Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki Corona Fishing


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
242 odpowiedzi w tym temacie

#161 OFFLINE   phantom72

phantom72

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 143 postów

Napisano 14 listopad 2021 - 18:43

Jeżeli nie jesteś związany z producentem/dystrybutorem, to problemu nie ma.
Gdyby było inaczej, to problem jest.

Nie jestem kolego, chciałbym wydać niemałe w końcu pieniądze na coś co mnie faktycznie usatysfakcjonuje :)

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

#162 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 14 listopad 2021 - 19:50

Nie jestem kolego, chciałbym wydać niemałe w końcu pieniądze na coś co mnie faktycznie usatysfakcjonuje :)

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Oby tylko ryby brały to nawet jaxonem połowisz :)  :)  :) .Będzie satysfakcja i portfel pozostanie gruby :)  :)  :) .


  • phantom72 i TomekSudety lubią to

#163 OFFLINE   phantom72

phantom72

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 143 postów

Napisano 14 listopad 2021 - 20:02

Oby tylko ryby brały to nawet jaxonem połowisz :) :) :) .Będzie satysfakcja i portfel pozostanie gruby :) :) :) .

Akurat znam gościa który lowi Jaxonem i to rybska, że pierwszy raz na oczy takie widziałem :)

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Użytkownik phantom72 edytował ten post 14 listopad 2021 - 20:06

  • Jozi lubi to

#164 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 14 listopad 2021 - 20:09

Akurat znam gościa który lowi Jaxonem i to rybska, że pierwszy raz na oczy takie widziałem :)

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Bo to nie sprzęt łowi. Ile sandaczy złowiłem na kij mikado to głowa mała, natomiast wraz ze wzrostem jakości sprzętu spada ilość połowów :D  :D  :D .



#165 OFFLINE   phantom72

phantom72

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 143 postów

Napisano 14 listopad 2021 - 20:25

Bo to nie sprzęt łowi. Ile sandaczy złowiłem na kij mikado to głowa mała, natomiast wraz ze wzrostem jakości sprzętu spada ilość połowów :D :D :D .

To samo u siebie zauważyłem, im więcej lepszego sprzętu, tym mniej ryb i talentu :) a jeszcze nie tak dawno (z 12 lat do tyłu) miałem jeden uniwersalny kij (jakaś tania Daiwe 270 do 40gr z dolnikiem który wystawał 10 cm poza łokieć )na który łowiłem wszystko , od okoni poprzez klenie , bolenie ,szczupaki i sandacze.
Może zamiast tyle rozmyślać nad nowym kijem czy te kolowrorniem , lepiej spędzić ten czas nad wodą...

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka
  • nalewator, Jozi i Doman lubią to

#166 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 14 listopad 2021 - 20:34

To samo u siebie zauważyłem, im więcej lepszego sprzętu, tym mniej ryb i talentu :) a jeszcze nie tak dawno (z 12 lat do tyłu) miałem jeden uniwersalny kij (jakaś tania Daiwe 270 do 40gr z dolnikiem który wystawał 10 cm poza łokieć )na który łowiłem wszystko , od okoni poprzez klenie , bolenie ,szczupaki i sandacze.
Może zamiast tyle rozmyślać nad nowym kijem czy te kolowrorniem , lepiej spędzić ten czas nad wodą...

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Pamiętaj, dobre pomysły i wnioski  zawsze w cenie :)  :)  :) .


  • phantom72 lubi to

#167 OFFLINE   David77

David77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 142 postów
  • LokalizacjaPultusk
  • Imię:Cezary

Napisano 14 listopad 2021 - 21:12

Pięknie napisane, ryba do sklepu nie chodzi,tylko my.
  • phantom72 lubi to

#168 OFFLINE   konrado

konrado

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 135 postów
  • LokalizacjaŚroda Wlkp
  • Imię:Konrad

Napisano 15 listopad 2021 - 18:32

Panowie a miał ktoś może styczność z nowymi kijami CF kostur? Na filmie Remik ciekawie o nich opowiedział a jak jest w praktyce?

#169 OFFLINE   phantom72

phantom72

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 143 postów

Napisano 04 grudzień 2021 - 10:16

Co prawda pokupowalem ostatnio kilka kijkow (moretham shad,hm62x,diaflex zander) jednak cały czas nie dawał mi spokoju kij z CF, tak bardzo zawładnął moim umysłem i chęcią posiadania że kilka dni temu stałem się jego posiadaczem , a konkretnie modelem ATUT Zed do 30gr (podziękowania za pomoc w podjęciu decyzji , koledze Kubutek który podzielił się że mną opinia na temat jego użytkowania)
Właśnie przed chwilą wróciłem z krótkiego niestety bezowocnego 2h wypadu nad Wisłę i mogę podzielić się kilkoma uwagami na jego temat.
Sam kij prezentuje się przepięknie, ten ciemny korek na rękojeści , czarny matowy blank i druciane przelotki nadają mu moim zdaniem niesamowitego charakteru, u mnie dodatkowo wzbudzając odrobinę nostalgii.
Kijek z racji tego że to kompozyt , jest odrobinę cięższy niż podobnej mocy kije zbudowane z samego węgla.Biorac go do ręki mamy wrażenie że to kawał mocnego sprzętu ,który bez problemu poradzi sobie z większością ryb pływających w naszych wodach.
To co jest w nim wyjątkowego to praca szczytówki, która jest dość delikatna i wspaniałe oddające to co dzieje się z przynętą (przypomina prace szklaka)
Rzucałem woblerami (uwielbiam jak szytowka delikatnie pracuje pod woblerem ), gumami o różnych gramaturach (bezpieczny max to moim zdaniem 35gr, ale opad widoczny jest już od około 10gr)
Kijek ładnie ładuje przynętę i fajnie sygnalizuje puknięcie przynętą o dno.
Wyważa go już mały Dragon Team którego odpiąłem od bolonki by przyjrzeć się jego ugieciu, pod choinka czeka Twin Power w rozmiarze 4000 ale docelowo będę chciał podpiąć pod niego Exsence w czarnym macie.
Nie żałuję ani jednej złotówki która na niego wydałem, miało być coś wyjątkowego i w/g mnie właśnie coś takiego otrzymałem, ba zaczęła mi świtać w głowie myśl by w nowym roku dokupic sobie delikatniejszy model .
To na tą chwilę wszystko , jak coś w końcu złapie okaże się jak pracuje pod ryba.e04a692892142629c80390386035351b.jpg

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Użytkownik phantom72 edytował ten post 04 grudzień 2021 - 10:21

  • Biesan, włóczy kij i Niusio99 lubią to

#170 OFFLINE   delux64

delux64

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 486 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:delux

Napisano 04 grudzień 2021 - 11:39

Panowie wędka jak wędka. Cudownych właściwości nie ma.

Napewno kilka osób kupi będzie je chwaliło i będą zadowoleni wolny rynek.

Jedno jest pewne nikt dzięki tej wędce nie będzie łowił więcej ryb.

Czy wędka jest warta tej kasy? Moim zdaniem nie.

Polecam kupić za cenę tej wędki 2 lub 3 kije które są wam potrzebne i których będziecie używali. Bez znaczenia jaką ma naklejkę na blanku. Wam ma pasować.

Lub

Za podobną kasę pojechać na jakieś dobre łowisko wyłowić się za wszystkie czasy i mieć co wspominać.


  • nalewator lubi to

#171 OFFLINE   phantom72

phantom72

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 143 postów

Napisano 04 grudzień 2021 - 11:44



Czy wędka jest warta tej kasy? Moim zdaniem nie..

Nikt nie twierdzi że jest to prom kosmiczny , a jak to w życiu "jeden woli córkę a inny matke"
Tyle w temacie



Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka
  • Biesan lubi to

#172 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 04 grudzień 2021 - 12:15

Nikt nie twierdzi że jest to prom kosmiczny , a jak to w życiu "jeden woli córkę a inny matke"
Tyle w temacie



Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Nikt nigdy bogatemu nie zabroni spełniać Swoich marzeń :)  :) .

Super jak jesteś zadowolony z produktu, tróry spełnia Twoje oczekiwania, najbardziej to się liczy, pieniądz to rzecz wtórna..........


  • phantom72 lubi to

#173 OFFLINE   Lucas

Lucas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 998 postów
  • LokalizacjaDolina Środkowej Wisły
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Lucas

Napisano 04 grudzień 2021 - 12:56

Słuchaj, najważniejsze, że kij Ci się podoba i czujesz się spełniony 🙂 tu tylko przewinęło się kilka opcji które warto było wziąć pod uwagę. Teraz aby tylko ryby dopisywały i udało się coś poholować to nic więcej nad wodą do szczęścia nie będzie potrzebne.

