Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Ciurki, Siurki i Strumyki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2428 odpowiedzi w tym temacie

#901 ONLINE   mariusz!

mariusz!

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 65 postów
  • LokalizacjaZachód - 100 km od morza
  • Imię:Mario

Napisano 19 marzec 2016 - 09:48

Artur

Znam tę rzekę, nazwy nie wymienię. Dla mnie rzeka ostatniej szansy i też pierwszej, tam stawiałem pierwsze kroki pstrągmana  :D . Na tym odcinku też nie złowiłem ryby, są dużo lepsze. Niestety ze trzy lata temu elektrycy albo jakiś inny pomiot przetrzebili całe roczniki ryb. Zostały jakieś niedobitki nie większe od woblera  :(



#902 OFFLINE   Lewy013

Lewy013

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 122 postów
  • LokalizacjaWronki
  • Imię:Dawid

Napisano 19 marzec 2016 - 10:19

Wydaję mi się, że RZGW wydzierżawiając poszczególne obwody rybackie kładzie nacisk na realizację zarybień na głównych rzekach. Natomiast ich dopływy pozostają jakoś zapomniane. Są to zupełnie inne ekosystemy z innym rybostanem, a jednocześnie są to miejsca tarła ryb. Potrzebna jest ich ochrona, a jeśli jest na nich zabudowa zbiornikami retencyjnymi to priorytetem powinno być stosowanie przepławek.

#903 OFFLINE   teethar

teethar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 331 postów
  • LokalizacjaWLKP
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:Bie...ski

Napisano 19 marzec 2016 - 13:47

Mam nadzieje, że nie masz racji bo właśnie to poszukiwanie jest dla mnie solą bycia wędkarzem (pstrągarzem?). I ciągle szukam wymarzonych łowisk których nikt nie odkrył albo które są tajne dla niewielkiej grupy ludzi. To było a propo nie istnienia już rzek nie odkrytych. Pozdr

Użytkownik teethar edytował ten post 19 marzec 2016 - 13:48

  • Rajfel, lordi86 i grzesiekp. lubią to

#904 OFFLINE   marcin186

marcin186

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 544 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Marcin

Napisano 19 marzec 2016 - 16:35

Nieodkrytych rzek nie ma, ale zdarzają się zapomniane.

#905 OFFLINE   Rajfel

Rajfel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 849 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 19 marzec 2016 - 17:04

@ teethar - uważam podobnie jak Ty. Cała frajda jest łazić za pstrykami a że jest ich coraz mniej to tym większa jest satysfakcja ze   spotkania. No chyba że ktoś chce łowić pstrągi jak płotki . Czekam z niecierpliwością na maj .

Wówczas większość "pstrągaży" goni za  kaczorami i zaczyna się na małych rzeczkach prawdziwe pstrągowanie. 


Użytkownik Rajfel edytował ten post 19 marzec 2016 - 17:04

  • teethar, lordi86 i pawlikowski lubią to

#906 OFFLINE   border river

border river

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • Imię:Zivi

Napisano 19 marzec 2016 - 17:10

Zdarzaja sie zapomniane, zwykle jednak przetrzebione i sfazowane. Dlatego zapomniane. Jest ryba -zawsze jest kłusownik.

Najlepsza metoda na kłusownika to zupełny brak ryb..



#907 OFFLINE   teethar

teethar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 331 postów
  • LokalizacjaWLKP
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:Bie...ski

Napisano 19 marzec 2016 - 20:46

Podpisuję się obiema rękoma pod słowami @Rajfela. I co, że ryb nie ma multum? Cała przyjemność w "wyłażeniu" kilometrów i znalezieniu ryb tam gdzie ich się nikt nie spodziewa, lub po prostu nie potrafi złowić. Ja też najbardziej lubię lato. Autostrady wydeptane przez łowiących pstrągi "wędkarzy ogólnych" pozarastają i zaczyna się prawdziwa przyjemność z pstrągowania :) 



#908 OFFLINE   marekn

marekn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 606 postów

Napisano 20 marzec 2016 - 20:12

Dziś tak "na dziko", ryby brały słabo, choć pstrąg Marcina z takiego ciurka już godny uwagi. Za to były inne "atrakcje" default_smile.png, a kark mnie jeszcze boli od nieustannego rozglądania się w koło, bo praktycznie cały czas szliśmy trasą misia, który zdeptał okolicę dokładnie.

 

IMG3244JP_swsasne.jpg

 

IMG3238JP_swsaseh.jpg

 

IMG3226JP_swsasns.jpg

 

 



#909 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2684 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 20 marzec 2016 - 20:26

Artur

Znam tę rzekę, nazwy nie wymienię. Dla mnie rzeka ostatniej szansy i też pierwszej, tam stawiałem pierwsze kroki pstrągmana  :D . Na tym odcinku też nie złowiłem ryby, są dużo lepsze. Niestety ze trzy lata temu elektrycy albo jakiś inny pomiot przetrzebili całe roczniki ryb. Zostały jakieś niedobitki nie większe od woblera  :(

Naprawdę po tym zdjęciu jesteś w stanie powiedzieć jaka to rzeka i jaki odcinek? Szacun. W życiu po takiej fotce nie poznałbym rzeki.



#910 OFFLINE   FRS1985

FRS1985

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 921 postów
  • LokalizacjaZachód

Napisano 22 marzec 2016 - 15:17

Bardzo urokliwa woda po środku wioski, ale chyba wejdę pod koniec maja :) , może wcześniej.

Załączone pliki



#911 OFFLINE   Skob.el

Skob.el

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 252 postów
  • LokalizacjaEL

Napisano 22 marzec 2016 - 15:23

To aktualne zdjęcie ?
Gdzie jest tyle śniegu ?

#912 OFFLINE   FRS1985

FRS1985

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 921 postów
  • LokalizacjaZachód

Napisano 22 marzec 2016 - 15:44

Tak z dzisiaj. Sam szczyt Nowregii. I dopiero zaczyna sypać:)


  • strary lubi to

#913 OFFLINE   Rajfel

Rajfel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 849 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 22 marzec 2016 - 15:53

No patrze i patrze i nie widzę tej wody. :P



#914 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 8021 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 22 marzec 2016 - 16:02

hehehe my tu juz o wiosnie, a tam u Ciebie zima w pelni :D



#915 OFFLINE   pawlikowski

pawlikowski

    Forumowicz

  • Fotograficy
  • PipPip
  • 328 postów
  • LokalizacjaNowa Dęba
  • Imię:Maciek

Napisano 22 marzec 2016 - 16:06

 Czekam z niecierpliwością na maj .

Wówczas większość "pstrągaży" goni za  kaczorami i zaczyna się na małych rzeczkach prawdziwe pstrągowanie. 

 

Zostają najwytrwalsi. Dla, których trawy na wysokość chłopa, insekty, pot w woderach po same jajka to przyjemność :D


  • Rajfel lubi to

#916 OFFLINE   FRS1985

FRS1985

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 921 postów
  • LokalizacjaZachód

Napisano 22 marzec 2016 - 16:20

No niestety , Ja też tęsknię za polską wodą i swoimi krzakami, ale jak się nie ma co się lubi to się lubi o się ma , my dopiero zaczynamy sezon podlodowy poprzedzający ostrą jazdę w morzu i słodkich wodach z nastawieniem na płetwę tłuszczową :) oj będzie się działo.


  • PJ! lubi to

#917 OFFLINE   Skob.el

Skob.el

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 252 postów
  • LokalizacjaEL

Napisano 22 marzec 2016 - 17:20

W zasadzie to też fajna sprawa... Więcej drapieżników pod wodą i mocniejsze atrakcje... Z chęcią poogladalbym zdjęcia z Twojej wyprawy. 



#918 OFFLINE   lordi86

lordi86

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów

Napisano 22 marzec 2016 - 19:50

Mam nadzieje, że nie masz racji bo właśnie to poszukiwanie jest dla mnie solą bycia wędkarzem (pstrągarzem?). I ciągle szukam wymarzonych łowisk których nikt nie odkrył albo które są tajne dla niewielkiej grupy ludzi. To było a propo nie istnienia już rzek nie odkrytych. Pozdr

Taką znam...czasem skromnie "zadbam(y)".Nie ma jej w żadnym informatorze,lub jak to jeden kolega mawia dezinformatorze ;) Króciutka jest i płynie sobie gdzieś obok tych bardziej znanych pstrągowych rewirów.Jeszcze do nie dawna była bardzo zanieczyszczana w górnym odcinku.Rzeczka jest dla mnie wyjątkowa.Latem ledwie się siurczy.Dołków prawie w ogóle nie ma.Te ze zdjęć to wtedy ledwie zarysy,cienie samych siebie z wiosny.Baza pokarmowa ograniczona do pstrągowego minimum-bardzo liczne kiełże,ale drobnej,karpiowatej rybki praktycznie nie ma.Gdzieś tam od czasu do czasu przewinie się stadko kiełbi,to zabłąka się płoteczka,a nawet karaś-zrzut z stawów hodowlanych.Jest trochę drobnego okonka.No a pstrągi?

Sam tego nie pojmuje jak to możliwe,że w tych warunkach można spotkać się z pięknym,grubym czterdziestakiem.Jest ich tu śladowa ilość,ale jakościowo naprawdę można się zdziwić :) Rzeczka,z przymróżeniem oka można powiedzieć,wypracowała sobie taką strategię-minimalną ilość pstrągów,połączona z całkowitym zanikiem typowych miejscówek na niżówce.To powoduje,że nie ma tu wędkarzy.Bo nawet jeśli ktoś zajrzy z przypadku,to de facto nie ma gdzie łowić.Zniechęca się i odpuszcza.Poza tym trafić na brania to insza inszość ;) Ale od czasu do czasu potrafi zaskoczyć i wynagrodzić cierpliwego wędkarza.Dwa lata temu obdarowała mnie potokiem 51cm z dołka do kolan,gdzie chwilę wcześniej z tego samego miejsca wyskoczył pstrągal koło 45 :)

To prawda,że nie ma zupełnie "tajnych pstrągowych".Ale są rzeczki takie jak ta-omijane,bo pozornie zupełnie nieciekawe. A jednak i na takiej wodzie można spotkać się z dorodnym potokowcem.Trzeba szukać i mieć sporo samozaparcia. A chyba przede wszystkim lubić taką odmianę wędkarstwa i nauczyć się wędkarskiej pokory. I nie poddawać się.Czasem nawet na dobrej wodzie można przyzerować dwa,trzy razy z rzędu i wyciągnąć mylne wnioski.

 

Na poniższych zdjęciach rzeczka wygląda ciekawie.Latem w lesie w najgłębszych miejscach woda do kolan.Odcinki z wodą po kostki po kilkaset metrów.Wszędzie świeży,miałki piach.Przy niżówce niesie może 10-15% tej wody co na zdjęciach z przedwiośnia.Czasem smród szamba,amoniaku taki ,że głowa boli.Ale pstrągi potrafią to przeżyć.Woda wówczas ciągle jest zimna.Może przez to taki tu urodzaj kiełża?

 

 

 

1_zpswemyhli0.jpg

 

3_zpsfflpib8i.jpg

 

2_zpsygzxi7gb.jpg

 

6_zpslnjqxhpi.jpg

 

5_zpspoxmqskq.jpg

 

3_zpsmejtrnmv.jpg

 

4_zpsdxhgoqox.jpg



#919 OFFLINE   Skob.el

Skob.el

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 252 postów
  • LokalizacjaEL

Napisano 22 marzec 2016 - 20:13

Piękna rzeczka...ma naprawdę tajemniczy urok...
W takim razie zazdroszczę koledze,że znalazł swój cichy zakamarek,którego jak wspomniał nie ma nawet na mapie

#920 OFFLINE   teethar

teethar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 331 postów
  • LokalizacjaWLKP
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:Bie...ski

Napisano 22 marzec 2016 - 23:15

To zdjęcie z zabudowaniami to proszenie się o towarzystwo. Zróbmy mały eksperyment! Ktoś kojarzy o której rzece pisze kolega Lordi? Za poprawną odpowiedź nagroda w postaci woblera Irka Gebskiego! :-D:-D:-D
  • stone i urasenty lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych