Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki Corona Fishing


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
242 odpowiedzi w tym temacie

#141 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1619 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 11 listopad 2021 - 00:46

Cena oczywiście, taka jaką klient zapłaci, wiadomo.

Ale 3,5 k to Sage albo Winston.

A nie krajowa lepianka no name 🙃

Nawet nie załapałem kiedy mi ten pociąg absurdu odjechał.

Użytkownik wojciiech edytował ten post 11 listopad 2021 - 00:47


#142 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1117 postów

Napisano 11 listopad 2021 - 19:05

Widzę że podobna historia jak z kijami Westin W10. W ręku mało który miał ale fala hejtu się leje strumieniami. Nie stać to nie kupować, po co ta krytyka. Nikogo tu nie bronię ale sory... Uwierzcie że chętni na te kije się znajdą, są takie osoby które wchodzą do sklepu i wychodzą z kijem i mają daleko w d.. pracownie, telefony, meile. Proponuję iść do sklepu pomacać kij i pogadać z chłopakami a wiele wątpliwości się wyjaśni.

Użytkownik mepps edytował ten post 11 listopad 2021 - 19:10

  • phantom72, psychowobsy i bho70 lubią to

#143 OFFLINE   Lepton

Lepton

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 824 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 11 listopad 2021 - 19:29

 Uwierzcie że chętni na te kije się znajdą, 

 

Analogicznie jak w powiedzeniu : "Każda potwora znajdzie swego amatora". A teraz na poważnie -  Kupując np. pastę do zębów masz na opakowaniu dokładny opis tego co jest w środku. I tylko o to chodzi. 



#144 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1619 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 11 listopad 2021 - 21:24

Widzę że podobna historia jak z kijami Westin W10. W ręku mało który miał ale fala hejtu się leje strumieniami. Nie stać to nie kupować, po co ta krytyka. Nikogo tu nie bronię ale sory... Uwierzcie że chętni na te kije się znajdą, są takie osoby które wchodzą do sklepu i wychodzą z kijem i mają daleko w d.. pracownie, telefony, meile. Proponuję iść do sklepu pomacać kij i pogadać z chłopakami a wiele wątpliwości się wyjaśni.


Nieśmiało zauważę, że to co tu piszemy to zaden hejt nie jest. Jak już to krytyka ze strony części osób, że strony innych rozbawienie.

Że sie chętni znajdą, ano pewnie. Ludzie są chętni na różne dziwne rzeczy.
  • Guzu i MaleX lubią to

#145 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1117 postów

Napisano 12 listopad 2021 - 06:41

Krytyka czegoś czego się nawet na oczy nie widziało nie mówiąc o trzymaniu lub łowieniu. Nieśmiało zauważę że to są dziwne rzeczy, a właściwie standard tu na forum.
  • phantom72 i bho70 lubią to

#146 OFFLINE   phantom72

phantom72

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 143 postów

Napisano 12 listopad 2021 - 07:01

Prawda leży zawsze po środku,większość (z kilkoma wyjątkam) krytykuje cenę, bo faktycznie kij z pracowni na topowych komponentach wychodzi zdecydowanie taniej , ale rozumiem doskonale osoby które wejdą do CF , kijek im przypasuje i kupią go bez względu na wszystko (sam bym to zrobił gdybym miał taką mozliwosc)
Osobiście jeszcze do końca nie przekreśliłem tego patyka chociaż nie ukrywam że emocje mocno opadly , czekam na obiecany film, ujmnie mnie czymś to go być może kupię.


Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

#147 OFFLINE   Lucas

Lucas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 998 postów
  • LokalizacjaDolina Środkowej Wisły
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Lucas

Napisano 12 listopad 2021 - 07:40

O kijach to chłopaki mają gadane 🙂 przyjemnie się słucha ich opowieści. Ale Nie zawsze to co mówią pokrywa się z indywidualnymi preferencjami bo mówią o swoich odczuciach, a wydaje mi się że każdy inaczej łowi i co innego mu pasuje. Miałem np kij VIS 76MLF. Podobno fajny na sandacze na lekko i mega uniwersał. Niestety na sandacze na lekko nie przypasował mi, zbyt wolny i o ile ryby do 60 cm wcinało się dobrze to te duże już w okolicy 80 cm robiły papa przy powierzchni jak otwierały pysk - po prostu były nie docięte. A w ubiegłym sezonie spadło mi ich trochę. W końcu pożyczyłem swój stary kij od kolegi mojo bass 68mxf i przez grudzień nie odnotowałem spadu. VIS został na półce, a na drugi sezon złożyłem xtreme 68mxf.
  • popper i phantom72 lubią to

#148 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 12 listopad 2021 - 08:26

O kijach to chłopaki mają gadane przyjemnie się słucha ich opowieści. Ale Nie zawsze to co mówią pokrywa się z indywidualnymi preferencjami bo mówią o swoich odczuciach, a wydaje mi się że każdy inaczej łowi i co innego mu pasuje. Miałem np kij VIS 76MLF. Podobno fajny na sandacze na lekko i mega uniwersał. Niestety na sandacze na lekko nie przypasował mi, zbyt wolny i o ile ryby do 60 cm wcinało się dobrze to te duże już w okolicy 80 cm robiły papa przy powierzchni jak otwierały pysk - po prostu były nie docięte. A w ubiegłym sezonie spadło mi ich trochę. W końcu pożyczyłem swój stary kij od kolegi mojo bass 68mxf i przez grudzień nie odnotowałem spadu. VIS został na półce, a na drugi sezon złożyłem xtreme 68mxf.

Normalna rzecz, że jeden kij wystarcza na zacinanie ryb 60-k ale do większych ma za mało mocy w dolniku.

Typowo sandaczowy kij musi mieć minimum 14lb, stare doświadczenie Pana Ireneusza Matuszewskiego tak nakazywało i tak radziło nabywcom sprzętu.

Jeden kij jest bardziej pod pstrągi a drugi pod sandacze, nawet jak w nazwie ma tylko  "bass" nie "walleye" :)  :) .


  • popper, phantom72 i Lucas lubią to

#149 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1589 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 12 listopad 2021 - 08:47

Krytyka czegoś czego się nawet na oczy nie widziało nie mówiąc o trzymaniu lub łowieniu. Nieśmiało zauważę że to są dziwne rzeczy, a właściwie standard tu na forum.

A co to za czarna magia co trzeba oględziny robić...Komponenty dostępne ogólnie, blank no name . Wystarczy, że na forum jeden się dowie , że taniej i lepiej zrobi sam i wystarczy .Ten co kupuje takie kije w sklepie od CF pewnie nawet nie wie co to jest jerkbait.pl także luz .Forum ma służyć wędkarzom nie koniecznie sprzedawcom.

#150 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 12 listopad 2021 - 09:02

A co to za czarna magia co trzeba oględziny robić...Komponenty dostępne ogólnie, blank no name . Wystarczy, że na forum jeden się dowie , że taniej i lepiej zrobi sam i wystarczy .Ten co kupuje takie kije w sklepie od CF pewnie nawet nie wie co to jest jerkbait.pl także luz .Forum ma służyć wędkarzom nie koniecznie sprzedawcom.

Dokładnie, po to jest forum by dzielić się wiedzą, doradzić w w doborze czy zakupie sprzętu.

Wielu kolegów już zapłaciło zakupowe frycowe i jeżeli chcą dzielić się zdobytą wiedzą to chwała im za to.

To nie jest krytyka kija za 3,5 koła ( zapewne kij jest świetny - podejrzewam twórcę blanku z Krakowa :) ) tylko obnażanie jego stosunku ceny do wartości, bo w kiju za 3,5koła przelotki druciaki to już jest jak dla mnie totalne przegięcie. Dlaczego na szczycie znalazło się Fuji Torzite a nie druciak?

Możesz mi Kolego @Mepps wytłumaczyć to zjawisko, bo ja tego nie rozumiem.

Swego czasu byłem posiadaczem oryginalnie zbrojonego Phenixa Iron Feather. Kij kupiony kilka lat temu kosztował 1800zł, na dzisiejsze ceny to tak powiedzmy 2500-3000zł, ale tam był w zbrojeniu absolutny top a nie przelotki druty :D  :D .

Uważam, że mamy prawo do dzielenia się wiedzą, doświadczeniem jak również obnażania wad i niedoróbek w sprzęcie, bo po to powstało to forum.

Może to sprzedawcom sprzętu się nie podobać, no ale trudno....Życie nie jest łatwe.....

Tak więc osobiście uważam, że mamy prawo do krytyki.


Użytkownik Jozi edytował ten post 12 listopad 2021 - 09:06


#151 OFFLINE   phantom72

phantom72

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 143 postów

Napisano 12 listopad 2021 - 09:33



To nie jest krytyka kija za 3,5 koła ( zapewne kij jest świetny - podejrzewam twórcę blanku z Krakowa :) ) tylko obnażanie jego stosunku ceny do wartości, bo w kiju za 3,5koła przelotki druciaki.

Nie potrafię tego wytłumaczyć racjonalne, ale mnie się akurat te druciaki podobają :)
Nie wiem może taka nostalgia za czymś co minęło i już nigdy nie wróci...


Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

#152 OFFLINE   HuchoTaimen

HuchoTaimen

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 64 postów

Napisano 12 listopad 2021 - 09:58

To od razu germina, polonez caro i masz Pan komplet.
  • jerzy, Jozi i phantom72 lubią to

#153 OFFLINE   phantom72

phantom72

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 143 postów

Napisano 12 listopad 2021 - 10:08

To od razu germina, polonez caro i masz Pan komplet.

Nie no a tak zdesperowany nie jestem ;)

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka
  • Jozi lubi to

#154 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9507 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 14 listopad 2021 - 15:58

Raczej dobrą rekomendacją dla patyków CF, może być taki filmik, jak np.:



#155 OFFLINE   phantom72

phantom72

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 143 postów

Napisano 14 listopad 2021 - 16:23



Raczej dobrą rekomendacją dla patyków CF, może być taki


Widziałem filmik z Urokiem , bardzo ten kij mi się podoba , gdybym chodził za okoniem to już byłby mój

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

#156 OFFLINE   zandermafija*SpinnigistaWT

zandermafija*SpinnigistaWT

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 537 postów

Napisano 14 listopad 2021 - 16:32

Miałem swego czasu różne kije graphiteleader, st croix, batson, mhx itp. Miałem również Corona Fishing Pstrąg Fascynacja do 21g bodajże. Wędka wykonana z perfekcją, a nie jak śmieszny St Croix. Widać, że wędka jest zbudowana o oparciu o doświadczenie, a dokładnie blank. Mi osobiście jakoś z niego spadały ryby może przypadek. Sprzedałem i wrócił stary Konger Champion. Wracając do tematu. Cena jak najbardziej odpowiednia jeśli chodzi o tą konkretną serię, ponieważ dostajemy bardzo ładnie i estetycznie wykonany kijek z "pracowni" blank też jest bardzo dobrze dobrany pod specyfikę lowienia pstrągów. W przypadku St Croix płacimy za marke, cła itp. Miałem extreme sam blank super! Wykonanie nie koniecznie. Miałem styczność z avidem. Kij za grupo ponad tysiąc, a pękają omotki jak w najtańszym chińskim chruscie. Nowszy wypus xtreme też kosztuje w Polsce ponad 3 tyś. Za co aż tyle nie wiem...

Użytkownik zandermafija*SpinnigistaWT edytował ten post 14 listopad 2021 - 16:33

  • jerzy i phantom72 lubią to

#157 OFFLINE   phantom72

phantom72

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 143 postów

Napisano 14 listopad 2021 - 16:44

Miałem swego czasu różne kije graphiteleader, st croix, batson, mhx itp. Miałem również Corona Fishing Pstrąg Fascynacja do 21g bodajże. Wędka wykonana z perfekcją, a nie jak śmieszny St Croix. Widać, że wędka jest zbudowana o oparciu o doświadczenie, a dokładnie blank. Mi osobiście jakoś z niego spadały ryby może przypadek. Sprzedałem i wrócił stary Konger Champion. Wracając do tematu. Cena jak najbardziej odpowiednia jeśli chodzi o tą konkretną serię, ponieważ dostajemy bardzo ładnie i estetycznie wykonany kijek z "pracowni" blank też jest bardzo dobrze dobrany pod specyfikę lowienia pstrągów. W przypadku St Croix płacimy za marke, cła itp. Miałem extreme sam blank super! Wykonanie nie koniecznie. Miałem styczność z avidem. Kij za grupo ponad tysiąc, a pękają omotki jak w najtańszym chińskim chruscie. Nowszy wypus xtreme też kosztuje w Polsce ponad 3 tyś. Za co aż tyle nie wiem...

Dla mnie niezrozumiały jest brak chociażby pokrowca za kij który swoje kosztuje (mój pierwszy extreme pokrowiec posiadał i dożywotnią gwarancję, dwie kolejne elitki i xtreme dostałem w jakimś plastikowym kondomie) Ogólnie jednak markę szanuje , kije się podobają lecz to co miałem średnio spisywało się zarówno przy metodzie jak i na wodach na których łowie.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

#158 ONLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3553 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 14 listopad 2021 - 18:25

Kolego @phantom72 - czy Ty łowileś już wędkami CF, czy tylko widziałeś z nimi filmy i podbijasz, bez końca, ten temat?
  • Friko lubi to

#159 OFFLINE   phantom72

phantom72

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 143 postów

Napisano 14 listopad 2021 - 18:30

Kolego @phantom72 - czy Ty łowileś już wędkami CF, czy tylko widziałeś z nimi filmy i podbijasz, bez końca, ten temat?

Widziałem jedynie filmy , a to problem jakiś że staram się dowiedzieć coś na ich temat ? Wydaje mi się że właśnie po to są takie fora.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

#160 ONLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3553 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 14 listopad 2021 - 18:34

Jeżeli nie jesteś związany z producentem/dystrybutorem, to problemu nie ma.
Gdyby było inaczej, to problem jest.