Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Ciurki, Siurki i Strumyki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2428 odpowiedzi w tym temacie

#621 OFFLINE   AdasCzeski

AdasCzeski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1322 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Czeski

Napisano 24 kwiecień 2015 - 19:43

Załączony plik  IMG_1048.JPG   92,22 KB   11 Ilość pobrań



#622 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 8021 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 24 kwiecień 2015 - 19:47

Taki maleńki ciurek a jak się dobrze przyjrzeć to można w nim zobaczyć ...7666cc120b299cafmed.jpg

 

Nawet cien widac, kropek czy jakas inna rybka?


  • Zielony lubi to

#623 OFFLINE   AdasCzeski

AdasCzeski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1322 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Czeski

Napisano 24 kwiecień 2015 - 19:54

Dobra... nos w monitor i jest faktycznie... :) mikro ubocik :)  


  • Zielony lubi to

#624 OFFLINE   Zielony

Zielony

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 495 postów
  • LokalizacjaNiedrzwica

Napisano 24 kwiecień 2015 - 20:22

Del Toro oczywiście, że pstrążek :) . Mały ale jaki cień rzuca, wygląda jakby dwa pływały :)


Użytkownik Zielony edytował ten post 24 kwiecień 2015 - 20:24

  • Del Toro lubi to

#625 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 8021 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 24 kwiecień 2015 - 20:26

Del Toro oczywiście, że pstrążek :) . Mały ale jaki cień rzuca, wygląda jakby dwa pływały :)

 

 

Po zdjeciu ciezko stwierdzic co to za gatunek ;)



#626 OFFLINE   Skalniak

Skalniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • Imię:Jacek

Napisano 25 kwiecień 2015 - 16:44

Dzisiaj takie widoczki,a i rybka się trafiła.

qs15xi.jpg

nfkv0h.jpg

izrvad.jpg

mayulx.jpg



#627 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 8021 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 25 kwiecień 2015 - 17:01

No prosze, chyba okoliczne rowy/mikro rzeczki posprawdzam jak bede w PL nastepnym razem :) 



#628 OFFLINE   Zed Zgred

Zed Zgred

    Zed Zgred

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1503 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:RA-V

Napisano 26 kwiecień 2015 - 11:24

Może nie tak malownicze a może malownicze ale fotograf do niczego :P
2cf2bb8aa91540f2.jpg
55164953f59ff75f.jpg
c548a0d90ed5c0e2.jpg
Rybka się też trafiła, mepsik nr 3 wczoraj okazał się hitem.
deba534028d883b0.jpg
 


  • Zielony i TomekSudety lubią to

#629 OFFLINE   tost

tost

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 290 postów
  • LokalizacjaMińsk Mazowiecki

Napisano 26 kwiecień 2015 - 12:00

Fotki zacne.Niestety na pierwszej widać jak ludzie potrafią spartolić taki piękny zakątek.

#630 OFFLINE   Zed Zgred

Zed Zgred

    Zed Zgred

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1503 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:RA-V

Napisano 26 kwiecień 2015 - 12:04

tost na pierwszej widać pozostałości po wysokim stanie wody. Nie żebym usprawiedliwiał ale po prostu zabrało komuś śmietnik i teraz tak wisi. Rzeczka byłaby na prawdę piękna ale niestety na jej długim odcinku domostwa znajdują się blisko koryta i podtopienia są na porządku dziennym.



#631 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 8021 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 26 kwiecień 2015 - 12:07

Ladnie, szkoda ze jak wszedzie ludzie nasmiecili. 



#632 OFFLINE   Perez.

Perez.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 167 postów
  • LokalizacjaDunajec nizinny
  • Imię:Przemek
  • Nazwisko:Niemczura

Napisano 26 kwiecień 2015 - 16:03

Jako,że jestem na jakiś czas pozbawiony możliwości wędkowania :unsure: ,postanowiłem wybrać się,na płynącą niedaleko mnie rzeczułkę,zobaczyć co i jak.Niestety,tak jak się spodziewałem ,w ciurku zadomowiły się na dobre bobry :wacko:.
Na długości około 2 km zaobserwowałem 4 tamy :blink:, co skutecznie utrudnia wędrowanie ryb.Za tamami woda się wypłyca do 10-30 cm i nie zaobserwowałem nic ,poza małymi grupkami kiełbi i zimorodkiem :) .Jeszcze 10-12 lat temu ,pod betonowy próg ,który jest na zdjęciu ,a gdzie robiła się głębsza woda ,podczas przyborów wędrowały fajne klenie.Niestety teraz to historia. -_-."Pizdryk" nazywa się Breń i uchodzi do Wisły o okolicach miejscowości Otałęż. ;)

Załączone pliki


  • Zed Zgred lubi to

#633 OFFLINE   K-Pon

K-Pon

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 1800 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:P.

Napisano 26 kwiecień 2015 - 16:14

Heh. Nie znam pizdryka ale jako Mielczanin czasem bywałem na żwirowni. Tam złowiłem pierwszego w życiu wymiarowego amura...
Wtedy bobry oglądało się w parku krajobrazowym a teraz plaga :(

#634 OFFLINE   hoin

hoin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów
  • Lokalizacjapołudniowy wschód

Napisano 26 kwiecień 2015 - 16:32

Luuudzie, co Wy?! :huh:

Przecież na tych zdjęciach nie ma żadnej rzeki. Jest tylko urzeczywistniona komunistyczna wizja "ulepszania" niewielkich cieków wodnych, w sposób oczywisty skutkująca przygnębiającym kanałem. Jeśli kiedyś ten rów ma zostać znowu rzeczką, to nie ma chyba nic bardziej porządanego niżobecność bobrów. W innym wypadku to faktycznie co najwyżej nieliczne klenie pod betonowym progiem...


  • darek1972 i *Hektor* lubią to

#635 OFFLINE   Perez.

Perez.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 167 postów
  • LokalizacjaDunajec nizinny
  • Imię:Przemek
  • Nazwisko:Niemczura

Napisano 26 kwiecień 2015 - 16:32

Jeśli mówisz ,o żwirowni w Żukowicach ,to również tam złowiłem mojego pierwszego amura.Ale tam to też już historia. :(.A Breń nazwana żartobliwie "pizdrykiem"  :D ,bierze właśnie początek gdzieś na terenie Żukowic. :)



#636 OFFLINE   Perez.

Perez.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 167 postów
  • LokalizacjaDunajec nizinny
  • Imię:Przemek
  • Nazwisko:Niemczura

Napisano 26 kwiecień 2015 - 17:42

Luuudzie, co Wy?! :huh:

Przecież na tych zdjęciach nie ma żadnej rzeki. Jest tylko urzeczywistniona komunistyczna wizja "ulepszania" niewielkich cieków wodnych, w sposób oczywisty skutkująca przygnębiającym kanałem. Jeśli kiedyś ten rów ma zostać znowu rzeczką, to nie ma chyba nic bardziej porządanego niżobecność bobrów. W innym wypadku to faktycznie co najwyżej nieliczne klenie pod betonowym progiem...

Kilkanaście kilometrów dalej ,ten jak nazwałeś "kanał" bierze swój początek,wiec myślę że próg w tym przypadku ,nie ma tak dużego znaczenie jak gdzie indziej.Zaznaczę że nie popieram takich budowli.Czy obecność bobrów będzie pomocna nie wiem ,przekonamy się.Wiem natomiast ,że gdy nie było budowanych przez gryzonie tam co 200-300 m , to klenie doń wpływały.Mam nadzieje ,że przyroda wie co robi i jeszcze połowie w niej kleni.
Pozdrawiam.



#637 OFFLINE   Zed Zgred

Zed Zgred

    Zed Zgred

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1503 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:RA-V

Napisano 26 kwiecień 2015 - 19:56

 

" nie zaobserwowałem nic ,poza małymi grupkami kiełbi i zimorodkiem :)"
 

 U mnie też jest kilka, blisko centrum miasta. Piękne ptaki, prawie niemal tropikalnej urody :)
 


  • jacekp29 i Perez. lubią to

#638 OFFLINE   Zed Zgred

Zed Zgred

    Zed Zgred

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1503 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:RA-V

Napisano 26 kwiecień 2015 - 20:36

Luuudzie, co Wy?! :huh:

Przecież na tych zdjęciach nie ma żadnej rzeki. Jest tylko urzeczywistniona komunistyczna wizja "ulepszania" niewielkich cieków wodnych, w sposób oczywisty skutkująca przygnębiającym kanałem. Jeśli kiedyś ten rów ma zostać znowu rzeczką, to nie ma chyba nic bardziej porządanego niżobecność bobrów. W innym wypadku to faktycznie co najwyżej nieliczne klenie pod betonowym progiem...

Można mieć różne "ale" co do regulacji cieków wodnych ALE duża ich część po prostu umiera jeśli się nie ingeruje w ich regulację. Nie jestem za zalewaniem ciurków betonem ale czasami pogłębić, oczyścić itd po prostu je trzeba.
Poniżej zdjęcie ciurka, w którym złowiłem szczupaka ponad 80cm. Klenie pływały tam monstrualnych rozmiarów. Było to jakieś 15 lat temu a zdjęcie jest z roku 2014. Szkoda że nie mam fotki z tamtych lat...
e07e3ec1cef31c7c.jpg
 



#639 OFFLINE   Stary Baca

Stary Baca

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 111 postów
  • Lokalizacjaw czcinach tutejszy
  • Imię:Jacek

Napisano 26 kwiecień 2015 - 20:51

Można mieć różne "ale" co do regulacji cieków wodnych ALE duża ich część po prostu umiera jeśli się nie ingeruje w ich regulację. Nie jestem za zalewaniem ciurków betonem ale czasami pogłębić, oczyścić itd po prostu je trzeba.
Poniżej zdjęcie ciurka, w którym złowiłem szczupaka ponad 80cm. Klenie pływały tam monstrualnych rozmiarów. Było to jakieś 15 lat temu a zdjęcie jest z roku 2014. Szkoda że nie mam fotki z tamtych lat...
e07e3ec1cef31c7c.jpg
 

Piękne miejsce i co koparą po tych cudach? Było wiele takich miejsc i już ich nie ma, były bagienka cudnej urody, krzaki i ulepszyli tak, że teraz jest tak "pięknie", że serce ściska. Za dotknięcie takiego miejsca łychą kopary powinna być co najmniej konfiskata tej kopary i obowiązek przywrócenia stanu poprzedniego. Sami sobie robimy kuku...


  • *Hektor* lubi to

#640 OFFLINE   Zed Zgred

Zed Zgred

    Zed Zgred

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1503 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:RA-V

Napisano 26 kwiecień 2015 - 21:05

To miejsce za jakieś 5-10 lat stanie się podmokłym krzaczowiskiem. Z mojego punktu widzenia to wielka szkoda. Z punktu widzenia pobliskich mieszkańców także, ponieważ jest to ciurek potrzebny na czas wysokiej wody. Według mnie główne koryto powinno być zachowane czyli pogłębione a brzegi niech zarastają, tak jak wyżej.
Bagienek cudnej urody w tamtych okolicach jest pod dostatkiem. To niedługo zarośnie leszczyną i zniknie zupełnie.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych