Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Ciurki, Siurki i Strumyki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2428 odpowiedzi w tym temacie

#421 OFFLINE   Maciul

Maciul

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Michał

Napisano 05 luty 2015 - 12:31

Zobaczcie co dziś spotkałem

 

dawaj-aodzichu-jedziem-tam.jpg



#422 OFFLINE   WIL

WIL

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1496 postów
  • LokalizacjaPodlasie
  • Imię:Łukasz

Napisano 05 luty 2015 - 16:51

No ja bym tam swoje oriony prztetestował :D :D

#423 OFFLINE   Stary Baca

Stary Baca

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 111 postów
  • Lokalizacjaw czcinach tutejszy
  • Imię:Jacek

Napisano 05 luty 2015 - 20:03

Piękny wątek, ale bardzo niebezpieczny dla ciurków;) Bardzo lubię takie małe rzeczki i wiem jak łatwo jest je wyrybić, czasami to kwestia kilku dni od momentu jak "miejscowi" się dowiedzą. Jak umieszczamy info to róbmy to z troską o wodę. Ja jak wracam z kilku ciurków to chodzę "dookoła" i kije schowane bo raz się zagapiłem i urokliwa rzeczka pozostała tylko we wspomnieniach.


  • strumien, G_rzegorz i wizio lubią to

#424 OFFLINE   AdasCzeski

AdasCzeski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1322 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Czeski

Napisano 05 luty 2015 - 20:15

JL48 - słuszne i w sumie strasznie smutne jednocześnie... (za dużo s w jednym zdaniu :) ).



#425 OFFLINE   WIL

WIL

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1496 postów
  • LokalizacjaPodlasie
  • Imię:Łukasz

Napisano 05 luty 2015 - 20:47

Sam mam pod blokiem rzeczkę. Dawniej były to ścieki. Ludzie widząc mnie jak chodzę ze spinem ciągle mnie wyśmiewają. Chodzę tam tylko ja i to mnie cieszy bo nie ma żadnej presji i mogę młodego kumpla nauczyć spinningować(11lat). Nie stety słyszałem, że kilka osób w tym roku chce się tam wybrać z wędką, bo z ich obserwacji widzieli tam ryby haha. Drugą rzeczą która mnie cieszy jest fakt, że ryby odpływają całe i zdrowe do swoich kryjówek i dzięki rybom dla mnie ta rzeczka ma swój urok. Nie wiem co będą inni robili z tymi rybami, ale obym miał rację, że dzięki widzy dawnego ścieku i wysypiska śmieci ktore tam pływały te ryby będą pływać tam dalej. :)
Młody też jest za C&R i to mnie bardzo ucieszyło :) . Coraz więcej razy widzę jak koledzy biorą ze mnie przykład dając rybie wskrzeszenie.
Czemu wskrzeszenie? W dzisiejszych czasach bardzo wielu ludzi zabiera ryby do domów, których 1/3 ląduje na patelni a reszta w zamrażarce. Oczami ryb można powiedzieć, że wygrywają w lotto :D


P.S. To co napisałem wyżej, był to oczywiście żart, bo osobiście tylu rybom dałbym w spokoju dotrzeć na zimowisko czy na tarło, w szczególności jeśli byłaby to jedyna droga ich podróży.



Jutro postaram się wrzucić kilka fotek mojej rzeczki ;)

Użytkownik Wil edytował ten post 05 luty 2015 - 20:53

  • strumien lubi to

#426 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPipPip
  • 5159 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 06 luty 2015 - 21:39

Kiedyś często odwiedzałem Białkę, swoją drogą zawsze korciło mnie żeby połowić w stawie u Branickich ale kończyło się na karmieniu gołębi :-) fajne czasy...i do Odeonu blisko. 



#427 OFFLINE   WIL

WIL

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1496 postów
  • LokalizacjaPodlasie
  • Imię:Łukasz

Napisano 06 luty 2015 - 22:20

Mnie zawsze tam ciągneło. Pamiętam jak dziecko konczące przedszkole/ zaczynające podstawówkę biegałem tam z leszczakiem i cieszyłem sięze złapanej 10cm uklejki na pinke :D
Potem po deszczowych porach i na wysokiej wodzie zasiadałem z gruntówką łowiąc leszcze i płocie po 25cm. Teraz uganiam się tam ze spinningiem. Bardzo dużo ryb tam jest od uklejek cierników i ślizów po klenie i szczupaki . Często po spadającej wodzie można dostrzec większe okazy. Z kleni widziałem tam takiego z 45cm, ale za nic nie udało mi się go złowić. Chodziłem tam trzy dni pod rząd i bez skutku. Smużaki oriony i inne małe przynęty nie chciały oszukać klenia. Więcej go nie zobaczyłem, a co do szczupaków to największym okazem jakiego widziałem był taki 50siątak, ale slyszałem o dwóch przypadkach prawie metrowych zębaczy. Bardzo mocno zmieniła się Białka. Obym w tym sezonie nie widział tam nikogo z wędką, jedna osoba rozpowie wszystko, a dziadki mający garaże samochodowe przed rzeką wyczyszczą rybe w pień, zabierając nawet ślizie :(

Dobrze, że umiem trzymać język za zębami :D

Użytkownik Wil edytował ten post 06 luty 2015 - 22:22


#428 OFFLINE   WIL

WIL

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1496 postów
  • LokalizacjaPodlasie
  • Imię:Łukasz

Napisano 07 luty 2015 - 16:31

A tutaj moja rzeczka o nazwie Biała. Dla każdego jest to po prostu ,,Białka'' :) Bardzo zaniedbana przez ludzi. Odpadki wyrzucane są na brzeg i do wody. Gatunki ryb jakie tam złowiłem to: śliź, ukleja, płoć, krąp, leszcz, okoń, kleń i szczupak. Słyszałem też o malutkich pstrążkach , ale osobiście nigdy nie widziałem i nie złapałem. Ładnie to to niestety nie wygląda  :wacko:

Załączony plik  20150207_151117.jpg   72,12 KB   14 Ilość pobrań

Załączony plik  20150207_151310.jpg   73,48 KB   11 Ilość pobrań

Załączony plik  20150207_151527.jpg   67,85 KB   10 Ilość pobrań

 

Gdzieniegdzie jest troszkę lepszy komfort łowienia. Przelewiki, mini tamy itp.

W oddali widać zmelioryzowany kawałek rzeki. Zmartwiło to mnie troszkę. Nawet 

nie wiedziałem kiedy wjechali tam koparami :(

Załączony plik  20150207_152827.jpg   63,45 KB   10 Ilość pobrań

 

Niestety woda bardzo mocno spadła. W tym strumyku

 zawsze było o 20cm więcej.

Załączony plik  20150207_153633.jpg   56,73 KB   11 Ilość pobrań

 

Czerwona linia pokazuje normalny poziom wody,

przy którym łowienie w tej rzeczce jest samą przyjemnością.

Załączony plik  20150207_153723.jpg   60,86 KB   11 Ilość pobrań

 

 

 

Teraz trzeba czekać do wiosny i obserwować stan wody :)


Użytkownik Wil edytował ten post 07 luty 2015 - 16:39

  • strumien i rav_id lubią to

#429 OFFLINE   SpinDoktor

SpinDoktor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 luty 2015 - 23:12

Uwielbiam ludzi z pasją. A Wil bez wątpienia ją ma. Do młodzieży świat należy.Pozdrawiam i życzę wysokiej wody na Twoim ciurku.



