Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Wędki Corona Fishing


  • Please log in to reply
242 replies to this topic

#101 OFFLINE   phantom72

phantom72

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 143 posts

Posted 05 November 2021 - 06:36

Chciałbym by na tym jedynym i najlepszym forum wędkarskim pisane było choćby w 25 % procentach tyle o łowiskach, wodach, przyrodzie, rybach.. co o sprzęcie. Jak czytam giełdę.. Kanada rybostan naszych wód. Co ukręcę, to zaraz sprzedaję... jednak nie to trzymanie ryby..


Co do rybostanu odcinka Wisły na jakim łowię, wolę się nie wypowiadać gdyż byłyby to same niecenzuralne słowa, ale jeszcze jakieś 10 lat temu szło trochę połowić.
  • ASAPfishing and pasazer like this

#102 OFFLINE   phantom72

phantom72

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 143 posts

Posted 05 November 2021 - 06:41

Nie masz gdzieś blisko pracowni? Art-rod w Poznaniu np... może coś bliżej się znajdzie ... lub pomoc kolegów... sam czasem wysyłałem wędki do "pomacania " kolegom z jerka...do CF też masz kawalek drogi ( o ile poprawna jest miejscowość podana w Twoim profilu)

Tak miejscowość jest jak najbardziej poprawna, I faktycznie jest to jedyna sensowna pracownia najbliżej mojego miejsca zamieszkania, swego czasu miałem nawet kontakt z nimi, wyselekcjonowałem kilka blanków niestety na obiecane fotki z ugięciem czekam do dziś, a minęło dobre kilka lat. a zwyczajnie jestem zbyt leniwy by chciało mi się jechać 150 km, ba nawet nad Wisłę czasami nie chce mi się iść a mam do niej jakieś niecałe 5 minut spacerkiem (nawet widzę ja z okna)

Edited by phantom72, 05 November 2021 - 06:43.


#103 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9,664 posts
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Posted 05 November 2021 - 08:19

Poczytałem trochę o tym blanku i myślę że sprawdziłby sie w moim przypadku, jednak jeśli już miałbym się zdecydować na jakas pracownie to byłoby to FA i coś na boronie.
Na tą chwilę o ile Remigiusz nie przekona mnie na filmiku co do genialności swojej wędki, mam na oku Morethana Shad Attak 2,40 od 8-35gr (obawiam się jedynie czy nie zdubluje mi się z Diaflexem który jest do 42gr) swego czasu posiadałem o ile dobrze pamiętam 3 Morethany, przy pierwszym Branzinio spotkało mnie wielkie rozczarowanie gdyż co bym na nim nie zawiesił to leciał tak na"pysk" że odechciewało się łapać,drugi tańszy "boleniowiec" 275 do bodajrze 21 gr.spisywal sie rewelacyjnie szczególnie z wobkami na przelewach, z kolei w ostatnim bałem sie o przelotki ASG (jakieś takie delikatne jak na mój gust a wiadomo przedzierając się przez nadwiślańskie chaszcze różnie bywa) muszę jednak przyznać że kije bardzo ładnie wykonane, opisane, lekkie, szybkie i doskonale oddające to co dzieje się z przynęta na drugim koncu.
Jest jeszcze czarny Xtrem tyle że aktualnie nie mają go na stanie (a chciałbym mieć już) a po drugie troszeczkę brak mu do długości jakiej oczekuje.

Ja bym jeszcze rozważył blanki talona VI+ hot shot.Porozmawiaj z Krzyśkiem Zielińskim to coś powinien poradzić z borona.

Wysłane z mojego M2007J3SG przy użyciu Tapatalka

Edited by Jozi, 05 November 2021 - 08:39.


#104 OFFLINE   grzegorz197503

grzegorz197503

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 518 posts
  • LokalizacjaWARSZAWA

Posted 05 November 2021 - 08:51

Tak miejscowość jest jak najbardziej poprawna, I faktycznie jest to jedyna sensowna pracownia najbliżej mojego miejsca zamieszkania, swego czasu miałem nawet kontakt z nimi, wyselekcjonowałem kilka blanków niestety na obiecane fotki z ugięciem czekam do dziś, a minęło dobre kilka lat. a zwyczajnie jestem zbyt leniwy by chciało mi się jechać 150 km, ba nawet nad Wisłę czasami nie chce mi się iść a mam do niej jakieś niecałe 5 minut spacerkiem (nawet widzę ja z okna)

Ja tu czegoś nie rozumiem...chcesz żeby ktoś polecił ci kij który spełni twoje preferencje zadając pytanie na forum-rozczaruje cie...dla jednego jakiś tani Mikado będzie super fajnym spełniającym jego wymagania kijem a dla innego ten sam kij bedzie totalną pomyłką...musisz jednak ruszyć swoje cztery litery,pojechać tu i tam pomacać,pogadać napewno coś wybierzesz ... jesteś na tyle leniwy ze nie chce ci sie pojechać 150 km do pracowni i pomacać kilku blanków ...nie chcesz już kija z pracowni-o.k nawet nie chce ci się spacerkiem pojść nad wode... to po co szukasz kolejnej wędki? moja rada jak ci pasuje diaflex którego posiadasz a jest troszke za mocny to kup o oczko słabszego i bedziesz zadowolony ...



#105 OFFLINE   phantom72

phantom72

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 143 posts

Posted 05 November 2021 - 09:12

Ja bym jeszcze rozważył blanki talona VI+ hot shot.Porozmawiaj z Krzyśkiem Zielińskim to coś powinien poradzić z borona.

Wysłane z mojego M2007J3SG przy użyciu Tapatalk

Swego czasu juz miałem z nim wszystko ustalone ( blank , przelotki , grip itd ), niestety niespodzewana zmiana w firmie i przez okres okolo 2 lata nie miałem czasu na wedkowanie



#106 OFFLINE   phantom72

phantom72

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 143 posts

Posted 05 November 2021 - 09:16

. to po co szukasz kolejnej wędki? moja rada jak ci pasuje diaflex którego posiadasz a jest troszke za mocny to kup o oczko słabszego i bedziesz zadowolony ...

taki kaprys se mam,lubie pobawic sie dobrym sprzetem w pokoju , a co nie wolno mi ;) ten ATUT jest w/g mnie oczko niżej i dlatego o niego wypytuje i chialbym zauwazyc ze ten Diaflex to nie jest jedyny kij jaki posiadam , podałem go jedynie jako przykład ze kij za smieszne pieniadze potrafił czasami spełnic czyjes ( w tym przypadku moje ) oczekiwania jakich nie byl w stanie spelnic kij z pracowni.

I jeszcze jedno , gdybys kolego przesledził watek od poczatku to wiedziałbyś ze  ja wcale nie liczyłem ze ktos zaproponuje mi jakis patyk tylko pytałem konkretnie o ATUTa


Edited by phantom72, 05 November 2021 - 09:26.


#107 OFFLINE   grzegorz197503

grzegorz197503

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 518 posts
  • LokalizacjaWARSZAWA

Posted 05 November 2021 - 09:44

taki kaprys se mam,lubie pobawic sie dobrym sprzetem w pokoju , a co nie wolno mi ;) ten ATUT jest w/g mnie oczko niżej i dlatego o niego wypytuje i chialbym zauwazyc ze ten Diaflex to nie jest jedyny kij jaki posiadam , podałem go jedynie jako przykład ze kij za smieszne pieniadze potrafił czasami spełnic czyjes ( w tym przypadku moje ) oczekiwania jakich nie byl w stanie spelnic kij z pracowni.

I jeszcze jedno , gdybys kolego przesledził watek od poczatku to wiedziałbyś ze  ja wcale nie liczyłem ze ktos zaproponuje mi jakis patyk tylko pytałem konkretnie o ATUTa

Ok.ok. myślisz że ktoś z forum posiada już ten kijek z CF? gdyby tak było pewnie by coś napisał...pomacanie wędki w sklepie to nie to samo co połowienie nią chociaż raz...swoja drogą znam ludzi z corony ...ale ja osobiście nie opierał bym się na ich opisach...logiczne że skoro wyprodukowali swój kijek to bedą go chwalić pod niebiosa jaki to on jest zajebiaszczy i żadna firma do tej pory takiego nie wyprodukowała ani nie posiada...(jeszcze nie tak dawno przekonywali ze elitki to są najlepsze kije na świecie oczywiście dodając że według nich) fakt pytałeś o ten konkretny kij...zawsze możesz go zamówić przez internet a potem go odesłać jak ci nie przypasi ...i to jest najrozsądniejsze wyjście no chyba że wyznajesz zasade -Król sie bawi złotem płaci 


  • Jozi and phantom72 like this

#108 OFFLINE   Maciej 77

Maciej 77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 502 posts
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Drewnicki

Posted 05 November 2021 - 09:48

A tak  technicznie : jak  wygląda współpraca   plecionki  z zamontowanymi   na  omawianych   kijach  przelotkami   ..?  Domyślam się   , że  są  one  lekkie   ale   co poza  tym  ? Jeśli ktoś  umiał okazję  praktycznie

się  z nimi   zapoznać   pod kątem   sandacz / plecionka  na innych  kijach  , poproszę o kilka  zdań  .



#109 OFFLINE   phantom72

phantom72

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 143 posts

Posted 05 November 2021 - 10:02

Ok.ok. myślisz że ktoś z forum posiada już ten kijek z CF? gdyby tak było pewnie by coś napisał...pomacanie wędki w sklepie to nie to samo co połowienie nią chociaż raz...swoja drogą znam ludzi z corony ...ale ja osobiście nie opierał bym się na ich opisach...logiczne że skoro wyprodukowali swój kijek to bedą go chwalić pod niebiosa jaki to on jest zajebiaszczy i żadna firma do tej pory takiego nie wyprodukowała ani nie posiada...(jeszcze nie tak dawno przekonywali ze elitki to są najlepsze kije na świecie oczywiście dodając że według nich) fakt pytałeś o ten konkretny kij...zawsze możesz go zamówić przez internet a potem go odesłać jak ci nie przypasi ...i to jest najrozsądniejsze wyjście no chyba że wyznajesz zasade -Król sie bawi złotem płaci 

Tak głownie chodziło mi o ten konkretny patyk , licze na to ze skoro przez ich rece przeszła naprawde cała masa kiji to może cos tam wartosciowego stworzyli , a koledzy ktorzy maja doswiadczenie z kijami z pracowni podzielili sie jedynie opinia ze w tych pieniadzach mozna zrobic praktycznie co sie chce.

Na razie niecierpliwie czekam na filmik obiecany przez Remigiusza a później sie zobaczy, może faktycznie go kupie lub  zdecyduje  na wymarzonego wcześniej borona z FA



#110 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9,664 posts
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Posted 05 November 2021 - 11:02

Jak kasa za bardzo nie gra roli to nie widzę przeciwskazań na zakup w CF, tym bardziej jak spełni Twoje oczekiwania.

Nie wiem jak z ich udarnością, na bieganie nad Wisłą to talon VI+ byłby najbardziej odpowiedni np. 80MXF2 albo 79MHF2.

Wyboru masz dużo, może coś spełni oczekiwania.



#111 OFFLINE   WojtekCIN

WojtekCIN

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,170 posts

Posted 05 November 2021 - 11:24

To wobec tego rozważ CDEXN-792MH lub CDEXN-862MH
Jeden 2,35m drugi 2,60m, no chyba że masz przedział 2,4m/2,5m.
Te CD byłyby pewnie dobrym wyborem pod sandacza, 20lb w dolniku to żaden smok nie ma szans.


Blue Rapid 10-35 2.52 20 lb

A tak w ogóle to najlepsza była LXS76MF2. Łowiło wszystko, na 5-25 plus guma, wobler, wirówka 1, jak trzeba było 30 i gumkę to spokojnie.

To se ne vrati


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Night_Walker likes this

#112 OFFLINE   grzegorz197503

grzegorz197503

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 518 posts
  • LokalizacjaWARSZAWA

Posted 05 November 2021 - 11:42

Tak głownie chodziło mi o ten konkretny patyk , licze na to ze skoro przez ich rece przeszła naprawde cała masa kiji to może cos tam wartosciowego stworzyli , a koledzy ktorzy maja doswiadczenie z kijami z pracowni podzielili sie jedynie opinia ze w tych pieniadzach mozna zrobic praktycznie co sie chce.

Na razie niecierpliwie czekam na filmik obiecany przez Remigiusza a później sie zobaczy, może faktycznie go kupie lub  zdecyduje  na wymarzonego wcześniej borona z FA

Hmmm... a czego się spodziewasz po takim filmiku? myslisz że Remigiusz powie że to taki przeciętny kijek ? Pewnie powie że to najlepszy kij jaki do tej pory miał,jakim łowił...itp...Uważasz że jego opinia będzie obiektywna? 


  • Jozi and saitt like this

#113 OFFLINE   HuchoTaimen

HuchoTaimen

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 64 posts

Posted 05 November 2021 - 12:17

Handlarz prawdę ci powie... 🙃
  • popper, Jozi and delux64 like this

#114 OFFLINE   phantom72

phantom72

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 143 posts

Posted 05 November 2021 - 13:09

Hmmm... a czego się spodziewasz po takim filmiku? myslisz że Remigiusz powie że to taki przeciętny kijek ? Pewnie powie że to najlepszy kij jaki do tej pory miał,jakim łowił...itp...Uważasz że jego opinia będzie obiektywna? 

Jestem ciekaw co powie , akurat on potrafi opowiadac o wedkach jak mało kto.



#115 OFFLINE   grzegorz197503

grzegorz197503

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 518 posts
  • LokalizacjaWARSZAWA

Posted 05 November 2021 - 13:15

Jestem ciekaw co powie , akurat on potrafi opowiadac o wedkach jak mało kto.

Nooo...fakt potrafi ;) szczególnie o tych którymi handluje....


  • popper, Jozi and Night_Walker like this

#116 OFFLINE   Night_Walker

Night_Walker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 994 posts

Posted 05 November 2021 - 13:19

Już któryś raz pada argument, że wędka fajna bo ktoś fajnie o niej opowiada. Jeśli to jest kryterium wyboru, to chyba koledzy z forum niepotrzebnie się produkują.
  • popper, Jozi and grzegorz197503 like this

#117 OFFLINE   phantom72

phantom72

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 143 posts

Posted 05 November 2021 - 22:23

Nooo...fakt potrafi ;) szczególnie o tych którymi handluje....


Skoro z tego żyje to chyba dobrze, ja bardzo lubię jak opowiada o wedkach i owszem w moim przypadku od jego gadanie będzie miało wplyw na decyzję o ewentualnym zakupie.No chyba że zanim ten film się pojawi, zdecyduje się na coś innego.

Edited by phantom72, 05 November 2021 - 22:26.


#118 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,498 posts

Posted 05 November 2021 - 22:46

https://youtu.be/YH4...k6hZCA2R3&t=144

 

masz tu fragmencik o 'śmiesznych przelotkach'.......czas około 2:33.......sam oceń, czy Ci się taka technologia podoba ;)


  • phantom72 likes this

#119 OFFLINE   phantom72

phantom72

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 143 posts

Posted 06 November 2021 - 05:02

https://youtu.be/YH4...k6hZCA2R3&t=144
 
masz tu fragmencik o 'śmiesznych przelotkach'.......czas około 2:33.......sam oceń, czy Ci się taka technologia podoba ;)

Fajne są, ten kijek też bym przytulił.

#120 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4,574 posts
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Posted 06 November 2021 - 05:50

To wyobraź sobie, że jest taki blank i to produkowany w Polsce przez FishingArt. Nazywa się kraag elite.
  • Jozi, saitt and phantom72 like this