 nimi zej艣膰 z wag膮 przyn臋ty w tzw. komforcie ni偶ej ni偶 ich poprzednikami. Tyle 偶e komfort o te kilka gram ni偶ej nie zawsze idzie z komfortem, a 艣ci艣lej z zachowaniem komfortu te na艣cie czy dziesi膮t gram wy偶ej, do czego m艂ynek ma by膰 docelowo wykorzystywany najcz臋艣ciej.



#2359 OFFLINE   haja1978

haja1978

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 913 post贸w
  • LokalizacjaLublin
  • Imi臋:Arkadiusz

Napisano 08 luty 2020 - 12:20

Odnosi艂e艣 si臋 do do wypowiedzi Kamila. Zacytowa艂em tw贸j post jako kontynuacj臋 w膮tku dot. nowego steeza... Wsp贸艂czuj臋 je艣li temat ko艂owrotka wedkarskiego wzbudza takie burzliwe emocje.

Nie wsp贸艂czuj, tylko nast臋pnym razem odno艣 si臋 do cudzych wypowiedzi takimi, jakie s膮, zw艂aszcza je艣li je cytujesz. Ot i ca艂a filozofia.



#2360 OFFLINE   haja1978

haja1978

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 913 post贸w
  • LokalizacjaLublin
  • Imi臋:Arkadiusz

Napisano 08 luty 2020 - 12:29

No dobrze, rozpuszcz臋 jeszcze troch臋 hejtu, jak to Adrian napisa艂 - pozdro Adrian :)

Obejrza艂em w艂a艣nie zalinkowany wy偶ej filmik promocyjny steeza air tw . Powiem szczerze, 偶e zastanawiam si臋, czy i do czego by艂bym w stanie wykorzysta膰 taki ko艂owrotek w swoim 艂owieniu, bo rzucanie pod krzaki jak na w/w filmie na odleg艂o艣膰 dw贸ch kad艂ub贸w 艂贸dki to nie moja bajka, a jak bym chcia艂, a raczej musia艂 tak 艂owi膰, to zwyk艂e, seryjne abu lt nawet z pierwszego wypustu ogarn臋艂oby mi wszystko, co robi膮 panowie na tym filmie bez najmniejszego wysi艂ku, 偶e o shimanowskich bfs nawet bez tuningu nie wspominam.

I zacz膮艂em si臋 zastanawia膰, czy ten ko艂owrotek ma jakiekolwiek inne zastosowanie. Pojemno艣膰 szpulki 偶adna = odleg艂o艣膰 rzutu przy troszk臋 ci臋偶szej przyn臋cie i grubszej lince 偶adna, uniwersalno艣膰 偶adna, jak bym chcia艂 go na pstr膮gi w siurkach, to s膮 o wiele 艂adniejsze, a przy tym nie gorsze. Do verta bo lekki, te偶 s膮 lepsze, z za艂o偶enia o wiele mocniejsze. Bia艂oryb, no na moich 艂owiskach wzdr臋gi spier.....膮 przed 艂贸dk膮 jak w艣ciek艂e, wi臋c odleg艂o艣膰 rzutu ma podstawowe znaczenie, a 偶e cz臋sto 艂owi si臋 do艣膰 okaza艂e ryby w g臋stej ro艣linno艣ci, to i linki musi by膰 sporo i do艣膰 mocna, wi臋c raczej odpada.

O jego budzie nie pisz臋, bo Kamil ju偶 zwr贸ci艂 na to uwag臋, ale pod koniec filmu wida膰 jak jeden z 艂owi膮cych trzyma pazur albo ca艂kowicie nad d艂oni膮 albo pomi臋dzy wskazuj膮cym i 艣rodkowym, no c贸偶 mo偶na i tak, wtedy konstrukcja m艂ynka nie ma wi臋kszego znaczenia, tak偶e przy mniejszych 艂apkach.

I doszed艂em do tego, 偶e to m艂ynek do rzucania senko pod 艂贸dk臋 ;) Taki Mi艣 w艣r贸d multik贸w - patrzcie, to przez nas zrobione, i to nie jest nasze ostatnie s艂owo. I nie ma si臋 co obawia膰, 偶e kto艣 zapyta po co... bo nikt nie wie po co...

 

Pozdrawiam i ju偶 nie mieszam w w膮tku

Arek

 

PS. Wierz臋, 偶e znajdzie si臋 jaki艣 u偶ytkownik forum, kt贸ry po solidnym ob艂owieniu, napisze mi (nam) po co jest ten m艂ynek innego, ni偶 tylko po to, 偶eby po 3-4 latach "zgni艂" , aby m贸g艂 pojawi膰 si臋 nowy Mi艣 - projekt 202...


  • teo lubi to




U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten temat: 1

0 u偶ytkownik贸w, 1 go艣ci, 0 anonimowych