#430 OFFLINE   WIL

WIL

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1496 postów
  • LokalizacjaPodlasie
  • Imię:Łukasz

Napisano 08 luty 2015 - 00:00

Kiedyś planowałem zbudowac tamę na tej rzeczce, ale im dalej się w to zagłębiałem tym miałem gorsze przeczucia co do przetrwania tej tamy. Na początku w mojej głowie bylo bardo dużo plusów m.in. woda była by większa i dzięki temu więcej ryb by mogło się utrzymać na głębokości 1m. Tama bardziej by dotleniała wodę co też by sprzyjało rybom i innym podwodnym stworzonkom. Potem zaczęły się schody bo konstrukcja zostałaby rozebrana. Nigdy nie wiedzialem kto usuwa drzewa powalone przez bobry, ale wiem jedno jak potrafili usunąć drzewa to tama też nie stanie im na drodze. I tak jak wcześniej wspominałem o żywocie tamy tak i do teraz mam myśli, że napracuję się na pusto.


Teraz zwracam się do Szanownego Grona Jerkbaita z zapytaniem: Jak mogę pomóc tej rzece? Chciałbym, aby był większy poziom wody, i te wysypisko śmieci zniknęło z brzegów.
Czekam na propozycje. ;)
Z góry serdecznie dziękuję.

#431 OFFLINE   Norbert 78

Norbert 78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 507 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 08 luty 2015 - 01:52

Ze śmietnikiem poradzisz sobie sam. Zorganizuj sprzątanie swojej rzeczki. Od pięciu lat z Jackiem_bp organizujemy sprzątanie naszej rzeki. Pomagają nam dzieciaki ze świetlicy środowiskowej, zuchy, harcerze. To wszytko przynosi efekt, co roku zbieramy coraz mniej śmieci. Skrzyknij paru kumpli, zaangażuj klasę. Jeżeli rzeczka płynie przez miasto, musicie wcześniej zgłosić się do urzędu miasta, podać datę sprzątania. Miasto zabierze śmieci na własny koszt. To naprawdę nic trudnego, a zrobi dużo dobrego  ^_^

 

https://www.facebook...ciolBugu?ref=hl


Użytkownik Norbert 78 edytował ten post 08 luty 2015 - 08:40


#432 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 8021 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 08 luty 2015 - 18:59

Kiedyś planowałem zbudowac tamę na tej rzeczce, ale im dalej się w to zagłębiałem tym miałem gorsze przeczucia co do przetrwania tej tamy. Na początku w mojej głowie bylo bardo dużo plusów m.in. woda była by większa i dzięki temu więcej ryb by mogło się utrzymać na głębokości 1m. Tama bardziej by dotleniała wodę co też by sprzyjało rybom i innym podwodnym stworzonkom. Potem zaczęły się schody bo konstrukcja zostałaby rozebrana. Nigdy nie wiedzialem kto usuwa drzewa powalone przez bobry, ale wiem jedno jak potrafili usunąć drzewa to tama też nie stanie im na drodze. I tak jak wcześniej wspominałem o żywocie tamy tak i do teraz mam myśli, że napracuję się na pusto.


Teraz zwracam się do Szanownego Grona Jerkbaita z zapytaniem: Jak mogę pomóc tej rzece? Chciałbym, aby był większy poziom wody, i te wysypisko śmieci zniknęło z brzegów.
Czekam na propozycje. ;)
Z góry serdecznie dziękuję.

 

 

Lukasz, jesli znajdziesz odcinek rzeczki gdzie melioranci sie nie zapuszczaja, to cos tam mozesz zdzialac :) Tama to moze nie najlepsze rozwiazanie, ale cos takiego jak na zdjeciach, juz mozesz samemu zrobic :)

 

Np. cos takiego co zmienia troche nurt, co w dalszej pespektywie tworzy dolki, gleboczki, utrzymuje wiekszy poziom wody, dotlenia 

 

Załączony plik  Wandle01.jpg   158,24 KB   13 Ilość pobrań

Załączony plik  Wandle02.jpg   128,88 KB   13 Ilość pobrań

Załączony plik  Wandle03.jpg   118,85 KB   12 Ilość pobrań

Załączony plik  Wandle04.jpg   89,75 KB   11 Ilość pobrań

Załączony plik  Wandle05.jpg   96,96 KB   11 Ilość pobrań

Załączony plik  Wandle06.jpg   141,33 KB   11 Ilość pobrań

Załączony plik  Wandle07.jpg   156,3 KB   10 Ilość pobrań

Załączony plik  Wandle08.jpg   24,76 KB   10 Ilość pobrań

Załączony plik  Wandle09.jpg   69,66 KB   10 Ilość pobrań

 