#174 OFFLINE   włóczy kij

włóczy kij

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów

Napisano 16 grudzień 2021 - 18:06

Co prawda pokupowalem ostatnio kilka kijkow (moretham shad,hm62x,diaflex zander) jednak cały czas nie dawał mi spokoju kij z CF, tak bardzo zawładnął moim umysłem i chęcią posiadania że kilka dni temu stałem się jego posiadaczem , a konkretnie modelem ATUT Zed do 30gr (podziękowania za pomoc w podjęciu decyzji , koledze Kubutek który podzielił się że mną opinia na temat jego użytkowania)
Właśnie przed chwilą wróciłem z krótkiego niestety bezowocnego 2h wypadu nad Wisłę i mogę podzielić się kilkoma uwagami na jego temat.
Sam kij prezentuje się przepięknie, ten ciemny korek na rękojeści , czarny matowy blank i druciane przelotki nadają mu moim zdaniem niesamowitego charakteru, u mnie dodatkowo wzbudzając odrobinę nostalgii.
Kijek z racji tego że to kompozyt , jest odrobinę cięższy niż podobnej mocy kije zbudowane z samego węgla.Biorac go do ręki mamy wrażenie że to kawał mocnego sprzętu ,który bez problemu poradzi sobie z większością ryb pływających w naszych wodach.
To co jest w nim wyjątkowego to praca szczytówki, która jest dość delikatna i wspaniałe oddające to co dzieje się z przynętą (przypomina prace szklaka)
Rzucałem woblerami (uwielbiam jak szytowka delikatnie pracuje pod woblerem ), gumami o różnych gramaturach (bezpieczny max to moim zdaniem 35gr, ale opad widoczny jest już od około 10gr)
Kijek ładnie ładuje przynętę i fajnie sygnalizuje puknięcie przynętą o dno.
Wyważa go już mały Dragon Team którego odpiąłem od bolonki by przyjrzeć się jego ugieciu, pod choinka czeka Twin Power w rozmiarze 4000 ale docelowo będę chciał podpiąć pod niego Exsence w czarnym macie.
Nie żałuję ani jednej złotówki która na niego wydałem, miało być coś wyjątkowego i w/g mnie właśnie coś takiego otrzymałem, ba zaczęła mi świtać w głowie myśl by w nowym roku dokupic sobie delikatniejszy model .
To na tą chwilę wszystko , jak coś w końcu złapie okaże się jak pracuje pod ryba.e04a692892142629c80390386035351b.jpg

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Gratulacje z zakupu tej unikatowej wędki, oby Ci dobrze służyła. Sam oprócz najdłuższego Uroka zakupiłem jeszcze najmocniejszego Pstrąga Fascynację i jestem zadowolony z obu. Tego Atuta raczej już nie kupię bo trochę dla mnie za drogo ale chętnie poznam Twoją relację plus jakieś fotki z użytkowania tego kija. Połamania nie życzę ; )


  • phantom72 lubi to

#175 OFFLINE   phantom72

phantom72

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 143 postów

Napisano 19 grudzień 2021 - 09:09

Gratulacje z zakupu tej unikatowej wędki, oby Ci dobrze służyła. Sam oprócz najdłuższego Uroka zakupiłem jeszcze najmocniejszego Pstrąga Fascynację i jestem zadowolony z obu. Tego Atuta raczej już nie kupię bo trochę dla mnie za drogo ale chętnie poznam Twoją relację plus jakieś fotki z użytkowania tego kija. Połamania nie życzę ; )

Kijki są świetne, widać że chłopaki z Corony wiedzą co robią, oczywiście podzielę się opinia na temat Atuta w nowym sezonie .Wesołych...

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

#176 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 19 grudzień 2021 - 10:37

Kijki są świetne, widać że chłopaki z Corony wiedzą co robią, oczywiście podzielę się opinia na temat Atuta w nowym sezonie .Wesołych...

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

To nie ich zasługa tylko twórcy blanku, który ma pojęcie czego wędkarz potrzebuje pod nasze warunki.Uzbroje jest też ważne, ale to rzecz wtórna.

Wysłane z mojego M2007J3SG przy użyciu Tapatalka

#177 ONLINE   czarny1

czarny1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 909 postów
  • LokalizacjaLanckorona/Przemyśl
  • Imię:Michał

Napisano 19 grudzień 2021 - 10:41

e tam... jakos nie wierzę w to, że je robią - po prostu zamówili w pracowni i sprzedają z solidna marżą:)

gdy opadnie wstępny entuzjazm i kiedy coś nią połowisz (a to pewnie dopiero wiosną), a wędka nadal będzie się podobać, to warto było kupić:)


  • phantom72 lubi to

#178 OFFLINE   adamooo

adamooo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów
  • Lokalizacjaczchow
  • Imię:adam
  • Nazwisko:horzymek

Napisano 19 grudzień 2021 - 10:58

Podobno fascynacja pstrągowa jest na blanku blaas M lekko modyfikowanym pod Cf
  • Jozi lubi to

#179 OFFLINE   19john92

19john92

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisano 19 grudzień 2021 - 14:35

Atutzed podobno jest na blanku loomisa, takie info otrzymałem od Remigiusza.

#180 OFFLINE   phantom72

phantom72

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 143 postów

Napisano 19 grudzień 2021 - 14:38

Atutzed podobno jest na blanku loomisa, takie info otrzymałem od Remigiusza.

Remigiusz twierdzi że ATUT charakterystyka pracy przypomina kije inshore st. croix , nie miałem nigdy takiego kija ale atut krótko mówiąc to bardzo mocny dół połączony z bardzo finezyjna szczytowka

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka