Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wybór TV :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
64 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 800 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 26 październik 2021 - 07:50

Mógłbyś tę myśl nieco rozwinąć? Nie bardzo rozumiem co masz na myśli pisząc,  że na zagranicznych forach nie raportują, zatem pozostają nam polskie fora? Ja nie narzekam na LG i jego awaryjność i raczej chwalę za bezawaryjność. Jakość obrazu to rzecz dla każdego inna i fajnie to widać na echosondach - moje oko najlepiej czyta obraz z Humminbirda, ale kto inny lepiej widzi na Lowrance czy Garmin. Mam na mysli barwy i ich zestawienie w porównywalnych matrycowo modelach. 

Osobiście sie wyleczyłem z telewizorów.  Kiedyś kupowałem coraz to nowsze modele, masa kasy szła na te zmiany. Aż odkryłem, że nie potrzebuję mieć ultra obrazu i całkiem mi dobrze z tym.
A ile kasy na wędkarstwo więcej w kieszeni zostało. Zdecydowanie wyszło mi, że jak mam tracic kilka tysi na telewizorze w rok czy dwa, to mogę za tą różnicę pojechać na jakąś niezłą wyprawę wędkarską w miejsce, gdzie są ryby i jest ich duzo. Widoki, które oferuje mi wtedy przyroda są zdecydowanie wyższej jakości niż telewizory. Ot taka mała dygresja.
Ale wypowiadam się w swoim imieniu i nie krytykuję chęci i możliwości posiadania wypasionych TV.
 

Źle sforumułowałem swoją wypowiedź - przynajmniej - zamiast bynajmniej, przepraszam  :)


Użytkownik scOOtt edytował ten post 26 październik 2021 - 07:54

  • Dano. lubi to

#22 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2330 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 26 październik 2021 - 08:15

Źle sforumułowałem swoją wypowiedź - przynajmniej - zamiast bynajmniej, przepraszam  :)

Nie ma za co przepraszać - ja rano bez kawy jeszcze i nie mogłem skleić  :lol:


  • scOOtt lubi to

#23 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1399 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 26 październik 2021 - 08:50

A ja polecam LG. Mam oleda od 2018 roku, model C8 i jest bajka. Filmy w nocy  czy konsola - bardzo dobre doznania.   


  • scOOtt lubi to

#24 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4589 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 26 październik 2021 - 09:02

Ja z kolei mam działające od nowości do dziś i odtwarzacz vhs i tv Panasonica i dlatego jak swego czasu kupowałem nowy tv to kupiłem Panasonica. A najlepsze jest to, że korzystam z niego bardzo rzadko, więc dłuuugie życie przed nim 🙂

#25 OFFLINE   mariusz-net

mariusz-net

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 109 postów
  • LokalizacjaKlucze

Napisano 26 październik 2021 - 09:21

Polecam przejść się do sklepu z samplami (tym co oglądacie, a nie jakieś dema/kolorowanki) i obejrzeć na różnych telewizorach. LED zwykle odrzuciłem  prostego powodu = ciemne sceny (np. bitwa z umarłymi w grze o Tron, albo Obcy 2) to jakiś dramat. Dopiero OLED dorównał plazmie. Oczywiście każdy ma inne potrzeby, więc niektórym pewnie wystarczy tani LED. Zwróciłbym też uwagę na szybkość działanie menu, przełączania kanałów, zasięgu (kąta działania) pilota... to jak z klawiaturą i myszką - potrafią irytować jak działają/zaprojektowane są źle/nieintuicyjnie. Do tego jeszcze warto poczytać na hdtv forum + śledzić okazje na pepper = powalczyć o cenę.


  • Biesan, suhhar i scOOtt lubią to

#26 OFFLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 26 październik 2021 - 21:57

Polecam przejść się do sklepu z samplami (tym co oglądacie, a nie jakieś dema/kolorowanki) i obejrzeć na różnych telewizorach. LED zwykle odrzuciłem  prostego powodu = ciemne sceny (np. bitwa z umarłymi w grze o Tron, albo Obcy 2) to jakiś dramat. Dopiero OLED dorównał plazmie. Oczywiście każdy ma inne potrzeby, więc niektórym pewnie wystarczy tani LED. Zwróciłbym też uwagę na szybkość działanie menu, przełączania kanałów, zasięgu (kąta działania) pilota... to jak z klawiaturą i myszką - potrafią irytować jak działają/zaprojektowane są źle/nieintuicyjnie. Do tego jeszcze warto poczytać na hdtv forum + śledzić okazje na pepper = powalczyć o cenę.

Popieram zdanie kolegi i dołoże coś z mojego doświadczenia

 

Weż Pendrive usb i kilka filmów na nim

idz do sklepu

Nie zwracaj uwagi na bajecznie kolorowe reklamy w sklepie - takiej jakości obrazu raczej nie uzyskasz w domu chyba ze programy w 4K ale to u nas rzadkośc

popodłaczaj do róznych TV i pooglądaj ten sam materiał zobacz jak sie nawiguje żeby to usb znaleźć i odpalić zniego film

jesli aktywnie uzywasz TV polecam poszukac modelu z wyjściami usb w łatwo dostepnym miejscu po zamontowaniu TV

wyjśc dobrze by było gdyby było kilka

 

Ja tez mam LG i polecam LG jedyne co wymieniam to baterie w pilocie

Mam tez plazmę Panasonic tez jest fajna ale komfort oglądania ze zródeł zewnętrznych juz mniejszy

Kolejny TV kupie pewnei jak padnie z którychs 2 i to zapewne znów bedzie OLED LG chyba ze te nowe Ledy podobno lepsze OD OLEDÓW  (NIE MYLIC Z QLED bo to fejk ) wejda i obraz bedzie lepszy

zeby nie było ja uzywam TV tylko do oglądania filmów zadnych innych materiałów na nim nie wyświetlam , no może gry z PS czasami

 

p.s

Jeśli ogladasz TV naziemna  poproś o podłaczenie TV z anteny - czasami tv pieknie prezentujący filmy ma baaardzo kiepski obraz z TV naziemnej



#27 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2666 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 27 październik 2021 - 09:33

Od 8 lat mam Philipsa 47pfl6008k. Czyli zwykły LED, nawet bez androida.
Przy zakupie kierowałem się recenzjami i opiniami z http://www.hdtv.com....e-w-polsce.html
Po 8 latach obraz nadal zajebisty. No i ambilight bez którego nie bardzo wyobrażam sobie tv, ale to rzecz gustu i nie każdy to lubi.
Nie wiem jak teraz ale starsze tv Philipsa nie grzeszyły szybkością działania menu, a już smarttv to k... dramat.
Ostatnio kompletnie zrezygnowałem z telewizji na żywo i korzystam tylko z platform streamingowych. Ponieważ mój Philips nie miał androida dokupiłem tvbox i telewizor spełnia teraz tylko rolę monitora. A działa na tyle dobrze, że nie zamierzam go na razie wymieniać.
  • md30 lubi to

#28 OFFLINE   Norbert 78

Norbert 78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 505 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 27 październik 2021 - 15:11

Nie należę do osób, które wymieniają sprzęt RTV co roku. Dopiero jak sprzęt padnie, wtedy go wymieniam. Jednak zrobiłem wyjątek i przesiadłem się z działającego jeszcze, starego telewizora LCD Sony, na Smart TV od Xiaomi. Poprzednik odbierał sygnał analogowy, ale telewizji nie oglądam, więc służył mi za monitor do komputera. Możecie sobie wyobrazić jakie miałem wrażenia po przesiadce Nowy nabytek ma już ponad rok, używam go do platform streamingowych, czasem nawet obejrzę coś w tv. Telewizor tani, kosztował 1450 zł, nic się nie zacina. Uważam, że jakość do ceny adekwatna. Do pełni szczęścia przydałby się tylko jakiś zestaw kina domowego.

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka

Użytkownik Norbert 78 edytował ten post 27 październik 2021 - 15:12

  • Artech lubi to

#29 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 800 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 29 październik 2021 - 08:13

Po namyśle wziąłem OLEDa od Sony i muszę powiedzieć, że między dotychczasowym QLEDem jest przepaść. Także polecam wszystkim stojącym przed dylematem wyboru nowego TV tę technologię.



#30 OFFLINE   DominikBP

DominikBP

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 233 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska
  • Imię:Dominik

Napisano 19 wrzesień 2022 - 08:35

Czy ktoś coś na temat teraźniejszych nowinek na temat wyboru telewizora do 4 tysięcy by się wypowiedział ? Do 60 cali



#31 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6269 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 19 wrzesień 2022 - 09:05

Najpierw musisz określić swoje oczekiwania, wybór tv jest przeogromny. 

Polecam poczytać trochę testów, ale nie sklepowych i nie wyników sprzedaży. W tej chwili dominują trzy technologie obrazowania, każda jest nieco inna i odpowiada na różne oczekiwania widza.



#32 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4912 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 19 wrzesień 2022 - 09:34

Świat wirtualnie zapośredniczony jest niezbędnym składnikiem dobrego życia ?! Niebywałe u homo sapiens..



#33 OFFLINE   DominikBP

DominikBP

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 233 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska
  • Imię:Dominik

Napisano 19 wrzesień 2022 - 09:35

O jakich technologiach mówisz?



#34 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6269 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 19 wrzesień 2022 - 10:43

OLED, QLED, miniLED


  • Jano lubi to

#35 OFFLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 19 wrzesień 2022 - 13:21

Po namyśle wziąłem OLEDa od Sony i muszę powiedzieć, że między dotychczasowym QLEDem jest przepaść. Także polecam wszystkim stojącym przed dylematem wyboru nowego TV tę technologię.

Podpisze sie pod tym. Mam Oleda LG juz z 6 lat i nie zamieniłbym na zadnego led qled czy co tam jest innego. Tv chodzi 7-8h dziennie .. zadne logo sie nie wypaliło wbrew temu co pisano w necie. Aktualizacje webOS dostałem na wiosne. I tak .. potwierdzam np StarWars na tym a na led to przepasc. U mnie na osiedlu jest sporo nowych tv , mieszka sporo lekarzy wiec wymiany czeste , a mnie czesto prosza o konfiguracje wifi czy zestrojenie z zestawem av czy proste pierwsze uruchomienie w domu to mam porownanie. OLED RZADZI. Tym ktorzy pytaja co kupic doradzam oledy i sa niezadowoleni tylko z ceny ale wiadomo top model biorą . Aaa tylko nie kupujcie tych niemarkowych smieci. Sony czy Lg raczej. Sony za moich czasow mialo czystego androida i chaos w plikach na ekranie np z pendrive był koszmarny dlatego wybor padl na tanszego LG i nie żałuje



Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Użytkownik selk edytował ten post 19 wrzesień 2022 - 13:22


#36 OFFLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 19 wrzesień 2022 - 13:24

OLED, QLED, miniLED

Qled i miniled nie ma nic wspolnego z OLED to sa odmiany LeDa. Moim zdaniem bełkot marketingowy patrzac własnie po tv jakie instalowalem. Szkoda bo samsung ms swietne rozwiazania, tylko ten obraz marny

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

#37 OFFLINE   DominikBP

DominikBP

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 233 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska
  • Imię:Dominik

Napisano 19 wrzesień 2022 - 13:26

Qled i miniled nie ma nic wspolnego z OLED to sa odmiany LeDa. Moim zdaniem bełkot marketingowy patrzac własnie po tv jakie instalowalem. Szkoda bo samsung ms swietne rozwiazania, tylko ten obraz marny

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

dzięki kolego dużo pomogłeś :)



#38 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3206 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 19 wrzesień 2022 - 15:23

Qled i miniled nie ma nic wspolnego z OLED to sa odmiany LeDa. Moim zdaniem bełkot marketingowy patrzac własnie po tv jakie instalowalem. Szkoda bo samsung ms swietne rozwiazania, tylko ten obraz marny
 

A czy Bartek napisał gdzieś, że to odmiany OLED czy o dominujących właśnie trzech technologiach obrazowania?

 

A co do tego czy... marketingowy, warto przeczytać czasem kilka razy i rozumieć co się samemu napisało...



#39 OFFLINE   chlodnica

chlodnica

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 793 postów
  • LokalizacjaPL-Opole/CH-Davos
  • Imię:Darek

Napisano 19 wrzesień 2022 - 16:08

Nie wiem czy wątek we właściwym miejscu...

Chodzi o telewizję internetową...

Korzystałem kilka lat z ,,internetowa.tv,, która się następnie zamieniła w ,,vodmax.tv,, ...Naprawdę byłem zadowolony.

Niestety ale się wysypała...

Czy ktoś z Was korzysta z tego typu telewizji?


Użytkownik chlodnica edytował ten post 19 wrzesień 2022 - 16:09


#40 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 19 wrzesień 2022 - 16:11

Po namyśle wziąłem OLEDa od Sony i muszę powiedzieć, że między dotychczasowym QLEDem jest przepaść. Także polecam wszystkim stojącym przed dylematem wyboru nowego TV tę technologię.

Od 2019 r też oglądam na 55" OLED od Sonego.

Mega doznania, a zastąpił nie byle co ,bo  Plazmę 42" od Panasonica.

Osobiście szczerze polecam.


  • Sławek77 lubi to