Bardzo duzo pomyslow mozesz wziasc z tej stronki:

http://www.wandletrust.org


Użytkownik Del Toro edytował ten post 08 luty 2015 - 19:17


#433 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 8021 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 08 luty 2015 - 19:03

Rozne konstrukcje dla urozmaicenia nurtu:

 

PG-flow-deflector-plan.jpg

 

DSCF0121.jpg

 

Taka konstrukcja, ktora pozwala ukrywac sie narybkowi:

DSCF0176.jpg

 

DSCF01741.jpg


Użytkownik Del Toro edytował ten post 08 luty 2015 - 19:16

  • Zielony lubi to

#434 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 8021 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 08 luty 2015 - 19:08

I taki przyklad co mozna zrobic zamiast progu wodnego (oczywiscie tego nie masz szans zrobic w PL, dlatego podaje tylko jako przyklad)

 

Betonik:

 

IMG_9882.jpg

 

I sytuacja po pozbyciu sie betoniku:

 

Picture-004.jpg



#435 OFFLINE   WIL

WIL

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1496 postów
  • LokalizacjaPodlasie
  • Imię:Łukasz

Napisano 08 luty 2015 - 21:06

Ekstra pomysł z tymi belami drzewa z pierwszych zdjęć. Na pewno spróbuję coś takiego wykombinować. Aby do wiosny :D



#436 OFFLINE   Jozin

Jozin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • LokalizacjaWędkarska Pustynia

Napisano 09 luty 2015 - 12:54

Ale czy te przykłady są z naszego kraju? Bo u mnie pod koniec roku działali na odwrót o czym wspominałem.



#437 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 8021 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 09 luty 2015 - 13:16

Ale czy te przykłady są z naszego kraju? Bo u mnie pod koniec roku działali na odwrót o czym wspominałem.

 

Pewnie ze nie ;) U nas takich cudow nie robia, nie opyla sie. Na betonowaniu brzegow sie przeciez zarabia, a na tym by byly liche pieniadze ;)



#438 OFFLINE   grzegorzp

grzegorzp

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów
  • LokalizacjaDziki Wschód
  • Imię:Grzegorz

Napisano 09 luty 2015 - 13:27

Ale czy te przykłady są z naszego kraju? Bo u mnie pod koniec roku działali na odwrót o czym wspominałem.

 

u nas takie rzeczy to trzeba po zmroku, żeby nikt nie widział, a potem mieć nadzieję że nikt nie zauważy :)

renaturyzacja po naszemu - m.in. "wycinka kilkudziesięciu drzew i budowa opasek z koszy siatkowo-kamiennych" - http://www.mzmiuw.kr...133&ItemId=1610


Użytkownik grzegorzp edytował ten post 09 luty 2015 - 13:30

  • Del Toro lubi to

#439 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 8021 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 09 luty 2015 - 13:40

u nas takie rzeczy to trzeba po zmroku, żeby nikt nie widział, a potem mieć nadzieję że nikt nie zauważy :)

 

 

Dokladnie :)

Cos tam mozna zdzialac, ale odrazu mowie ze z legalnoscia to nie ma nic wspolnego. 



#440 OFFLINE   hoin

hoin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów
  • Lokalizacjapołudniowy wschód

Napisano 09 luty 2015 - 17:21

Eee, póki podobne działania nie powodują że komuś zaczyna podmywać płot, to zazwyczaj wszyscy dookoła mają to gdzieś. Prawdą natomiast jest że w małych rzeczułkach zdewastowanych ręką melioranta już wbicie 4 kołków w skos lub poprzek nurtu robi zazwyczaj niesamowitą robotę. Warto się pobawić.


  • Zielony, Del Toro i Maciul lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych